Gözlük

Gözlük 

Bisiklet gözlüğü, dış mekanlarda bisiklet sürerken geçireceğiniz zamanlarda kullanmanız gereken ürünlerdir. Gözlerinizin korunmasını sağlayan bu ürünler, outdoor kategorisinde yerini almaktadır. Profesyonel bisikletçilerin sık sık bu ekipmanları kullandığını da söylemek mümkündür. Çünkü bu gözlükler sayesinde, bisiklet sürerken, güvenli bir sürüş keyfi çıkarabilirsiniz. Bisiklet gözlükleri, özel bisiklet aksesuarlarının başında gelen ürünlerdir. Bu nedenle, yapılacak olan bisiklet etkinliklerinde mutlaka bu aksesuarların kullanılması gerekir. Ancak bisiklet gözlüklerinin sürüş yapacağınız bisiklet türüne bağlı olarak farklı özellikler taşıdığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla bisiklet tutkunlarının sürüş şekline bağlı olarak, gözlüklerin teknik özellikleri değişkenlik gösterir. Örneğin, sıcak aylarda fazla güneş ışığından korunabileceğiniz özelliklerde geliştirilmiş gözlük modelleri seçenekler arasında yerini almaktadır. Bu ürünler, böcek ve tozlardan gözünüzü de koruyacaktır. Böylece güvenli bir sürüş keyfini, bisiklet gözlükleriyle elde etmiş olursunuz. Gözünüzden istenmeyen cisimleri uzaklaştırmak adına, bu gözlükleri mutlaka kullanmanız gerekir. 

Kış aylarında da güneş ışınlarıyla birlikte, rüzgar, yağış ve benzeri dış etkenlerden de gözünüzün korunacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda, çamur ve suya karşı da bisiklet gözlükleri, gözünüz için bariyer oluşturacaktır. Gözlüklerin korunaklığı kadar, stilleri de farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Eğer siyah tonlarda bir bisiklet gözlüğü tercih edecekseniz, koyu renkli bisiklet kıyafetleriyle muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Bütün sene boyunca her türden yol ve hava muhalefetlerinden de bu gözlükler ile korunabilmeniz mümkündür. Hava koşulları ve benzeri faktörlere bağlı olarak, uygun bir bisiklet gözlüğü modeline sahip olabilirsiniz. Böylece etkili bir şekilde gözlerinizi dış etkenlerden korumuş olursunuz. Sürüş tarzınıza uygun olan bisiklet gözlüğünü ise seçenekler arasından kontrol edebilirsiniz. Bisiklet gözlükleri, normal gözlüklere oranla, farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Bu gözlüklerin, sürüş esnasında gözünüzden çıkmaması, güvenilirliğini artırmaktadır.

Bisiklet Gözlüğü Ne İşe Yarar?

Bisiklet güneş gözlüğü olarak tasarlanan modeller, hem gözlerinizi güneşten korur hem de dış etkenlerden korunmanıza yardımcı olur. Şık tasarımlarıyla dikkat çeken farklı tip bisiklet güneş gözlüğü modelleri bulunmaktadır. Bisiklet gözlüklerinin işlevselliği kadar modaya yön vermesi de kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Bisiklet gözlükleri, temelde bisiklet turuna çıkan sürücülerin dış etkenlerden korunması ve rahat bir sürüş keyfi yaşamalarına yardımcı olur. Aktif bir şekilde bisiklet süren bireyler, bu performans gözlüklerinden yararlanmalıdırlar. Aynı zamanda, güneşin zararlı ışınlarından da bu gözlükler ile korunabilmeniz mümkündür. Çünkü güneş gözlüğü olarak tasarlanan bisiklet gözlüğü tasarımlarına imza atılmıştır. Bu gözlükler ise ultraviyole ışınlarını süzme özelliğine sahiptir. Böylece bisiklet sürerken, verimli bir performans elde etmiş olursunuz. Çok uzun süre gözlerinize çarpacak olan rüzgar ve güneş sizi sürüş esnasında rahatsız edebilir. Gözleriniz sulanabilir ya da kuruma durumu meydana gelebilir. Bütün bu dış etkenlerin getirdiği durumları yaşamamak adına, bisiklet güneş gözlüklerini kullanabilirsiniz. 

Hızlı bir şekilde bisiklet üzerindeyken, gözünüzü ister istemez, kapatmak isteyebilirsiniz. Bu istemsiz olan tepkimeden kaynaklı olarak, verimli bir sürüş keyfi süremezsiniz. Bu durumda ise bisiklet gözlüğü tavsiye edilmektedir. Çünkü çamur, yağmur ya da havadaki minik böceklerden bu gözlükler ile korunabilirsiniz. Yokuştan aşağı bisiklet sürerken, patika sürüşlerinde bu tip dış etkenlerden kolayca etkilenebilirsiniz. Dolayısıyla aydınlık ve güneşli günlerde mutlaka bu gözlükleri kullanmalısınız. Aynı zamanda, gözlerinizin de bu gözlükler ile dinlenmesi mümkün olur. Göz sağlığının bozulması riskinin azalması adına, bisiklet güneş gözlüklerinin kullanımının önemi büyüktür. Genel olarak, iyi bir çevresel görüş olanağı elde etmek adına, yüzünüzü tam anlamıyla saran tasarımlara yönelebilirsiniz. Böylece özel sürüşlerinizde, bu gözlükler ile büyük avantajlar yakalayabilirsiniz. 

Bisiklet Gözlüğü Koruma Yapısı 

Aktif bir şekilde bisiklet süren bireyler için işlevsel bir model olan polarize bisiklet gözlüğü, özel bir koruma yapısına sahiptir. Bununla birlikte, farklı tasarımların da bisiklet gözlük modellerinde yer aldığını söyleyebiliriz. Her sezon için farklı tip lensler ile geliştirilen bisiklet gözlükleri vardır. Lenslerin farklı özelliklerde olduğu bisiklet gözlükleri, kolayca sürüşlere entegre olmaktadır. Bisiklet sürücülerinin kullandığı gözlükler, başın çevresini saracak şekilde imal edilmiştir. Aynı zamanda, gözleri ise bütünüyle saran bir yapıları vardır. Performans gözlükleri olarak da bilinen bu gözlük modelleri, geniş açıdan yansıyan parlamaları da en aza indirir. Bunun yanı sıra, ışık ve güneşin zararları etkilerine karşı, tam anlamıyla koruma sağlar. Bisiklet sporu, son zamanlarda gelişmekte olan ve kapsamını sürdüren bir aktivitedir. Bu nedenle, bisikletin üzerindeyken, kullanılacak olan ekipman ve aksesuarların tam korunaklı olması gerekir. Bisiklet gözlükleri de bu korumayı tam anlamıyla sağlayan aksesuarlardır. 

Genel olarak, bisiklet gözlüklerinin çarpma ve darbelere karşı da direnç gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu ürünlerin lensleri ise iki tekerlekli hareketin bütün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özel olarak donatılmıştır. Özel işçilik ve malzemeler ile imal edilen bu gözlüklerin çerçeveleri ekstra hafiftir. Aynı zamanda, aerodinamik olarak tasarlanmış olan aksesuarlardır. Tam donanımlı bir bisiklet kiti oluşturmak için bu gözlükleri satın alabilirsiniz. Çünkü bu gözlüklerin sağlamış olduğu avantajlar, sayılamayacak kadar çoktur. Ürünlerin verimliliğinden yararlanmanızın yanı sıra, sporcu tarzınızı da bu aksesuarlar ile yansıtabilmeniz mümkündür. Çoğu yol bisikleti gözlüklerindeki özellikler birbirine benzer olsa da farklılık gösteren bir takım unsurlar da vardır. 

Bisiklet Gözlüğü Teknik Özellikleri

Bisiklet gözlüklerinin temelde teknik özellikleri birbirine benzer olsa da farklılık gösteren bir takım nitelikleri bulunmaktadır. Profesyonel bir şekilde bisiklet süren bireylere, bisiklet gözlüğü tavsiyesi verilmektedir. Çünkü bu gözlüklerin sürüş esnasında sürücülere, büyük avantajlar getirdiğini söyleyebiliriz. Bisiklet gözlüklerinin teknik açıdan bir takım özellikleri vardır. Ürünlerin kolay kullanılabilmesi adına, bu teknik özelliklerin önemi büyüktür. Örneğin, buğulama önleme özelliği sayesinde, soğuk havalarda buğulanma durumu ortadan kalkar. Çünkü bu gözlüklerin lensinde özel bir buğu önleme özelliğine yer verilmiştir. Aynı zamanda, bu gözlüklerin, güneşin zararlı ışınlarından korunabilmeniz için UV korumaları vardır. Bisikletin üstünde geçireceğiniz zamanın bu sayede fazla olacağını söyleyebiliriz. Çünkü güneş ışınlarına maruz kaldığınızda, UV koruması gözlerinizi güneşten koruyacaktır. 

Seçenekler arasında yer alan fotokromik güneş gözlükleri ise ışığa maruz kalmanız durumunda, renk tonlarını kendiliğinden değiştirir. Renk tonlarının değişmesi ise gözlerinizin etkilenmemesine ve zarar görmemesine yardımcı olur. Ekstra bir şekilde konulan lensler ise geç saatlerde görünürlüğü artırma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda, sürücüler, farklı sürüş ihtiyaçlarına bu gözlükler ile yanıt alabilirler. Bazı bisiklet gözlük modelleri, hidroleofobik kaplamalıdır. Yani dış yüzeyi kaplı ve kiri iten bir yapıya sahip olan gözlüklerdir. Lenslerinin üstünde herhangi bir kir birikintisi olmayacak şekilde tasarlanmış olan özelliklere sahiptir. Hidroleofobik kaplama, özel bir kimyasal bileşik olarak ifade edilebilir. Bisiklet gözlüklerinin tutucuları ve burun pedleri de son derece işlevseldir. Harika bir uyum içinde bu gözlükleri kullanabilmeniz mümkündür. Çünkü çoğu profesyonel bisiklet gözlüklerinin ayarlanabilen burun pedleri vardır. Sap kısımları da silikon tutucular şeklinde olduğu için yüzünüzü acıtmayacaktır. Bu tutucular, gözlüğünüzün yerinde kalmasını da kolaylaştırır. Bisiklet gözlüklerindeki bu yönde sıralanan teknik özellikler, her modelde değişkenlik gösterir. 

Bisiklet Gözlüklerinin Lens ve Çerçeveleri

Bisiklet sürücüleri, gözlük çerçevesi ve lens özelliklerine dikkat etmektedirler. Görüş alanı ve koruma anlamında bu unsurlara dikkat etmek son derece önemlidir. Aynı zamanda, bisiklet gözlük aynası da dikkat edilmesi gereken ürün özelliklerinden bir tanesidir. Çerçevesiz olarak tasarlanan gözlüklerde bile darbe önleme özelliği kullanılmıştır. Darbeler sırasında, yüzünüze zarar vermesini engelleyen ince bir çerçeve, çerçevesiz gözlüklere yerleştirilmektedir. Çoğu bisiklet gözlüğü çerçevesi, kırılmaz ancak bükülebilir yapıdadır. Plastik polimerlerden imal edilen bu gözlükler, son derece dirençli bir yapıya sahiptir. Farklı optik markaları, performans ve görüş açısını artırmak amacıyla bisiklet gözlüklerini üretmektedir. Bu üretimler yapılırken, farklı lenslerin kullanılabildiğini söyleyebiliriz. Bunlar arasında; fotokromik bisiklet gözlüğü modelleri de yer almaktadır. Aynı zamanda, polarize, oleofobik, hidrofobik, numaralı ve benzeri bisiklet gözlükleri de tasarlanmaktadır. 

Örneğin, fotokromik gözlüklerin lensleri, farklılaşan ışık yoğunluklarına bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda, belli dalga boylarını da bu gözlükler filtreleyebilmektedir. Optik markalarının performans ve görüş açısından farklı özelliklerde tasarlamış olduğu bisiklet gözlükleri vardır. Çeşitli özelliklere sahip olan lensler ile üretilen bisiklet gözlüğü modelleri, seçenekler arasında yerini alır. Polarize olarak tasarlanan lensler, parlamaları önlerken, outdoor giyime de uyum sağlar. Bu anlamda, ekipman seçerken de amaçlarınızı göz önüne almanız gerekir. Dağ bisikletçisi olan bireyler, patika görünürlüğünü iyileştirmek amacıyla, kahverengi ve kırmızı tonları vurgulayan gözlüklere yönelebilirler. Yol sürüş lensleri ise görmeyi kolaylaştıran özelliklere sahiptir. 

Bisiklet Gözlüğü Modelleri

Sürüş gözlüğü olarak da bilinen bisiklet gözlükleri, farklı modellere ayrılmaktadır. Spor tutkunları, yüzlerinin şekline ve boyutuna uygun olan modellere yönelebilirler. Çünkü bu anlamda farklı yüz tiplerine uygun şekilde tasarlanan bisiklet gözlüğü tasarımları yapılmıştır. Bu gözlüklerin, bisiklet sürerken, sürekli yüzünüzde durması ve kendinizi rahat hissetmeniz gerekmektedir. Farklı tasarımlara sahip olan bisiklet gözlükleri, ped ve esneklik olarak birbirinden ayrılır. Aynı zamanda, ayarlanabilir yapıda geliştirilmiş olan gözlükler olduğunu söyleyebiliriz. Bütün bu özellikleri bir arada sunan birçok kaliteli bisiklet gözlüğü markası vardır. Şakak ve burun pedleri terleyen sürücülerin daha iyi bir sürüş olanağı elde edebilmeleri için kaliteli modeller geliştirilmiştir. Örneğin, hidrofilik kauçuk kullanılarak geliştirilen bisiklet gözlük modelleri, son derece pratik bir kullanım yapısına sahiptir. 

Profesyonel ve amatör olarak bisiklet süren bireyler için öne çıkan birçok model vardır. Düz saplı ve şakaklara tam olarak oturan modeller, bisikletçiler tarafından dikkat çekmektedir. Aynı zamanda, aerodinamik olarak geliştirilen bisiklet kasklarına da bu gözlükler muhteşem bir uyum sağlar. Bisiklet kasklarının üstüne ya da arka kısmına sabitleyerek bu gözlükleri kullanabilirsiniz. Özellikle, bu anlamda kullanılan dağ bisiklet gözlükleri, bisiklet sürücüleri arasında popüler kabul edilir. Kontakt lens ve gözlük lens kullanıcıları için numaralı olarak geliştirilmiş bisiklet gözlükleri de vardır. Bunun yanı sıra, yarış yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz kadın ve erkek bisiklet gözlük modellerini de gözden geçirebilirsiniz. Bu anlamda, hafif çerçeve yapısına sahip, kırılmaz camlı ve buğulanma yapmayan özelliklere sahip bisiklet gözlüğü tasarımlarına imza atılmıştır. 

Bisiklet Gözlüklerinin Cam Özellikleri

Performans gözlükleri, kamp malzemelerinin ilk sırasında yer alan aksesuarlardan bir tanesidir. Bisikletin sürüşü sırasında, sürücülerin rahat olması ve dış etkenlerden etkilenmemesi adına bu gözlükleri kullanmaları gerekmektedir. Performans ve spor gözlükleri, bisiklet sürücülerinin her türlü ihtiyacına yanıt verir. Aynı şekilde, bisiklet gözlük aynası da bu anlamda sürücülere büyük kolaylık sağlar. Çünkü arkadan gelen araç ya da sürücünün bu aynalar ile rahatlıkla görülebilmesi mümkündür. Bisiklet gözlük aynalarının mutlaka kullanılması gerekirken, bisiklet gözlüklerinin de göz ardı edilmemesi önemli bir unsurdur. Tasarım ve işlevsellik açısından birbirinden ayrılan bisiklet gözlüğü modelleri vardır. Örneğin, gece sürüşü yapacak olan sürücülerin mutlaka gece gözlüklerini kullanmaları gerekir. Görüş alanı ve kalitesinin iyileştirilmesi için gece gözlüklerinin kullanımı son derece önemlidir. Bu gözlükleri kullanarak, daha güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi yakalayabilirsiniz. 

Bisiklet sürücülerinin görüş ile ilgili sorunları bulunuyorsa, numaralı olan modellere yönelebilirler. Numaralı bisiklet gözlükleri, göz rahatsızlığı olan bireylere, bu anlamda yardımcı olacaktır. Numaralı olan modeller de çerçeve kısmına bir klips takılır. Bu klips ise rahat bir şekilde görüş alabilmenizi kolaylaştırır. Şeffaf olarak tasarlanan bisiklet gözlükleri ise bütün görüş alanını kapsamaktadır. Bu nedenle, tek bir geniş lens ile tasarlanmış olan modellerdir. Dolayısıyla çoğu bisiklet tutkununun da dikkatini çeken bir modeldir. Buğulanmaya meyilli ve ağır olmasına rağmen, koruyuculu lens modelleriyle gözlerinizi parlamalara karşı koruyabilirsiniz. 

Bisiklet Gözlüğü Nasıl Olmalıdır?

Bisiklet sürerken, güvenilirliğin tam anlamıyla sağlanması son derece önemlidir. Bisiklette kullanılan her ürün gibi bisiklet gözlüklerinin de önem arz ettiğini söyleyebiliriz. Ancak dayanıklı, dirençli ve rahat olan bisiklet gözlüklerinin kullanılması gerekir. Aynı zamanda, tercih edilecek olan modelin fotokromik lenslere sahip olması da önemli bir detaydır. Çoğu güneş gözlüğünün tarzı arazi ya da yol sürüşlerine uygun şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra, bisiklet tutkunlarının sürüş türüne bağlı olarak da farklı tip bisiklet gözlükleri imal edilmiştir. Örneğin, zamana karşı yarışan profesyoneller, triatletler görüş hattına engel olmayan gözlükler kullanmalıdırlar. Aynı zamanda, çerçevesiz modellerin kullanılması da uygun bir seçim olacaktır. 

Kış aylarında çıkacağınız turlarda şeffaf lensli olan bisiklet gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Ancak genel olarak, performans bisiklet gözlüklerinde hafif malzemeli olan modeller uygun bir seçimdir. Daha ince ve modern çerçevelerin hakim olduğu modeller, sürüş sırasında size büyük avantajlar sağlayacaktır. Sizin için ideal olan erkek ve kadın bisiklet gözlüklerini seçenekler arasından kontrol edebilirsiniz. 

Bisiklet Gözlüğü Fiyatları

Bisikletlerin sürüşü esnasında kullanılan gözlüklerin özellikleri normal gözlüklere oranla farklıdır. Çünkü bu gözlüklerin, koruma özellikleri, tasarımı, teknik yapısı, lensi ve benzeri özellikleri daha gelişmiştir. Farklı sürüş stillerine uygun olarak kullanılacak modeller geliştirilmiştir. Tasarlanan modellerin ise fiyat performans açısından birbirinden farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bisikletlerin aksesuarları arasında yerini alan bisiklet gözlüklerinin markalarının da farklı olması, fiyatlar üzerine etki eder. Aynı zamanda, ürünlerin tarzı, kalitesi, esnekliği ve benzeri nitelikler de fiyatsal oranlara yansır. 

Bazı durumlarda, özel lenslere ihtiyacı olan bireyler, ikinci gözlüklere ihtiyaç duyabilirler. Aynı zamanda, gözlüklerin yalnızca gündüz ya da gece kullanımı düşünülüyorsa, dereceli olan bisiklet modellerine yönelmelisiniz. Bu yöndeki tercihleriniz ise bisiklet gözlüklerinin fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Farklı yol ve ışıklar için ise cam tasarımı değişken olan bisiklet gözlükleri imal edilmiştir. Bu ürünler arasından seçim yapmak ise farklı farklı gözlükler takmaktan daha avantajlı olacaktır. Ancak gözlüklerin nitelikleri arttıkça fiyatsal oranlarının da artış göstereceğini söyleyebiliriz. 

Bisiklet Gözlüğü Gerekli mi?

Bisiklet gözlüğü, hem profesyonel bisikletçiler hem de amatörler için gerekli olan aksesuarlardır. Şehir içi ve şehirlerarası yollarda, güvenli bir sürüş yapmak için bu gözlükleri mutlaka kullanmanız gerekir. 

Bisiklet Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bisiklet sürücüleri, gözlük tercihi yaparken, kullanım amaçlarını göz önüne almalıdırlar. Aynı zamanda, darbe, çizilme ve benzeri dış etkenlere karşı korunaklı olan modellere yönelmelidirler. Lenslerin ise kişisel ihtiyaçlara uygun olarak tercih edilmesi son derece önemlidir. 

Bisiklet Gözlüklerinin Ağırlığı Nasıl Olmalıdır?

Bisiklet gözlüklerinin tam anlamıyla hafif bir yapıda olması gerekmektedir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gözlük

1067 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1067 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/370963/80697026