Araba parçalarının olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan lastikler; yaz, kış tüm mevsimlerde aracın tüm yükünü üstleniyor. Araç için lastik seçiminde kullanıcılar, sürüş güvenliği, yakıt tüketimi ekseninde epeyce özenli davranıyor.  Araca uyum sağlayan, kaliteli ve dayanıklı olan lastikler konforlu ve güvenli sürüşü mümkün kılıyor. Birçok lastik firması arasında ürettiği ürünlerle ön plana çıkan Goodyear oto lastik markası farklı çeşitte lastikler üretiyor. Goodyear; ticari kamyonlar, motosikletler, otomobiller, hafif kamyonlar, yarış araçları, SUV’lar, tarım makineleri ve uçaklar için lastik üretimi yapıyor. Goodyear lastikler hem araç hem de sürücü güvenliğini ön planda tutuyor. Bu lastikler sahip oldukları donanımsal özellikler ile uzun vadeli ve rahat kullanım sunuyor. Dünyanın en büyük geçiş lastiği üreticisi olan Goodyear, aya çıkan ilk lastikleri tasarlayarak akıllarda yer ediyor. Lastiklerin mevsimsel şartlara bağlı olarak düzenli şekilde değiştirilmesi gerekiyor. Araçlarda yedek lastiğin mutlaka bulunması tavsiye ediliyor. Modern teknoloji kullanılarak üretilen Goodyear lastikler kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Uzun bir sırt aşınma süresine sahip olan Goodyear lastik modelleri kilometrelerce yol gitse dahi iyi bir çekiş sağlıyor. Sound Comfort teknolojisi ile donatılan Goodyear oto lastikler dayanıklılığı arttırarak konforlu bir sürüş vadediyor. Bu teknoloji sayesinde araç içine yansıyan sen azaltılıyor ve daha sessiz bir yol sürülüyor. Uzun ve hız yapılan yollarda lastik gürültüsünü önlemek adına poliüretan köpük Sound Comfort teknolojisi ile beraber kullanılıyor. Böylece aracın lastik sesi minimum seviyeye çekilerek gürültü kirliliği engelleniyor. Yüksek yol tutuş özelliği bulunan Goodyear lastikler araçların virajlı yollarda kaymasını önlüyor. Bu sayede aracın performansı da artıyor. Güvenli sürüşü esas olan Goodyear oto lastikler; uyumluluk, yol tutuş, fren ve kullanım ömrü testlerden geçerek satışa sunuluyor. Goodyear oto lastikler mevsimine göre ya da araç tipine göre çeşitlilik gösterebiliyor. Her mevsim, yazın ya da kışın kullanılan birçok lastik seçeneği bulunuyor. Goodyear oto lastik çeşitlerini Hepsiburada ile inceleyerek aracınız için en doğru modele karar verebilirsiniz. 

Goodyear Lastik Özellikleri

Araçlar için kullanılan Goodyear lastik özellikleri ile hem güvenli hemde konforlu bir sürüş vadediyor. Kaliteli üretilen lastikler yaşanacak kötü olayları minimum seviyeye çekiyor. Özellikle işyeri ve okul servisleri, şehir içi ve şehir dışı yolcu otobüsleri gibi kalabalık insan taşıyan araçların lastik kullanımına dikkat etmesi gerekiyor. Goodyear kar lastiği don ve buzlanma gibi hava koşullarında sürücülerin direksiyon hakimiyetini kaybetmesini minimuma indiriyor. Kar lastiği yoğun kar yağışının olduğu dönemlerde sürücülerin yolda kalmalarını önlüyor. Kullanıcılara kolay kullanım sağlamayı amaçlayan oto lastikler engebeli yollarda ve zorlu virajlarda dahi iyi bir yol tutuşu sağlıyor. Ilımlı hava koşullarına uygun olan Goodyear yazlık lastikler ülkenin birçok bölgesinde yıl boyu kullanıma uygunluk gösteriyor. Yazlık lastikler 7 derecenin üstünde olan sıcaklıklarda kullanılabiliyor. Oto yazlık lastik ince sırt yapısına ve dar kanallara sahip. Yazlık lastikler sıcak havanın etkisi ile sıcaklığı artış gösteren asfaltta iyi bir yol tutuşu gerçekleştiriyor. Özellikle yazları tatil beldelerine giderken kullanılan yazlık lastikler konfor sağlıyor. Çelik gövdeye sahip olan lastikler dayanıklılık ve sağlamlık gösteriyor. Böylece sıcak havalarda lastiklerde genleşme görülmüyor. Düşük yakıt tüketimini destekleyen lastikler maksimum performans gösteriyor. Ağır yük altında ezilmeyen oto lastikler yumuşak ve aynı zamanda sessiz bir sürüş sağlıyor. Yağmurlu havalarda da kullanılabilen Goodyear lastikler geniş sırt olukları ile suyu anında boşaltıyor. Kaygan ve ıslak olan yollarda kuvvetli bir çekiş gücü gösteren lastikler kızaklama riskini minimuma indiriyor. Yüksek yol tutuş imkanı sunan lastikler sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesine izin vermiyor. Araç dostu bir ürün olma özelliği gösteren Goodyear lastiklerde Active Braking özelliği yer alıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı ani fren yaptığında kısa frenleme mesafesi ile güvenlik sağlanıyor. Üç boyutlu sırt bloğu tasarımına sahip olan oto lastikler sert fren yapıldığında bile yolla temas ederek güvenli sürüş gerçekleştiriyor. Yaz lastikleri 7 derecenin altında donabiliyor. Bu sebeple yaz lastiğinin 7 derecenin altında olan durumlarda kullanılmaması tavsiye ediliyor. 

  • Goodyear Lastik Teknolojik Özellikleri

Goodyear lastik modellerinde kullanılan teknolojik özellikler arasında; Sound Comfort, Run On Flat, Active Braking yer alıyor. Goodyear lastik Sound Comfort teknolojisi ile aracın içine yansıyan sesleri %50 oranında azaltıyor. Oto lastiklerin içerisinde yer alan köpük maddesi sayesinde sessiz ve konforlu bir sürüş sağlanıyor. Run On Flat teknolojisine sahip olan Goodyear oto lastikler kullanıcıyı yarı yolda kalmaktan kurtarıyor. Bu teknolojiye sahip olan lastikler yolda patlasa dahi 80 km daha yol gidebiliyor. Ani fren yapılması gereken durumlarda kullanıcıya yardımcı olan Active Braking teknolojisi anında devreye giriyor. Islak veya kuru yollarda sert fren yapıldığında devreye giren bu teknoloji ile Goodyear lastik yola daha fazla temas ederek tutunuyor. Goodyear kış lastiklerinde yer alan Multi Control teknolojisi ile buzlu ve karlı yollarda zemine sağlam bir tutuş gerçekleştiriliyor. Bu sayede araç kayma problemini minimum seviyeye çekerek olası kaza riskini önlüyor. Engebeli ve zorlu yollarda kullanıcıya yardımcı olan Silent Armor teknolojisi de bazı modellerde mevcut. Bu teknolojik özellik lastiklerin delik ve yanıklara karşı direnç göstermesini sağlıyor. 

  • Goodyear Lastik Tasarım Özellikleri

Goodyear lastik teknolojik özelliklerin yanı sıra sahip olduğu tasarım özellikleri ile de güvenli sürüşü destekliyor. Goodyear oto lastiklerin üzerinde yer alan sayılar kullanıcılara ürünün boyu ve genişliği hakkında bilgi veriyor. Kullanıcı bu sayılardan yola çıkarak oto lastiğin kendi aracına uygun olup olmadığını kontrol edebiliyor. 205/55 17 sayılarına sahip olan bir oto lastiğin 205 mm taban genişliği bulunduğu anlaşılıyor. Lastiğin yüksekliğinin genişliğe oranı ise 55 olarak ifade ediliyor. Son kısımda yazan 17 rakamı ise jantın çapını inç cinsinden bildiriyor. Goodyear sport lastikler 4 kanallı bir desene sahip. Şık görünüme sahip olan bu lastikler sürüş sırasında dengeli şekilde basınç dağılımı sağlıyor. Böylece lastik yağışlı yollarda performansını arttırabiliyor ve virajlarda yol hakimiyeti kazanıyor. Optimize edilmiş hamura sahip olan Goodyear oto lastiklerin yenileme aralıkları artıyor. Buda oto lastiğin daha fazla kilometre yapmasını ve daha uzun süre kullanılmasını mümkün kılıyor. 

Goodyear Lastik Çeşitleri

Kullanıcı beklentilerini karşılamayı hedefleyen Goodyear markası farklı mevsimsel koşullara uyum sağlayan lastikler üretiyor. Kullanım alanlarına ve mevsimlerine göre tasarlanan Goodyear lastik çeşitleri daha fazla araç sürücüsüne hitap etmeyi hedefliyor. Goodyear kışlık lastik kullanıcıların kış mevsiminde yola güvenle çıkmasına imkan tanıyor. 7 derecenin altındaki hava sıcaklıkları için optimize edilen Goodyear oto lastikler buzlu ve karlı yollarda yola tutunuyor. Goodyear lastik sırt deseni tasarımı sayesinde fren gücünü maksimum seviyeye çıkarıyor. Multi Control Ice teknolojisi ile donatılan Goodyear lastik modelleri zemin üzerinde meydana gelebilecek olası kaymaları önlüyor. Kullanıcılar kış mevsiminde yaşanan kötü hava şartları nedeniyle oluşabilecek kazalardan korunmak için kış lastiği kullanıyor. Kış lastikleri hem aracı hemde araç içindekileri korumayı hedefliyor. Goodyear lastik kaymayı engelleyecek şekilde tasarlandığı için yolun yüzeyinde bulunan kar ve buzu kolayca geçebiliyor. Goodyear kış lastiği sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcıların yolda kalma riskini minimuma indiriyor. Birçok tehlike düşünülerek tasarlanan kış lastikleri testlerden ve deneme sürüşlerinden geçirildikten sonra kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcıların kış mevsiminde zorunlu bir kural olan zincir takma ya da kış lastiği kullanma işlemlerine özen göstermesi gerekiyor. Zincir kullanmak lastiklere zarar verebiliyor ve sürüş sırasında gürültü kirliliğine yol açabiliyor. Lastik değişimi zincir kullanımına göre daha avantajlı olarak ön plana çıkıyor. Kış lastikleri özellikle uzun yollarda kullanıcıya sessiz bir sürüş yapma imkanı tanıyor. Sürüş kalitesini arttıran Goodyear oto lastikler güven ve konforu bir arada sunuyor. Markanın birçok araç ile uyum gösteren lastik çeşitleri bulunuyor. Bu lastikler arasında; otomobil, 4x4 ve hafif ticari araç lastikleri yer alıyor. Gelişmiş özelliklerle donatılan araç lastikleri en zorlu hava koşullarında dahi üstün bir performans gösteriyor. Jant koruma özelliği araç lastiklerinin birçok modelinde mevcut. Dayanıklı materyaller kullanılarak üretilen Goodyear araç lastikleri aşınma problemini minimum seviyeye indiriyor. Böylece lastik olduğundan daha uzun bir süre kullanılabiliyor. 

  • Goodyear Lastik 4 Mevsim

Goodyear lastik 4 mevsim modelleri hem yaz aylarında hemde kış aylarında gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Goodyear 4 mevsim lastik kullanıcılar tarafından en çok talep gören ürün olmayı başarıyor. 4 mevsim oto lastikler yıl boyunca çeşitli zeminlere ve tüm hava koşullarına uyum sağlıyor. Yıl boyunca sıcak ve soğuk tüm hava koşullarında iyi bir sürüş sunan 4 mevsim lastikler kullanıcıya avantaj sağlıyor. Kullanıcı tek bir lastik ile bütün bir yıl idare edebiliyor. Goodyear 4 mevsim oto lastikler mevsim geçişlerinde lastik değişimi ile uğraşmak istemeyen kullanıcılara hitap ediyor. 4 mevsim lastikler tüm hava koşullarında kullanıma uygunluk gösteriyor. 

  • Goodyear Lastik Kışlık

Goodyear kışlık lastik modelleri kış mevsiminde güvenli bir sürüşü mümkün kılıyor. Kışlık oto lastikler kış aylarının zorlu zemin şartlarına ve hava koşullarına uyum sağlıyor. Kışlık lastik tasarımında kullanılan sırt desenleri çekiş gücüne öncelik veriyor. Goodyear kışlık lastikler 7 C derecenin altındaki soğuk havalarda güvenli ve konforlu bir sürüş vadediyor. Kışlık lastikler; otomobillerde, SUV, 4x4 ve hafif ticari araçlarda kullanıma uygunluk gösteriyor. Oto kışlık lastikler sert geçen kış mevsiminde dahi üstün bir performans gösteriyor. Goodyear kış lastik modellerinin birçoğunda jant koruması, Run on flat, Sound Comfort gibi teknolojik özellikler bulunuyor. Kışlık oto lastik zorlu kış koşullarında dahi kullanıcıyı yarı yolda bırakmamayı hedefliyor. 

  • Goodyear Lastik Yazlık

Goodyear lastik yazlık modelleri yaz koşullarına ve kuru zemine uygun şekilde tasarlanıyor. Oto yazlık lastikler 7 C derece ve üzerindeki ılıman hava koşullarında kullanılmak için dizayn ediliyor. Goodyear yazlık lastikler otomobil, 4x4, SUV ve hafif ticari araçlara uygun olarak üretiliyor. Kullanıcıların beğenisini kazanan yazlık lastikler iyi bir kilometre mesafesine sahip. Yazlık oto lastikler kuru yollarda konforlu bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Goodyear yazlık lastiklerin bazı modellerinde jant koruma özelliği yer alıyor. Bazı modellerde ise Sound Comfort ve Run on flat özellikleri bulunabiliyor. Mevsimine uygun olarak kullanılan Goodyear lastik ömrü daha uzun oluyor..

  • Goodyear Araca Göre Tasarlanan Lastikler

Goodyear oto lastikler otomobil, 4x4 ve hafif ticari araçlar için özel olarak tasarlanıyor. Goodyear otomobil lastikleri yolda kilometreler boyunca iyi bir çekiş ve performans sunmak için uzun sırt aşınma süresi ile tasarlanıyor. Goodyear 4x4 lastikler çok yönlü bir kullanıma sahip. Yol üzerindeki performansını bozmadan arazide sağlam bir çekiş gerçekleştiriyor. Hafif ticari araç lastikleri ise yumuşak ve aynı zamanda sessiz bir sürüşü destekliyor. Sahip olduğu sırt desenleri sayesinde tüm hava koşullarında iyi bir çekiş ve yüksek kilometre performansı gösteriyor. 

Goodyear Lastik Satın Almadan Önce Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Güvenli ve konforlu sürüşe imkan tanıyan oto lastiklerden yüksek verimlilik alabilmek için doğru şekilde seçilmesi gerekir. Kullanıcılar Goodyear oto lastik seçmeden önce dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunuyor. Lastiğin doğru şekilde seçilmesi için özelliklerine bakılması önerilir. Sürüş performansını arttıran Goodyear lastik seçiminde nelere dikkat etmeli:

  • Oto lastiğin genişliği, jant ölçüsü, maksimum taşıma kapasitesi ve lastik yüksekliğinin genişliğine oranı gibi özellikler lastik hakkında bilgi verir. Kullanıcıların lastiği seçmeden önce bu özelliklerine göz gezdirmesi tavsiye edilir. 
  • Lastik seçiminde özelliklere bakılması yeterli olmuyor. Aracın kullanılacağı bölgenin iklim koşulları da lastik seçiminde büyük bir rol oynuyor. Lastiğin nasıl bir zeminde ve hangi hava koşullarında kullanılacağı önem arz ediyor. Yazlık, kışlık ve 4 mevsim olarak tasarlanan Goodyear lastik çeşitlerinden kullanıcı ihtiyacına yönelik olanı tercih edebiliyor. Yazlık lastikler 7 derecenin üstünde olan sıcaklıklarda uygun olurken, kışlık lastikler 7 derecenin altında yer alan sıcaklıklarda kullanılabiliyor. 4 mevsim ise yıl boyu her mevsim kullanım için uygunluk gösteriyor. 
  • Goodyear lastik satın alırken desenine, boyutuna, hız sınıfına, kullanım türüne ve yük endeksine de dikkat etmek gerekiyor. 
  • Birçok araç modeline uygun olarak tasarlanan Goodyear lastik çeşitleri arasından kullanıcı kendi aracına uygun olan modeli seçebiliyor. 

 

Goodyear Lastik Markası Hakkında Kısaca Bilgi

1898 yılında Amerika’da kurulan Goodyear markası 1926 yılında dünyanın en büyük kauçuk şirketi unvanına sahip oluyor. Goodyear Türkiye fabrikası ise 1963 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Goodyear lastik güvenli ve konforlu kullanımı hedefliyor. Ürünlerinde güncel teknolojileri kullanan marka her araç tipine hitap edebiliyor. Goodyear oto lastik çeşitleri arasında; yazlık, kışlık ve her mevsim kullanılan birçok seçenek yer alıyor.

Goodyear Lastik Fiyatları

Goodyear lastik fiyatları ürünün sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu özellikler arasında; lastiğin jant çapı, taban genişliği, kesit oranı, mevsimi, araç türü, hız kodu, yük endeksi ve üretim yılı sayılabiliyor. Aynı zamanda lastiğin sahip olduğu teknolojik özellikler de fiyat üzerinde büyük bir rol oynuyor. Goodyear lastik, farklı araçlar için özel olarak tasarlanıyor ve buda fiyatında etki gösteriyor. Goodyear traktör lastik fiyatları diğer araçlara kıyasla daha farklı bir fiyatla satışa sunuluyor. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan Goodyear oto lastikler her kullanıcı bütçesine hitap edebiliyor. Kullanıcılar oto lastik araştırması yaparken en az veya en çok şeklinde fiyat aralığı belirleyebiliyor. Bunun dışında kullanıcılar kendi bütçelerine uygun olan bütçe aralığını da seçebiliyor. Goodyear lastik bayilerde satışa sunulan oto lastiklere Hepsiburada ile kolayca ulaşılabiliyor.

Goodyear Lastik Yorumları

Goodyear lastik yorumları ve değerlendirmeleri kullanıcılara ürün hakkında bilmedikleri konularda fikir verebiliyor. Deneyimli kullanıcıların oto lastikler için yapmış olduğu olumlu ya da olumsuz yorumlar kullanıcıya yol gösteriyor. Kullanıcılar satın almak istedikleri ürün için yapılan yorumları okuyarak satın alma kararını bir sonuca bağlayabiliyor. Yorumlar dışında oto lastik için verilen değerlendirme puanları da kullanıcının düşüncesini etkileyebiliyor. Oto lastik için 1 - 1.9, 2 - 2.9, 3 - 3.9 ve 4 - 4+ puanlar veriliyor. Kullanıcı ürün seçiminde genellikle yüksek puan alan oto lastiklere yöneliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Goodyear Lastik

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Jant Çapı
Toplam 24 / 1624 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/goodyear