Aksesuarlar

Kış sporu aktiviteleri ile ilgilenenler için günümüzde birbirinden seçkin ekipmanlar ve aksesuarlar beğeniye sunuluyor. Spor yapmayı daha keyifli ve rahat hâle getiren aksesuarlar, kaliteli malzemelerden üretildikleri için uzun yıllar deforme olmadan kullanıma uygunluk gösteriyor. Kış sporu aksesuarları arasında hem sizi dış etkenlere karşı koruyan hem de dilediğiniz sporu güvenle yapmanıza yardımcı olan parçalara yer veriliyor. Siz de spor ekipmanları içerisinden ilgi duyduğunuz aktiviteye özgü aksesuarı belirleyebilirsiniz. Böylelikle eğlence dolu sportif etkinlikler yapabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Soğuk kış aylarına özgü olan sporlar, genellikle kar ve buz üzerinde gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla spor esnasında kullanılan ekipmanlar, yağışlı ve sert hava koşullarına uygun düzeyde tasarlanıyor. Tercih edilecek kış sporu aksesuarları, spor etkinliğinin türüne göre farklılık gösteriyor. Kayak, snowboard, buz pateni gibi bireysel yapılan sporlarda genellikle benzer ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Büyük küçük herkesin tutkusu olan kış sporlarında, öncelikle su geçirmeyen özellikte mont, tulum veya pantolon tercih edilmesi gerekiyor. Çok şişkin özellikte olmayan ve bedene tam oturan bir mont, spor esnasında hem vücut ısınızı koruyor hem de hareket özgürlüğünüzü maksimum seviye çıkartıyor. Kalın kumaşlardan üretilen tulum veya pantolon modelleri de yine rüzgar ve kar etkisi hissettirmeden doyasıya sporun keyfini sürdürmenize yardımcı oluyor. Kayak ayakkabısı, diz koruyucuları ve kask, gerekli olan diğer aksesuarlar arasında bulunuyor. Termal çoraplarla kullanılabilen kayak ayakkabıları, kayağın ayağa tam oturabilmesi noktasında büyük önem taşıyor.

Kaliteli ve dayanıklı malzemeden dizayn edilmiş olan bir kayak ayakkabısı, dış etkenlere karşı ayaklarınızı da koruma altına alıyor. Amatör veya profesyonel tüm sporcular için özenle üretilen diz koruyucuları, yaralanma ve aşınma durumlarını en az düzeye indirgiyor. Başınıza uygun şekilde satın alacağınız kask modelleri de engebeli arazilerde oluşabilecek tehlikelere karşı büyük koruma sağlıyor. Kış sporları sırasında kayak gözlüğü modellerinin de büyük faydası görülüyor. Kış sporu aksesuarları arasında yer alan ve hava muhalefetlerine uyumlu olan gözlükler, farklı renk tonlarında ön plana çıkıyor. Yüz hatlarına uygun tarzda dizayn edilen modellerin göz sağlığı açısından büyük katkıları bulunuyor. Gözlerin UVA ve UVB ışınlarından zarar görmesini engelleyen gözlük çeşitleri, diğer yandan da gözlük camlarının buğulanarak görüş alanınızı daraltmasına engel oluyor.

Ekstrem sporlar arasında değerlendirilen snowboard için board aksesuarına ihtiyaç duyuluyor. Tercih edilecek olan board'un boy ve kilo oranına uygun şekilde belirlenmesi, hızlı manevra ve güvenli board yapabilmeniz adına büyük bir önem taşıyor. Yetişkinler için 156 cm, çocuklar için de 100 cm ölçüsündeki board'lar ideal bir kullanım olanağı veriyor. Buz pateninin yapılabilmesi için gerekli olan aksesuarların başında paten çeşitleri geliyor. Buz üzerinde kaymayı sağlayan patenler içerisinden seviyenize ve ayak numaranıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Kızak, maç topları ve hokey sopaları gibi kış sporu aksesuarları da takım hâlinde oynanan sporlar sırasında kullanılıyor. Kaymayı ve özgürce hareket etmeyi kolaylaştıran kızak ekipmanları, daha çok eğimli ve buzlu zeminlerde yapılan skeleton sporunda ön plana çıkıyor. Özel kıyafetler içerisinde oynanan buz hokeyinde hokey sopaları dikkati çekiyor. Tahta veya fiberden yapılan hokey sopalarının kıvrık kısımları, iyi vuruşlar yapılabilmesi için özel bantlar yardımıyla sağlamlaştırılıyor. Fonksiyonel özelliklerle donatılan hokey şortları, İç kısımlarında yer alan sert plastik malzemeleri sayesinde bel ve kalça bölgesinde oluşabilecek sakatlanmaları önlüyor. Özel yapıda olan şişme bot modelleri ise genellikle adrenalin tutkunlarının vazgeçemediği kar raftingini gerçekleştirmeye yardım ediyor. Rafting yapmanın zevkini karda yaşatan botlar; katlanabilir, şişirilebilir ve taşınabilir özellikleri sayesinde ergonomik bir kullanım olanağı tanıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kış Sporu Aksesuarları

112 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 112 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?