Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Insan Geleceğini Nasıl Kurar - Zaman Kaybolmaz, Ilber Ortaylı (2 Kitap), Caprice B112 Kalem Hediye

Kronik Kitap
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109

1-) İnsan Geleceğini Nasıl Kurar (Sayfa Sayısı 288)
“Bir Hedef Bulacaksınız, O Uğurda Çalışacaksınız, Hedefinizi Gerçekleştirmek İçin Bir Yol Arayacaksınız, Yol Yoksa Da O Yolu Yapacaksınız. Bir Defa Geçtiğiniz Yoldan Da Bir Daha Geri Dönmeyeceksiniz. Çünkü Lüzumsuz Geri Dönüş Başarısızlıktır, Tekrara Düşmektir, Ufku Kapatmaktır. Hedef Bulmak, Yol Açmak Ve Aynı Yoldan Geri Dönmemek… Hayattaki Gayemiz Budur.”
İlber Ortaylı
Kendi Kendinin Mimarı Olma Ve Hayata Atılma… Yetenek, Keşif, Merak, Potansiyel, Heves, Ayakta Kalma Güdüsü… Öğrenmenin, Çalışmanın, Düşünmenin Yolları Ve Yöntemleri… Çalışacağız, Okuyacağız, Göreceğiz, Planlayacağız, Kendimize Bir Hayat Kuracağız, Tamam Ama Bunu Hangi Ölçüye Göre Yapacağız?
İlber Ortaylı Bu Kitapta Kişinin Hayattaki Gayesini Nasıl Belirleyeceğini, Hedefini Nasıl Koyacağını, Geleceğini Nasıl Planlayacağını, Potansiyelini Nasıl Değerlendireceğini Yüzyılların İçinde Dolaşarak, Tarihin Büyük Düşünürlerinin Binlerce Yıla Meydan Okuyan Görüşlerini De Yanımıza Katarak İzah Ediyor. Kendimize Her Gün Sorduğumuz Ve Cevap Bulmakta Zorlandığımız Soruları Kendi Deneyimleri Ve Engin Bilgisi Işığında Yanıtlıyor.
· İnsan Kendini Nasıl İnşa Eder?
· Potansiyelimizi Değerlendirebilmek İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmalıyız?
· İnsan Hedefini Nasıl Koyar, Geleceğe Dönük Planlarını Nasıl Yapar?
· Yeteneğimizi, Merakımızı Nasıl Keşfederiz Ve Nasıl Geliştiririz?
· Kendi Talihimizin Mimarı Olabilir Miyiz?
· Etrafa Bakma Sanatı Nedir, Nasıl Öğrenilir?
· Mutluluk Neden Hem Hakkımız Hem De Görevimizdir?
· En Zor Zamanlarda Direnme Gücünü Nerede Bulacağız Ve İlhamı Nelerde Arayacağız?
İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? Yaşam Tecrübesini Paylaşmayı Vazife Bilen Bir Entelektüelden, İlber Hoca’dan, Okurlar İçin Bir Yol Açma, Yol Yapma, Kendini İnşa Etme Ve Toplumu Ayağa Kaldırma Rehberi. Platon, Seneca, Cicero, Farabi Gibi Bilgelerin İlhamı Eşliğinde Ve Yenal Bilgici’nin Sorularıyla…
2-) Zaman Kaybolmaz (Sayfa Sayısı 592)
"Zamanın Kaybolmuşu Yoktur. Yaşanan Her Şey, Müspet, Menfi, Bizi İnşa Eder. Yalnız Bizi Değil, Bizden Sonraki Kuşakları Da…
Yaşadıklarımızı Anında Belki En İyi Şekilde İnşa Edemeyiz. Ama, Onları Değerlendirdiğimiz Vakit; Gelecek Daha Emin Olur.
Hayat “Gemi”Mi Bilmiyorum; “Gemicilik” Olduğu Gerçektir. Yaşandıkça Ve Akılda Tutuldukça Daha İyi Seyrüsefer Ederiz.
Herkes Kendi Talihinin Mimarıdır.
Yaşadıkları, An Be An İnsanı Oluşturur Ve Arkasında Bıraktıkları, Farkına Varmadan Önüne Geçer.
Kader, Gaipten Yazılmaz. İnsan, Kaderini Kendi Yazar."
İlber Ortaylı
Yaşam Tecrübesini Paylaşmayı Seven, Zamanı Koklayan Ve Her Yaşında Kendisine Ayrı Ödevler Çıkaran, İstanbul Âşığı Nadide Bir Entelektüel İlber Ortaylı. O, Türk Tarihçiliğinin Dünyadaki En Önemli İsimlerinden Biri Olarak Sadece Tarihseverler İçin Değil, Ömrünü Güzel Biçimde Yaşamak İsteyenlere De Bir Rehber Oldu Daima. İlber Ortaylı’nın Yaşamöyküsünü Okurlara Sunan Zaman Kaybolmaz, Nehir Söyleşi Lezzetini Her Yaştan Okura Tattırırken Bir Tarihçinin Çocukluğunu, Eğitim Hayatını, Yetiştiği İklimi, Çevresindeki Mizaçları, Tutkuya Dönüşmüş Meşgalelerini, Değişen Şehirlere Ve Ülkelere Dair Gözlemlerini, Kısacası Hayatın Bütününe Olan Yaklaşımını Da Ortaya Seriyor. Bu Anlamda Bir Tecrübeler Kitabı Olarak Da Okunabilir.
Zaman Kaybolmaz’ın Sayfalarını Çeviren Tüm Okurlar; İlber Ortaylı’nın Engin Anılar Yumağını Çözerken Kendi Hayatlarına Eşsiz Pratikler Kazandıracak, Yaşama Daha Farklı Bir Pencereden Bakma İmkânı Bulacak, Böylece Daha Anlamlı Bir Hayatın Peşinden Gidecekler Hiç Şüphesiz…


Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön