Günümüzde teknoloji ürünü satan birçok marka bulunmaktadır. Bilgisayar markası olarak bilindik pek çok markadan biri HP olmaktadır. HP piyasaya birçok bilgisayar sunmaktadır. Bu bilgisayarlar güncel teknolojik gelişmelere ve gerekli donanımlara sahip bulunmaktadır. Birçok kullanıcı HP notebook tercih etmektedir. Dizüstü bilgisayarlar hafif olması ve her yere kolayca götürülmesinden dolayı sık tercih edilen bilgisayar türüdür. Teknolojinin neredeyse her gün gelişerek hayata yenilikler getirmesi ile birlikte bilgisayar kullanımı da oldukça artmıştır. Neredeyse her bireyin sahip olduğu ve sürekli kullandığı dizüstü bilgisayarlar birçok marka tarafından üretilmektedir. Bilgisayar seçimleri marka ve fiyata göre değişiklik göstermektedir. 

Sıkça tercih edilen markalardan biri olan HP geniş model seçeneğine ve fiyat aralığına sahiptir. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir HP Notebook’u kolayca bulabilirsiniz. Fiyat önemli olduğu kadar bilgisayarın özellikleri ve sahip olduğu donanım da oldukça önemlidir. Uzun vadede kullanım sağlaması ve kullanacak kişiye rahatlık sağlaması açısından bilgisayar seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Öncelikle nasıl bir bilgisayara ihtiyacınızın olduğunu belirlemek gerekmektedir. Masaüstü, laptop ya da notebook gibi seçenekler bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayarlar artık pek tercih edilmemektedir. Laptop ve notebooklar taşınabilirlik açısından daha portatif ve rahattır bu yüzden tercih bu yönde olmaktadır. Laptop ve notebookların birçok çeşidi ve modeli bulunmaktadır. HP markasının en güncel teknolojiye sahip olan laptop ve notebookları yer almaktadır. Ekran kartı, işlemci ve RAM bellek gibi iç donanım da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Çünkü bir bilgisayarı yöneten şeyler bu donanımlar olmaktadır. Uzun vadede kullanım için tercih yaparken bunlara önem verilmesi gerekmektedir. Bilgisayar almak istiyorsanız HP notebook özellikleri ve değerlendirmelerini sayfamızda kolayca inceleyebilir ve tercihinizi belirleyebilirsiniz.

HP Laptop Notebook Özellikleri

HP markasının birçok modelde laptop ve notebookları bulunmaktadır. En güncel teknolojilerle üretilen HP bilgisayarlar pek çok kişi tarafından memnuniyet ile kullanılmaktadır. HP bilgisayar almak istiyorsanız önce araştırmanız gereken birkaç özellik bulunmaktadır. Böylelikle ihtiyacınıza, bütçenize ve beğeninize uygun bir bilgisayar seçmeniz daha kolay olmaktadır. HP notebook mini ya da HP laptoplardan tercih etmek isteyebilirsiniz. Notebook ve laptop arasında boyut farkı bulunmaktadır. Genellikle boyut olarak laptop tercih edilir fakat notebooklar da mini oldukları için taşıması ve bir yere sığdırılması daha kolay olmaktadır. Laptopların ekranı büyük ve kalın olurken notebookların daha küçük ve incedir. Bu nedenle notebooklar daha hafif olmaktadır. Laptopların klavyeleri daha büyük ve fonksiyonelken notebooklarınki daha küçük ve sade tasarımlara sahiptir. Bir diğer farkları ise pil ömrüdür. Laptoplar performans açısından geliştirildikleri ve buna odaklı oldukları için pil ömrünü daha çok tüketirler. Bu durumda notebookların pil ömrü daha uzun olmaktadır. HP notebook batarya konusunda geliştirilmiş modellere sahip olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Notebooklar daha çok sunum hazırlamak, internette gezmek gibi basit işlemleri her yerde hazırlamak için oldukça ideal bir seçimdir. Uzun pil ömrüne sahip olduğu için ihtiyacınız olduğu her an ve her yerde ihtiyacınız olan işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Laptop ile ise video düzenleme, grafik tasarlama, yazılım ve oyun oynama gibi daha karışık programları kullanabilirsiniz. Bu gibi farklılıklar olsa da bilgisayar alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken ortak noktalar da bulunmaktadır. Bunlardan biri bilgisayarın performansını etkileyen ve bir nevi buna bağlı olan donanım olmaktadır. Bir bilgisayarın temel bileşenlerini; RAM belleği, ekran kartı, işlemcisi, depolama alanı/sabit disk gibi donanımlar oluşturmaktadır. Bu yüzden almadan önce araştırırken bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlemci bilgisayarın hızını belirlemektedir. İşlemci ne kadar iyi olursa bilgisayarın çalışması da o kadar hızlı olmaktadır. İşlemci olarak piyasada Intel ve AMD bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz. İki marka da en güncel ve yenilikçi teknolojileri kullanarak işlemci üretmektedir. Son zamanlarda daha çok dikkat edilen özelliklerden biri ise bilgisayarların depolama alanı olmaktadır. Depolama alanı fazla olan bilgisayar modellerinde fiyat daha yüksek olmaktadır. Ayrıca alan hard disk kullanılarak da artırılabilmektedir. Bu gibi özellikler araştırılarak bir HP notebook modelinde karar kılabilirsiniz. HP notebook modelleri ve fiyatları sayfamızda yer almaktadır.

HP Laptop ve Notebook Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Teknoloji ilerledikçe bilgisayarlar gelişmektedir. Hem tasarım olarak hem de donanım olarak birçok yeni özellik keşfedilmektedir. Dünyaca ünlü olan ve pek çok kişi tarafından tercih edilen HP markası da teknolojiye ayak uydurmakta ve en güncel tasarımları ve donanımları bilgisayarlarında kullanmaktadır. HP notebooklar ve laptoplar birçok modele sahip bulunmaktadır. Bu modellerden birini almak istediğinizde hangisini tercih etmek istediğinize karar veremezseniz öncelikle ihtiyaçlarınızı ve bir bilgisayardan beklediğiniz performansı göz önünde bulundurmanızda fayda olabilir. İhtiyaçlarınızı ve beklediğiniz performansı belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken özelliklere bakabilirsiniz. Bilgisayarın iç donanımı her türlü çalışmasını etkileyen kısımlardan oluşmaktadır. Bu yüzden donanımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan bilgisayara sahip olmak için donanımsal özelliklerini iyi araştırmalısınız. Bilgisayarın donanımında temel bileşenler olarak kabul edilen şeyler vardır. Bunlardan bazıları işlemci, ekran kartı, RAM belleği ve sabit disk olmaktadır. İşlemci bilgisayarın hızını etkilemektedir. 

Bir işlemci ne kadar hızlı ise bilgisayar da o kadar hızlı işlemektedir. İki farklı işlemci bulunmaktadır. Biri Intel diğer ise AMD’dir. HP bilgisayarlarında iki işlemci seçeneği de yer almaktadır. İşiniz için etkin bir şekilde kullanabileceğiniz bir bilgisayar istiyorsanız HP notebook i7 işlemciye sahip olanı tercih edebilirsiniz. Güncel oyunları takip ediyor ve bunları oynamak istiyorsanız AMD işlemciye sahip bir HP bilgisayar satın alabilirsiniz. Hızlı bir bilgisayar için işlemcinin GHz özelliğine ve kaç çekirdekli olduğuna bakmak gerekmektedir. Belleğin miktarı bilgisayarın arka planda yaptığı işlemleri ve miktarını etkilemektedir. RAM belleği ne kadar fazla olursa bilgisayar performansı da o kadar iyi olmaktadır. HP notebook 4 GB RAM belleğe sahip olan modelleri günlük işleriniz için yeterli olmaktadır fakat performans gerektiren ağır işlemler yapacaksanız en az 8 GB belleğe sahip bir RAM’i olan bilgisayar tercih etmeniz ideal bir seçenektir. Bu özelliklerin iyi olma seviyesi fiyatlarını da ona göre artırıp azaltmaktadır. Donanımsal tasarımın yanında bilgisayarın dış görünüşünü oluşturan tasarım da önemlidir. Bilgisayarda yer alan ses sistemi, bağlantı türler, klavye tasarımı, touchpad gibi özellikler de kullanımı etkileyen önemli noktalar olmaktadır. Bunun yanı sıra ağırlık da önemlidir. Günlük kullanımda bilgisayarınızı yanınızda taşıyacaksanız ağırlığı 1.5 kg altında olması iyidir. Öğrenciler de genelde 2-3 kg ağırlığında bilgisayarları tercih etmektedir. Bunun için en ideal seçeneklerden biri HP notebook modelleri olmaktadır. 

HP Laptop ve Notebook Çeşitleri

Bilgisayar konusunda adını duyurmuş olan ve sıkça tercih edilen birçok marka bulunmaktadır. Bu markalardan biri yıllardır sektörde olan HP’dir. HP, insanlara ‘güzel, güçlü ve uygun maliyetli’ bilgisayarları sunduğunu iddia etmektedir. HP laptop ve notebookları pek çok model ve çeşit içermektedir. Birbirinden farklı fonksiyonlar ve çeşitli donanım özelliklerine sahip bilgisayarlar üretmektedir. HP notebooklar da bu çeşitliliğin bir parçası olmaktadır. Notebooklar laptopa göre birtakım farklılıklar göstermektedir. Bu farklılardan en belirgin olan ve bilineni notebook ekranı ince ve küçükken laptop ekranının daha kalın ve büyük olmasıdır. Böylelikle notebooklar daha hafif olmaktadır. Bu özelliği ile laptoplara göre daha hafiftir. Notebook öğrencilikte ve işte kullanım için oldukça ideal bir bilgisayar türüdür. Kolayca her yere taşınabilir ve pil ömrü laptoplara göre daha uzun süreli olmaktadır. Bazı notebook modelleri 10 saate kadar şarjsız kullanım vadetmektedir. Böylelikle toplantılarla geçen uzun bir gününüzü ya da ödevlerle veya sunumlarla dolu öğrencilik zamanlarınızı endişelenmeden geçirebilirsiniz. 

Yoğun iş programlarınızda ya da projeler ve ödevlerle meşgul olacağınız ders programlarında kullanmak isteyeceğiniz bilgisayar HP notebook i5 işlemcili yeni nesil teknolojiye sahip bir bilgisayar olabilir. Intel işlemcili bilgisayar çekirdekleri ve diğer özelliklerine göre Pentium, i3, i5, i7 gibi seçeneklere ayrılmaktadır. İşlemci bilgisayarın hızını etkileyen özelliktir. İşlemcinin gelişmişlik seviyesi yükseldikçe fiyat da artmaktadır. Bütçenize uygun ve aynı zamanda iyi işlemcili bilgisayar bulmanız mümkündür. Bilgisayar seçiminde önemli olan bir diğer nokta RAM belleğidir. RAM belleğinin miktarı bilgisayarın arka planda yaptığı işlemlerin miktarını etkilemektedir. Bellek ne kadar fazlaysa performansı da o kadar fazladır. Bilgisayarda yapılan günlük işlemler için 4 GB RAM belleği yeterli olmaktadır. Yüksek performans gerektiren işlemler için HP notebook 8 GB RAM tercih etmeniz idealdir. İsteğe göre daha yüksek belleğe sahip RAM de tercih edebilirsiniz. RAM’in belleğinin miktarı bilgisayarın fiyatını etkilemektedir. HP bilgisayarların bazı modellerinde parmak izi okuma, aydınlatmalı klavye, çift mikrofon dizisi, hızlı şarj olma ve 360 derece dönebilen ekran gibi farklı özellikler bulunmaktadır. Parmak izi okuma özelliği şifre koyma gibi güvenlik önlemlerinin yerine gelen ve daha çok gizlilik sağlayan bir özelliktir. Aydınlatmalı klavye karanlık ortamlarda da rahat bir şekilde yazmak için geliştirilmiştir. 360 derece dönebilen ekran ile bilgisayarınızı tablet ile kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Fikir almak için HP notebook yorum ve değerlendirmelerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun bilgisayarı sayfamızdan sipariş edebilirsiniz.

Farklı Donanım ve Tasarımları ile HP Laptop ve Notebook Modelleri

Bilgisayar almak istiyorsanız HP marka laptop ve notebookları inceleyebilirsiniz. HP markası yıllardır dünya piyasasında yerini almış bir markadır. Birçok modelde bilgisayarı bulunmaktadır. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun bilgisayarlar ile almak isteyenlere ideal seçenekler sunmaktadır. İhtiyacınızı ve bütçenizi belirledikten sonra almak istediğiniz bilgisayar üzerine karar verebilirsiniz. Fakat uzun vadede kaliteli bir kullanım ve deneyim istiyorsanız HP notebook özellikleri ve modellerini incelemenizde fayda bulunmaktadır. Bir bilgisayar almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bilgisayarlar farklı tasarımları ve donanım özellikleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Öncelikle laptop ile notebook arasındaki farkları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kullanım alanına göre farklılıklar gösteren iki bilgisayar çeşidinin de kendine has özellikleri bulunmaktadır ve bu özellikler kullanıcıya ayrı faydalar sunmaktadır. Laptoplar ekran olarak daha büyük ve kalın olurken notebooklar daha küçük ve incedir. Böylelikle notebooklar daha hafif olmaktadır. Sürekli yanınızda taşıyacaksanız notebook tercih edebilirsiniz. Fakat laptoplar da 2-3 kg arasında olmaktadır ve taşınabilirlik açısından pek zorluk çıkarmamaktadır. 

Aralarındaki bir diğer fark klavyeler olmaktadır. Laptopların klavyeleri daha fonksiyonel özelliklere sahipken notebookların klavyeleri daha sade tasarlanmaktadır. Bunun dışında laptoplar performansa yönelik üretilmektedir. Notebooklar pil ömrü açısından daha uzun bir kullanım vadetmektedir. Bu nedenle gün içinde bilgisayarınızı uzun süre şarja takmadan kullanmak istiyorsanız notebook almak daha ideal bir seçenek olmaktadır. Video düzenleme, yazılım programı gibi araçlar kullanma gibi işlemler için performans açısından laptop kullanmak idealdir. Notebooklar hafifliği ve sunum yapma, yazı yazma, internette gezinme gibi basit işlemleri kolayca halledebilme özelliklerinden dolayı öğrenciler ve çalışanlar için tercih edilebilecek bilgisayarlar olmaktadır. Örneğin HP notebook i3 işlemciye sahip bir bilgisayar işinizi kolaylıkla halletmenize yardımcı olabilir. Tasarım olarak bilgisayarlar ortak özelliklere sahip bulunmaktadır. Sadece özelliklerin sahip olduğu teknolojik nitelikler farklılık göstermekte ve bundan dolayı fiyat açısından farklılık göstermektedir. HP markasının güncel bilgisayar modellerinde parmak izi okuma, çift mikrofon dizisi, aydınlatmalı klavye ve 360 derece dönen ekran gibi yeni özellikler bulunmaktadır. Parmak izi okuma telefonlarda da bulunan bir özelliktir. Şifrelemenin yerine parmak izi kullanarak gizliliği daha çok artırabilirsiniz. Böylece bilgisayarınız daha kişisel hale gelebilir. Çift mikrofon dizisi ile ses daha iyi seviyededir. Aydınlatmalı klavyeler ile karanlıkta da işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. 360 derece dönen ekran ile bilgisayarınızı dilediğiniz zaman tablet şeklinde kullanabilirsiniz. Bu gibi HP notebook bilgisayar özellikleri ve sağlanan teknolojik gelişmeler kullanan kişiye konfor sağlamaktadır.

Her İhtiyaca ve Bütçeye Uygun HP Notebook ve Laptoplar

Günümüzde bilgisayarlar sıkça kullanılan teknolojik aletlerden biri olmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile işler daha kolay ve hızlı halledilebilmektedir. HP notebook ve laptoplar sahip olduğu birçok model ve çeşidi ile istediğiniz bilgisayarı bulmanıza yardımcı olmaktadır. Alacağınız bilgisayardan iyi bir verim almak ve uzun vadede sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler genellikle bilgisayarın donanımı ile ilgili teknik özelliklerdir. Bu özellikler ekran kartı, işlemci, RAM belleği, sabit disk gibi donanımlar olmaktadır. Bilgisayarın beyni gibi kabul edilen işlemci bilgisayarda gerçekleşen işlemlerin hızını belirlemektedir. İşlemci ne kadar gelişmişse bilgisayarda yapılan işlemler de o kadar hızlı gerçekleşmektedir. Intel ve AMD adında iki işlemci seçeneği bulunmaktadır. İki işlemci de farklı modelleri ile kullanan kişilere pek çok seçenek sunmaktadır. Ekran kartı görüntünün bilgisayar ekranına yansıtılmasını sağlamaktadır. Görüntü kalitesi ekran kartının kalitesine bağlıdır. RAM bilgisayardaki tüm bilgileri hızlı bir şekilde toplayan bellektir. RAM ne kadar iyiyse bilgisayarın işlemesi de o kadar hızlı olmaktadır. Örneğin bir oyun oynamak için RAM’in bellek miktarı fazla olmalıdır. 

Sabit disk ise bilgisayarın depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Bilgisayarınızda bulunan ses, fotoğraf, video, oyun gibi yazılımlar sabit diskte depolanmaktadır. Sabit diskteki depolama alanının fazla olması kullanan kişi için bir avantaj olmaktadır. Bu donanım özelliklerini araştırarak bilgisayar aldığınızda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bilgisayarın donanımı ve diğer özellikleri bilgisayarın fiyatını da etkilemektedir. Detaylı bir araştırma ile hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun bir HP notebook ya da laptop satın alabilirsiniz. Bilgisayarı aldıktan sonra kurulumu sizin gerçekleştirmeniz gerekmektedir. HP notebook kurulumu zor bir işlem değildir. Kutuyu açtıktan sonra bilgisayarın pilini takmalısınız. Ardından şarj kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza diğer ucunu ise prize takmalısınız. Bilgisayarınızın güç düğmesine basarak açmalısınız. Bu işlemlerden sonra dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri kurulum esnasında bilgisayarınızı kapatmamanızdır. Bilgisayarınızı kapatırsanız kurulum işlemini durdurmuş olursunuz. Yeniden açtığınızda kurulumu tekrar yapmanız gerekmektedir. Kurulum işlemi uzun süren bir eylemdir. Uzun sürmesinde bir sıkıntı yoktur. Kurulum işleminin ardından kullanıcı adı oluşturma gibi kişisel işlemler bulunmaktadır. Sırasıyla yönergeleri okuyarak kolayca halledebilirsiniz. Sayfamızdan HP notebook yorum ve değerlendirmelerini inceleyerek fikir alışverişi yapabilir ve seçenekleri değerlendirebilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun HP laptop ve notebooklar Hepsiburada’da, siz de dilediğiniz bir bilgisayarı sayfamızdan hemen sipariş edebilirsiniz.

HP Notebook Özellikleri Nelerdir?

HP notebook ve laptoplar modellerine göre farklı özellikler içermektedir. Güncel teknoloji ve donanımlardan faydalanılarak üretilen bilgisayarlardır.

HP Notebook Alırken Nelere Dikkat Edilir?

HP notebook ve laptop alırken tasarımına, genel özelliklerine ve donanımına dikkat edilmelidir. Bu hususlara dikkat ederek ihtiyacınız olan bilgisayarı bulabilirsiniz.

Hangi HP Notebook Alınmalı?

Yeni teknolojik tasarımlar kullanılarak üretilen HP notebook ve laptoplar alınmalıdır. Ergonomik ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir model olması uzun vadeli kullanım için önemli olmaktadır.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

HP Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Ekran Kartı
Toplam 24 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?