Kış sporları denince akla ilk gelen kayak, çocuk ya da yetişkin demeden spor sever herkesi doğanın güzelliğiyle buluşturuyor. Farklı desenlerde ve farklı ihtiyaçlarına cevap veren bir kayak modeli ile çocuk ya da yetişkin herkes stilini yansıtabiliyor.

Kayak Modelleri

Desen, renk, yapı ve kullanım amaçlarına göre değişen kayak modelleri, herkesin ihtiyacına yönelik çözümler sunuyor. Kadın, erkek ve çocuklar için farklı üretilen modeller, kullanıcının ihtiyaç ve taleplerini karşılamak üzere farklı özellikler sunuyor. Kayak seçimindeki en önemli kriterlerden biri olan kullanım yeri; ürünün tutuşu, hızlanması ve darbe emişi gibi birçok özelliğini etkiliyor. Sert zeminde kullanıma uygun olan modeller olduğu gibi yumuşak ve ezilmemiş karda kullanıma uygun seçenekler de farklı beklentileri olan spor severlere sunuluyor. Kayak yapan kişinin becerisi ve tecrübesine bağlı olarak kayak tipleri de değişiyor. Profesyoneller için üretilmiş, engebeli zeminlere yatkın modeller olduğu gibi yeni başlayan için ideal, kullanımı daha rahat seçenekler de kayak severlerin beğenisini kazanıyor.

Dikkatleri üzerine toplamak isteyenler için vazgeçilmez olan fosforlu renklerdeki modellerin yanı sıra sadeliği korumayı tercih edenler için de birbirinden güzel renklerdeki ürünler kayak severler ile buluşuyor. Kayak kıyafetlerinizin tonu ile benzer renkler ahenk oluştururken, zıt renklerdeki bir tercihse farklı kombinler ortaya çıkarıyor. Kendinden desenli modeller, kullanıcıların zevkine uygun ürün bulmasına yardımcı olurken hem sportif hem de tarz olmayı sağlıyor. Sportifliğin yanında modadan da uzak kalmak istemeyenler, birbirinden farklı model ve desenlerdeki kayaklar ile tarzlarını belli ediyor.

Çocuklar için özel üretilen ve giyip çıkarması daha kolay; zemin tutuşu ise daha farklı olan çocuk kayak takımları, küçük spor severleri erken yaşta kayak sporu ile tanışmaya teşvik ediyor. Birbirinden farklı desenleri ile çocukların beğenisini toplayan ürünler, rengarenk modelleri ile kayak pistinde ayırt edilmeyi de kolaylaştırıyor.

Kayak Fiyatları

Kullanım koşulları, üretim malzemesi ya da boyutlarına göre değişen kayak fiyatları, farklı ihtiyaçlara yönelik seçenekler sunuyor. Fiyat belirleyen ilk özelik olarak kullanım koşulları; sporcuların tercihlerine uygun seçenekler üretiyor. Kolay ve pürüzsüz dönüşlere olanak tanıyan, enerji tasarrufu sağlayan ve esnekliğin avantajlarını sonuna kadar kullanan modeller, sahip oldukları üstün özellikler dolayısıyla fiyat bakımından da ayrışabiliyor.

Yeni başlayanların ve profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı model ve özelliklerde üretilen kayaklar, aynı şekilde farklı niteliklere sahip batonlar ile takım oluşturuyor. Kayma esnasında denge için kullanılabilen batonlar, dönüşlerde de destek olmak üzere spor severler ile buluşuyor. Kolay tutuş sağlayan parmak oyuntuları, ergonomik destek için birebir olan "S" dizaynı da baton fiyatlarını etkileyen özelliklerden oluyor. Kayaklarda olduğu gibi batonların desen ve renkleri de kullanıcıların zevk ve beğenilerine hitap edecek biçimde değişik alternatifler sunuyor. Kıyafet ya da kayaklarla takım oluşturacak ürünlerle birlikte modern tarzda üretilmiş, dikkat çekici modeller de performans ve güzelliği bir araya getiriyor.

Çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin herkesi karla buluşturan kayak sporu, modern ve çeşitli seçenekleri ile her tarza ve her beğeniye hitap ediyor. Yeni başlayanlar için üretilen kolay kullanımlı modeller, kayak sporuyla tanışma aşamasında ve ilk birkaç sene için yeterli oluyor. Zamanla, kayakta ustalaştıkça profesyoneller için üretilmiş ve yüksek performans sunmaya odaklı özelliklerle donatılmış modellere yönelinebiliyor. Dolayısıyla, daha en baştan kayak takımı için görece daha yüksek fiyat aralıklarında bulunan profesyonel modellere yatırım yapmak, hem bu türden ürünlerin acemilik aşamasında çok kolay kontrol edilememesi açısından hem de ustalaşma süreci sonunda yeni teknolojilerle üretilecek modellerin ortaya çıkacağından ötürü çok fazla tavsiye edilmiyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kayak ve Kayak Takımı

31 ürün var
 1. Markalar
  1. Völkl
  2. Elan
  3. Bestway
  4. Salomon
  5. Snooc
 2. Beden A-Z
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Ebatlar A-Z
 6. Satıcı
DSACategoryId/60001546/2147483604/80096006/22001697/80096007/80096008
Başa dön