Kış Sporları

Kış aylarında doğanın beyaza bürünmesiyle birlikte kış sporları hafta sonu ve yılbaşı tatillerinde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında yer alır. Harika doğa manzarası eşliğinde yapılan kayak, snowboard ve kızak gibi kış sporları, adeta bağımlılık yapar. Karın üstünde yüksek hızlarda yapılan kayak, insana uçuyormuş hissi verir. Siz de soğuk havaları seviyor ve değerlendirmek istiyorsanız kayak veya snowboard yapabilir; kış aylarını adrenalini bol kış sporlarıyla geçirebilirsiniz.

Kış sporlarında kullandığınız malzemelerin kalitesi, güvenlik ve soğuktan korunma açısından son derece önemlidir. Doğru seçilmiş bir malzeme, spor yaparken aldığınız zevki artırdığı gibi maksimum düzeyde koruma sağlayan özellikleriyle yaralanmalardan ve sakatlıklardan korur.

Kayağa yeni başlıyorsanız öncelikle soğuk ve su geçirmeyen, kaliteli kumaş teknolojisine sahip içlik, kayak pantolonu ve kayak montu sahibi olmanız gerekir. Kayak montu, kar ve rüzgar geçirmeme özelliği, dar manşetleri ve kapüşonuyla sizi soğuktan korur. Kaliteli kayak montu, fazladan kalın kıyafet giymenize gerek kalmadan sizi zorlu iklim şartlarından korur. Aşırı terleme durumlarında teri dışarıya veren kumaş özelliğine sahiptir. Çok şişkin olmayan kayak montu, kayak yaparken serbest ve esnek hareket etmenize imkan sağlar.

Kayak pantolonu, yeni başlayanlar için tulum modelleriyle ön ve arka taraftan sağladığı izolasyonla sizi soğuktan korur. Ayrıca, yeni başlarken düşme durumlarında fazla hareket özgürlüğü sunan kayak pantolonlarını tercih edebilirsiniz. Ayağınızı korumak için kat kat çorap giymenize gerek bırakmayan termal çoraplar, yumuşak dokusuyla ayağınızı tahriş etmez. Kayak eldiveni, kayak batonunu rahatça kavramanıza imkan veren, hafif, rahat ve soğuktan koruyucu özelliktedir.

Kış sporlarında kayak ekipmanları, konforlu ve zevkli bir kayak tecrübesi için gerekli olan unsurlardır. Kayak sporunun en önemli ekipmanlarından kayak, karın üzerinde özgürce hareket etmenizi sağlayan araçtır. Karın durumuna, arazinin engebeli olup olmamasına göre değişik özelliklerde kendi stilinize göre seçeceğiniz kayak takımları, size kar üstünde dansın kapılarını aralar. Bağlamalar, kayak ile bir bütün oluşturmanızı sağlayan kayağa monte edilen malzemedir. İlk denemelerinizde yumuşak bağlama yöntemiyle düşmelere karşı önleminizi alabilirsiniz. Kayakta ustalaştıkça bağlama aparatlarını daha sıkı bağlayıp kayak yapmanın zevkini zirvelerde yaşayabilirsiniz.

Kayak batonları ya da kayak sopaları, kayak yaparken dengede durma, düzlükte hız kazanma ve tepeleri çıkarken ivme kazanmanızda yardımcı olur. Boyunuza ve kendi zevkinize göre seçeceğiniz batonlar, kayak yaparken en önemli yardımcınız olur.

Kış sporları arasında yer alan, adrenalini yüksek olan ve yoğun efor gerektiren snowboard da her geçen gün daha yaygın hâle gelmektedir. Kar üzerinde sörf yapmak isteyenlere hitap eden snowboard, kayak yapmayı tekdüzelikten çıkararak beyaz örtü üzerinde sizi özgür bırakır. Snowboard yapmak için özel dizayn edilmiş snowboard tahtasına sahip olmanız gerekir. Boyunuza ve kilonuza göre seçeceğiniz uygun snowboard tahtasıyla kısa sürelerde kar üzerinde uçabilir; hız ve adrenalinin doruklarında unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Snowboard için özel üretilmiş maksimum kar ve soğuk sızdırmazlığı sağlayan yalıtımlı montlar, üstün konfor sağlar. Snowboard pantolonu, hava koşullarına uygun ısı koruması sağlar ve ek fermuarlar ile havalandırma yaparak sizi rahat ettirir.

Kış sporları giyiminde aksesuarlar da kıyafetin tamamlayıcı elemanlarıdır. Kayak yaparken yaralanmalara karşı koruyucu olan el ve diz koruyucular, kayak kıyafetinin vazgeçilmez parçalarıdır. Kaskın altına giyilen polar bere ve boyunluk, yüzünüzü ve kulaklarınızı soğuktan korur. Buğu yapmayan, numaralı gözlüklere uyumlu, geniş görüş imkanı sunan gözlükler, yönünüzü tayin etmenizde yardımcı olur. Sert düşmelerdeki darbeleri emici özellikte, hafif ve ısı yalıtımlı kulak koruyucu özelliğe sahip kasklar da sporunuzu minumum riskle güven içinde yapmanızı sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kış Sporları

6269 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Outdoor
Outdoor
Kış Sporları
Kış Sporları
Kayak
Kayak
Snowboard
Snowboard
Kızak & Kızak Aksesuarları
Kızak & Kızak Aksesuarları
Kar Yürüyüşü
Kar Yürüyüşü
Aksesuarlar
Aksesuarlar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 43 / 6269 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?