Değişen ve her geçen gün biraz daha zorlaşan yaşam şartlarında insanlar nefes alabilecekleri boşluklar yaratmaya çalışıyor. İş dünyasında ve diğer alanlarda artan yoğunluk ve stresi insanların yeni hobiler aramasıyla sonuçlanıyor. Bu doğrultuda da bazı insanların tekne ile denizlere açılmayı hobi edindiğine şahit olabilirsiniz. Tekne sahibi olmak çok keyifli bir şey olsa da bazı zorlukları da beraberinde getirir. Özellikle bakım konusu oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü hayati önem taşımaktadır.

Çeşit Çeşit Tekne Farklı Farklı Özellikler

Filmlerde ve dizilerde de pek çok kez karşımıza çıkan teknelerin birçok kişi için neredeyse bir yaşam tarzı haline geldiğini biliyoruz. Hatta bazı tekne sahipleri ev yerine teknelerinde yaşamayı tercih ediyor. Tekneler kendi içinde de farklı türlere ayrılıyor. Bunlara düz tabanlılar, yayvan v tabanlılar, derin v tabanlılar, yuvarlak tabanlılar ve çoklu gövdeliler örnek olarak verilebilir. Bu tekne türlerinin de doğal olarak kendine özgü avantaj ve dezavantajları bulunuyor.

  • Düz tabanlı tekneler genel olarak balıkçı teknesi olarak kullanılmaktadır. Hafif olmaları nedeniyle taşınması kolaydır ve sığ denizlerde kullanıma uygundur. Ancak taşıma kapasiteleri azdır. Ayrıca da çok dalgalı denizlerde kullanılmamaları önerilir.
  • Yayvan v tabanlı teknelere jetskiler ve küçük fiber tekneler örnek verilebilir. Normal hızlarda dengeli bir görüntü çizerken düşük hızlarda kararsızdır.
  • Derin v tabanlı teknelere en güzel örnek ise sürat tekneleridir. Dengeli ve kaba denizlere dayanıklı bir tekne türü olduğu için alabora olma riski azdır. Fakat derin tabanlı olması ağırlığını arttırdığı için güçlü bir motora ihtiyaç duyar ve fazla yakıt yakar.
  • Yelkenli ve kanolar en önemli yuvarlak tabanlı tekne örnekleridir. Suyu kolaylıkla yarıp ilerlemeleri göze çarpan güzel bir özellik iken maalesef alabora olma ihtimalleri diğer tekne türlerine göre daha yüksektir.
  • Katamaran ve trimaran gibi tekneler çoklu gövdeli teknelere örnektir. Bu türe ait tekneler yüksek hızlarda oldukça dengelidir. Fakat yine de kaba denizlerde kullanabilmek ustalık gerektirir. Bunun bir sebebi de dar alanlarda manevra yapmasının oldukça zor olmasıdır. Geniş bir güverteye sahip olması ise oldukça etkileyici güzel bir özelliktir.

Tüm Tekne Türleri İçin Ortak Bir İhtiyaç

Saydığımız bu tekne türleri kendi içerisinde bazı farklılıklar göstermekle beraber farklı ihtiyaçlara da sahiptir. Ancak hepsi için ortak öneme sahip olan bir nokta da bu teknelerin bakımının düzenli olarak yaptırılması gerektiğidir. Tekneler ile denize açıldığınız için bu tarz bakımlar hayati derecede öneme sahiptir. Denizin ortasında meydana gelebilecek herhangi bir ufak problem bile size büyük sıkıntılar yaşatabilir. İşte bu problemlerin yaşanma olasılığını en düşük seviyeye indirebilmek için teknenizin bakımı düzenli ve doğru bir şekilde yaptırmanız gerekir. Bu noktadaki en önemli nokta ise tekne bakım malzemeleridir.

Teknenize İyi Bakın, Yarı Yolda Kalmayın

Teknenize bakım yaparken veya yaptırırken yanlış bir malzeme kullanarak teknenize zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. Bu durumu göz önünde bulundurarak Marintek tekne bakım malzemelerini kullanmanız teknenizi verimli bir şekilde kullanabilmeniz konusunda oldukça önemli bir katkı sağlayacaktır. Marintek'in ürün yelpazesi oldukça geniş olmakla beraber her geçen gün de genişlemeye devam etmektedir. Güverte temizleyicisinden tik yağına, epoksi macunundan renk canlandırıcıya kadar aradığınız her şeyi Hepsiburada online mağazası altında yer alan Marintek ürünlerinden bulabilirsiniz. Siz de yarı yolda kalmamak için teknenize iyi bakın. Bunun için hemen Hepsiburada'ya girerek ihtiyacınız olan tekne bakım malzemelerini Marintek'in ürettiği bakım ürünlerini uygun fiyata alarak karşılayabilirsiniz. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Marintek Tekne Bakım Malzemeleri

Marka
Konumseçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483604/22004138/1302510/marintek