Kayak, oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan bir kış sporu olarak öne çıkıyor. Karla kaplı tepelerde kayarken hızınızı artırmanız, sağlıklı dönüşler yapmanız ve dengenizi korumanız için özel olarak tasarlanan kayak batonları da kayarken size destek oluyor. Farklı boyutlarda tasarlanan batonlar, sevdiğiniz renklerle canlanıyor. Özel dizayn ve ölçülere sahip kayak batonları, farklı kullanım ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunuyor.

Kayak batonu tasarımlarında çocukların ve gençlerin vücut ölçülerinin farklılıkları göz önüne alınıyor. Kasları henüz gelişme aşamasında olan genç sporcular için kullanımı kolay modeller hazırlanıyor. Boyları yetişkin modellerinden daha kısa olan çocuk batonları, hafif yapıları ile kolay taşınıyor. Çocukların renkli dünyalarını yansıtan parlak renk ve desenler, çocuk batonu çeşitlerinde öne çıkıyor.

Tutma yerleri, minik ellerin rahatça kavrayabileceği genişlikte üretiliyor. Kaymaz malzemeler kullanılan elcik kısmı, genç sporcuların avcuna tam oturuyor. Böylece, kayak batonu üzerinde tam hakimiyet kurmaları kolaylaşıyor ve hareket özgürlüğü kazanarak kayak yapmanın tadına varıyorlar.

Kayak batonu modelleri, tek veya çift olarak sunuluyor. Her bir değneğe bileğinize geçirebileceğiniz kayışlar monte ediliyor. Kayak esnasında baton elinizden kurtulsa bile kayış ile bileğinize bağlı kalıyor. Bu sayede hızla kayarken batonunuzu kaybetme riskiniz azaltılıyor ve kayma süresince hareketlerinizi dengelemenize yardımcı olunuyor. İhtiyaç duyulduğunda kayışlar, yenisiyle kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Kayak batonu, kolay kavranan tutma yeri ile size kontrol sağlarken sivri ucu ise kara saplanarak güç kazandırıyor. Kara saplanan değneğin çok derine inmemesi için sivri ucun biraz yukarısına küçük bir palet yerleştiriliyor. Yerleştirilen minik kar paleti, batonun kar yüzeyinde kalmasını sağlıyor. Fazla derine inmeyen sivri uç, zeminden güç almanıza ve kayağa yön vermenize yardımcı oluyor.

Kar paleti, aynı zamanda kayak batonunun kar içine gömülmesini engelleyerek oluşabilecek tehlikelere karşı da sizi koruyor. Dengenizi kaybetmenize ya da düşmenize sebep olabilecek saplanmaların önüne geçiliyor. Yüzeyde kalan baton, kayma hızınızla uyumlu bir şekilde saplandığı yerden kurtuluyor. Böylece bir yandan hareketlerinize destek olurken bir yandan da yola güven içinde devam etmenize yardımcı oluyor.

Slalom yarışları için özel tasarlanan kayak batonu modelleri bulunuyor. Ani ve hızlı dönüşler yaparken hareketlerinize destek olan batonlar dünya şampiyonası standartlarında dizayn ediliyor. Bilek ve orta kısımda göze çarpan kıvrımlar, ani dönüşlerde vücudunuzun slalom hareketini gerçekleştirmesine destek oluyor ve kayma hızının ivmesini kaybetmeden keskin dönüşler yapmanızı kolaylaştırıyor. Batonun kıvrımları, dönüşü tamamladıktan sonra hızınızı kısa sürede artırabilmeniz için daha uzağa erişmenizi sağlıyor.

Kayakla iniş yarışları için tasarlanan bombeli batonlar da bulunuyor. Özel geliştirilen geometrik şekiller, süratle aşağı inerken önünüze çıkan engelleri aşmanıza yardımcı oluyor. Kayak batonunun orta kısmında bulunan bombeli bölüm, yüksek basınca ve darbelerin gerilimine karşı değneğin direncini artırıyor. Bir taraftan da uyguladığınız kuvvetin güç kaybı yaşanmadan diğer uca iletilmesini sağlıyor. Böylece, zeminden aldığınız gücü ve süratinizi artırmanıza destek oluyor.

Düz tasarlanan kayak batonları, yürüyüşlerinize de yardımcı oluyor. Kayacağınız bölgeye tırmanırken ya da kar yürüyüşlerinizde kollarınızdan destek alarak adımlarınızı hafifletmenizi sağlıyor. Tutunacak bir ağaç ya da kayalık bulunmayan bölgelerde kaygan zemine rağmen dengenizi korumanız kolaylaşıyor. Düz yapılı baton modelleri arasında teleskobik tasarımlar bulunuyor. Teleskobik batonlar, istenilen uzunlukta ayarlanarak boyunuzla uyum sağlıyor ve daha rahat hareket etmenize olanak veriyor. Kullanılmadığı zamanlarda da tamamen katlanarak rahatlıkla taşınıyor.

Yetişkinler için tasarlanan kayak batonu modelleri, farklı malzeme seçenekleri sunuyor. Teleskobik baton tasarımlarında genellikle alüminyum malzemeler kullanılıyor. Yarışmalar için özel dizayn edilen kayak batonları ise hem alüminyum hem de karbon seçenekleri sunuyor.

Kayak Batonu

66 ürün var
 1. Markalar
  1. Elan
  2. Leki
  3. Völkl
  4. Robens
  5. Lafuma
  6. Quechua
  7. Trekmates
  8. Zipfy
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı

Kayak Batonu Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60001546/2147483604/80096006/22001697/80096007/80096010
BAŞA DÖN