En Güzel Sevgililer Günü Hediyeleri

Dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardır kutlanan Sevgililer Günü, ülkemizde de son dönemlerde oldukça ilgi gören özel kutlamalar arasında yer alıyor. 14 Şubat tarihine denk gelen aşıklar gününde sevgilisi ya da eşi olan erkek ve kadınlar hediye için araştırmalarına başlıyor. Hem erkekler hem kadınlar sevgililerine imkanları çerçevesinde en değerli hediyeyi alarak partnerini mutlu etmek istiyor. Bu dönemde parfümden kitaba; dekorasyon ürününden ev elektroniğine, kıyafetten ayakkabıya, mücevherden cep telefonuna birçok ürün değerlendirmeye alınıyor. Sevgililer için oldukça önem arz eden Sevgililer Günü'nde dünyada yüz binlerce kişi sevdiğine hediye sunarak bu günü daha da özel kılmayı başarıyor. 

Hediye seçerken bir yandan da sevgiliden gelecek hediyeye uygun bir hediye seçme stresi yaşanıyor. Oysa sevgilinizin mutlu olması Sevgililer Günü'nde anı yaratacak, baktıkça ona aşkı anımsatacak bir hediye almanız yeterli. Stres içinde hediye seçmek yerine bu özel günün sevinciyle ona yakışacak hediyeyi aramak çok daha uygun bir seçim yapmanızı sağlıyor. Özenle hediye seçen herkes seçimleriyle sevgilisini mutlu etmenin yolunu buluyor. Sevgililer Günü'nde aşkınızı peluş ayı gibi klasik hediyelerin yanı sıra son teknoloji ürünlerle de gösterebilirsiniz. Mühim olan bu özel günde ona bir hatıra bırakmak ve sizin en özel bulduğunuz hediye ile onun yüzünü güldürmek. 

Özellikle uzun süreli ilişkilerde senelerdir kutlanan Sevgililer Günü, hediye konusunda biraz daha kısıtlayıcı olabiliyor. Partnerinizi tanımak hediye seçimini kolaylaştırsa da ona sürpriz hazırlamak ve şaşırtabilmek biraz daha zorlaşıyor. Farklı bir hediye almak isteyenler, sürprizleri sevenler, her şeyi ayrıntısı ile planlayanlar ve kararsızlar hediye seçiminde son ana kadar fikir değiştirerek yüzlerce ürün arasından seçim gerçekleştirmekte zorlanıyor. Yaklaşan bu özel günün heyecanı sizi de sardıysa, sevgilinize alacağınız hediyeye henüz karar veremediyseniz ve onu mutlu edecek armağanı bulmak için telaş içindeyseniz hediye önerilerini dikkate alarak seçimlerinizi özelleştirebilirsiniz.

Sevgilinizin kişisel zevklerini, hobilerini, mesleğini, ihtiyaçlarını ve taleplerini göz önüne alarak hediye seçiminizi yönlendirebilirsiniz. Onu düşündüğünüzü gösterecek,  soğukta ellerini sıcacık tutacak sıradan eldivenler küçük bir hediye olsa da  emin olun onun kalbini de ısıtıyor. Çok sevdiği çikolatalardan ismine özel hazırlayacağınız aranjmanlar yalnız damağınıza değil aşkınıza da tat katıyor. Zaten aşkla seçtiğiniz hediye ne olursa olsun dudaklarınızdan çıkan sevgi sözcükleri ile anlam kazanıyor. Bu özel günün anlamını gerçekten anlayan herkes, hediyenin büyüklüğünden ve değerinden çok düşüncenin daha önemli olduğunu biliyor. Sevgililer Günü'nün tarihi ve anlamı hakkında bilgi edinmek seçimlerinizi yapmanızı kolaylaştırıyor. 

Sevgililer Günü Nedir?

14 Şubat Sevgililer Günü, bugünlerde mutluluğun ve aşkın tarihi olarak anılsa da "Sevgililer Günü nedir?" sorusunun yanıtı için geçmişe dönenler acıklı bir hikaye ile karşılaşıyor. Tarihi Roma İmparatorluğu'na kadar uzanan bu günün öncesinde 14 Şubat, Tanrıların kraliçesi Juno'ya ithaf ediliyordu. Kadınlık ve erkeklik tanrıçası olarak bilinen Juno için tatil edilen 14 Şubat'ın ardından 15 Şubat'ta Lupercalia Bayramı gerçekleşiyordu. Yapılan büyük bir kura organizasyonu ile şehirdeki genç kız ve genç erkeklerin isimleri bir araya getiriliyor, rastgele oluşan çiftler bayram süresince etkinliklerde beraber eğlenerek tanışıyordu. Bazı çiftler arasında yeni aşklar doğarken bazı aşklar da evlilikle sonuçlanıyordu. İmparator 2. Claudius döneminde erkeklerin sevgililerini ailelerini bırakmak ve askere gitmek konusunda çekince göstermesinin ardından imparator Roma'daki tüm nişan ve evliliklere son verdi. Bu dönemde Roma'da papaz olan, Sevgililer Günü'ne adı da verilen Aziz Valentine, aşık çiftleri evlendirmeye devam ederek hükümdarın emirlerini çiğnedi. Milattan sonra 270 yılında 14 Şubat günü idam ile öldürülen Aziz Valentine Lupercalia Bayramı'nın arife gününe adını verdi.

1800 yıllarında Amerika'da Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını göndermesi ile günümüze kadar süren bir kutlama alışkanlığı da gelenekselleşti. Evlilik tekliflerine de sahne olan 14 Şubat, yüzyıllardır aşkın ve aşıkların günü olarak çeşitli kutlamaların ve aşkı anlatan hediyelerin vesilesi de oluyor. Sokakların, vitrinlerin kalplerle süslendiği, özel etkinliklerle romantizmin doruğa taşındığı, tüm mağazaların kırmızıya boyandığı Sevgililer Günü'nde; çiçek, çikolata gibi bilindik aranjmanlar bile özelleştiriliyor. Çiçeklerin, çikolataların üzerine yazılan isimler ve sevgi sloganları özel hissetmenin ne kadar güzel olduğunu bir kez daha ispatlıyor. Aranjmanların yanında yer alan daha kalıcı olan, kısmen daha değerli hediyeler de sevgililere sunuluyor. Aşkın öneminin ve sevgiliye duyulan hislerin simgeleştirildiği hediyeler özenle seçiliyor, paketleniyor ve romantik atmosferde takdim ediliyor. Sevgililer Günü, aşk için hayatını feda eden bir azizin anısıyla aşka adanıyor.

Günümüzde Sevgililer Günü acı anının izlerinden ziyade gülümseten pozlarla simgeleşiyor. Aşkın; fedakarlık, emek, sevgi ve tutku olduğunu bilenler 14 Şubat'ta aşkın değerini bir kez daha vurguluyor, yüzyıllardan bu yana süren gelenek ile aşıkların sevgi sözcükleri yeniden fısıldanıyor. Eskiden mektuplara, kartlara yazılan cümleler, bugün akıllı telefonlar aracılığıyla iletiliyor. Sevgiyi anlatacak en anlamlı sembol ise elbette seçilen hediyeler oluyor. 

Sevgililer Günü Hediyesi

"Seni seviyorum" demenin en güzel yolu olan Sevgililer Günü hediyesi için romantik, eğlenceli, teknolojik veya klasik hediyeler seçebilirsiniz. Kalpli paketler, aşk dolu notlar ve kırmızılarla süslenen hediyeler, içten gelen sevgi sözcükleri ile sevgiliye ulaşıyor. Sürpriz organizasyonlar ile yaratılan eşsiz atmosfer ve anı yaratan hediyeler sayesinde 14 Şubat unutulmaz kılınıyor. Genellikle erkekler organizasyonu üstlenirken hem kadın hem de erkekler aynı hediye telaşını yaşayarak bu özel güne kalp çarpıntısı ile hazırlanıyor. Kalbinizin sahibine unutamayacağı bir jest hazırlayabilir, küçük bütçelerle dahi özel hediyeler seçerek onu mutlu edebilirsiniz.

Sevgililer Günü'nü yalnızca sevgililer değil tüm aşıklar kutluyor. Her ilişkinin; süresine, çiftlerin yaşanma biçimine, sevgilinin zevkine ve tabii ki bütçelerine uygun hediyeleri bir arada bulmak ve seçim yapmak da neredeyse imkansız hale geliyor. Uzun süreli ilişkilerde yenilik arayışına cevap verecek, yeni ilişkilerde de riskli olabilecek hediye seçimlerine göre uygun alternatiflerin bulunduğu 14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri ile siz de onu aşkla saracak hediyenizi kolaylıkla seçebilirsiniz. Dilerseniz teknolojik ürünler, el yapımı hediyeler, eğlenceli alternatifler veya sevimli oyuncaklar arasından seçim yapabilir, her zevke, her ihtiyaca ve bütçeye uygun armağanı bir arada bulabilirsiniz. 

Romantizmin dozunu biraz daha yükseltmek isteyenlerdenseniz sevgilinize alacağınız hediye için onun en yakınlarından tüyo alabilir, en sevdiği renkleri, kullanışlı bulduğu ve sahip olmadığı elektronik cihazları, hayalini kurduğu pek çok hediye seçeneğini öğrenebilirsiniz. Sizin tüm bunları bilmenizi bekleyeceğinden kendisinin size bu anlamda yardımcı olmamasını doğal karşılayabilir, cümle aralarında yaptığı imalardan beklediği hediyeye dair ipuçları elde edebilirsiniz. 

Aşkın ömür boyu sürdüğünü ispat edecek semboller taşıyan takıları, aşkınızı ölümsüzleştirecek fotoğraf makinelerini, çiftler için özel tasarlanan romantik ve eğlenceli setleri, zamana meydan okuyan aşıklar için lüks saatleri, kitap kurtlarının gönlünü çalacak aşk dolu kitapları, sevgilinizin özel hobilerine hitap edecek bilgisayar oyunu ve oyun konsollarını değerlendirerek onun için en uygun armağanı seçebilirsiniz. Çiftlerin ilişkisine aksiyon katacak, beraber oynanacak oyunlar, simülasyon gözlükleri ve elektronik eşyalar da Sevgililer Günü hediye opsiyonları arasında sunuluyor. Yapılacak romantik organizasyon için gerekli olan duvar süslemelerini, balonları, gül yapraklarını, mumları, kadeh ve masa süslerini de Sevgililer Günü için özel hazırlanan ürün seçkisinde bulabilirsiniz. Çocuğu olan bir çiftseniz beraberliğinizin en güzel hediyesi olan çocuklarınızı da hazırlayacağınız hediye kartlarının, paketlerin tasarımlarına davet edebilir, beraber yapacağınız özel tasarımlarla sevgilinize beklenmedik sürprizler hazırlayabilirsiniz. 

Mücevherler Her Zaman Değerli Hissettiriyor

Sadece bir aksesuar olarak değerlendirilmeyen, birçok özel anlamı sembolize eden mücevherler Sevgililer Günü hediyeleri arasında daima ön planda bulunuyor. Birçok farklı materyal ve seçenekle karşınıza çıkan takılar, sunduğunuz kişiye kendisini daima özel hissettirmeyi başarıyor. Yüzükten kolyeye, bileklikten küpeye, kolyeden halhala birçok farklı alternatif hediye paketine girmek için bekliyor. Altın, gümüş, çelik, pırlanta, elmas, safir, zümrüt, yarı değerli taşlar ve benzeri birçok materyalden tasarlanan takı çeşitleri ile erkekler kadınların gönlünü fethedebiliyor. Öte yandan takı seven erkekler de günden güne çoğalıyor. Bu durum çerçevesinde kadınlar da sevdikleri erkekler için bileklik, kolye, küpe, yüzük ve benzeri seçenekleri değerlendirebiliyor. 

Sevgililer Günü evlilik teklifleri için de tercih edilen günler arasında yer alıyor. Erkekler sevgililerine 14 Şubat gecesi mümkün olan en şık tektaşla evlenme teklif ederek o günü yaşamlarının ölümsüz anıları arasına ekleyebiliyor. Evliyseniz ama eşinizin bir beştaşı, tektaşı ya da tamtur yüzüğü yoksa Sevgililer Günü bu eksiği tamamlamanız için mükemmel bir fırsat olabiliyor. İmkanlarınız dahilinde şık bir altın ya da pırlanta set de bu günü görkemli bir hale getirecek sevdiğiniz kadını mutlu edecek seçeneklerden. Eğer daha sıradan ama şık bir hediyeyle bu günü geçirmek istiyorsanız sembol içeren bir kolye, bileklik ve yüzük ile hem anlamlı hem değerli bir hediye sunma şansınız da var. Bilezik seçenekleri, modern takı modelleri, ipli tasarımlar, bijuteri seçenekler de ideal birer hediye olabiliyor.

Takı hediyesi alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. 

 • Yüzük satın alacaksanız sevgilinizin parmak ölçüsünü öğrenmeniz gerekiyor. 
 • Sevgilinizin takı tercihinin gümüş ya da altın renkli mi olduğunu bilmek daha efektif bir tercih yapmanızı mümkün kılıyor.
 • Sevgilinizin diğer takılarıyla uyumlu bir model seçebilir ya da daha önce kullanmadığı bir seçeneği değerlendirebiliyorsunuz.
 • Erkek arkadaşınıza takı hediye edecekseniz kullanmayı sevdiği ürünleri tercih etmeniz daha başarılı sonuçlara ulaşmanızı sağlıyor.
 • Pırlanta seçeneklerini değerlendirecekseniz karat ve taş kalitelerini inceleyerek sertifikalı ürünleri tercih etmeniz daha yararlı bir alışveriş yapmanızı sağlıyor.

Bayan Sevgiliye Hediye Seçerken 

Kaç yaşında olursa olsun her kadın Sevgililer Günü'nde sevgilisinden hediye bekliyor. Bu durumda sevgilisine onun kişisel zevklerine uygun ve mümkün olan en güzel Sevgililer Günü hediyesi seçeneğini bulmak erkeklere düşüyor. Çeşitli markaların parfüm alternatifleri kadınları mutlu ederken fonksiyonel bir seçenek olarak da değerlendiriliyor. Hediye seçenekleriniz arasında parfüm yer alıyorsa sevgilinizin daima kullandığı parfümden bir şişe daha satın alabileceğiniz gibi, O'nun sizin sevdiğiniz bir ürünü denemesine de vesile olabiliyorsunuz. Sevdiğiniz kadına hediye olarak giyim ürünü satın almak da onu memnun edecek bir düşünce olacaktır. O'na markaların kış koleksiyonlarından ceketten gömleğe, kazaktan elbiseye geniş bir ürün seçkisinden hediye sunma olanağınız var. Öte yandan şimdiden yaz kreasyonları görücüye çıkan markalardan sıcaklarda sevgilinizin kullanabileceği modellerden satın almak da iyi bir fikir olabiliyor. 14 Şubat'ta yaz için bir bikiniye, plaj elbisesine, şık bir gece kıyafetine, şirin bir plaj çantasına hiçbir kadın hayır demeyecektir. Ayakkabı çeşitleri de her kadının kalbini fethedecek hediye seçenekleri arasında yer alıyor. Sevdiğiniz kadına şık bir kırmızı ayakkabı satın alarak Sevgililer Günü rengi olan kırmızıya atıfta bulunmak harika bir fikir olabiliyor. Sevgilinizin özel ilgi alanlarını bilmek de 14 şubat hediyesi seçerken yardımcınız oluyor. Mutfakta çalışmaya, yemek yapmaya meraklı bir kız arkadaşınız ya da eşiniz varsa ona bir mutfak gereci hediye edebilirsiniz. Kilosuna dikkat eden bir kadınla beraberseniz bir smoothie makinesi ile en düşünceli erkek konumuna ulaşabilirsiniz. Tez hazırlayan ve uykusuz kalan bir kadına pratik bir kahve makinesi hediye etmek romantik yönünüzü vurgulayacaktır. Elektrikli ev aleti hediyeleri ise uzun yıllardır aynı evi paylaştığınız eşinizi mutlu edebiliyor. 

Kız arkadaşınıza ya da eşinize hediye seçerken göz önünde bulundurmanızda fayda olan nüanslar: 

 • Esprili bir hediye düşünceniz varsa bile bunu yanında ekstra bir hediye ile süslemeniz faydalı olabilir. 
 • Sevdiğiniz kadına çiçek hediye etmek istiyorsanız, çiçeği bir takı, parfüm ya da kıyafetin yanında vermek ona kendini daha değerli hissettirebilir.
 • Yaş ortalaması yükseldikçe elmas, pırlanta, altın, ayakkabı, çanta, parfüm gibi armağanlar öne çıkar. 
 • Kadınların stillerine uyan hediyelerle karşılaştıklarında daha fazla mutlu olmaları muhtemeldir.

Erkek Sevgiliye Hediye

Erkekler kadınlar kadar olmasa da yine de hediye almaktan ve düşünülmüş olmaktan içten içe hoşlanıyor. Erkek arkadaşınıza ya da eşinize hediye alırken onun yaşam tarzını, alışkanlıklarını ve beklentilerini iyi analiz etmek işinizi kolaylaştırabiliyor. Kişisel bakımına önem veren bir erkeğe tıraş takımları, parfüm çeşitleri, cilt bakım ürünleri, takı çeşitleri gibi ürünler satın almak çok işlevsel bir seçeneği oluşturuyor. Öte yandan işine aşık bir erkeğe kalem, iş hayatında kullanabileceği tarzda gömlekler, kol düğmeleri, kravat modelleri, laptop çantası gibi ürünler hediye edebilirsiniz. Spora düşkün bir erkekle beraberseniz işiniz oldukça kolay. Çeşitli markaların sneaker seçenekleri, eşofman takımları ve benzeri çok sayıda seçenek sizi bekliyor. Teknolojiye ilgi duyan erkeklere sunulabilecek en iyi hediyeler arasında ise elektronik eşyalar sayılıyor. 

Erkek arkadaşınıza hediye seçerken size yardım edecek bazı fikirler:

 • Erkek arkadaşınızın kayak, golf, motor ve benzeri hobileri varsa, bu yönde bir hediye seçmek akıllıca olabilir. 
 • Tek başına yaşayan erkek arkadaşınıza evinde kullanabileceği elektrikli ev aletleri satın alarak kullanışlı bir hediye seçeneği yaratmak iyi bir fikir olarak düşünülebiliyor.
 • Jean pantolon seçenekleri her erkeği mutlu ediyor. 
 • Mont seçenekleri de düşünebileceğiniz işlevsel ürünler arasında yer alıyor. 
 • Sevgiliniz fanatik bir taraftarsa tuttuğu takımın ürünleri onu mutlu edecektir.

Sevgililer Günü Hediyesi Fiyatları 

Sevgililer Günü'nde hem kadınlara hem erkeklere alabileceğiniz ortak bazı hediye seçenekleri de var. Saat hediyesi herkesi mutlu edecek bir alternatif olarak değerlendiriliyor. Sevgilinize seveceği türden bir kitap hediye etmek de harika bir fikir olabiliyor. Bir çiçek ve bir kitap sevdiğiniz kişiyi düşündüğünüzü belli edecek seçenekler arasında yer alıyor. Öte yandan bir parfüm, bir obje ve bir kitaptan oluşan set oluşturmak da O'nu çok yönlü olarak düşündüğünüzü gösteriyor. Sevgililer Günü hediyesi fiyatları ürün cinsine, tasarımına, materyale ve birçok kritere bağlı olarak çok farklı aralıklarda seyrediyor. En güzel Sevgililer Günü hediyesi seçenekleri arasından seçim yapmak için Hepsiburada'da yer alan yüzlerce ürüne göz atabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Sevgililer Günü Hediyesi

855 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Cinsiyet
 2. Ürün Çeşidi A-Z
 3. Markalar A-Z
  1. U.S. Polo Assn.
  2. Tergan
  3. Koton
  4. Cengiz Pakel
  5. Neco Plush
  6. Samsung
  7. Emporio Armani
  8. Casio
  9. Pierre Cardin
  10. Apple
  11. Seiko
  12. Xiaomi
  13. Amazfit
  14. Anker
  15. Oral-B
  16. Diesel
  17. Craft Pırlanta
  18. Kiğılı
  19. Caran D'Ache
  20. Nine West
 4. Renk A-Z
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Ürün Puanı
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
Başa dön