Koruyucular

Koruyucu ekipmanlar sayesinde sportif etkinlikler daha güvenli ve keyifli bir hal alıyor. Farklı spor türlerini kapsayan çeşitliliğin olması bir yana yetişkin ve çocuklara uygun ürünler bulunması da son derece önemli oluyor. Koruyucu ekipman ve aksesuarların kullanım alanları, ebatları, ana materyalleri, tasarımları, koruyuculuk dereceleri farklılık gösteriyor. Geniş ürün skalası bulunması sayesinde tam olarak ihtiyacınız olan ekipmana sahip olabilir, tarzınızı yansıtan tasarımlar arasından seçimler yapabilirsiniz. Koruyucu ekipman fiyatları marka, kampanya ve modele göre farklılık gösterebiliyor.

Koruyucu Ekipman Çeşitleri

Koruma ekipmanları bölgesel ayrım gösteriyor. Örneğin yüz bölgesi koruyucu, ayak koruyucu, bilek koruyucu, diş koruyucu, dirsek koruyucu başta olmak üzere çeşitli ürünler bulunuyor. Bunlar farklı spor türlerine göre üretilebiliyor. Taekwondo ayak koruyucu, boks ağızlığı, kick boks ayak koruyucu, bisiklet dizliği şeklinde uzayan bir liste bulunuyor. Profesyonellik derecesi de ayırıcı bir nokta görevi görüyor. Örneğin gövde koruyucu satın almak istiyorsanız amatör, orta ya da profesyonel kullanıma uygun versiyonlar arasından seçim yapabilir, ya da tüm seviyedekilerin kullanımına uygun olduğu ibaresi bulunanları tercih edebilirsiniz. Bu noktada, bir koruyucu ekipmanın farklı sporlarda kullanılabileceğini de belirtmek gerekiyor. Kullanım alanı bilgilerini dikkate almanız yeterlidir.

Ürün Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yapılan sporun türüne uygun ürün satın almak gerekiyor. Sporların teknikleri, hedef noktaları değişkenlik gösterdiğinden ürün açıklamasında yer alan sporlar için kullanılması öneriliyor. Aksi halde dövüş hamlelerini ideal biçimde yapamama ya da darbelere karşı iyi savunma sağlayamama riskleri meydana gelebiliyor.
  • Profesyonellik derecesi dikkat edilmesi gereken ilkeler arasında yer alıyor. Profesyonel kullanım tipi açıklaması bulunan ürünü yeni başlayan birinin tercih etmesi gerekmeyebiliyor. İleri seviye teknikler için tasarlanan bu ekipmanları söz konusu seviyeye geldiğinizde düşünmeniz daha avantajlı olabilir.
  • Koruyucu ekipman tercihindeki en önemli unsurlardan bir diğeri de vücuda uyumluluk oluyor. Doğru spora ve seviyeye uygun seçim yapmış olmak bir yana, bedeninize tam oturan ekipman seçmek de kritik önem taşıyor. Sıkan ya da bol gelen giyilebilir ekipman ve aksesuarlar hareket özgürlüğünüzü kısıtlıyor, konsantrasyonunuzu bozuyor, doğru hamleleri zamanında yapmanızın önüne geçebiliyor.
  • Yüz korumalı kask çeşitleri farklı ağırlık, beden, sert dış materyal, iç dolgu türü, numara seçenekleri ile sizlere sunuluyor. Bununla birlikte öncelikle kaskın iç bölgesine kafanın rahat biçimde oturması gerekiyor. Farklı kafa anatomilerine uyum sağlayan modeller genellikle üst ve arka bölgelerden ayarlanabilir bir yapı sergiliyor.
  • Ürünler farklı renk, desen, baskı, marka, kalite, dayanım, ek aksesuar vb. çeşitliliklerle sizlere ulaşıyor. Örneğin dişlik saklama kutusu haricen ya da koruyucu dişlikle birlikte satış sunulabiliyor. Geniş renk skalası ise spor formalarına, antrenman kıyafetlerinize uyacak koruma aksesuarlarını alma olanağı tanıyor.

Koruma Aksesuar ve Ürünlerin Özellikleri

Güvenlik ve koruma ürünleri bedensel bütünlüğü koruma amacına hizmet ediyor. Dövüş sanatları ekipmanları yumruk ve tekme gibi etkilere karşı emicilik sağlayarak şiddetli darbelerin absorbe edilmesinde önemli rol oluyor. Giyilen ekipmanlar hafif ama dayanıklı olmaları ile öne çıkıyor. Hafiflik ve ergonomi sizlere hareket özgürlüğü sunuyor. İnsan anatomisi göz önüne alınarak üretilen ekipmanların farklı beden seçenekli olanları da standart beden ile üretilenleri de vücuda uygunluğu temel alıyor. Standart beden gövde, diz, kulak koruyucu çeşitleri genellikle ayarlanabilir kayış mekanizması ile üretiliyor. Böylece istenilen ayar kolaylıkla yapılıyor ve düşme, sıkma türevi sorunlar engelleniyor. Kumaş bileşimli ürünlerin dış ve iç materyallerine göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin mikrofiber sentetik deri gövde ve ayak koruyucuları inceleyebilir, dolgu malzemelerinin etkinlik derecesine göre seçim yapabilirsiniz. Birden fazla iç tabakadan oluşan dolgu malzemelerinin sertlik seviyeleri, kalınlıkları ve yoğunlukları farklı oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Koruyucu Ekipmanlar

248 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 248 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?