Muay Thai

Muay Thai Malzemeleri

Uzun yıllar süresince nice karşılaşma, Muay Thai Taylandlı muhalifler için en tesirli müdafaa şekli olmuştur. Dirsek, çift yumruk ve diz kullanımlarından ötürü sekiz uzuv sanatları olarak isimlendirilir. Tayland’da meşhur bir dövüş sanatı olarak adlandırılmasının yanında, Muay Thai ayrıca zihinsel ve fiziksel sıhhati iyi etmeyi destekleyen faydalı bir fitness idmanıdır. Dövüş sporlarına ilginiz varsa ve bu dalda görev almayı hedefliyorsanız önce yüksek kalitede dövüş sanatı malzemelerinizin olması gerekir. Çeşitli dövüş sanatı için farklı farklı, yüksek kalite malzemeler bulunmaktadır. Tüm dövüş alanındaki sporlara dair malzemeler, sağlığın korunmasına fayda sağlayan koruyuculardır. Dövüş sanatları fazlasıyla ilgi gören ve uluslararası alanda tesir eden çeşide sahip olmaktadır. Muay Thai sanatı da bunlar arasındadır. 

Tayland boksu diye de isimlendirilen Muay Thai sanatı, Tayland düzeneklerine verilmiş yaygın isimdir. Bu dövüş sanatında, dirsekler, eller, dizler ve tekmeler esas saldırı tekniği olarak kullanılır. Muay Thai öğretimi esnasında, koruyucu kask, vücut koruyucuları, eklem koruyucuları ve ayak koruyucularını barındıran tam koruyan muay thai malzemeleri eksiksiz bir biçimde yanınızda olmalıdır. Sporu sakatlanmadan ve keyifle yapmak istiyorsanız muay thai malzemeleri sınıfında bulunan ekipmanları incelemelisiniz. Bedenin pek çok bölgesinin canlılık kazanmasını sağlayan Muay Thai dövüş sanatında, donanımınızın noksansız bulunması çok mühimdir. Bilhassa ayakların egzersiz esnasında zarara uğramaması için ayağa ilişkin tüm donanımları kullanmak gerekmektedir. Bu durumların başında kavallık bulunmaktadır. Sağlam vuruşlara karşı ayağınızı korumalı ve Muay Thai kavallık çeşitleri içinde ihtiyacınıza ve yaşınıza en elverişli kavallık modellerinden almalısınız. Edinmeniz gereken muay thai malzemeleri arasından bir diğeri de eldivendir. 

Dövüş sanatlarında en çok kullanılan ayakların ve ellerin hasar almasını önleyecek donanımların yanınızda bulunmasıdır. Muay Thai müsabakaları için katı bir çalışma ve eksiksiz muay thai malzemeleri ile hazırlanma olmalıdır. Ayağınızın sık sık işlev gördüğü sporda bacak bölümünün konforlu olması ve hareketin bağımsızlığının oluşturulması için muay thai şortları uzun süreli faydalanabileceğiniz nitelikte ve dilediğiniz renk tasarımlarda bulunmaktadır. Son derece rahat ve konforlu olan muay thai şortu ile hareket özgürlüğünüz kısıtlanmaz. Diğer uzak doğu dövüş sanatlarının olmazsa olmazı olan Muay Thai boks eldiveni dövüş sanatları için çok mühimdir. Dayanıklı bir müdafaa ve tesirli bir atılım için eldivenin nitelikli olması gerekir. Elinizin konforlu bir biçimde hareketini sağlayabileceğiniz, gerçek manada korumalı ve dövüş sanatı donanımında olması gereken en önemli malzemedir. Ayakların ve ellerin sıkı bir ilerleyişle hareket sağladığı dövüş sanatlarında doğru donanımlarından faydalanarak hem sıhhatinizi koruyabilir, hem de konforlu hareket sağlayarak sakatlanmaların önüne geçebilirsiniz. Muay Thai tekmelik ve Muay Thai dirseklik çeşitlerinden sizin için en münasip olanı seçerek kollarınızı ve ayaklarınızı sakınabilir ve donanımlarınızı eksiksiz hale getirebilirsiniz.

Muay Thai Malzemeleri ve Fiyatları

İnsanların yaşam süresi boyunca, önüne geçilemez olan yabani hayvanlardan ve muhaliflerden gelen saldırıya karşın vücut kuvvetini ve tepkilerini ilerletmektedir. Tabiattaki çekişmede, şahsi emniyetlerini oluşturmak için, insan içten olarak bedenin farklı bölümlerini karşı saldırı durumunda mücadele etmek için faydalanır, bu da barbar saldırı ve korunma hareketlerinin başlama davranışlarını ileri sürmektedir. Zaman içinde bu korunma davranışları vücudu dirençli tutan ve çekişme ruhunu akseden spesiyal dövüş sanatlarına dönmektedir. Tayland’da açığa çıkan ve şu anda Türkiye’nin de birçok bölgesinde ilgi gören Muay Thai de bu dövüş sanatları arasındadır. Muay Thai sporu için gittiğiniz yerlerde muay thai ekipmanları bulunsa bile, kendinize ait ekipmanlarınızın olması daha sağlıklıdır. Bu nedenle muay thai ekipmanları edinerek kulüp dışında da antrenman yapabilirsiniz. 

Muay Thai malzemelerinin ilk başında eldivenler gelmektedir. Muay thai eldivenleri, boks eldivenlerinden farklıdır. Yumruğunuzu sıktığınız esnada daha esnek kullanım sağladığı için boks eldivenine göre daha yumuşaktır. Bu eldivenler de cırt cırtlı ve bağcıklı olarak alınabilir. Nasıl rahat edecekseniz ona göre eldiven seçimi yapabilirsiniz. Bir de bu eldivenler kendi aralarında da çeşitlilik gösterir. Kendinize uygun olanı rahatlıkla bulup alabilirsiniz. 

Bir diğer almanız gereken muay thai seti parçalarından biri ise; bandajdır. Bandaj, bileklerinizi ve elinizin eklemlerini korumak amacıyla kullanılan ekipmandır. Muay Thai sporunda elinizin ve bileğinizin sakatlanması durumunda bu spora devam edemezsiniz. Bu nedenle ellerinizi ve bileklerinizi darbelere karşı korumak çok önemlidir. Bu spor için edinmeniz gereken bir başka malzeme ise kaval koruyucusudur. Kaval koruyucusu sakatlanmayı önlemek için kullanılan en önemli malzemelerden birisidir. Bu sayede bacaklarınız minimum seviyede zarar görerek, sakatlanma riskinizi en aza indirir. Spor esnasında daha rahat hareket etmeniz için muay thai şortu edinmeniz gerekir. Ayrıca hareketinizin kısıtlanmaması için kullanacağınız muay thai tişört sizi daha rahat hissettirecektir. Bunların haricinde edinmeniz gereken diğer ekipmanlardan biri olan muay thai çorabı spor esnasında ayağınızın zeminde kaymasını önler ve dengenizi korumanızı sağlar. 

Muay Thai Sporu Nasıl Yapılır?

Muay Thai sporu Tayland kökenli bir dövüş sporudur. Kickboks’a benzeyen bu spor Kickboks hareketleri dışında dirsek, diz, parıltı, ayak hareketleri ve yumruk hareketleri içermektedir. Sekiz uzuv birden kullanıldığı için 8 uzuv sanatı olarak da bilinmektedir. Muay Thai arenada karşılıklı iki dövüşçünün birbirini alt etmeye çalıştığı bir spordur. Belirli teknik hareketleri kullanılarak dövüş gücüne ve çok güçlü bir vücut yapısına sahip olmak kadar çok yetenekli bir Muay Thai dövüşçüsü olmak için stratejik düşünceye ve beceriye sahip olmanız gerekmektedir. Sertlik ve kondisyon gerektiren bu spor birçok antrenmana ihtiyaç duymaktadır. Özellikle Kamboçya, Laos ve Myanmar gibi ülkelerde sık sık yapılmakta olan bir spordur.

Muay Thai Antrenmanı Nasıl Yapılır?

Antrenman sporcunun kendisini geliştirmesi ve gücünü en düzgün bir biçimde kullanabilmesi için düzenli olarak yapılması gerekli olan bedensel hareketlerdir. Muay Thai bu nedenle sıklıkla antrenman yapılması gereken bir spordur. Bütün dövüş ve savunma sporlarındaki gibi kondisyonun ve performansın maksimum düzeyde olması oldukça önemlidir. Bu nedenle sporcular antrenmanda ağırlık çalışmaları, karın kası egzersizi, vücut direncini güçlendirecek ve yükseltecek antrenmanlar yaparak ip atlama, zıplama, sağlık topu, koşma, gölge boksu ve çevikliklerini daha da arttıracak antrenmanlar yaparak, sıklıkla kondisyon çalışırlar. Eğer Muay Thai için kulüplere gidiyor veya eğitim alıyorsanız bu gibi antrenmanlarla sıklıkla karşılaşacaksınızdır.

Muay Thai Beslenmesi Nasıl Olur?

Dövüş sporları yaparken diğer sporlara göre daha dikkatli olunması gerekli ve vücut gelişimini en iyi biçimde yapılması önerilmektedir. Bu nedenle aslında dövüş sporcuları için beslenme son derece önemli faktörlerden birisidir. Muay thai sporu ile ilgilenen kişiler vücutlarını daha iyi bir biçimde geliştirmek için dengeli ve düzgün beslenme planları uygulamalıdırlar. Vücuda zararlı olan besinleri tüketmekten kaçınmalı ve sağlıklı, besin değeri yüksek olan yiyeceklere öncelik tanımalıdırlar. Öğünlerini atlamadan, ara öğünler ekleyerek vücudun enerji seviyesini daha yükseğe çekebilirler. Vücudun sağlıklı ve enerjik olması, sporda daha iyiye gitmesini sağlar. Bu nedenle vücudun ihtiyacı olan besinleri tüketmek için özen göstermelidirler. Böylece antrenmanlarda kolayca yorulmaz ve enerjileri tükenmez. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Muay Thai Malzemeleri

77 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 77 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?