1985 yılında Ziylan grubu tarafından ilk spor ayakkabısını üreten Kinetix markası, 1989 yılından beri sektörde faaliyet gösteriyor. Spor ayakkabı ve spor giyim ürünleri denildiği zaman akla ilk gelen markalar arasında yer alan Kinetix; kadınlar, erkekler ve çocuklar için spor ayakkabıları, botlar ve çizmeler üretiyor. Her yaştan kullanıcıya hitap eden Kinetix markası ünlü spor kulüplerinin lisanslı ayakkabılarını da tasarlıyor. 2005 yılında tekstil ürünleri de üretmeye başlayan Kinetix ürün yelpazesini genişletmiştir. Birçok farklı model ve tarzda spor ayakkabıları üreten Kinetix özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Farklı renk seçenekleri ile satışa sunulan Kinetix spor ayakkabıları kaliteli tasarımları ile konforlu bir kullanım sunuyor. Rengine, modeline, cinsiyetine ve numarasına göre farklılaşan Kinetix spor ayakkabı modellerine Hepsiburada’nın spor outdoor ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz Kinetix spor ayakkabıyı çok cazip bir fiyattan online olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Kinetix Spor Ayakkabı Modelleri

Rahatlığı ve konforu ile ön plana çıkan Kinetix spor ayakkabı modelleri günün her anında kullanılabiliyor. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Kinetix spor ayakkabı modelleri arasında; yürüyüş, koşu, basketbol, fitness, krampon, halı saha, deniz ayakkabısı ve tenis ayakkabısı gibi birçok seçenek yer alıyor. Kinetix sneaker modelleri; slip on sneaker, klasik sneaker ve hi sneaker olarak üç gruba ayrılıyor. Günlük kullanıma uygun olan casual spor ayakkabılar kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Konforlu ve rahat bir giyim sunan spor ayakkabılar aynı zamanda ayak sağlığını koruyor. Bağcıksız Kinetix spor ayakkabıları kolaylıkla giyilip çıkarılabilir. Toplumun her kesimi tarafından rahatlıkla tercih edilen spor ayakkabıları günlük hayatın yanı sıra iş hayatında da giyilebiliyor. Kinetix çocuk ayakkabıları arasında ışıklı modeller ön plana çıkıyor. Bez olarak üretilen Kinetix spor ayakkabıları rahatlığı ve hafifliği ile özellikle yaz mevsiminin vazgeçilmezi oluyor. Oldukça şık ve modern duran Kinetix dolgu topuk spor ayakkabıları kullanıcılara farklı bir tarz oluşturma konusunda yardımcı oluyor. Kinetix spor ayakkabı modelleri renk ve numara seçenekleri ile 7’den 70’e herkese hitap ediyor.

Spor Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Spor ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunuyor. Ayakkabıların rahat, kullanışlı olması ve ayak sağlığını koruması önem arz ediyor. Doğru bir spor ayakkabı seçimi için öncelikle kişilerin ayakkabıyı nerede ve ne amaçla kullanacağına karar vermesi gerekiyor. Daha sonra ise ayak yapısı ve ayak numarasının göz önüne alınması tavsiye ediliyor. Hem kadın hem de erkekler için tasarlanan spor ayakkabı modelleri arasında düz, dolgulu ve boşluklu taban tasarımına sahip spor ayakkabı seçenekleri yer alıyor. Ayak yapısı nispeten düz olan kişiler için düz tabanlı spor ayakkabı modelleri uygun oluyor. Hafif dolgulu tabana sahip olan spor ayakkabıları; fitness, yürüyüş ya da tenis gibi spor faaliyetleri sırasında tercih edilebiliyor. Yaz aylarında esnek ve hava alan yapıdaki spor ayakkabıların tercih edilmesi öneriliyor. Kış aylarında ise su geçirmez özelliğe sahip ayakkabıların değerlendirilmesi tavsiye ediliyor. Bunun dışında spor ayakkabı seçiminde kişinin kendi ayak numarası ve ayak yapısına dikkat etmesi gerekiyor. Ayak numarası ile aynı ayakkabıyı almak her zaman için doğru bir tercih olmayabiliyor. Özellikle krampon ayakkabılarda kalıplar dar olduğu için ayak numarasından bir numara büyük ayakkabı tercih edilmesi öneriliyor. Günlük hayatta giyilecek ya da spor faaliyetlerinde kullanılacak olan spor ayakkabıların ise ayağa dar ya da bol gelmemesi gerekiyor. Ayakların rahat edebilmesi için spor ayakkabıda küçük bir boşluk bulunması oldukça önemli. Çünkü spor ya da yürüyüş sırasında ayaklar şişebiliyor ve dar gelen ayakkabılar ayak sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Aynı şekilde spor ayakkabı ayağa bol gelirse de kişiler rahatça hareket edemiyor. Kişilerin ayak şekli de spor ayakkabı seçimini doğrudan etkiliyor. İçe dönük, dışa dönük ve düz taban ayak şekilleri için farklı tarzda spor ayakkabıları üretiliyor. Örneğin; basketbol, voleybol ve fitness gibi spor faaliyetlerinde sıçrama hareketleri sıklıkla yapıldığı için ayak tabanı sert zemine ve harekete karşı kalın tabanlı üretiliyor. Basketbol spor ayakkabılarının bilek kısmında özel tasarım koruma bulunuyor. Çünkü basketbol oyununda hem topuk arkasının hem de bileğin desteklenmesi gerekiyor. Tüm spor faaliyetlerinde esnek ayakkabılar tercih edilmesi ayakları rahat ettiriyor ve kişilerin hareketlerini kolaylaştırıyor.

Spor Ayakkabı Kullanımı ve Bakımı

Spor ayakkabıların uzun ömürlü kullanılabilmesi için hem temizliğine hem de kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle spor ayakkabıların giyildikten sonra havalandırılması öneriliyor. Böylece mantar ve koku oluşumu engelleniyor. Spor ayakkabıların her gün giyilmesi yerine iki günde bir giyilmesi ve giyilmediği günlerde havalandırılması tavsiye ediliyor. Spor ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanması ayakkabının zarar görmesine neden olabiliyor. Bu durum da spor ayakkabının kullanım ömrünü kısaltıyor. Bundan dolayı spor ayakkabılar çok kirli değilse nemli bir bez yardımıyla silinmesi öneriliyor. Tam tersi spor ayakkabılar çok kirli ise elde yıkanması tavsiye ediliyor. Spor ayakkabı temizliğine dikkat edilmesi ve temizliğinin doğru bir şekilde yapılması ayakkabının ömrünü uzatıyor. Ayakkabı temizliğinde çok güçlü kimyasallar ya da sert fırçalar kullanılmaması gerekiyor. Spor ayakkabıların tabanı ve kenarları temizlenirken diş fırçasından yararlanılabiliyor. Hassas başlıklı diş fırçaları spor ayakkabı temizliği için uygun oluyor. Renkli spor ayakkabı temizliğinde ayakkabıların rengini akıtacak kimyasallar kullanılmaması oldukça önemli. Spor ayakkabı temizliğinde diş macunu, karbonat ve deterjan kullanımı öneriliyor. Ancak diş macunu renkli ayakkabılara zarar verebiliyor. Bu nedenle renkli spor ayakkabı temizliğinde diş macunu kullanılmıyor. Karbonat ile spor ayakkabı temizliği yapıldığında koku oluşumu da engelleniyor. Spor ayakkabı çok kirli değilse suyla veya karbonatla temizliği yapılabiliyor. Bunların dışında spor ayakkabı temizliğinde özel formüle sahip olan ayakkabı şampuanları da kullanılabiliyor. Deri spor ayakkabıları için özel olarak üretilen şampuanlar bulunuyor.

Kinetix Spor Ayakkabı Fiyatları

Kinetix spor ayakkabı fiyatları rengine, modeline, tasarımına, numarasına ve cinsiyetine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulan Kinetix spor ayakkabı modellerine Hepsiburada’nın spor ayakkabılar kategorisinden ulaşabilirsiniz. Karışık olarak listelenen Kinetix spor ayakkabı modellerini artan fiyat, azalan fiyat, en yeniler veya çok satanlar şeklinde sıralayabilirsiniz. Artan fiyata göre sıralama yaptığınızda listenin ilk sıralarında en uygun fiyatlı Kinetix spor ayakkabılarını görüntüleyebilirsiniz. Filtreleme seçeneklerini kullanarak Kinetix spor ayakkabı araştırmanızı özelleştirebilirsiniz. Böylece aradığınız Kinetix spor ayakkabı modeline daha kısa sürede ulaşarak zamandan tasarruf sağlayabilir ve sevdiklerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Fiyat aralığı, değerlendirme puanı, beden, renk, cinsiyet ve satıcıya göre Kinetix spor ayakkabı filtrelemesi yapabilirsiniz. En az ve en çok şekilde fiyat aralığı belirlediğinizde doğrudan bütçenize hitap eden spor ayakkabılarına ulaşabilirsiniz. Satıcı seçiminde kararsızsanız kullanıcı yorumlarını okuyabilir veya en cazip fiyat sunan satıcıyı tercih edebilirsiniz. Ayrıca satıcı seçiminde en hızlı teslimatı yapan satıcıyı da değerlendirebilirsiniz. Hepsiburada’nın “Yarın Kapında” özelliği ile bugün sipariş ettiğiniz spor ayakkabı modelini konumunuza bağlı olarak yarın teslim alabilirsiniz. Online alışveriş sayesinde hem bütçenizden hem de zamanınızdan tasarruf ederek her an her yerde alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...