En Güzel Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer günü yaklaşırken pek çok kişi, 2024 sevgililer günü hangi güne denk geliyor ya da hediye olarak ne almalı gibi sorularına cevap arıyor. Sevgililer günü hediyeleri için teknoloji ürünlerinden ev dekorasyon ürünlerine, giyim ve moda ürünlerinden oto aksesuarlarına, tatilden seyahate, kitaptan kulaklığa uzanan çok zengin bir seçeneklilik var. Peki, bunca ürün arasından hangisini almalı ya da sevgililer gününü nasıl kutlamalı? Sizin için hediye seçiminden, günü özel kılacak fikirlere uzanan zengin bir rehber hazırladık. Ayrıca 14 Şubat sevgililer günü neden kutlanıyor, bu fikir nereden çıkmış gibi sorulara da cevap verdik. İşte 14 Şubat sevgililer günü hakkında merak edilenler. Sevgi gününü daha yakından tanıyalım. 

14 Şubat Dünya Sevgi Günü

Özel bir yemek, özel kıyafetler, tatiller ve seyahatler yaşanan zamanı anlamlı kılmanın yollarından sadece birkaçı. Hayatı daha anlamlı ve daha keyifli bir hale getirmek için özel günler de çok etkili. Annelere özel bir gün, babalara özel bir gün, kişiye özel doğum günü, çocuklara özel bir gün ya da sevgiliye özel bir gün olması gibi. Yılın 365 gününü sıradan bir gece - gündüz döngüsünden ayıran bu özel günlerle takvim de yaşam da daha anlamlı ve renkli oluyor. Renkli günlerden biri de tüm dünyada çok popüler olan sevgi günü. İnsana, yaşama, doğaya, hayvanlara duyulan ortak sevginin dile getirildiği, hissettirdiği  sevgi günü, bu genel anlamından çok özel bir anlamı ile daha çok biliniyor: Sevgililer günü. Peki, sevgililer günü neden var ve nereden çıkmış? Sevgililer gününün hikayesine birlikte bakalım.

Tarihte İlk Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlandı?

Sevgililer günü ne zaman başladı ya da bu özel gün kutlanmaya ne zaman başlandı gibi soruların yanıtları çok merak ediliyor. Bizde sevgililer günü olarak dünyanın pek çok yerinde de sevgi günü olarak bilinen bu özel günün tarihçesine baktığımızda hemen her kaynakta aynı bilgilere rastlıyoruz. Sevgi gününün hikayesi, İmparator 2. Claudius ile başlıyor. Çok hırslı olan İmparator 2. Claudius, sürekli savaşlar yaparak yeni yerleri kendi topraklarına katmak isteyen bir liderdi. M.S 3. yüzyılda yaşamış olan ​​İmparator 2. Claudius, bu ağr savaşlar için ordusuna katacak asker bulmakta zorlanıyordu. Savaşa götürecek asker bulamamasının nedenin araştırılmasını istedi. İmparatorun yardımcıları, genç erkeklerin eşleri, sevgilileri ve çocuklarını bırakmak istemediklerini söyleyince İmparator 2. Claudius, eşi görülmemiş bir emir verdi: artık evlenmek yasaktı. Aynı dönemde yaşayan ve bugün çok değerli bir düşünür olarak da bilinen Aziz Valentina, imparatorun bu emrine rağmen birbirini seven çiftleri gizlice evlendirmeye devam etti. Elbette böyle bir sır gizli kalmadı. İmparator, Aziz Valentina tarafından kıyılan nikahları öğrendi ve onun feci bir şekilde öldürülmesini emretti. Aziz Valentina, ​​M.S 270 yılının 14 Şubat gününde öldürüldü. Bu acı, tüm insanları çok üzdü ve her yıl 14 Şubatta sevginin önemini anımsamalarına neden oldu. Kırmızı güller ve mumlarla andıkları gün, zamanla Aziz Valentina anma gününe ve daha sonra da sevgi gününe dönüştü. 1970’li yıllarda şirketler, Aziz Valentina gününü bir alışveriş gününe dönüştürmek üzere çalışmalar yaptılar. Sevgiliye pahalı hediyeler alma geleneğine dönüşmesini istediler. Büyük ölçüde de bu amaca ulaştılar. Bununla beraber bir çok insan için sevgililer günü, sevginin yoğunluğuna odaklanma ve partner ile romantizmi daha yoğun hissetme üzerine kurgulandı. Elbette insanlar sevdikleri kişiye almak istedikleri hediyeler için de bu özel günü beklerler. Siz de sevgililer gününde sevgiliniz, eşiniz, nişanlınız ya da partneriniz olan özel kişi ile romantik bir gün geçirebilir ve ona romantik bir hediye sunabilirsiniz. Peki, sevgililer günü hediyesi olarak ne almalı?

Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer günü hediyeleri, bu özel günün olmazsa olmazları arasındadır. Sevgiliye hediye alma telaşı da en tatlı telaşlardan biri. Partnerinizin ihtiyacına özel bir hediye, teknoloji merakına uygun bir ürün, romantik etkisi güçlü zarif bir armağan ya da ona özel bir seçenek ile bu özel günü çok daha etkileyici kılabilirsiniz. Hediye seçmekte zorlananlar için güzel önerilerimiz var. İşte 14 Şubat hediyesi için kişiye özel ürün seçme rehberi!

Kişiye Özel Hediye Seçme Rehberi

Hediye almak, gönülden bir şey sunmanın en güzel yoludur. Yakınlarınıza onları önemsediğinizi gösteren küçük jestler yapmayı seviyorsanız bunun için en iyi fırsatlardan biri 14 Şubattır. Sevdiğiniz insana 14 Şubat'ta özel hissettirecek bir hediye sunabilirsiniz. Bu özel günde sevdiğinizi mutlu etmek için ona özel bir hediye seçmeniz önemli. Peki, kişiye özel hediye nasıl seçilir? Sevdiğiniz insanın hobileri, günlük rutini, önemsediği şeyler, yaşam tarzı ve ilgi alanları gibi konulara odaklanmak ona özel hissettirebilirsiniz. Ayrıca gelecek hayallerine dair işaretler görmek ve kendi hayallerinin paylaşıldığını ya da desteklendiğini bilmek insanları mutlu eder. Bu nedenle sevdiğiniz kişinin hayallerini de hediye seçerken dikkate alın. 

  • Teknoloji Meraklılarına Hediyeler

Akıllı telefon modelleri, tablet modelleri, akıllı saatler, bilgisayarlar, bluetooth kulaklıklar ve profesyonel fotoğraf makineleri gibi teknoloji ürünleri içinden hediye seçebilirsiniz. Hemen her yaştan kullanıcıyı heyecanlandıran yeni teknolojileri, özellik ve fiyat bakımından değerlendirerek sevgiliniz için sipariş edebilirsiniz. Ayrıca iPhone kılıf modelleri, Samsung telefon kılıfları, farklı Xiaomi telefon kılıf seçenekleri gibi aksesuarları da inceleyebilirsiniz. Yeni bir tablet kılıfı, kullanışlı bir laptop çantası gibi seçenekler arasından da sevgili için hediye tercihi yapabilirsiniz. 

  • Şeflere Özel Hediyeler

Yemek yapmayı sevenler için akılların bir köşesinde hep bir şeflik hayali vardır. Kendi mutfağının şefi olan sevgilinize onu motive edecek mutfak ürünleri hediye edebilirsiniz. İsmi yazan şef önlüğü veya isme özel mutfak ürünleri harika bir seçim olabilir. 

  • Giyimine Düşkün Sevgiliye Özel Hediyeler

İyi giyinmek bir ihtiyaç ama moda, bazıları için tutkudur. Giyimine kuşamına düşkün bir sevgiliniz varsa ona Giyim & Moda kategorisinden bir hediye beğenebilirsiniz. Kadınlar için yeni bir çanta, erkekler için gömlek, kravat, kol düğmesi gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Şal modelleri, atkı - bere - eldiven setleri de hem kış temasına uygun olmaları hem de romantizm kokmaları bakımından güzel seçenekler. 

  • Kahve Tutkunlarına Özel Hediyeler

Son yıllarda kahveyi sadece içecek olarak görmeyen onu bir yaşam tarzına ve motivasyon aracına dönüştüren güçlü bir kültür gelişti. Kahve çekirdeklerinin özelliklerini bilen gerçek kahve tutkunları için termos çeşitleri, fincanlar, kahve makineleri, kahve üzerine bilgi sunan kitaplar çok değerli oldu. Kahve tutkunu bir sevgiliniz varsa ona kahve termosu, kahve makinesi, moka pot, french press, özel bir kahve fincanı hediye edebilirsiniz. 

  • Kampçılara Özel Hediyeler

Kamp yapmak, doğada vakit geçirmek, av tutkusu ya da diğer doğa sporları bazıları için yaşam biçimidir. Kampçılara özel hediye arayışında kamp malzemeleri kategorisini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Spor Outdoor kategorisi de konfor odaklı ürünler içeriyor. Yürüyüş ayakkabısı, kar botu, av malzemeleri, çok konforlu bir kamp takımı tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. 

  • İlgi Alanına Özel Kitaplar ve Dergi Abonelikleri

Bazıları okumayı çok sever ve onlar iyi ki var. Sevgiliniz okumayı seviyorsa ona ilgi alanına göre kitap hediye edebilirsiniz. Sevgililer gününü okuduğu kitabın içeriğiyle birlikte hiç unutmayacaktır. Kitap setleri de birlikte okuma saatleri yapmanız için güzel bir fırsat sunabilir. 

  • Evden Çalışan Sevgiliye Hediyeler

Son yıllarda farklı iş kollarından pek çok insan evden çalışıyor. Evinin konforunda yeni nesil çalışma biçimi, zaman ve mekan kısıtlamasından bağımsız. Diğer yandan kendi kendine disipline olmak zor iş. Burada evden çalışanların bazı motivasyon araçlarına ihtiyacı var. İsveç’te Ericson şirketi, pandemide evden çalışan yüzlerce çalışanı için bir araştırma yapmış. Bu araştırma sonucunda evden çalışmak üzere motive olmanın ofise göre iki kat daha zor olduğu ortaya çıkmış. Bunun nedenlerine bakıldığında evde yemek masasında çalışmak ya da çalışmaya özel bir alana sahip olmamak gibi etkenler dikkat çekmiş. İşe gider gibi dişlerini fırçalayıp kıyafetlerini giyinip belirlediği bir alanda çalışan kişilerin daha verimli olduğu görülürken pijamalarıyla bilgisayarın başına oturan ve örneğin yemek masasını çalışmak için kullananların tüm gün işe konsantre olma güçlüğü yaşadığı anlaşılmış. Demek ki evden çalışan kişilerin bir çalışma alanı motivasyonuna ihtiyacı var. Evden çalışan bir sevgiliniz varsa ona olan desteğinizi göstermek üzere çalışma odası için onu cesaretlendirebilirsiniz. Çalışma masası, çalışma sandalyesi veya okuma lambası gibi ürünler tercih edebilirsiniz. Evden çalışan sevgiliye ofis dekorasyonu için çok şık ve motive edici mobilya seçenekleri sunulabilir. 

  • Oyun Tutkunu Sevgiliye Özel Hediyeler

Atari ile insan hayatına giren dijital oyunlar, gelecekte yaşamın kendisi olacak. Pek çok fütüristik yazar, metaverse ile birlikte oyun evreninde yaşayacağımızı söylüyor. İşin derinliği bir yana oyun, pek çokları için hobiden öte bir tutku. Elbette profesyonel olarak oyun oynayanlar da var ve sayıları da artacak.  Diğer yandan “kafa dağıtmak” için de oyunlardan daha etkili aktivite azdır. Durum böyle olunca oyunların meraklısı da çok oluyor. Oyun tutkunu sevgiliye oyun, oyun konsolu, oyuncu mouse, oyuncu klavye, oyuncu kulaklık gibi seçeneklerden sunmak harika bir fikir olabilir. Oyun meraklısı bir sevgiliniz varsa Oyun ve Oyun Konsolları kategorisine mutlaka bakın. XBox, Playstation, Nintendo gibi oyun kutuları ve soğutucu, gözlük, oyun kolu gibi aksesuarlar içinden keyifle seçim yapabilirsiniz. 

Aradığınız Hediye Hepsiburada’da!

Hepsiburada, çok zengin bir ürün seçenekliliğine online konforuyla ulaşmanızı sağlıyor. Güvenle online alışveriş yapabileceğiniz Hepsiburada rehberliğinde aradığınız hediyeyi ve yeni hediye fikirlerini keşfetmeniz kolaylaşıyor. Sevgililer günü için hayatınızdaki özel insana almak istediğiniz hediyeyi Hepsiburada’da bulabilirsiniz. Kategorileri inceleyerek ya da fırsat köşesine bakarak kampanya ve indirimleri de değerlendirerek bütçenize uygun hediyeleri de bulabilirsiniz. 

Sevgililer Günü Neden Önemli?

Markaların özel günleri tüketime teşvik etmek için çok fazla kullanmaları, pek çok insan için özel günlerin anlamını yitirmesine neden oldu. Konuya bundan bağımsız bakmayı başarabilirsek her yılın 14 Şubat gününde sevdiğimiz kişiyle romantik bir paylaşıma odaklanmak üzere özel bir güne sahip olduğumuzu düşünebiliriz. Sevgiliyle, eşle ve hayatınızda özel kişi ile bu ilişkiye özel bir günü paylaşmak harika bir şey. Sevgililerin ilişkilerine yapacakları yatırım ise birbirlerine verecekleri emekle şekilleniyor. Ortak hayaller, ortak amaçlar ve verilen emek, ilişkiyi değerli kılıyor. Bu nedenle hediye seçiminde de birlikte yapabileceğiniz aktivitelere odaklanabilirsiniz. Birlikte kamp yapmak üzere kamp takımı almak, birlikte yapacağınız bir spor için spor kıyafeti almak, birlikte okuyacağınız kitap setini almak gibi seçenekleri düşünebilirsiniz. Paylaşımın ilişkinize vereceği gücü deneyimlemeye odaklanarak sevgililer günü hediyeleri tercih edebilirsiniz. 


Sevgiyi kalbinizde ve yaşamınızda hissedeceğiniz güzel günleriniz olsun. Sevginin gücünü, sadece romantik olarak sevgi duymakla da sınırlamayın. Doğaya, hayvanlara, yaşamın kendisine ve kendi benliğinize sevgi besleyin. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sevgililer Günü Hediyesi

5156 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Bilgisayar
Telefon
Ev Elektroniği
Beyaz Eşya / Mutfak
Foto / Kamera
Spor Outdoor
Giyim / Ayakkabı
Altın / Takı / Mücevher
Saat/Gözlük/Aksesuar
Kozmetik Kişisel Bakım
Anne / Bebek / Oyuncak
Hobi ve Oyun Konsolları
Kırtasiye / Ofis
Yapı Market / Bahçe / Oto
Akıllı Ev & Yaşam
İkinci El, Yenilenmiş, Teşhir, Outlet
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 5156 ürün