Hayatın stresinden uzaklaşarak doğa ile baş başa huzurlu bir zaman geçirmek isteyenlerin vazgeçilmezi kamp hayatı, her ne kadar keyifli olsa da gerekli ekipmanların doğru seçilmesi ve hazırlanması gereken bir süreç ister. Özellikle yerleşim yerlerinden uzak lokasyonlarda gerçekleştirilen kamp, bu yüzden ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi yola çıkarken yanınıza almayı zorunlu kılar. Hava durumuna göre kıyafetler, çadır, çakmak / kibrit, kamp sandalyesi, çakı, erzak ve bunun gibi birçok eşyanın yanında unutulmaması gereken en önemli ekipmanlardan bir tanesi de kamp lambasıdır. Gece karanlığında bütün yıldızları, gezegenleri hatta galaksileri izleyebileceğiniz bir gökyüzünün tadını çıkarmak için şehir ışıklarından uzak noktalarda seçtiğiniz kamp alanınız için kamp lambası hayati önem taşır. Kampçıların ihtiyaçlarına göre farklı işlevlere sahip kamp lambaları, geniş bir yelpazeye sahip olması açısından kampçılara kolaylık sağlar.

Kamp Lambası ile Güvende Kalın

Çoğu kampçı gece karanlığından büyük bir keyif duysa da güçlü bir ışık kaynağı görevi üstlenebilecek kamp lambaları, kampın olmazsa olmazıdır. Etrafında toplanarak keyifli sohbetler edilen kamp ateşinin ışığı, kişisel işlerinizi halledebilmeniz için yeterli olmayabilir. Geceleyin eşyalarınıza ulaşmak istediğinizde, yere düşürdüğünüz herhangi bir şeyi bulmak istediğinizde ya da kendinizi tehlikede hissettiğinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz kamp lambası ile kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Bunun yanında geceleyin yürüyüş yapmak istediğinizde de muhakkak yanınızda bir kamp lambası bulunmalıdır. Gece karanlığında yol bulmak ve iz sürmek her zamankinden daha zor olduğundan, önünüzü görebileceğiniz ve geri dönmek adına yürüdüğünüz yolu hatırlamak için kamp lambası fazlasıyla önemlidir.

Kamp Lambası Çeşitleri Nelerdir?

Kamp lambasındaki geniş çeşitlilik, her kampçının kendisine göre bir lamba bulmasını sağlar. Kamp lambaları öncelikle boyut olarak birbirinden ayrılır. Elde taşınan büyük lambalar, başa sabitlenen küçük lambalar ya da çadırın içine asılan orta boyutlu özel tasarımlı lambalar, farklı ihtiyaçlara özel olarak üretilir. Bunun yanında içindeki ışık kaynağı bakımından da farklılık gösteren kamp lambalarında normal ampulün yanı sıra led ampul de sıklıkla kullanılır. Hatta eskiden daha çok moda olan gaz yağı lambaları da günümüzde kamp lambaları çeşitleri arasında yer alır. Bir diğer çeşitlilik de enerji kaynağı konusundadır. Pilli lambalar, lambanın boyutuna göre farklı büyüklük ve sayıda pil gerektirirken güneş enerjisiyle çalışan lambalar da kampçıların gözdesi konumundadır. Son olarak da lambanın tasarımı, çeşitlilik yaratan bir başka noktadır. Birden fazla aydınlatma şekli sunmasının yanında şarj aleti görevi de gören lambalar, giderek popülerliğini artırır.

Kamp Lambası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Alacağınız lambanın aydınlatma mesafesi, asıl önemli noktadır. Bu mesafeyi de lambanızı daha çok ne amaçla kullanacağınız belirler.
  • Çantanızdaki boş yere ve taşıyabileceğiniz kapasiteye göre seçeceğiniz lambanın da boyutuna dikkat etmelisiniz. Arabayla seyahat edecekseniz büyük boyutlar tercih edebilirsiniz ancak gezgin tadında bir seyahat tarzınız varsa daha pratik boyutlar daha işinize yarayabilir.
  • Lambayı kullanma amacınızı belirlemelisiniz. Örneğin led lambalar genel çevre aydınlatması için daha uygunken normal ampuller önünüzü rahat bir şekilde görebilmeniz için daha uygun olabilir.
  • Kampa gitmeden önce kapasitesinin size uygunluğundan emin olmak için lambanızı gece karanlığında muhakkak denemeniz gerekir.
  • Lambanızın bütün işlevlerini arızasız bir şekilde yerine getirebildiğine emin olmalısınız. Her ampulünün doğru çalışmasına dikkat etmelisiniz.

Kamp Lambası Fiyatları

Kendi içinde fazlasıyla çeşitlilik gösteren kamp lambası fiyatları bakımından da farklı alternatiflere sahiptir. Kapasitesi, boyutu, enerji kaynağı gibi birbirinden çeşitli şekilde üretilen kamp lambaları fiyat konusunda da geniş bir yelpaze sunar. Bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı ortak bir noktada buluşturacak bir fiyat bulmanız, bu çeşitlilik sayesinde fazlasıyla mümkündür.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kamp Lambası Fiyatları

Toplam 24 / 614 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/356609/22003836