Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hayatı Yeniden Keşfedin - Jeffrey E. Young

Psikonet Yayınları
225,00 TL %4
215,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (35)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

272,11 TL
243,70 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109
Hayatı Yeniden Keşfedin - Jeffrey E. Young

"Hayatı Yeniden Keşfedin" adlı kitap, 2012 yılının Ocak ayında Janet S. Klosko ve Jeffrey E. Young tarafından kaleme alındı. İngilizce dilinden Türkçe'ye çevirisinin Sandy Kohen ve Diana Güler tarafından yapıldığı kitabın editörlüğünü H. Alp Karaosmanoğlu ve Esra Tuncer yapmıştır. Psikonet Yayınları tarafından yayınlanan Hayatı Yeniden Keşfedin, klinik psikoloji alanının şema terapi ekolü baz alınarak ele alınmıştır. 

Farkındalık Kazandıran Keyifli Dakikalar

İnsan hayatında istenmeyen şeylerin oluşunun, küçüklükten itibaren zihnimize yerleşen şemalar olduğunu savunan kitap, okuyan kişiyi düşünmeye sevk ediyor. Çocukluktan süre gelen deneyimlerimizin doğrultusunda oluşan inançlarımızı "şema" olarak adlandıran şema terapi ekolü, işlevsiz veya çarpık şemaları iyileştirmeyi hedefliyor. Hayatı Yeniden Keşfet; terk edilme, kötüye kullanılma, duygusal yoksunluk ve yetersizlik gibi şemaları tanıtarak çeşitli örnekler ile okuyucunun şemaları benimsemesini sağlıyor. Kitap, konu ile alakalı örneklere yer vermenin yanı sıra, kişiyi soruları ile kendi hayatı hakkında düşünmeye yönlendiriyor. Okur, Hayatı Yeniden Keşfedin kitabını okurken kendini de keşfe çıkıyor. Hangi şemaların kendisinde baskın olduğunu, bu şemaların hayatını ne şekilde etkilediğini, bu şemalarla nasıl başa çıktığını keşfeden okur, hangi noktalarda hatalı olduğunun farkındalığını kazanıyor. Bu sayede işlevsiz şemalarını ve düşünce tarzlarını iyileştirmeye başlıyor. Hayatı Yeniden Keşfedin, sizin çocukluğunuzdan itibaren yaşadığınız tüm deneyimleri yeniden ele almanızı sağlayacak. 

Yazar Hakkında

Jeffrey E. Young, 9 Mart 1950 tarihinde Amerika'da doğmuştur. Şema terapi ekolünün kurucusu olarak bilinen psikolog, Şema Terapi Enstitüsü'nün de kurucusudur. Yale Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Pensilvanya Üniversitesi'nde lisansüstü derecesini kazanmıştır. Doktora sonrası çalışmalarına, alanında önemli bir isim olan Aaron Beck ile devam etmiştir. Çeşitli psikoloji ekollerini konu alan kitapları bulunan yazar, hem profesyonel ruh sağlığı çalışanları hem alan dışından kişilere hitap edecek şekilde psikoloji ile alakalı kitaplar yazmıştır. 


Hayatı Yeniden Keşfedin - Jeffrey E. Young ve Janet S. Klosko

Daha cesur, üretken ve doyumlu bir hayat için gerekli araçlar

·         Aşırı vicdan ve hayır diyememek yüzünden kendi ihtiyaçlarınıza sıra gelmiyor mu?

·         Terk edilmekten korktuğunuz için ilişkilerde çok mu altta kalıyorsunuz?

·         Sağlığınızı kaybetmek, aklınızı kaçırmak, parasız kalmak, uçağa binmek gibi korkularınız yaşam sevincinizi yok mu ediyor?

·         Hayatınız, işleri yetiştirmeye çalışmakla mı geçiyor?

Tatmin etmeyen ilişkiler, evhamlarla dolu bir hayat, nedensiz yere diğerlerinden aşağı hissetmek... Bütün bunlar fark etmeden kabul ettiğimiz inanışlarımızı değiştirerek çözülebilir. Bu kendine zarar verici düşünme ve hissetme kalıplarına “şema” adı verilmektedir. Hayatı Yeniden Keşfedin, mutluluğaulaşmanızı engelleyen bu girdaplardan nasıl kurtulacağınızı gösteriyor.

Kişiliğe işlemiş ve tedavisi zor sorunlar için geliştirilen ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış Şema Terapi’nin yaratıcılarından Jeffrey E. Young ve Janet S. Klosko, ilaçların yardımı ve uzun süren geleneksel terapiler olmadan, şemalarınızı testler aracılığı ile fark edip, Bilişsel Terapinin devrim niteliğindeki ilkeleri ile değişmenize yardımcı oluyor.
Boyut Normal Boy
Yazar Janet S. Klosko, Jeffrey E. Young
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KPSIKONET
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Bilinçli Farkındalık ve Karakter Güçleri - Gelişmek Için Pratik Bir Rehber 10 Günde Özgüven - On Adımla Depresyondan Kurtuluş - David D. Burns Hem Anneyim Hem İnsan - Büşra Karaca Panik Atakta - David D. Burns Obsesif Kompulsif Bozukluk Çalışma Kitabı - Cherry Pedrick Demek Ki Oluyormuş - Gerhard Zarbock Gizli Psikolojik İstismar - Shannon Thomas Iyi Hissetmek - David Burns Ölüm Kalım Meselesi - Irvin D. Yalom Aklında Kalsın: Başarılı Öğrenme Bilimi Travma Sonrası Psikolojik Tepkileri Anlamak - Claudia Herbert Duygusal Açlık - Doreen Virtue Psikonet Yayınları Panik Atakta - Sosyal Beyin 2 Kitap Psikonet Yayınları Eray Hacıosmanoğlu 3 Lü Set / Mahfuz / Şifa / Öze Dönüş Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi-Hannie Van Genderen Beyhan Budak Senin Suçun Değil - Kendine Iyi Davran Güzel Insan - Irade Terbiyesi Kitap Set İçimdeki Rehber - Öykülerle Psikoterapi - Sümer Öztanrıöver Psikonet Yayınları Kaygı ve Endişe Çalışma Kitabı - Bilişsel Davranışçı Çözüm Birlikte İyi HissetmekSorunlu İlişkileri Yoluna Koymanın Sırrı - David Burns Nedim Sorayımdedim-1 Allah’la Tanışma Defteri - Hatice Kübra Tongar Şizofreninin Bilişsel Tedavisi: Kanıta Dayalı Tedavi Rehberi - David G. Kingdon Hayatı Yeniden Keşfedin - Gençler Için Stres Azaltma Psikonet Yayınları Ruh Iyiliği - Hayati Sır Sen Ölünce Kim Ağlar? - Robin Sharma Eyvah! Kötü Bir Şey Olacak - H. Alp Karaosmanoğlu Şema Terapi: Klinisyenin Rehberi - İda A. Shaw 100 Kadim Öğreti – Arda Bafra Psikanaliz Defterleri 5 – Çocuk Ve Ergen Çalışmaları Eksiklik, Ayrılık Ve Ötesi - Neslihan Zabcı Liderlik Bilgeliği - Robin S. Sharma Depresyon: Bilişsel Davranışçı Terapi Işığında Kendine Yardı - Fuat Torun
Başa dön