Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hayır Diyebilme Sanatı - Müthiş Psikoloji

Destek Yayınları
168,10 TL
( / adet)
seçenek
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (33)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

166,40 TL
197,57 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109

Hayır Diyebilme Sanatı - Müthiş Psikoloji

Gerçekten “özgür” müsünüz?
Dilediğiniz zaman dilediğiniz yemeği yiyebiliyor olmak mıdır sizce özgürlük?
Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
Canınızın istediği saatte uyuyup, canınızın istediği saatte uyanarak, yine canınızın istediği saatlerde istediğiniz kadar çalışarak, ihtiyacınız olan parayı kazanabilmeniz mi?
Bir hafta sonu tatilinde cep telefonunuzu kapattığınızda mı özgür hissediyorsunuz sadece kendinizi?
Hayatınızla ilgili her kararınızı sadece kendinizi düşünerek mi alıyorsunuz?
Kaderinizin ipleri tamamen sizin elinizde mi?
Başkalarının sizden yararlandığını düşündüğünüz oluyor mu?
Kaybetmekten korktuğunuz insanlar yok mu?
Değişmeye ne kadar açıksınız?
En azından yumurtayı nasıl yemekten hoşlandığınızı düşünün. İlle de rafadan mı? Yoksa “Bugünlük de böyle olsun, ne fark eder ki?” dediğiniz olur mu?
Önemsiz gibi görünen bu küçücük ayrıntıların mücadelesi içinde silinip gider sizi siz yapan sınırlarınız. Çünkü “özgürlük” sandığınız gibi “sınırsız” olmak demek değildir, tam tersine net ve güçlü sınırlara sahip olabilmenizle ilgilidir. Diğer bir deyişle, hayır diyebildiğiniz ölçüde, özgürlük alanınıza sahip çıkarsınız.
HAYIR DİYEBİLME SANATI sınırlarınızı doğru çizerek, kendinize geniş bir özgürlük ve özgüven alanı yaratmanın incelikleriyle dolu, duyarlı bir rehber...

 

Hayır Diyebilme Sanatı - Sınırların Kadar Özgürsün, hayatımıza yeni bir gözle bakmamızı sağlayan etkili bir kişisel gelişim kitabı olarak öne çıkıyor. Kolektif yazarların oluşturduğu Müthiş Psikoloji imzasını taşıyan eser, sınırlar ve özgürlük kavramlarını yeniden ele alıyor. Gerçek özgürlüğün sınırsız olma çabasında değil, net ve kararlı sınır koyabilme iç gücünde saklı olduğunu anlatıyor. Gerektiği zaman “hayır” diyebilmenin kendi özgürlük alanımızı korumak için ne kadar önemli olduğunun farkına varmamız için bir kapı aralıyor. Kendimizden vazgeçerek ve bastırarak, sürekli başkalarını memnun etmeye çalışarak mutluluğu yakalamanın imkânsızlığını gözler önüne seriyor. Özgür olmanın belki de ilk koşulunun kendimizin ve isteklerimizin farkında olma ve onlara sahip çıkma cesareti olduğunu vurguluyor.

Gerçekten Ne İstediğini Keşfetmenin Önemi

Destek Yayınevi tarafından okurlara sunulan Hayır Diyebilme Sanatı - Müthiş Psikoloji kitabı, günlük hayatın durmayan temposu içinde kendine ve gerçek ihtiyaçlarına odaklanmayı unutmuş modern insanın farkındalığını artırmayı amaçlıyor. Yaşamımızı sürdürürken bize sunulanlar arasında yapmak zorunda kaldığımız tercihlerin özgürlük ile aynı anlama gelmediğinin altını çiziyor. Kişiyi gerçek arzuları ve istekleri üzerinde düşünmeye sevk eden kitap, bunların ne kadarını hayata yansıtabildiğimizi gözden geçirmemize destek oluyor.

Tercihlerin Arkasındaki Nedenlerle Yüzleşme Cesareti

Günlük hayat içerisinde her gün onlarca karar alıyoruz. Büyük ya da küçük tercihlerimizin toplamı yaşamlarımızın ana hatlarını oluşturuyor. Peki biz neyi, neden tercih ediyoruz? Bize bu soruları sorarak, önemli ya da önemsizmiş gibi görünen seçimlerimizin altında gizlenen duygularımız ile yüzleşmemizi sağlayan kitap, tercihlerimizin niteliğinin farkına varmamıza yardımcı oluyor. Seçimlerimizi gerçekten arzu ettiğimizden mi, yoksa başkalarını memnun etmek için mi gerçekleştirdiğimiz sorusu üzerinde düşünmemizi sağlıyor. Örtük ya da açık baskıların üzerimizde ve kararlarımızda ne kadar etkili olabileceğine dikkat çekiyor. Başkalarının aksi düşüncelerine rağmen isteklerimizin peşinden gidebilme inadımızın özgürlüğe ulaşan yol olduğunu anlatıyor.

Panzehir: "Hayır"

Kendimizi güvende ya da sevilebilir hissetmek için, ilk gözden çıkardıklarımızdan birinin kendimiz olmasının paradoksunu işaret eden kitap, bu toksik denklemdeki panzehiri net bir şekilde sunuyor: Hayır diyebilmek… Korkuları bir kenara bırakıp, istemediklerimizi reddetmek… Gerçekten istediklerimizi hayatımıza davet edebilmek ve onlara yer açabilmek için istemediklerimizi kendimizden uzaklaştırmak gerektiğinin altını çiziyor. Gönülsüzce, sıkıntıyla ya da görev bilinciyle, kendimizi baskı altına alarak dediğimiz her “evet”i geri almamız için güç aşılıyor. İstemediklerimize “hayır” diyerek geliştirdiğimiz benlik bilincimiz sayesinde, iç huzuru daha yüksek, ne istediğini ve kendi arzularını hissetmeyi daha iyi bilen ve onları gerçekleştirmek için cesareti olan bireylere dönüşmemiz için ipuçları sunuyor.

Hayır Diyebilme Sanatı - Sınırların Kadar Özgürsün rehber kitabı, hayatın bize her gün kendimizi ifade etmemiz için yeni sorularla geldiğini fark etmemizi sağlıyor. Büyük ya da ne kadar küçük olursa olsun kararlarımızın arkasında durabilmek, arzularımızı ezdirmemek ve onlara sahip çıkmak için hayır diyerek çizeceğimiz sınırlar, kendi özgürlük alanımızı bize armağan ediyor. Kitap, özgürlüğümüzü korumanın, kendi gerçekliğimizi korumak ile olan kopmaz bağını tüm açıklığıyla gözler önüne seriyor.

Her yaştan insana hitap edebilecek bir üslupla, açık, net ve sade bir anlatım diliyle kaleme alınmış olan kitap, faydalarını kolaylıkla görebileceğiniz etkili yöntemler öneriyor. Farklı sebeplerle kendi isteklerinin arkasında duramayan ya da kolaylıkla arzularından vazgeçmeyi alışkanlık hâline getirmiş kişilere değişimin anahtarını uzatıyor. Günlük yaşamımıza, kendimize ve çevremizdeki insanlara yepyeni gözlerle bakmamıza yardımcı oluyor. Gerektiğinde hayır diyebilmenin insana kattığı huzur, mutluluk ve yaşama coşkusuyla tanışmak için herkese bir davetiye sunuyor.

 

 

Sayfa Sayısı 176
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Yazar Müthiş Psikoloji
Cilt Durumu Ciltsiz
Yayın Tarihi 2020
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000N04DT
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön