Defter, başta öğrenciler olmak üzere birçok kişinin hayatında olmazsa olmaz kategorisinde yer alan ürünlerden birisidir. Bir öğrenci olarak alacağınız notlar için, resim ile ilgilenen biri olarak el becerilerinizi yansıtmak için ya da kayıt altına almak istediğiniz herhangi bir durum için kaliteli bir deftere ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyacınızı karşılamak adına en önemli kıstas noktası da şüphesiz dayanıklılık olacaktır. Bu anlamda Gıpta Spiralli Defter modelleri sahip olduğu dayanıklı sayfa ve kapak tasarımıyla defterleri uzun süreli kullanıma mümkün hale getirir. Siz de geniş sayfa sayısı seçeneği, çeşitli sayfa stilleri ve taşıması kolay ağırlığa sahip bir spiralli defter temin etmeyi planlıyorsanız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Öğrencilerin İhtiyaçlarını Giderebilecek Son Derece Kullanışlı Defterler

Kâğıt boyutu: Standart boyutlu spiralli defterler genellikle A4'tür (ISO 216 uluslararası kâğıt boyutu standardı). Bu defterler okulda veya işte not almak için en iyisidir. Sahip olduğu standart boyutun yarısı kadar olan defterler genellikle dergi ve küçük eskiz defteri olarak kullanılır. Bir başka popüler boyut, A4 ve A5 arasında bulunan B5'dir. B5 boyutlu defterler boyut olarak daha büyüktür. Bu boyutlu bir defteri taşımak için bir çantaya ihtiyacınız vardır. Bu seçenekler içerisinden hangi kâğıt boyutuna ihtiyacınız olduğuna dair bir karar verebilirsiniz.

Sayfa Stili: Çizgili, kare ve çizgisiz defterler en yaygın üç sayfa stilini içerir. Okul ya da kişisel not almak amacıyla kullananlar için en ideal tercih çizgili ve kare sayfalara sahip spiralli defterlerdir. Sanatçılar ve görsel düşünürler ise genellikle çizgisiz defterleri tercih ederler, böylece düşüncelerini nasıl düzenleyecekleri konusunda kendilerine bir sınır koymamış olurlar. Siz de kullanım alanınıza en uygun Gıpta Spiralli Defter modelini seçebilirsiniz.

Satır aralığı: Çoğu insan 7 mm satır aralığı olan defter kullanır. Geniş çizgili (8 mm ve üzeri) kâğıt genellikle ilkokulda veya daha büyük el yazısına sahip kişiler tarafından kullanılır. Çok küçük el yazısı olan kişiler de dar çizgili (6 mm) kâğıt kullanabilir. Grafik stilleri için standart ölçü 5 mm'dir. Daha az yaygın olan 3 mm satır aralığı ise çok detaylı çalışma yapanlar için uygundur. Amacınıza göre satır aralığı tercihinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sayfa Sayısı: Spiralli defterler yaprak sayısına göre de farklılık gösterir. Bazıları daha ince defterleri tercih ederken, diğerleri düşüncelerini kronikleştirmek için ansiklopedi benzeri bir deftere ihtiyaç duyar. Ancak, sayfa sayısı defter kalınlığındaki tek faktör değildir. Örneğin, fazladan ağırlık oluşturmadan daha fazla sayfa olsun istiyorsanız, daha düşük ağırlıklı Gıpta Spiralli Defter modellerini kullanmalısınız.

Teknik Özellikler

 • Sayfa Türü: Kareli, Çizgili ve Çizgisiz
 • Sayfa Sayısı: 40, 60, 72, 80, 96, 100, 120, 140, 150, 160, 200
 • Kâğıt Boyutu: A4 ve A5
 • Kapak Türü: Karton ve Plastik
 • Ekstra: Kilitlenebilir ve Dikişli

Soru 1: Bütün dersler için kullanabileceğim bir defter var mıdır?

Cevap 1: Özellikle 200 yapraklı spiralli defterleri tercih edebilirsiniz. Defterin içerisinde farklı bölmelerde hem çizgili hem kareli hem de çizgisiz sayfalar yer alır. Böylece farklı dersler için kullanışlı bir deftere sahip olabilirsiniz.

Soru 2: Defterlerin sayfaları kullanışlı mıdır?

Cevap 2: Gıpta Spiral Defter sayfalarının tamamı oldukça esnektir ve ince değildir. Dolayısıyla üzerinde bütün kalem ve mürekkepleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Soru 3: Standart bir spiralli deftere göre farkı nedir?

Cevap 3: En önemli özelliği sayfa sayısının yükselmesine rağmen ağırlığının yıpratıcı düzeyde olmamasıdır. Bu anlamda taşıması daha kolaydır. Ayrıca sayfalarının kolay kolay yıpranmaması ve kilitlenebilir modellere sahip olması da bir başka önemli değeri oluşturur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Gıpta Spiralli Defter

821 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Gıpta Spiralli Defterler
  2. Woohoobox Spiralli Defterler
  3. Keskin Color Spiralli Defterler
  4. Uninote Spiralli Defterler
  5. Le Color Spiralli Defterler
  6. Fly Color Spiralli Defterler
  7. Mynote Spiralli Defterler
  8. Faber-Castell Spiralli Defterler
  9. Paytak Moda Spiralli Defterler
  10. Alfa Spiralli Defterler
  11. Busquets Spiralli Defterler
  12. Çınar Spiralli Defterler
  13. Keskin Spiralli Defterler
  14. Bayındır Spiralli Defterler
  15. Umut Spiralli Defterler
  16. Notte Spiralli Defterler
  17. Good Time Spiralli Defterler
  18. Umur Spiralli Defterler
  19. Container Spiralli Defterler
  20. Mikro Spiralli Defterler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Gıpta
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/15459/gipta
Başa dön