Makaralar, dağcılıkta, arama kurtarma çalışmalarında ve tırmanış sırasında, yük dengesini kontrol altına alarak, taşımayı kolaylaştırma amacıyla kullanılıyor. Hayat kurtarıcı nitelikte olan, bu teknik emniyet aksesuarları, hepsiburada.com kalitesi ile kapınıza geliyor.
Üzerinden geçirilen çift taraflı ip yardımıyla, yük – kuvvet dengesinin sağlandığı makara, kuvvet yönünü değiştirerek, bir yükü kaldırmak için gereken kuvvet miktarını azaltıyor. Bu sayede, özellikle kurtarma çalışmaları sırasında, gerilen hava hattı üzerinde hareket kolaylığı sağlayarak, kazazedelerin güvenli ve sarsılmadan aktarılmasına imkân tanıyor. Dağcılık ve tırmanış aktivitelerinde kullanılan makaralar ise daha çok karabinalar ile yük aktarımında destekleyici etki yaratıyor.
Makaralar, kullanım alanlarında oluşacak kuvvet ihtiyacına ve amacına göre, farklı boyut ve malzemelerden üretiliyor. Dağcılık ve tırmanış aktiviteleri için tercih edilen makaralar, güçlendirilmiş alüminyum malzemeden üretilirken, bu makara türleri, daha küçük ve hafif yapıları ile farklı tip karabinalarla bağlantı yapmaya uygun olarak tasarlanıyor. Arama kurtarma çalışmalarında kullanılan makara tipleri ise çelik halatlarla çalışmayı kolaylaştırması açısından, çelikten üretiliyor. Nem, sıcak gibi hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde üretilen makaraların, yüzey ve kenar yapıları, korozyon ve yıpranmaya karşı dayanıklı olup, yük ihtiyacına göre farklılaşmış modelleri ile tırmanış sırasında düşmeyi önlemeyi amaçlıyor.
Farklı marka ve boyutlarda makara seçeneklerine, spor outdoor ve iniş ve emniyet alma malzemeleri kategorilerinden ulaşabilir; hepsiburada.com’un sunduğu özel avantajlar ile hemen satın alabilirsiniz.
ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Makara Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 26 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22007826/356945/22011663/22011697