Fotokopi makineleri ve lazer yazıcılarda kullanılan tonerler, bir görselin kâğıt üzerine basılmasını sağlayan önemli bir malzemedir. Kartuş olarak isimlendirilen hazne içerisine yerleştirilen HP tonerler, toz taneciklerden oluşan, kuru yapıya sahip bir maddedir. 10 mikrondan daha ufak olan bu toz tanecikleri, çok eskiden büyük seviyede karbonlardan oluşsa da, son dönemde çok kaliteli ve daha net bir baskıya ulaşabilmek için polimer eklenerek hazırlanır. Aynı zamanda canlı ve parlak görüntü kalitesi için bal mumu kullanılırken, kuvvetli bir yapışkanlık için de reçine gibi farklı maddeler toner içerine katılır. Yazıcıların baskıda kullandıkları bu tonerler, çıktıların net bir şekilde basılmasını sağlar.

Her Baskıda Kusursuz Kalite ve Performans Sunar

  • Hızlı bir şekilde baskı alabilmenizi sağlayan lazer yazıcılar, performans gücünü üstün yazdırma özellikleri bulunan HP tonerden alır.
  • HP tonerler, birçok lazer yazıcı ile uyumlu şekilde çalışır.
  • HP tonerler ile yüksek kalitede baskılar elde edebilir, yazıcı üzerinden oldukça fazla sayıda çıktı alabilirsiniz.
  • Ürünlerin bir kısmı cihazı için özel olarak ürettiği toner modelini kullanmayı tercih edebilir. Bu nedenle HP toner modelini seçmeden önce cihazınıza uyumlu olup olmadığını kesinlikle kontrol etmelisiniz.
  • HP toneri, yazıcı kartuşu içinde ya da kartuştan bağımsız olan doldurma tozu şeklinde seçebilirsiniz.

Birçok Model İle Uyumlu Çalışan HP Tonerler

Tonerin kartuş ile birlikte satılması ürünün fiyatına etki edebilir. Kartuş içerisinde satılan HP tonerler, kartuşu doldurmak için gereken toz tanecikli ürünlere göre daha pahalı olabilir. Buna kartuşun maliyeti neden olmaktadır. Kartuşlar, toneri depolama görevindedir ve kaliteli yapıda teknolojik parçalar olduğu için yüksek değere sahiptir.  Aynı zamanda orijinal ve muadil seçenekleri de fiyata etki eden durumlardır. Muadil tonerlerin fiyatı, orijinal modellere göre çok yüksek değildir. Kaliteli baskı ile standart bir baskı için kullanılan tonerler arasında fiyat farkı olabilir. Ayrıca daha az sayıda baskı yapabilirler.

Çok Sayıda Baskı Yapabilmenizi Sağlar

  • Kartuşunuzu doldurmak için tercih ettiğiniz HP toner, en güvenilir modellerden biridir.
  • Küçük toz taneciklerinden oluşan HP tonerler, etkileyici sonuçlar vererek kaliteli ürün baskılarına ulaşmanızı sağlar.
  • Doldurmak için gereken HP toner tozlarının fiyatı, baskı için istenilen kalite ve özelliğe göre belirlenir.
  • Bir iki defa dolum yapmak ve çok sayıda çıktı alabilmek için gramajı yüksek ürünler tercih edilmelidir.

Yazıcınıza Uyumlu Toner Modeli Nasıl Seçilir?

Cihazınıza uygun toneri seçmek oldukça önemlidir. Alt seviye ürünler kullanıldığı zaman baskı kalitesi beklentinin çok altında kalabilir ve tonerin ömrü de çok kısa sürebilir. Lazer yazıcılarda kullanılan kartuşlarda dönen bir parça bulunur ve bilgisayarda seçtiğiniz bir görüntü bu parçaya aktarılır. Bu işlem ile yazıcıda yer alan lazer, bu parça üzerinde negatif yüklü alanlar oluşturmaya başlar ve toz tanecikleri oluşan bu alanlar tarafından çekilir. Çekilen toner tozları tutularak işlem gerçekleştirilir ve sonrasında tanecikler kağıda aktarılmaya başlar. Kağıt üstündeki toner tozları, yüksek ısıdaki silindirlerden sıkıştırılarak geçer ve bu tozlar kağıda yapıştığında baskı sona erer. HP toneri kartuşu ile beraber almayı düşünürseniz o zaman bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Tonerde olduğu gibi kartuşun da yazıcı ile uyum sağladığına bakmayı unutmamalısınız. Cihazınıza uyum sağlayan ürünü seçmek için yazıcının modelini öğrenmeniz ve tonerin özelliklerinde yazan uyumlu modeller kısmından kendi cihazınızın numarasının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Buna ek olarak cihazınızın kullanma kılavuzunda da uyumlu olan toner ve kartuş modellerine bakabilirsiniz. Buradaki kodlar sayesinde en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

HP Toner

3385 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Üretim Türü
Toplam 24 / 3385 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?