Mekik Sehpaları

Profesyonel spor salonlarında ve evlerde kullanılan spor aletlerinden biri olan mekik sehpası, karın kaslarını çalıştırmak için kullanılan alet türüdür. Karın bölgesi ile birlikte bel bölgesindeki kasları da çalıştıran bir egzersiz olan mekik çekmek için geliştirilen sehpalar, doğru şekilde mekik çekmenize imkan verirken aynı zamanda çeşitli özellikleri ile egzersiz sırasında yaralanmaları ve kazaları da önler. Verimli bir şekilde mekik çekmenize imkan veren mekik sehpaları arasında fonksiyonel yapısı ve şekli ile değişiklik gösteren ürünler bulunur.

Mekik sehpası çeşitleri arasında çeşitli egzersiz malzemeleri ile set halinde satılan ürünler, eğimli ürünler, eğimsiz ürünler ve farklı açılara sahip katlanabilir ürünler yer alır. Set halindeki sehpalarda şınav çekme aparatı, dambil, kapı barfiksi gibi farklı parçalar içeren setler öne çıkar. Farklı egzersizleri düzenli yapanlar, sporcular ve vücut geliştirenler için ideal olan setlerin parçaları markalara ve ürün türlerine göre farklılık gösterir. Ağırlıklı olarak üç ya da dört parçadan oluşan sehpa setlerinde asılı kalma aparatı, ikili dambıl koyma aksesuarı, twister disk gibi aksesuarlar içeren ürünleri bulabilirsiniz. Kişisel ihtiyacınıza ve spor programınıza bağlı olarak seçmeniz tavsiye edilen sehpaların teknik özellikleri de farklıdır. Değişebilen eğim seviyelerine sahip ürünler, eğimsiz ürünlere oranla daha etkin bir şekilde mekik çekmenize imkan verir. Farklı egzersizler yapmak için boya göre ayarlanabilir yapısı bulunan ve ağırlık taşıma kapasitesi değişen sehpalar, monte edilebilir şınav aparatı ya da dambıl koyma aparatları ile vücudun farklı bölgelerini çalıştıran hareketler yapmanızı sağlar. Fonksiyonel eğimli sehpalarda her iki yanda bulunan ve ısınma hareketi yaparken kullanılan dayanıklı ipler ise sırt, kol ve gösterinin gelişmesine destek olur. Özellikle aktif bir şekilde spor yapanlara tavsiye edilen çok donanımlı setleri farklı markalardan inceleyebilirsiniz.

Tek satılan mekik sehpası modelleri ise ayarlanabilir farklı açıları, katlanabilir özelliği ve malzeme kalitesi ile farklılık gösterir. Ürünler arasında uzun yıllar kullanıma uygun lüks ve dayanıklı malzemeden yapılmış sehpalar, eğimli ve çapraz modeller ile kullanıcıya sunulur. Kolay ve farklı açılar ile mekik çekmeye imkan veren lüks ürünler, kalın sırt yastıkları ile rahat bir kullanıma sahiptir. Hem düz hem de eğimli kullanılan modellerse farklı açılardan karın kaslarınızı çalıştırmaya imkan verirken kendinden ayarlanabilir ayak bileği pedleri olan ürün çeşitleri daha zahmetsiz bir kullanım sergiler. Diğer kullanım özellikleri gibi minder profili ve oturma bölgeleri de değişen ürünlerden yastık kalınlığı yüksek olan ve konforlu kullanım sunanları tercih edebilirsiniz. Sehpa çeşitlerinde katlanabilir yapısı ile yerden tasarruf etmeyi sağlayan ve pratik bir şekilde muhafaza edilen ürünler kısıtlı alana sahip olanlar için ideal bir yapıdadır.

Çeşitli kullanım özellikleri ile farklılık gösteren ürünler değişen fiyatlara sahiptir. Mekik sehpası fiyatları ürünün markası, kalitesi ve kullanım özellikleri ile paraleldir. Spor aleti üreten ünlü markalarına ait sehpalar, hem kişisel hem de spor salonlarında kullanılabilir ideal bir yapıya sahiptir. Fiyatları ile farklılık gösteren ürünler arasında tek satılan mekik sehpası çeşitleri yer alır. Ekstra spor aletine gerek duymayanlara ve dayanıklı bir ürün arayanlara hitap eden tekli ürünleri inceleyebilirsiniz. Set halinde satılan ürün çeşitlerinin fiyatları ise çok fonksiyonlu yapısına ve içerdiği aksesuar sayısına ve çeşidine bağlıdır. Egzersiz seti içerisinde şınav aparatı, egzersiz lastiği ve twister bulunan ürünler birbirine yakın fiyatlar ile kullanıcıya sunulur. Mekik sehpaları arasında uygun fiyatları ile dikkat çeken ürünler de bulunur. Fiyatları ile farklı bütçelere hitap eden mekik sehpası çeşitlerini karşılaştırarak ihtiyacınıza ve spor programınıza uygun ürünü kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mekik Sehpaları

42 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 42 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/355453