Voleybol topları, bu eğlenceli ve sağlıklı sporu yapabilmek için gerekli başlıca gereçlerdendir. Voleybol elbette ki arkadaşlar arasında herhangi bir topla da eğlenmek için oynanabilir ama salon oyunu olarak oynandığından profesyonel çizgiye sahip bir top gerektirir. Özel tasarlanmış bu ürünler, oyun sırasında oluşabilecek olumsuzluklardan da oyuncuyu korur. Voleybol topları yüksek kaliteleriyle aşırı güç sarf ettirmeden, elleri ve kolları sakatlamadan oyunu zevkle oynamanızı sağlarlar.

Molten Voleybol Topu

Molten markası, 1958 den beri spor ekipmanları üreten Hiroshima temelli bir Japon firmasıdır. Altyapısında bulunan tüm teknolojik unsurları, ürettiği parçalara yansıtarak, elde ettiği ürünlerin yüksek kaliteye sahip olmasını sağlar. Molten marka ürünler, piyasadaki benzerlerinden, üretim aşamasındaki titizlikleri ve uzun süreli kullanımlarıyla ayrılırlar.

Voleybol topunun otoritelerce belirlenen bazı standartları vardır. Top; içinde lastik veya benzer maddeden bir kese bulundurmalı, esnek deri ya da sentetik deriden yapılmış olmalıdır. Biçimi diğer sporlarda kullanılan toplar gibi eliptik veya kutupsal basık değil, küresel olmalıdır. Renkte farklı varyasyonlar bulmak mümkündür. Tek renk veya renk karışımı kullanılabilir. Enternasyonal resmi müsabakalarda kullanılan topların dış maddesinin ya da renk kombinasyonlarının FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) standartlarına uyması gerekir. Voleybol toplarının çevresi 65-67 cm ve ağırlığı 260-280 gr olmalıdır.

Voleybol topu üretiminde farklı yöntemler kullanılabilir. Molten markası altında yapıştırma veya dikişli voleybol topları bulunabilir. Yapıştırma toplar, dikişsiz yapıştırma panellerden üretilir. Parlak poliüretan su geçirmez deri dış yüzeye sahip ürünler bulunabilir. Çift katlı lamineli butil iç lastikten üretilen voleybol topları, dayanıklılığıyla öne çıkar. 5 Numara olan toplar yaklaşık 267 Gr ağırlığındadır. Bu numaraya sahip toplar her yaş için uygun oluşlarıyla tercih edilirler. Dikişli toplar ise, adından da anlaşılabileceği gibi belli sayıdaki panellerin birbirine dikilmesi yoluyla üretilir. Yumuşak poliüretan deri dış yüzeyi, kumaş destekli butil iç astar, lateks iç lastiğiyle hafiflik ve güvenliği aynı anda sunar. Bu modelde 5 numara topun ağırlığı 275 grdır. Makine dikişi ile parçaların birleştirilmesinden oluşur. Bazı modellerinde 18 parça, bazı modellerinde ise daha fazla parça kullanılarak üretilmiştir.

Molten voleybol toplarındaki bir diğer önemli ayrıcalık da FLISTATEC® özelliğinin bulunuyor olmasıdır. Bu özellik geleneksel voleybol kavramına devrimci bir değişim getirir ve her zamankinden daha heyecanlı bir oyun yaratır. Geliştirilmiş görünürlük , yumuşak dönme hareketi sağlar. Uçan topun etrafında hava akımını optimize ederek, top kontrolünü arttırmayı başarır . Topun yüzeyinde altıgen şekilli tasarımlar yerleştirerek, uçuş stabilitesini geliştirir. Yumuşak ve kalın mikro fiber tabakası , güvenli naylon koruma tabakası ve benzersiz altıgen yüzeyi ile kombine edildiğinde, daha sıkı kavramayı sağlar.

Molten Voleybol Topu Fiyatları

Molten, kaliteden taviz vermeme mottosuyla yola çıkan bir marka olduğundan, modeller arasında her bütçeye hitap eden toplar bulmak mümkündür. Tasarım içeriklerine, üretildiği malzemeye, kullanılan teknolojilere göre değişen çeşitli fiyat aralıkları mevcuttur. Uzun zaman kullanacağınız ve güvenle oynayacağınız topu ürün portfolyosunda bulabilirsiniz. Profesyonel maçlarda kullanılan standartlara uygun, yüksek kalite ve kusursuzluk beklenen ürünleri de üreten marka, günlük kullanım, spor salonu, okul gibi alanlarda kullanılacak, daha az özellik içermesi beklenen ürünleri de ürün gamında bulundurur. Ürün özellikleri karşılaştırılarak, benzer fiyat aralığındaki ürünler arasından seçim yapılması kolaylaşır. Değişen fiyatlarda sunulan ürünler, kullanıcıların ihtiyaçları ve tarzlarına göre tercih edilebilirler.

Molten voleybol topları, işlevsellikleri ve dayanıklılıklarıyla, herkesin kendi istediği tarz, özellik ve rengi barındıran topu, ürünleri arasında bulmasını sağlar.

Molten Voleybol Topları

17 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Molten
  2. Mikasa
  3. Vertex
  4. Voit
  5. Altis
  6. Avessa
  7. Selex
  8. Delta
  9. Slazenger
  10. Nike
  11. Uhlsport
  12. Busso
  13. Hattrick
  14. Tryon
  15. Wilson
  16. Sportica
  17. Lescon
  18. Lotto
  19. Petra
  20. Runway
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Molten
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19004/19023/molten
Başa dön