Kağıt ve etiketler birbirinden farklı çeşitleriyle en çok tercih edilen kırtasiye malzemeleri arasında yer alır. Fiyat olarak ekonomik düzeylerde satışa sunulur. Kişi ve firmaların ihtiyaçlarına göre birçok çeşitte kağıt ve etiket türü mevcuttur. Seçenekler arasından istediğiniz kağıt ve etiket ürününü tercih edebilirsiniz. 

Kağıt Çeşitleri Nelerdir?

Kağıtlar kullanım alanlarına göre farklı çeşitlerde üretilir. Karbon kağıdı, kraft kağıdı, fotokopi kağıdı, faks kağıdı ve fotoğraf kağıdı bilinen kağıt çeşitleri arasındadır. Bir tarafı karbon boyalı olan karbon kağıdı, kopya çıkarmak amacıyla kullanılır. Bir tür ambalaj kağıdı olan kraft kağıdı ise dayanıklı yapısıyla son derece kullanışlıdır. Tamamen geri dönüşümden elde edilmesi bakımından da oldukça çevre dostudur. Şık ve asil görünümüyle göz kamaştırır. Dekor olarak ön plana çıkabilen baskılarda, kartvizitlerde ve defterlerde kullanılabilir. Fotokopi kağıdı ise yaygın bir şekilde tercih edilen kağıt türleri arasındadır. Yazıcıdan çıktı almak ya da bir belgeyi çoğaltmak için fotokopi kağıdına ihtiyaç olabilir. İhtiyacınız doğrultusunda kağıt çeşitleri arasından beğendiğinizi seçebilirsiniz. 

Etiket Türlerinin Özellikleri Nelerdir?

Termal, termal transfer, plastik bazlı, yıkama talimatı, baskılı veya değişken baskılı etiketler kullanılan etiket çeşitleri arasında yer alır. Japon Akmaz adıyla da bilinen yıkama talimatı olarak hazırlanan etiketler, kağıt bazlı etiket ürünlerindendir. Termal etiketlere göre farklı bir biçimde üretilen kağıt bazlı etiketler dış faktörlere karşı oldukça avantajlıdır. Basım aşamasında ribona gerek duyulmayan kağıt bazlı etiketler çeşitli testlerden geçerek satışa sunulur. Yazıcı ve fotokopi makinalarında tabaka halinde üretilen lazer etiketleri tercih edebilirsiniz. 

Termal etiketlerin kullanım sahası çok geniştir. Özellikle marketlerde kullanılan termal etiketler kağıt bazlı olduğu için dikkatli kullanılmalıdır. Barkod yazıcılarınıza termal etiket alarak kullanabilirsiniz. Termal transfer ribonlu baskı etiketleri ise rulo halindeki şerit filmlerden oluşur. Etiketin bir yüzeyinde koruyucu ve taşıyıcı katman, diğer yüzeyinde ise belirli bir ısıda eriyen mürekkep vardır. Yıkama talimatı olan etiketlerin yapışkanlı ve yapışkansız çeşitleri mevcuttur. Barkod etiket seçiminde etiketlerin özelliklerini dikkate alarak ihtiyacınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. 

Kuşe Etiket ve Termal Etiket Arasındaki Farklar Nelerdir?

Her ikisi de kağıt bazlı etiket olan kuşe ve termal etiket, özellikleri bakımından birbirinden oldukça farklıdır. Termal etiketin yüzeyi kuşe etiketlere göre daha mattır. Kuşe etiketler parlak olması sebebiyle baskıda daha canlı gözükür. Dış etkenlere karşı dayanıklı bir kağıt etiket arıyorsanız, tercihinizi kuşe etiketlerden yana kullanabilirsiniz. 

Termal etiketin baskı aşamasında ribon kullanmanıza gerek yoktur. Termal etiketlerden rahat bir şekilde baskı alınır. Yazıcınız termal baskıya uygunsa termal etiket kullanabilirsiniz. 

Kağıt ve Etiket Fiyatları Ne Kadardır?

Kağıt ve etiket fiyatları kendi arasında değişiklik gösterebilir. Ürünlerin özellikleri ve boyutları fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Termal etiket almayı düşünüyorsanız, ekonomik olması açısından eko termal etiketleri tercih edebilirsiniz. Eko termal etiketlerin kullanım ömrü ortalama 3-6 ay arasında değişiklik gösterir. Saklama durumunuza göre termal etiketlerin raf ömrü 6 ayın üzerine çıkabilir. Dış etkenlere karşı koruyucu bir termal etiket isterseniz, lamine termal etiketler sizin için ideal bir seçenek olabilir. Koruyucu şeffaf bir plakaya sahip olan lamine termal etiketler, eko termal etiketlere göre daha uzun süre kullanılabilir. Uzun süre kullanılabildiği için fiyat olarak son derece avantajlıdır. Mat fotoğraflar bastırmak için tasarlanan kağıtlar, fiyat olarak pahalı kağıt seçenekleri arasında yer alır. Karbon kağıtları ise fiyat bakımından daha ucuzdur. Değişik seçenekler arasından beğendiğiniz kağıt ya da etiket ürünlerini satın alabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kağıt ve Etiketler

Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15116