Hi-Lite Magic

Hi Lite Magic çeşitli yüzeylere uygulanabilen su bazlı efekt boyadır. Bu boyanın en önemli özelliği, metalik tonlarda efektler vererek objelere parlaklık kazandırmasıdır. Metal, cam, kumaş ya da ahşap gibi çeşitli yüzeylere uygulanabilir. Renk ışıltılarını ve parlaklığı en iyi gösteren renk siyah olduğu için genellikle siyah boya üzerine uygulanır. Cam objelerde yalnızca bir tarafa uygulanarak arkadan ışıltılı bir yüzeyin görünmesi için tercih edilir. Dekoratif amaçlı kullanımlarda oldukça iyi sonuç veren Hi Lite Magic boya çeşidi, sanatsal tasarımlarda sıklıkla kullanılır.

Hi Lite Magic Çeşitleri Nelerdir?

Hi Lite Magic çeşitlerini birçok renkte görmek mümkündür. Özellikle mavi, kırmızı ve turuncu gibi canlı renklerdeki Hi Lite Magic boya çeşitleri yaygın olarak tercih edilir. Verdiği ışıltı efektini en iyi canlı renk tonlarında hissettirdiği için, en çok kullanılan çeşitleri bu tonlardadır. Aynı zamanda, açık tonlardaki Hi Lite Magic boya çeşitleri de özellikle siyah boya üzerine uygulandığında oldukça iyi performans sergiler. Bu nedenle en sık tercih edilen çeşitlerinden bazıları da açık tonlardaki boyalardır.

Hi Lite Magic Kullanım Alanları Nelerdir?

Hi Lite Magic boyalarının kullanım alanları oldukça geniştir. Her türlü ahşap, metal, cam, tuval, alçı, kumaş, deri, kartonpiyer, reçine, kağıt ya da mum gibi yüzeye uygulanabilir. Bu nedenle Hi Lite Magic boya kullanırken yaratıcılığınızı serbest bırakabilir, her türlü objeyi veya yüzeyi bu boyalarla boyayabilirsiniz. Işıltılı efektler vererek, objelerinize bambaşka bir tarz kazandırabilirsiniz. Özellikle cam eserlerde kullanımı oldukça yaygın olan bu boya çeşidi ile farklı tarzlarda sanat eserleri yaratabilirsiniz. Cam tabaklarda alttan görünen Hi Lite Magic boyanın ışıltılı yüzeyi objeye modern bir hava kazandırır. Sehpa üzerinde kullandığınız dekoratif tabakları bu yöntemle hareketlendirebilir, salonunuzda şık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Benzer şekilde, eski ahşap dolaplarınızın kapaklarını dilediğiniz renkte boyayarak üzerine metalik tonlarda çeşitli motifler uygulayabilir, dolaplarınızı yeniden dönüştürebilirsiniz. Hi Lite Magic boyanın en çok kullanıldığı alanlardan biri ise duvar dekorasyonudur. Salonunuzun bir duvarına metalik motifler ile canlılık kazandırabilirsiniz. Komple duvar spongelama tekniği ile kaplandığında, salonunuzda oldukça şık bir tarz yakalayabilirsiniz. Belli belirsiz bir desen olmasını tercih ediyorsanız, alttaki boyaya yakın tonlarda bir Hi Lite Magic boya çeşidi kullanarak hafif bir ışıltı vermesini sağlayabilirsiniz.

Hi Lite Magic Nasıl Kullanılır?

Hi Lite Magic kullanımı için tavsiye edilen uygulama tarzı spongelama, diğer bir deyişle süngerle uygulama tekniğidir. Boyayı ahşap yüzeye uygularken dilediğiniz renkteki bir yağlı boyayı yüzeye uygulayabilirsiniz. Altta kalan boya için genellikle siyah renk tercih edilir. Alt astar boyanın tamamen kuruması beklenir. Ardından, bir sünger kullanılarak Hi Lite Magic boya, dik vuruşlarla yüzeye uygulanır. Bu noktada, ışıltılı yüzeyin hangi yoğunlukta olacağına karar verilir, ona göre daha sık vuruşlar veya daha seyrek vuruşlar uygulanır. Burada kullanılan araç sünger olmak zorunda değildir, fırça gibi farklı bir uygulama elemanı ile de bu işlem gerçekleştirilebilir. Hi Lite Magic boyanın cam yüzeylerdeki kullanımında ise, öncelikle alta Hi Lite Magic boya uygulanır. İyice kuruması beklenir. Ardından, üstüne tercih edilen herhangi bir renkteki yağlı boya fırça yardımıyla uygulanır. Bu noktada yine, siyah gibi koyu renkler ışıltıları daha net hissettireceği için koyu renklerin kullanılması tavsiye edilir. Cam yüzeylerde öncelikle Hi Lite Magic boyanın uygulanmasının amacı ise, camın diğer yüzeyinden bakıldığında parıltılı bölümün üstte kalmasıdır. Özellikle dekoratif cam tabak tasarımlarında bu tekniğe sık sık başvurulur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hi Lite Magic Fiyatları

6 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
DSACategoryId/2147483643/21027386/21028264/293009