Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Eolo Yayıncılık
Konuşma Zamanı

Konuşma Zamanı

Eolo Yayıncılık
75,00 TL %35
48,75 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (22)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

49,99 TL
54,99 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/9932
Konuşma Zamanı

Konuşma Zamanı kitabı çocukların zihinsel ve bedensel gelişiminin en hızlı olduğu dönemde, konuşma yeteneği başta olmak üzere, görsel ve işitsel zeka, kavrama ve algılama potansiyelini tam anlamıyla artıran bir kitaptır. Berkay Dinç Çakır tarafından yazılan eser 2 yaş ve üzeri çocukların dil becerisini geliştirmeye yöneliktir. Küçük ve hareketli çocukların hem ilgisini çekmek hem odaklanmasını sağlamak üzere görsel ayrıntılarla güçlendirilmiş özel bir tasarımı vardır. Tüm sayfaları renkli ve zengin objelerden oluşan eserin yazılı açıklamaları ise ebeveynlerin çocuklarını yönlendirebilmesi açısından büyük kolaylık sağlar. Berkay Dinç Çakır'ın 32 sayfa olarak hazırladığı Konuşma Zamanı, Eolo Yayıncılık tarafından basılmış olup, Çocuk Gelişimi kategorisindeki yerini almıştır.

Dil Becerisi Gelişiminin Çocuğunuza Kazandırdıkları

  • 2 ve daha fazla sözcükten oluşan cümleleri, dil bilgisi kurallarına uygun olarak kurmalarını sağlamak.
  • "Kim" soru zamiri ile başlayan soru cümlelerine "İsim" kullanarak cevap verme yeteneğini geliştirmek.
  • "Ne yapıyor" soru cümlelerine yanıt vermelerini kolaylaştırmak.
  • Birden fazla objeyi anlatırken çoğul ifadeleri kullanmalarını sağlamak.
  • Resimde gördüğü detayları ve olayları anlatabilme kabiliyetini kazandırmak.
  • İsimlerin mülkiyet belirten durumlarını kavrayarak konuşmalarını sağlamak. 

Konuşma Zamanı ile Dil Becerisi Güçlenen Çocuklar

Yazar Berkay Dinç Çakır'a göre ebeveynler, en kıymetli varlıkları olan çocuklarının "anne" ve "baba" diyeceği günü iple çeker. Bazı çocukların erken bazıları ise geç konuşmaya başladığı bir gerçektir. Ancak pedagog yazarın deyimiyle çocukların nitelikli konuşması ve düzgün ifadeler kullanabilmesi büyük önem taşır. Konuşmaya başlamadan önceki süreçte büyüklerini dikkatle izleyen minikler, onları örnek alır. Çocuklar anne, baba ve aile büyüklerinin konuşma tarzı, ses tonu, sözcük vurgusu ve kullandığı sözcüklerden etkilenerek onları taklit etmeye başlar. Onların hızlı gelişim döneminde Konuşma Zamanı kitabından yararlanabilir, kızınızın veya oğlunuzun dil becerisini en iyi şekilde geliştirmek için gereken en doğru metotları uygulayabilirsiniz. 

Çocuğunuzun Dil Gelişimini Hızlandıran Nitelikli Eser

Çocuk gelişimi alanında yazılan eserlerde okul öncesi döneme ağırlık verildiğini belirten yazar Çakır, 3 yaş üzeri eğitici ve geliştirici nitelikte kitapların daha ağırlıklı olduğuna dikkat çeker. Uzman pedagog, konuşmanın en hızlı öğrenildiği ve kendini anlatma gereksiniminin çocuklarda en fazla olduğu zamanın ise 2 yaş dönemi olduğunu ifade eder. Bu alandaki açığı kapatmanın ve nitelikli bir yapıt ortaya koymanın gerekliliğine inanan Berkay Dinç Çakır, Konuşma Zamanı adlı kitabı büyük bir titizlikle hazırlar. Kitap çocuğunuzun dil bilgisi becerilerini artırmak, doğru sözcükleri yerinde kullanmasını sağlamak ve akıcı konuşma alışkanlığı kazanmasını hızlandırmak için hazırlanmış bir yapıttır.

Geliştirici Alıştırmalar ve Zengin İçerikler

Görsel obje zenginliği ve canlı renk tonlarını bir araya getiren yapıt, çocuğunuzun hayal gücünü artıran ve onu konuşmaya heveslendiren özelliklere sahiptir. Elinden düşürmek istemeyeceği bu özel dil gelişim kitabı sayesinde çocuğunuzla uzun saatler birlikte keyifli zaman geçirebilirsiniz. Yazarın tabiriyle annesinin veya babasının yardımıyla kitabı özümseyen çocukların dili çözülür. Böylece çocuğunuz akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi günümüz teknolojisinin fazlasıyla bağımlılık yapan zararlı etkilerinden korunur. Konuşma Zamanı ile sıkılmaya vakit bulamayan minikler, kendilerini oyunla karışık eğitici bir eğlencenin içinde bulur. 

Özenle hazırlanan resimli meyve tasarımları sayesinde onlara, meyvelerin isimlerini, renklerini, tatlarını ve hangi mevsimde yetiştiğini hem öğretebilir hem de anlattırabilirsiniz. En sevimli hayvan figürlerinin seslerini çıkarmasını ve isimlerini kullanarak konuşmalarını sağlayabilirsiniz. Resimdeki nesnelerin isimlerini tekil ve çoğul olarak söylemeyi öğrenen çocuklar, onlara şaşırtıcı yönlendirmeler yaptığınızda "hayır" ya da "değil" ifadeleriyle yanıt vermeyi öğrenir. Yazar Berkay Dinç Çakır, çocukların mülkiyet kavramını algılamaları için tasarladığı resimli örneklerde kravatın babaya, top objesinin de çocuğa ait olduğu gibi örnekler sunar. Elleri sabunlamak, yazı yazmak, süt içmek, diş fırçalamak gibi ayrıntılarla konuşma gelişimini hızlandırabilirsiniz. Denizde gemi, havada uçak, rayların üzerinde tren gibi birçok nesnenin ismini ve yaptığı eylemin çocuğunuzun dil becerilerini nasıl geliştirdiğine çok kısa sürede Konuşma Zamanı sayesinde tanık olabilirsiniz.  


Konuşma Zamanı*Kelime hazinesini geliştirmek,
*Dil bilgisi kurallarına uygun iki ya da daha fazla sözcükten oluşan cümleler kurabilmek,
*“Kim” sorusu içeren cümlelere isim ile cevap verebilmek,
*“Ne yapıyor” sorusuna cevap verebilmek,
* “Nerede” sorusu içeren cümlelere cevap verebilmek,
*Konuşmalarında hayır ya da değil kelimelerini kullanabilmek,
*Kelimelerin çoğul hallerini kullanabilmek,
* Resimde gördüğü olayları anlatabilmek,
* İsimlerin mülkiyet bildiren hallerini kullanabilmek.Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 32
Yaş Grubu 0 - 3 Yaş
Yayın Tarihi 2017
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000009FHME
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön