Göğüs Bakım Ürünleri

Yaşlanma belirtilerinin ilk önce, cildin en hassas olduğu yer olan yüzde ve göz çevresinde kendini gösterdiği düşünülse de, aslında yüzdeki cilt yapısından daha hassas olan göğüs ve dekolte bölgesi, daha çabuk kırışır ve yaşlanır. Bunun sebeplerinden birisi; yüze göre göğüs bölgesinin gün boyu, hatta gece uyurken bile daha çok baskıya maruz kalmasıdır.

Kadınlar, en görünen yer olan yüz bölgesine özenle bakım yaparlar. Ancak 50 yaşından sonra, özellikle boyun, gerdan ve göğüs bölgesini de kapsayan dekolte bölgesi dediğimiz yerde kırışıklıklar ve kahverengi lekelenmeler başlar. Kahverengi lekeler menopozla birlikte başlayan ani hormon değişiklikleri nedeniyle ortaya çıkarken, kırışıklıkların en önemli sebebi, genç yaşlarda maruz kaldığınız direkt güneş ışınlarıdır. Bir diğer neden ise; yaşlanma ile birlikte vücutta yeterli miktarda kollajen ve elastik liflerin üretilememesi, kötü kalitede parfüm kullanma, hamilelik ve emzirme, derinin hızlı kilo alıp verme ile birlikte sarkması ve göğüs üstüne yüklenerek yan uyumadır.

Henüz yaşınız genç iken göğüs bölgesindeki kırışıklıkları oluşmadan önlemek için; güneşin zararlı ışınlarından korunma amacıyla yaz, kış yüksek koruyuculu güneş kremleri kullanmak, doğru pozisyondan uyumak, solaryumdan kesinlikle kaçınmak çözüm olabilir. Ancak 30’lu yaşlardan başlayarak göğüs bakım ürünleri kullanmak, size kaybettiğiniz elastikiyeti size geri kazandırıp, yerçekiminin etkisini azaltabilir.

Göğüs Bakım Ürünleri

Boyun ve dekolte bölgesindeki cilt, alt dokusu olmayan ince bir deri ile kaplıdır ve travmalara en açık bölgedir. İçinde hiç kas dokusu olmayan göğsünüzün ağırlığı ise, bu ince deriden destek alır. Yani göğsünüzün sarkmasında bu derinin gevşemesi önemli rol oynar. Hamilelikte genişleyen ve sonrasında küçülen göğüs elastikiyetini kaybeder, zamanla cilt yenilenmesi de yavaşladıkça, hücrelerdeki bu yıpranma göğüs derisi üzerinde de görülür. Diriliğini kaybetmiş, dokusu yumuşamış ve sarkmış göğüsler oluşur. Bu sebeple, dekolte bölgesindeki cildin elastikiyetini kaybetmemesi, bakımının zarar henüz oluşmadan yapılması çok önemlidir.

Yapısında hiç kas olmayan tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler, zamanla yer çekimi, yaşlanma , sık kilo alıp verme, doğum, emzirme, yanlış sütyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümlerini yitirirler. Bu durum estetik açıdan kadınların huzursuz olmasına ve çeşitli yöntemler aramasına neden olur. Göğüs ve dekolte bakımı ile, göğüs bölgesinde doğal yıpranma ve yaşlanma süreci içinde ortaya çıkacak sarkma ve deformasyon gibi sorunları henüz oluşmadan önlemek amaçlanır. Bu sebeple, 30’lu yaşlardan itibaren sıkılaştırıcı, toparlayıcı, nem ve vitamin depo edici, canlandırıcı, onarıcı ve koruyucu özellikte formüle edilmiş serum, ampul, maske, krem gibi kozmetik ürünler, mutlaka kan akışını hızlandırıcı masaj teknikleri ile beraber uygulanmaktadır.

Göğüs bakım ürünlerinin içerikleri, laboratuvar ortamında dermatologlar tarafından araştırılmış, anti alerjik ve genellikle bitkisel içeriklerdir. Ancak yine de kullanırken göğüs başının korunması gerekir. Bu ürünlerin içinde özellikle kolajen üretimini arttıracak içerikler bulunur. Ciltte kolajen üretimini, yaşlandıkça geriler ve bir süre sonra durur. Dışarıdan sağlayacağınız destek kalojen, cilt dokusunu sıkılaştırır ve dikleştirir. Bunun yanı sıra yine boyun ve göğüs bölgesinde hücre yenileyici A, E ve B5 vitamin kompleksleri, göğüs bakım ürünlerinin içeriğini oluşturur. Doğum yaptıktan sonra kullanacağınız ürünlerin içeriğinde ise özellikle buğday özü ve silisyum bulunur.

Günde 2 kez, 5 dakika temizlenmiş göğüs üzerinde aşağıdan yukarıya uygulayacağınız masaj, kan akışını hızlandırarak hücrelerin tekrar harekete geçmesini sağlar. Göğüs bakım ürünlerini göğsünüzden çenenize kadar kullanmanız halinde, hem göğüs hem de dekolte bölgeniz gereken yardımı almış olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göğüs Bakım Ürünleri

149 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 149 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?