Golyat Priz

Golyat Priz Fiyatları

Beyaz enerji adıyla da anılan elektrik, üretildikten sonra yüksek gerilime çıkarılarak trafolar ve kablolar aracılığıyla taşınır. Ev ve iş yerlerine kadar gelen elektrik enerjisi, prizlerde kullanıma hazır hale gelir. Endüstriyel alanlarda makinelerin olmazsa olmazı olan elektrik, yaşam alanlarında ev aletleri, beyaz eşya, televizyon veya bilgisayar gibi teknolojik cihazların çalışmasını sağlar. Daha çok ev ve iş yerlerinde tercih edilen golyat prizlerin amacı tekli prizin çoklu hale getirilmesi işlemidir. Farklı fonksiyonlara sahip elektrik ve tesisat malzemeleri ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıran hepsiburada.com aracılığıyla golyat priz fiyatları ve çeşitlerini inceleyebilir, ihtiyacınız olanları kolayca satın alabilirsiniz.

Golyat Priz Fiyatları ve Özellikleri

Kablosuz priz fiyatları ve özellikleri ihtiyaç duyulan alana özel seçilir. Genelde siyah ya da beyaz renkle üretilen golyat priz modelleri, yaşam alanındaki renklere uyumlu tercih edilir. Arkasında fişi bulunan golyat prizler, duvarda bulunan tekli prizi 1’den 6’ya kadar çoklar.

Üzerinde sadece 1 adet priz bulunan golyat priz modelleri ise zaman ayarlama fonksiyonu ile kullanıcılara farklı çözümler sunar. Zaman ayarlı golyat prizler, belirlenen süre bittiğinde enerjinin tamamen kapatılmasını sağlar. Böylece zaman ayarlı prize bağlı elektrikli cihaz istenilen süre sonunda kapatılmış olur.

Bünyesinde buton barındıran golyat priz çeşitleri, kullanıcılara elektriğin kesilmesi için golyatı prizden çıkarmak yerine butonla açma kapama yapma imkânı tanır. Işıksız butonlu golyat prizlere alternatif olarak geliştirilen ışıklı butona sahip prizler, butonun gece görünürlüğünü kolaylaştırır.

Çıkışlar ile birlikte gelen golyat prizler ise akıllı cep telefonlarına benzer USB gerilimi ile şarj olabilen tüm cihazlara şarj aleti görevi yapar. USB’li golyat priz modelleri, ayrıca bir adaptör kullanımının önüne geçerek kullanıcılara pratik çözümler sunar.

Yonca ya da papatya adıyla da anılan golyat prizler, uzatma değil çoklama işlemi için üretilirler. Arka kısmında dâhili bir fiş ile birlikte gelen golyat priz modelleri, direkt olarak duvardaki prize takılabilir. Böylece tak çalıştır mantığıyla kullanılan kablosuz golyat prizler, kablo karmaşasını engeller.

Golyat Priz Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

İletkenler, imal edildiği ana malzemenin iletkenlik özelliğine, kesitine ve uzunluğuna bağlı olarak farklı seviyelerde akım taşıyabilirler. Amper birimi ile ifade edilen azami akım değeri aşıldığı anda yangın tehlikesi ortaya çıkar. Golyat prizlerin yoğun kullanımında yaşam alanındaki iç tesisatın sağlıklı olması gerekir.

Monofaze gerilimle çalışan golyat priz modelleri, 220 ila 230 volt arasında çıkış veren alternatif şebeke gerilimine uygun olarak tasarlanırlar. Golyat prizlerin bünyesinde de iletkenler olduğu için prizin maksimum akım taşıma oranı hesaba katılmalıdır.

Elektrik piyasasında kullanımı artık zorunlu olan kaçak akım röleleri sigorta kutusunda yer alır. Kaçak akım rölesi belli değerde algılanan bir kaçak olursa elektriği anında keser. Bu şekilde elektrik çarpmaları veya yangın ihtimali engellenmiş olur. Kaçak akım rölesinin korumasını engellememek için golyat prizlerin topraklı seçilmesi gerekir.

Parafudrlu golyat prizler ise şebeke fazında oluşan olası elektrik çıkışlarını toprak hattına aktarmaya yarıyor. Böylece golyat prize bağlı olan elektrikli cihazların zarar görmesi engelleniyor. Parafudr özelliğine sahip golyat priz modelleri genelde bilgisayar gibi hassas cihazlar için tercih edilir.

Soru 1: Golyat priz kullanımı nasıldır?

Cevap 1: Arkasında fiş ile birlikte gelen golyat priz modelleri mevcut prize takılarak kullanılır.

Soru 2: Zaman ayarlı golyat priz ne işe yarar?

Cevap 2: Zaman ayarlı golyat priz ile belirli bir zaman aralığında çalıştırılmak istenilen cihazların ne zaman kapanacağı ayarlanabilir.

Soru 3: USB’li golyat priz nedir?

Cevap 3: +5 volt sabit DC gerilim üreten USB’Li golyat prizler sayesinde adaptöre ihtiyaç duymadan sadece bir kablo yardımıyla cep telefonu ya da power bank gibi cihazlar şarj edilebilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Golyat Priz Fiyatları

526 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 526 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003206/13006541