Motosiklet Sele Pedi (Airhawk)

Motosiklet sele pedi çeşitleri, sele konforunu uygun maliyetlerle pratik bir şekilde artırmayı sağlayan kullanışlı aksesuarlardır. Pedler bisikletinizin görünümünü radikal bir şekilde değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda sürüş deneyiminizi de tamamen değiştirir. Yeni bir sele satın almak istemiyorsanız, motosiklet sele pedlerini tercih edebilirsiniz. Kişisel tarzınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve bütçenize göre tasarlanmış bir ped ile uyuşukluk, terleme ve eklem ağrıları gibi sele sorunlarının üstesinden gelebilir, sürüş konforunuzu uygun maliyetli bir çözümle artırabilirsiniz. Hava destekli, jel ya da deri sele pedi çeşitlerini arasından en iyi sele pedini kolayca seçebilirsiniz.

Hava Destekli Sele Pedi Ne İşe Yarar?

Motosiklet koltuk pedi; basıncı azaltmak, titreşimleri emmek ve konfor seviyenizi artırmak için genelde mevcut koltuğunuzun üstüne kayışlarla tutturulur. Genellikle neopren, jel, köpük veya koyun derisi gibi malzemelerden yapılır. Air ya da hava destekli pedler ağrıyı ve ağrının neden olduğu sorunları azaltmak için en iyi motosiklet pedi çeşitlerinden biridir. Hava dolgusu sayesinde ayarlanabilir yüksekliğe sahip olduğundan özellikle yüksekliğe duyarlı sürücüler için en iyi seçimdir.

Jel Sele Pedi Ne İşe Yarar?

Jel pedler, tek başına jel katmanı veya hafızalı köpükle kombinasyon halinde kullanılabilir. Bu sayede sele ve kemikler arasında koruyucu bir tampon sağlar. Vücut şekline uyum sağlaması ve destekleyici hissi nedeniyle popüler ped çeşitlerinden biridir. Jel pedler sürüş öncesinde ısıtılabilir veya soğutulabilir. Böylece sıcaklık kontrolüne yardımcı olur. Hafızalı köpük sünger pedler, sürüş konforunu artırmak için tercih edilen klasik ve oldukça rahat modellerdir. Diğer pedlere göre daha kalındır. En iyi sele pedlerinden bazıları, özellikle uzun yolculuklarda zevkli olan yüksek yoğunluklu hafızalı köpükten yapılır. Selenizde ekstra yükseklik istiyorsanız hafızalı sünger pedler iyi bir seçim olabilir.

Deri Sele Pedi ne İşe Yarar?

Koyun derisi sele pedlerinde kullanılan popüler malzemelerden biridir. Deri pedlerin en büyük yararı, sıcaklığı doğal olarak düzenlemesidir. Koyun derisi, sizi sıcak havalarda serin, soğuk havalarda ise sıcak tutan en etkili malzemelerden biridir. Aşırı ısınma, terleme ve döküntü gibi sorunlardan şikâyetçiyseniz, koyun derisi pedler en iyi çözüm olabilir

Neden Motosiklet Sele Pedi Kullanmalısınız?

  • Uzun bir süre boyunca bir motosiklete binmek kaslarınızın sertleşmesine ve uyuşukluk yaşamanıza neden olabilir. Motosiklet pedleri sürüşünüzü daha konforlu hale getirmek için tasarlanır.
  • Engellenen dolaşım uyuşukluğa neden olabilir. Motosiklet pedleri dolaşımınızı artırmaya yardımcı olur.
  • Pedler; kuyruk kemiği ve pelvis de dahil olmak üzere, seleniz ve vücudunuzdaki basınç noktaları arasında destekleyici bir katman oluşturur. 
  • Sıcaklığı ayarlayan ya da sürüş öncesinde soğutulabilen bir jel ped, sıcak havalarda serin kalmanızı sağlar. Aynı zamanda terlemeyi ve cilt tahrişini azaltır.
  • Konforlu bir sele, motosikletinizi daha uzun süre ve keyifle kullanabilmenize olanak tanır.

Motosiklet Koltuk Pedi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Yüksek performans için seçtiğiniz pedin selenize uyum sağlaması gerekir. Bunun için selenizi ölçebilir, ölçtüğünüz uzunluğu ve genişliği pedin ölçüleriyle karşılaştırabilirsiniz.
  • Ölçünün yanı sıra pedin ne kadar kalın olduğunu ve selenize ne kadar yükseklik katacağını göz önünde bulundurmalısınız.
  • Ekstra yükseklikten memnun olabilir ya da sürüş konumunuzda mümkün olduğunca az fark yaratmak isteyebilirsiniz. Genel olarak köpük pedler hava veya jel tasarımlarından daha fazla yükseklik kazandırır.
  • Sürüş koşulları sele pedi seçiminde çok büyük bir fark yaratabilir. Motosikletinize sıcak havalarda biniyorsanız, sıcaklığınızı düzenleyebilen koyun derisi pedler ideal olabilir.
  • Bir seferde saatlerce veya günlerce sürüş yapmayı planlıyorsanız, jel ya da hafızalı köpük tasarımı gibi maksimum destek ve maksimum hava akışı sağlayan bir ped tercih etmek isteyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Sele Pedi (Airhawk) Çeşitleri

2709 ürün listeleniyor
Kaliteplus
Vi Caro
PROOFMOTO
Wetnwind
Cuticate
Lnshop
Jiekai
Sharplace
Blesiya
Motobros
Stshop
VShop
Binduo
Sevgent
Dharry
Homyl
Conveyy
Larimar
Mondial
Moto Express
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 2709 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?