Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
İnkılap Kitabevi
Hitler – Führer ve Naziler-Mussolini – Duçe ve Faşistler-Napolyon – Imparator ve General - Osman Pamukoğlu

Hitler – Führer ve Naziler-Mussolini – Duçe ve Faşistler-Napolyon – Imparator ve General - Osman Pamukoğlu

İnkılap Kitabevi
77,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9930/1501514

Hitler – Führer ve Naziler

 

30 Nisan 1945 saat 13.10’da, intihar etmelerinden 50 dakika önce; Hitler, yanında Eva Braun olduğu halde,sığınağındaki toplantı salonuna geldi. Çalışma arkadaşları kadın ve erkeklerin ellerini tek tek sıkarak onlara vedaetti.Frau Goebbels altı çocuğunu öldürttükten sonra hayatına son verecekti. Hitler, Frau Goebbels’in önüne gelince,kendisinin cesaretine hayran kaldığını söyledi. Göğsünde bulunan Nasyonal Sosyalist Parti’nin altınmadalyasını çıkardı ve kadının bluzuna taktı.Sonra yaveri Heinz Linge’ye dönerek kesin bir dille şunları söyledi: “Allahaısmarladık Linge. Belki de benihayatta sizin kadar kimse tanımadı. 1935 yılından beri yanımdasınız. Gölgem oldunuz. Yaşamanızı, mutlakayaşamanızı istiyorum. Hakkımda çok kötü şeyler anlatacaklar. Galip devletler, hakkımda en kötü şeylerisöyleyeceklerdir. Bütün yaptıklarımı, bütün eserlerimi ortadan kaldırmak isteyeceklerdir. Bu uğurda ellerindengelen her şeyi yapacaklarını biliyorum...”Hitler ve Linge’nin yanına gelen Eva Braun da Linge’den bir ricada bulundu: “Allahaısmarladık Linge. Sizdenbüyük bir hizmet isteyeceğim. Eğer buradan çıkarsanız ve kız kardeşimi görürseniz, kocasının kurşunadizildiğini söylemeyin. Yalnızca ona, kocasını Rus askerlerinin öldürdüğünü söyleyin.”

 

Kitap Yazar Adı:Osman Pamukoğlu

Sayfa Sayısı: 152

Ebat: 13,7 x 21,5

Kağıt / İç Baskı: lll.Hm. Enzo 52 gr.

Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.

 

 

Mussolini – Duçe ve Faşistler

 

Mussolini, 1939’da tüm faşist yetkilileri Roma’da toplayarak, şu konuşmayı yaptı:“Bir araya geldiğimiz şu saatlerde, bir fırtına sadece Avrupa haritasını karıştırmakla kalmıyor, aynı zamandakıtaları da birbirine katıyor. Bu olaylardan etkilenmememiz mümkün değil, İtalyan halkı fırtınada dümeni tutankişiye soru sorulmaması gerektiğini iyi bilir. Balkona çıkmamı bekleyin. Balkona çıktığımda ve beni dinlemesiiçin İtalyan halkını topladığımda bilin ki durum değerlendirmesinde bulunmayacağım, aksine herkese tarihikararlarımı açıklayacağım.”Halk, Benito Mussolini’yi Shakespeare’in Romeo ve Jülyet oyunundaki Jülyet’e benzetti ve fısıltılar başladı:“Kaderimiz Jülyet’e bağlı.”“Jülyet kim?”“Hani Romeo’nun balkona çıkmasını beklediği Jülyet var ya!”Savaşın üç ila dört ay süreceğini hesaplayan Mussolini, balkona çıktı ve savaş ilanı konuşması, sadece on dakikasürdü… Savaş dört yıl devam etti ve Mussolini’nin trajik bir şekilde öldürülmesine sebep oldu…

 

Kitap Yazar Adı: Osman Pamukoğlu

Sayfa Sayısı: 140

Ebat: 13,7 x 21,5

Kağıt / İç Baskı: lll.Hm. Enzo 52 gr.

Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.

 

Napolyon – İmparator ve General

 

Napolyon; İskender, Hannibal, Sezar’ın toplamından daha fazla savaş yönetmiştir ve Avrupa’nın (Batı’nın)gelmiş geçmiş en büyük generalidir.Napolyon’la aynı dönemde yaşayan ünlü Alman şair ve filozofu Goethe’nin Bourrienne’in Hatıraları eserinden:“Gazetecilerin, tarihçilerin ve şairlerin Napolyon’un etrafında oluşturdukları tüm bu şöhret bulutu, tüm bu hayalâlemi, bu kitabın korkutucu gerçekliği karşısında yok oluyor; fakat kahraman burada hiçbir şekilde küçülmüşolmaz; tam tersine büyür. Bundan öğrendiğimiz şey, herhangi bir kişi bunu söylemeye cesaret ettiği zaman,gerçeğin ne kadar muhteşem bir şey olduğudur. Napolyon’un hayatı kaderin eliyle yazılmış büyük bir destandır;bunun tüm anlamı kendisini, hayal gücünü başıboş bırakan kişiye değil, fakat kadere inanan kişiye açıklanabilir.Böylece, aynı şekilde, ölümlü bir insanın bin yılda sadece bir kez gerçekleştirdiği trajedi, bu sayfaların okuruiçin yeniden oluşturulmalıdır. O, bir insanın özgüven ve cesaret, tutku ve hayal gücü, çalışkanlık ve iradeyleelde edebileceği her şeyi elde etti. Bugün en yetenekli insanlara mümkün olan her yolu açmakta olan devrimlerçağında, Avrupa’nın ateşli gençleri önlerinde hem örnek hem de uyarıcı olarak, Batı’daki tüm insanlar arasındaen şiddetli olayları yaratan ve bunların ıstırabını çeken bu kişiden daha büyük bir adam bulamaz.”

 

Kitap Yazar Adı: Osman Pamukoğlu

Sayfa Sayısı: 144

Ebat. 13,7 x 21,5

Kağıt / İç Baskı: lll.Hm. Enzo 52 gr.

Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 1
Yayın Tarihi 2021
Yazar Osman Pamukoğlu
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV0000104M3D
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Atatürk Kitaplığı (6 Kitap Kutulu Set) - Mustafa Kemal Atatürk
Ekmeleddin İhsanoğlu-Oğuzhan Cengiz
Babam Sultan Abdülhamid - Ayşe Osmanoğlu
Ulu Hakan İkinci Abdülhamid Han - Bütün Eserleri 59 - Necip Fazıl Kısakürek
74,90 TL
9,00 TL
42,00 TL
87,89 TL
Satıcı
merkezkitabevi 9,6
Hepsiburada
Hepsiburada
My Perla 9,5
Değerlendirmeler
(128)
(2)
(49)
(13)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz - - -
Sayfa Sayısı 1592 - - -
Yayın Tarihi 2020 - - -
Yazar Mustafa Kemal Atatürk Oğuzhan Cengiz Ayşe Osmanoğlu Necip Fazıl Kısakürek
Başa dön