Makara

Makara Fiyatları

Her geçen gün kullanımlarında artış meydana gelen makara çeşitleri, uygun fiyatlar dahilinde online bir şekilde satışa sunulmaya devam etmektedir. Birbirinden farklı şekilde belirlenen makara fiyatları taşıdığı özelliklere bağlı olarak, ebatlarına ve kullanım amacına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dağcılıkta, arama kurtarma çalışmalarında, tırmanış eylemlerinde, yük taşımada ve yük dengelemede kullanılan makaralar yük ve kuvvet dengesini en güzel şekilde sağlayarak titiz bir taşıma olanağı sunar. Farklı kullanım amaçlarına göre tasarlanan modellerde farklı özellikler ön plana çıkar. Yük aktarımlarında daha çok kullanımına yer verilen makara modelleri güçlendirilmiş malzemeler kullanılarak tasarlanır. Böylece uzun yıllar boyunca sağlam bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Yüzeyleri ve yapıları da kullanım alanlarına bağlı olarak değişiklik gösteren makaralarda güvenli bir kullanım avantajı mevcuttur. İhtiyaçlara yönelik olarak farklı boyutlarda üretilmekte olan bu makaralar sayesinde gerilen hava üzerinde hareket kolaylığı sağlanır, yük ve kuvvet dengesi sağlanır, kazazedeler sarsılmadan ve güvenli bir şekilde taşınır, araçlar çok daha pratik bir şekilde çekilir. 

Makara Çeşitleri

Kullanım alanları oldukça fazla olan makara çeşitleri, eğimlerine, boyutlarına ve içerdiği makara ipi kısmına göre farklı şekilde kullanılabilir. Kullanım amacına uygun şekilde kullanıldığı sürece uzun ömürlü bir şekilde kullanılmaya devam eden makaralar arasında kurtarma çapa ve kasnak modelleri, yüksek teknolojili roll makara modelleri, çiftli makara modelleri, inşaat makara modelleri, stoplu makara modelleri, hareketli makara modelleri, A, L, S, T ve D gibi harfler ile isimlendirilen makara modelleri de mevcuttur. Her modelin belli bir hava koşuluna göre kullanılma avantajı vardır. Outdoor işlemlerde, emniyet gerektiren işlemlerde birçok marka tarafından sunulan modellere göz atabilirsiniz. 

Kurtarma Çapa Kasnak Çeşitleri

Kurtarma çapa kasnak çeşidi olarak bilinen makara modellerinde yüksek güvenlik özelliği mevcuttur. Maksimum eğim açısına ulaşabilen bu modeller aynı zamanda teleferik ya da telesiyej çapaları ve kasnakları olarak da bilinir. Geniş bir kullanım ağına sahip olan kurtarma çapa kasnak ve makara modelleri denetimli ve güvenli bir şekilde kullanım olanağı sunar. Hafif ve dengeli bir şekilde kullanabileceğiniz bu modellerde 20 ile 60 mm arasında eğim özelliği mevcuttur. Ekstra yük bindirmek istediğinizde ise merkezi aktive ederek emniyet makarasını ortaya çıkarabileceğiniz modellerdir. 12 ay garanti süresi bulunan bu modeller, ipine herhangi bir müdahalede bulunmadan kullanabileceğiniz modellerdir. 

Alüminyum Sabit Tırmanma Makarası

Alüminyum malzemeler kullanılarak tasarlanan sabit tırmanma makaraları, ya da hareketli makara fiyatları açısından hayli ekonomik seviyededir. Mavi, kırmızı, turuncu ve yeşil gibi renk seçeneklerine sahip olan alüminyum sabit tırmanma makaralarında düzgün dönme özelliği bulunur. Oldukça dayanıklı modellerden biri olan alüminyum sabit tırmanma makaraları ekipmanları taşımak ya da genel olarak ağırlığı dengelemek için tercih edilir. Açık hava maceralarında ve dağa tırmanma eylemlerinde sık sık kullanımına yer verilen bu modellerde geniş uygulama açısı mevcuttur. Çift kasnak şekilde tasarlanmalarına rağmen oldukça hafiftirler. Çekme eylemlerinde, sürükleme eylemlerinde, gerdirme eylemlerinde ve kurtarma işlemlerinde kullanıma uygun olan sabit tırmanma makaraları güvenliği de garanti etmektedir. Zipline moduna geçme özelliği de bulunan bu modeller ağaçlara tırmanırken ya da tirol ve dağcılık yaparken rahatlıkla tercih edebileceğiniz modellerdir. 

Yüksek Teknolojili Roll Makara

Yüksek teknolojik özelliklerle donatılmış olan roll makara modellerinde gerilme kuvveti oldukça güçlüdür. Ağırlığı 210 gram civarında olan bu makara modelleri parlatılmış özel cilalı alaşımlar kullanılarak tasarlanır. Hafif ve kompakt bir tasarıma sahip olan roll makara modellerinde kasnak rulmanlar monte edilmiştir. Karmaşık durumlarda ve çekme araçlarında kullanıma uygundur. 

S Makara

Dağcılık ekipmanları arasında yer alan S makara modelleri verimliliği en yüksek makaralardan birisidir. 180 gram ağırlığına sahip olan S makara modelleri güvenlik gereksinimleri ve test yöntemleri denendikten sonra satışa sunulur. Turuncu ve sarı gibi canlı renk tonları kullanılarak tasarlanan S makara modellerinde bağlantılar da güvenli bir şekilde yapılır. Ölçüleri genel itibariyle 70 x 100 mm olan S makaralar anodizeden elde edilen hafif alaşımlı malzemeler ile elde edilir. Yan kısmında bulunan plaka şeklinde tasarlanan hareketli bağlantı bölümleri ise diğer ekipmanlarının daha kolay takılmasına olanak sunmaktadır. 

Stoplu Makara

Stoplu makara modelleri kişilerin kendisini kurtarması için tasarlanan makara çeşitlerinden birisidir. İçinde yer alan 13 mm’lik halatlar ile kolaylıkla çekim olanağı sunar. Daha çok manevra gerektiren durumlarda ve kurtarma aşamalarında kullanılan stoplu makara modelleri ıslak ve kirli tüm iplerle de çalışmak için geliştirilmiştir. Sadece 80 gramlık halat kepçesine sahip olan bu modellerde aynı zamanda ultra hafif kasnak kısmı da mevcuttur. Ağırlık yapmadan kullanım olanağı sunar. 

Çiftli Makara

Mukavemeti 15 x 2 kN olan çiftli makara modellerinde ortalama ağırlık 460 gramdır. Dönerek açılma özelliğine sahiptir. Palanga sistemleri sayesinde ağır yük çekme işlemlerinde kolaylıkla ve güvenle kullanılabilir. Aynı zamanda çekme işlemi esnasında geri dönme olmaması için geri kaydırmayı önleyici pursik düğümlerine de sahiptir. İpi çekerken yan yüzeylerden destek almanıza olanak sağlar. Pursik düğümü ile kullanmak istediğinizde ise kalınlığın 4-5 mm olmasına dikkat etmeniz gerekir. 

L Makara

Sık sık kullanılan inşaat makara fiyatları kullanılan malzemenin niteliğine göre değişkenlik göstermekle beraber ekonomik seviyededir. Kenar kısımları oldukça hafif alaşımlı malzemeler kullanılarak üretilen L makara modellerinde en fazla kaldırma kuvveti niteliği bulunur. Taşıma sistemlerini en dengeli şekilde taşımak ve inşa etmek için kullanımı ideal olan modellerdir. Üst bağlantı noktalarında iki konektör açısı bulunur. Bağlantılar çok kolay şekilde yapılır. Hareketli yan plakaları sayesinde diğer bağlantılarının da kolayla yapıldığı üçlü makara modelidir. İpi ise oldukça kaliteli malzemeden elde edilir ve aşınması çok uzun zaman alır. Verimlilik oranı %96’ya kadar ulaşır. 

A Makara

Klasik makara modellerinden biri olan A makaralar, sabit yan plakaları bulunan makara türleri arasında yer alır. Verimli bir kullanım avantajı sunan A makara modelleri, kendinden yağlamalı sisteme sahiptir. Bu sistem rulman sistem olarak adlandırılır ve verimli bir çalışma olanağı sağlar. Ağaçlara tırmanırken sürtünme verimliliğini arttırmak için de tasarlanan A makara türleri 13 mm’lik iplerle dahi kullanıma uygundur. İki adet bağlantı halkası kısmı mevcuttur. Hafif malzemeden üretildiği için her yere kolaylıkla taşınabilir. Hem genel bir makara türü hem de dağcılık ekipmanı olarak kullanıma uygundur. 

Makara Çeşitleri Hangi Malzemelerden Üretilir?

Makara çeşitleri paslanmaz çelik, alüminyum ve krom gibi parlak, sağlam ve uzun yıllar boyunca dayanıklılığını koruyan malzemeler tercih edilerek üretilir. Bu malzemeler sayesinde kullanımlarına uzun süre devam edebilmek mümkündür.

Makaraların Kaldırabileceği Ağırlık Kaç Kg’dır?

Makaraların kaldırabileceği ağırlık, ürünün ebatlarına ve kullanım alanlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dağcılıktan araç kurtarmaya, tırmanıştan araç çekmeye dek kullanım alanları farklı olan makaralarda kapasiteler de değişir. 

Makaralar Kullanım Garantisine Sahip midir? 

Makaralar markasına göre çeşitli kullanım garantisine sahiptir. Bütçenize en uygun olanları tercih ederek uzun süreli garantisi olan modellere de göz atabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Makara Fiyatları

482 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 482 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22007826/356945/22011663/22011697