Millet, dağcılar başta olmak üzere amatör ve profesyonel olarak ‌outdoor aktivitelerle ilgilenen ‌sporcular için ekipman ve kıyafetler üretiyor. Kadın, erkek ve ‌‌unisex koleksiyonu olan marka, çeşitli teknolojiler geliştiriyor, yenilikçi fikirlerle tasarımlarını destekliyor ve son çıkan teknolojilerle ürünlerini buluşturuyor. 

‌Marc Millet ve eşinin ‌Lyon yakınlarında yer alan ‌Saint-Fonts'ta sporcular için çanta üretebilecekleri bir atölye açmaları, Millet markasının doğuşuna zemin hazırladı. Özellikle dağcıların yanlarında taşımaya ihtiyaç duydukları malzemeleri dengeli ve rahat taşımalarına destek olan sırt çantaları tasarlayıp ürettiler. ‌1950'lerden itibaren dağcılar için kıyafet ve ekipmanlar geliştirmeye yönelen Millet, ürün gamını farklı ‌outdoor aktivitelerle uğraşanlar için çeşitlendirdi. Günümüzde marka, dağ eksenli sporlar başta olmak üzere avcılık ve doğa yürüyüşü gibi pek çok aktivite için ayakkabı, kıyafet, çanta ve aksesuar üretiyor. 

Geliştirdiği teknik ve teknolojilerle birçok patent sahibi olan Millet, ‌‌Louis ‌Lachenal ve ‌‌Maurice ‌‌Herzorg'un ‌Annapurna zirvesine Millet tarafından geliştirilen ‌Annapurna 50 sırt çantası ile çıkmaları sonrasında dağcılar arasında ünlendi. Tamamen naylondan üretilen ilk sırt çantası olan ‌‌Sherpa ‌‌50'yı üretmeleri, naylondan yapılan köpüklü ve dikişsiz dolgu malzemesini geliştirmeleri ve ‌Gore-Tex kullanılan ilk parkayı tasarlamaları, ünlerinin katlanarak artmasına sebep oldu. Birçok önemli yarış ve tırmanış etkinliğinde sponsor olarak ününü pekiştiren Millet, günümüzde kendi yarış ve etkinliklerini düzenleyerek ‌outdoor aktivitelerle ilgilenenlere destek oluyor. 

Sürdürülebilir üretim teknolojileri ve malzeme seçimi Millet'in fark yarattığı alanların başında geliyor. Millet ekibi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi'nin bir parçası olarak aktif görev alıyor. Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, tercihlerini ürünlerinden yana kullanarak ve gerçekleştirdiği etkinliklere katılarak projelerine destek veriyor. En düşük çevresel etkiye sahip hazır giyim ürünleri, tulumlar, ayakkabılar, çantalar ve diğer ekipman ve aksesuarları üretmek için iki temel ‌eko-tasarım kriterine bağlı kalarak kendi standartlarını oluşturuyor. Ürünleri, geri dönüşümlü ve düşük çevresel etkiye sahip organik ‌‌Ecoya, ‌‌Ariaprene, ‌Sorona, kenevir, ‌Tencel, keten, sertifikalı yün ve tüy gibi materyallerden oluşuyor. Diğer taraftan ‌‌BLUESIGN, ‌OECO-TEX ve ‌GOTS gibi sürdürülebilirliği destekleyen birçok sertifika standartlarına bağlı olarak üretim süreçlerini yönetiyor. Yüksek kalitede ve uzun ömürlü ürünlere imza atmak adına çalışan Millet, ürün ambalajlarında da düşük çevresel etki prensibini sürdürüyor. Hayvansal kaynağa dayalı malzemelerin tedarik sürecini denetleyen ve izleyen marka, yenilikçi fikir ve teknolojilerle sporcuların konforunu düşünüyor. Satış sonrası onarım desteği sunarak ürünlerinin çok daha uzun süre kullanımını garantiliyor. 

Millet, doğa yürüyüşü ve dağcılık gibi ‌outdoor spor ve aktiviteler için ergonomik ayakkabılar tasarlıyor, uyku tulumu ve sırt çantası gibi pek çok ürünüyle sporcuların zorlu doğa koşullarında yanlarında oluyor. Mevsimsel koşulları göz önüne alarak tasarladığı ürünler, teri rahatlıkla dışarı atmalarını sağlıyor, kullanıcıların üşüme ya da fazla ısınma gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalmalarına engel oluyor. Hava koşullarına uyum sağlayan malzemeler kullanılan ürünleri, yüksek dağ zirvelerine tırmanış esnasında değişen hava koşullarına sporcuların uyum sağlamasını kolaylaştırıyor. İçlikler, vücut ısılarını kaybetmelerinin önüne geçiyor. Kendi stillerini yansıtmaları adına modadan ilham alarak çeşitlendirdikleri pantolon, ‌T-shirt, kazak, tayt ve benzeri hazır giyim ürünleri, doğada kendilerini rahat hissetmelerini destekliyor. Diğer taraftan avcılar için kamuflaj desenli giyim ürünlerine koleksiyonlarında yer veriyor. Güneşe ya da soğuğa karşı koruyucu olan şapkaları, dış etmenlerin yanı sıra darbelere karşı koruyuculuk sunan eldivenleri, tırmanış ipleri ve pek çok ürün, doğa sporlarından hoşlananlar için hazırlanan koleksiyonda yer alıyor. Marka, ikon haline gelen ürünlerinin yanı sıra her sezon yeni tasarımlarla koleksiyonunu zenginleştiriyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Millet

246 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Cinsiyet
 5. Beden A-Z
 6. Renk
 7. Satıcı
 8. İndirimli Ürünler
 9. Kelime Filtresi
Başa dön