Yeni doğan çocuklarının ihtiyaçları için alışveriş yapmak, anne babalar için eğlenceli bir aktivite olmanın yanı sıra oldukça düşündürücü bir konudur. Rengarenk kıyafetler ve göz alıcı oyuncaklar seçmek oldukça zevkli olabiliyor ancak iş, bebek arabası gibi daha zaruri ihtiyaçları seçmeye geldiğinde düşünülmesi gereken çok daha fazla konu devreye giriyor. Çocuğunuz için hem sağlıklı hem de konforlu ürünleri seçmeye çalışırken bir yandan da kullanım kolaylığını ve bütçenizi düşünmeniz gerekiyor. Eğer bir de ikizleriniz ya da yaşları birbirine çok yakın iki çocuğunuz varsa her ikisinin de rahatlığı ve ihtiyaçlarını gözetmeniz gerektiği için karar vermek biraz daha zorlaşabiliyor. Fakat aslında göz önünde bulundurmanız gereken birkaç noktaya dikkat ederseniz bu zor karar verme sürecini kolaylıkla atlatabilirsiniz.

İkiz Bebek Arabası Modelleri

Bir ikiz bebek arabası modeli seçmeden önce piyasada revaçta olan araba modellerini tanımak iyi bir fikir olabilir. Bunlardan ilki birbirine eş yan yana iki pusetten oluşan arabalardır. Bu modeller her iki çocuğunuza da aynı şartları sunar. Her iki tarafı da eşit derecede arkaya yatırılabilir, her iki tarafta da emniyet kemerleri aynıdır ve her iki çocuk için de seyahat alanı eşittir. Ancak geniş bir tasarıma sahip oldukları için dar yerlerden geçmek biraz zor olabilir.

Diğer bir ikiz bebek arabası modeli ise tandem bebek arabalarıdır. Bu arabalarda takıp çıkarılabilen, pozisyonları değiştirilebilen iki bebek koltuğu bulunur. Çocukların önlü arkalı oturduğu bu arabalar diğer modelin aksine her iki çocuğunuza da farklı bir yolculuk deneyimi sunar. Örneğin, arka taraftaki koltuk daha fazla yatırılabilir ya da ön taraftaki bebeğin arkada oturan bebeğe göre daha fazla hareket imkanı vardır. Diğer bir deyişle bu arabalar çocukların farklı ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiştir. Bununla birlikte bu arabaların bir dezavantajı çok uzun olmalıdır. Uzun oldukları için bu arabalara yön verme konusunda zorluk yaşanabilir.

Hangi Model Hangi Şartlara Daha Uygun?

Bebek arabası seçimi yaparken öncelikle içinde bulunduğunuz şartları düşünmeniz daha doğru bir tercih yapmanıza yardımcı olur. Nasıl bir yerde yaşadığınızı, arabayı nasıl yollarda ve ne kadar süre kullanacağınızı ya da arabayı geçirmeniz gereken yerlerin genişliklerini tercih yaparken göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer çok yokuşlu veya kıvrımlı yollara sahip bir yerde yaşıyorsanız yan yana pusetli bebek arabası modeli daha iyi olur. Çünkü bunlarda manevra kabiliyeti daha yüksektir. Buna ek olarak mahallenizin yollarının ve arabayı geçireceğiniz kapıların genişliği de büyük önem taşır. Dar yerler için önlü arkalı koltuklardan oluşan model çok daha kullanışlıdır. Bebek arabasını nereye giderken kullanmak istediğiniz de bir başka önemli sorudur. Eğer yakın mesafe için istiyorsanız ikiz baston bebek arabaları yeterlidir. Fakat eğer seyahat için bir araba istiyorsanız çok daha konforlu bir arabaya ihtiyacınız olacaktır. Bunlara ek olarak arabanızı kullanacağınız yol üzerinde arabayı taşımanızı gerektirecek merdivenlerin olup olmamasına da dikkat etmek önemlidir. Eğer merdivenlerin olduğu bir yerde arabayı kullanmanız gerekiyorsa olabildiğince hafif bir tane tercih etmek daha iyi olabilir.

Araba seçimi yaparken fiziksel şartların yanı sıra düşünülmesi gereken en önemli husus bebeklerinizin rahatlığıdır. Eğer ikiz bebekleriniz varsa araba şartlarının her ikisi için de eşit olduğu modeller daha iyi olabilir. Çünkü her ikisinin de istekleri ve ihtiyaçları aşağı yukarı aynı olacaktır ve bu arabalarla her ikisine de eşit şartlar sunabilirsiniz. Elbette ikiz de olsalar istekleri zaman zaman değişebilir; bir çocuğunuz yatmak isterken biri oturmak isteyebilir ya da biri tentenin açık kalmasını isterken öteki kapattırabilir. Bu gibi durumlarda, yan yana pusetli arabalarda her iki çocuğunuza istedikleri kişisel yolculuk deneyimini yaşatma imkanınız da vardır. Bu modeller hem eşit hem de kişisel seyahat deneyimini yaşama fırsatı verdiği için yaşları farklı olan çocuklarınız için de uygundur. Tabii bununla birlikte çocuklarınız ikiz değilse koltuklardan yalnız birine ana kucağı takılabiliyor olması da yeterli olur. Önlü arkalı koltuklardan oluşan modeller, arka tarafta birkaç aylık olan bebeğinize uyuma imkanı verirken diğer çocuğunuza ön tarafta geniş bir hareket olanağı sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İkiz Bebek Arabası Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 34 ürün
DSACategoryId/2147483639/305668/60002067