Moda - Giyim

Moda giyim kitapları; modacıların, ünlü terzilerin, tasarımcıların ve modaya merakı olan kişilerin yazdıkları kitaplardır. Kadınların, tekstil işiyle uğraşanların, modaseverlerin ve moda öğrencilerinin okumayı tercih ettikleri bu kitapların görsel yönleri ön plandadır. Bu tür kitapların büyük çoğunluğu kaliteli kağıt ve baskılardan oluşur. Moda giyim kitapları arasında prestij kitapları denilen kalın hamur ve ciltten oluşan özel çekim fotoğrafların kullanıldığı baskılar da yer alır.

Moda Giyim Kitapları Ne Anlatır?

Moda giyim kitapları birçok çeşide ayrılır. Bazıları terzi ve tasarımcılar tarafından dikiş öğretisi olarak hazırlanır. Kalıp çıkarma, adım adım tasarım ve dikiş dikme sanatı üzerine yazılan kitaplar yol gösterici niteliğindedir. Moda kitaplarının bir diğer türü modacıların tüketicilere verdikleri stil önerilerinden oluşur. Neyi, ne zaman, ne şekilde kombinlemeleri gerektiğini; vücut tiplerine göre nasıl kıyafet seçeceklerini; kimlerin hangi rengi kullanması gerektiğini ve daha birçok bilgiyi aktaran bu tür kitap çeşitlerini modaseverler tercih eder. Büyük markaların tarihlerini anlattıkları kitaplar da özellikle gelir seviyesi yüksek kişilerin kütüphanelerinde yer alan kitaplardır.

Moda ve Tasarım Konusunda Kaynak Kitapları Kimler Tercih Eder?

Tekstil sektörü için yazılmış çok sayıda kitap modaevlerine, tasarımcılara, tasarım öğrencilerine bilgi kaynağı olarak sunulur. Popüler kültüre ait çok sayıda moda konulu kitap da yayınevleri tarafından sıklıkla basılır. Bu tür kitapların bazıları direkt olarak modayı anlatmasa da hikayelerin içinde çokça moda terimleri yer alır. Çizim teknikleri, renkler ve benzeri teknik detayların anlatıldığı moda giyim kitapları ise sektörle iç içe olan kişiler açısından kaynak kitaplar olarak ilgi çeker. Kitaplarda düzgün pens, teyel, plise yapımı, doğru kumaş seçimi, kumaşa göre kalıp seçilmesi gibi konular anlatılır. Dikiş makinası seçiminden iplik kullanımına kadar tekstil ayrıntılarının yer aldığı kitaplar önemli bir işlevi yerine getirir. 

Moda Tarihi Kitapları Kimlere Hitap Eder?

Modanın tarihi çok eski devirlere uzanır. Tarihe, genel kültüre ve modaya karşı derin bakış açısı olan kişiler modanın tarihini anlatan kitaplara karşı merak duyar. Kitaplara özel ilgisi olan ve zengin kitap koleksiyonu yapan kişilerin de kütüphanelerinde moda tarihine ait eserler bulunur. Moda tasarım öğrencilerine ders olarak okutulan moda tarihi kitapları dünden bugüne modanın evrimini, kumaşları, dikişleri, gelişen teknolojiyi konu alır. Özellikle Audrey Hepburn, Marilyn ‌Monroe, Chanel, Louis Vuitton, Christian Dior ve benzeri bazı isimler modanın tarihine yön veren isim ve markaların önde gelenlerindendir. 

Dekoratif Moda Kitapları Nasıl İçeriklere Sahiptir?

Dekoratif moda kitapları, görsel olarak oldukça şık tasarımlardan oluşur. Normalden büyük ebatlara sahip dekoratif moda kitapları, moda fotoğrafçıları tarafından çekilmiş fotoğraflarla ve özel dizaynlarla oluşturulmuş yayınlardır. Kitapların kapakları adeta birer sanat eserini andırır. Dekoratif obje olarak da kullanılan kitaplar, modaya ilgi duyan kişilerin evlerinde bulunur.

Moda Çizim Kitapları Nedir?

Moda çizim kitapları sektörün profesyonelleri tarafından öğrencilere ya da bu işe yeni başlayanlara yönelik öğretici içeriklerle dolu kitaplardır. Adım adım çizim teknikleri, püf noktaları ve bilgileri kapsar. İşinin ehli kişiler tarafından hazırlanan bu türde kitapların anlatımları akıcı, sayfa dizaynları kolay anlaşılır şekilde hazırlanır. Görsel tasarımına da önem verilen moda çizim kitapları sayesinde tasarımcılığa adım atmış kişiler hiç de az sayılmaz. Kız enstitülerinde, kurslarda kullanılan çizim kitapları, eli dikişe yatkın kadınların topluma ve üretime kazandırılması bakımından da ayrıca önem taşır.

Moda giyim kitaplarına ait birçok farklı seçenek Hepsiburada.com'da yer alır. Siz de siteye göz atarak moda giyim kitapları hakkında bilgi sahibi olabilir, arzu ederseniz sipariş oluşturabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Moda Giyim Kitapları

153 ürün listeleniyor
Dilem Yayınevi
Literatür Yayıncılık
Güler Erkan
Alternatif Yayıncılık
Ekin Yayınevi
HayalPerest Kitap
Kişisel Yayınlar
Simline
Alfa Yayınları
Engin Yayınevi
Kevser Yayınları
Artemis Yayınları
Buhara Yayınları
Epsilon Yayınevi
Kerasus Yayınları
Literatürk Academia
Multilingual Yabancı Dil Yayınları
Paradigma Akademi Yayınları
Sistem Ofset Yayıncılık
Thames & Hudson
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 153 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?