Seyahatlerin ve tatillerin vazgeçilmez parçalarından biri olan bavul ve valizler, eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Bazı bavullar el çantası şeklindeyken bazısı tekerleklidir. Eşya taşımayı kolaylaştıran bavullar farklı boyutlarda üretilir. Seyahatlerin çeşidine ve kalınacak süreye bağlı olarak taşınacak eşyalar daha çok ya da daha az olabilir. Bundan dolayı da bavulların boyutu birbirinden farklıdır. Kısa süreli seyahatler için küçük boyutlu bavullar yeterliyken, uzun süreli seyahatler için büyük boyutlu bavullar değerlendirilir. Bavul ve valizler keten, sentetik, kauçuk, deri ve PVC gibi farklı malzemelerden üretilir. Eşyaların ağırlığına, türüne ve kırılganlığına bağlı olarak bavul seçimi yapılabilir. Sektörde birçok marka bavul ve valiz üretmektedir. Bunlardan biri olan My Valice 1998 yılından beri faaliyet göstermektedir. Başlarda farklı markaların çeşitli ürünlerini toptan ve perakende olarak satışa sunan My Valice 2015 yılından beri kendi markası adı altında seyahat çantaları tasarlamaktadır. İsmini çok hızlı bir şekilde duyuran My Valice kalitesi ile konuşulmaktadır. Bavul ve valiz dışında sırt çantası, bebek bakım çantası, laptop çantası, makyaj çantası ve evrak çantası üreten markanın aynı zamanda valiz kılıfı çeşitleri de bulunmaktadır. Türkiye’nin en iyi tanınan seyahat çantası markalarından biri olan My Valice kalitesi ve şıklığı ile kullanıcıların ilgisini çekmektedir. My valice bavul ve valiz modellerine Hepsiburada ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

My Valice Bavul ve Valiz Modelleri

Her kesimden kullanıcıya hitap eden My Valice bavul ve valiz modelleri hem çok kalitelidir hem de oldukça estetiktir. Seyahat ederken eşyaların taşınabileceği büyüklükte bir bavula herkes ihtiyaç duymaktadır. Ancak meslekleri gereği dünyanın dört bir yanına sürekli seyahat eden hostes ve pilotların durumu diğer kişilerden daha farklıdır. Hostes ve pilotlar gittikleri her yerin hava koşullarına uygun eşya taşımak zorundadır. Özellikle bu amaçla üretilen My Valice hostes ve pilot bavulları bu mesleği yapan kullanıcıların vazgeçilmezidir. Patentli bir ürün olan USB girişine sahip My Valice hostes pilot valizi telefonların şarj etme ihtmaline karşı oldukça kullanışlıdır. My Valice boyutları kabin boy, orta boy ve büyük boy olarak çeşitlilik göstermektedir. Uçak seyahatlerinin yaygınlaşması ile beraber kullanıcıların hayatına giren kabin boy valizler sıklıkla tercih edilmektedir. Çok fazla eşya taşınmasına imkan tanıyan My Valice büyük boy valiz ayrı ayrı birçok küçük eşya taşıma derdini ortadan kaldırır. Ayrıca büyük boy valizler genellikle aile valizi olarak kullanılmaktadır. Çift taraflı eşya taşıma özelliğine sahip olan büyük boy bavullarda fermuarlı bölmeler de mevcuttur. My Valice bavul modelleri tekli olarak satıldığı gibi kabin, orta ve büyük olmak üzere üçlü olarak da satışa sunulmaktadır. %100 ABS hammaddesi kullanılarak üretilen My Valice Diamond serisi oldukça dayanıklıdır. Bu set ikili, üçlü ya da dörtlü olarak satılmaktadır. Markanın diğer bir serisi olan My Valice Ruby serisi kabin, orta ve büyük boy bavula ek olarak makyaj çantası da içermektedir. Makyaj çantasının arka kısmında bir lastik bulunur. Bu lastik sayesinde makyaj çantası istenildiği takdirde valizlerin çekme koluna takılabilir. Dört bir yanında tekerlek bulunan My Valice valizler çok rahat bir şekilde taşınabilir. Silikon ve kauçuk karışımı olan valiz tekerlekleri 360 derece dönebildiği için taşlı yollarda dahi bavul kolaylıkla sürülür.

Bavul ve Valiz Çeşitleri

Bavul ve valiz çeşitleri malzemesine, tasarımına, modeline, rengine ve fonksiyonel özelliklerine göre farklılaşmaktadır. Seyahatlerin olmazsa olmazı olan bavullar eşya taşımayı kolaylaştırmaktadır ve tekerlek, çekçek, körük ve fermuar gibi detaylara sahiptir. Bavulların üretildikleri malzemesi, ağırlığı, boyutu ve tekerlek sayısı birbirinden farklı olabilir. Tekerlekli bavullar çekçek ile kolaylıkla taşınır. Ayrıca eşyaların ağırlığı tüm tekerleklere dağılmaktadır. İki tekerlekli valizler tekerleklerin üzerinde yer alan çekcekler ile rahatlıkla sürülür ve tekerleklerin önünde yer alan destekler sayesinde dik durabilir. Opsiyonel körük özelliğine sahip olan iki tekerlekli bavulların eşya kapasitesi istenildiği zaman bir miktar daha arttırılabilir. Aynı zamanda körük özelliği bir fermuar yardımıyla gizlenerek daha minimalist bir kullanım da sağlanabilir. Bu tarz bavullarda pek çok ekstra göz yer almaktadır. Dört tekerlekli bavullar yükün büyük bir kısmını tekerleklere dağıttığı için daha konforlu bir taşıma deneyimi sunmaktadır. 360 derece dönebilen dört tekerlekli bavulların yönlendirilmesi de oldukça kolaydır. Tekerleksiz valizler genellikle el çantası tarzındadır ve kısa süreli seyahatlerde tercih edilir. Aynı zamanda uzun süreli seyahatlerde ya da taşınma durumlarında tekerlekli bavula sığdırılamayan eşyalar tekerleksiz el çantalarında taşınabilir. Kulp ve çekcek bavul ve valizlerin kolaylıkla kaldırılmasını ve taşınmasını sağlar. Bavul ve valizlerde şifre ya da asma kilit sistemi yer almaktadır. Bu sayede eşyalar güvenle taşınabilmektedir. Bavulların iç kısmında eşyaların kaymasını engelleyen bir kemer yer almaktadır. Bu kemer eşyaları koyduktan sonra takılarak kullanılabilir. Küçük, orta ve büyük olmak üzere farklı boyutlarda üretilen bavullar içerisine koyulacak eşya miktarına göre tercih edilebilir. Büyük boy bavul ve valizlerde yaklaşık olarak 25-30 kg arası eşya taşınabilir. Eğer taşınacak çok fazle eşya yoksa orta boy valizler değerlendirilebilir. Orta boy valizlerde yaklaşık 15 kg eşya taşınabilirken, küçük boy valizlere yaklaşık 10 kg eşya sığdırılabilir.

Bavul ve Valiz Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bavul ve valiz seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Çünkü her bavul farklı özelliklere ve tasarıma sahip olabilir. Bavullar büyük, orta ve kabin boya ek olarak el çantası olarak çeşitlilik gösterir. Kısa süreli seyahatler için kabin boy valiz ya da el çantası tercih edilebilir. Ayrıca kabin boy valizler uçak seyahatleri için de oldukça uygundur. Uzun seyahatlerde daha çok eşya taşındığı için orta ya da büyük boy bavullar daha iyi bir seçenek olabilir. Bavullar üretildikleri materyallere ve model tasarımlarına göre farklı özellikler içerir. Seçim aşamasında tüm bu özelliklere ve bavulun kalitesine bakılması önerilir. Tekerlek sayısına göre farklılaşan bavullar iki ya da dört tekerlekli olabilir. Taşınacak eşyanın ağırlığına göre dört ya da iki tekerlekli bavullar arasından seçim yapılabilir. Çok ağır eşyalar taşınacaksa dört tekerleğe sahip bavulların tercih edilmesi daha uygun olur. Dört tekerlekli bavullar yükü tekerleklere dağıtacağı için her bir tekerleğe daha az yük binmektedir. Bu sayede tekerlekler de daha az yıpranmaktadır. İki tekerlekli valizler de kendi içerisinde ayrı bir avantaja sahiptir. Fren sistemine sahip olan iki tekerlekli valizler hafif eğimli bir yüzeyde sabit durabilmektedir. 360 derece dönebilen özelliği sayesinde dört tekerlekli bavullar kolaylıkla yönlendirilebilir. Bavul seçiminde tekerlek sayısı dışında tekerleğin kalitesi de oldukça önemlidir. Eğer tekerleğin kalitesi düşük olursa tekerlekler kısa sürede yıpranarak kullanılamaz bir hale gelebilir. Tekerleğin kalitesi tekerleğin görünümünden anlaşılmaktadır. Valiz tekerleğinin valizi yüksekte tutması ve çok küçük olmaması gerekir. Tekerleklerin yüksek ve büyük olması valizi sürme sırasında kolaylık sağlamaktadır. Her bir tekerleği çift olan valizlerin tekerlekleri daha uzun ömürlüdür ve daha dayanıklıdır. Valiz seçiminde çekçek kısmına da dikkat edilmesi önerilir. Çünkü bavulların en hızlı kırılan parçalarından birisi çekçeklerdir. Sağlam materyallerden üretilen çekçekler uzun süre boyunca dayanıklılık gösterir. Çekçek bölümü genellikle opsiyonel olarak iki farklı yükseklik kademesi sunmaktadır. Valiz el çantası seçiminde ise boyuta ve kumaşa dikkat edilmesi gerekir. El çantaları kumaş, deri, suni deri ve nubuk gibi farklı malzemelerden üretilir.

Pratik Şekilde Bavul ve Valiz Hazırlama

Bavul ve valiz hazırlığı çoğu zaman zorlayıcı olabilir. Hem kısa hem de uzun seyahatler için kullanıcıların yanına alacağı eşyaya doğru karar vermesi gerekir. Aksi takdirde gereksiz eşyalar alınarak fazla yük taşınabilir. Bavulun en doğru şekilde hazırlanabilmesi için seyahat boyunca geçirilecek zaman diliminde kullanıcıların yanında olması gereken önemli eşyaları not alması gerekir. Ayrıca kısa bir seyahate ya da tatile çıkılacaksa hangi gün ne giyileceğine karar verilmesi bavul hazırlama işlemini kolaylaştırır. Kısa seyahatler için yedek olarak bir ya da iki ayakkabı alınması önerilir. Daha fazla ayakkabı alınması kısa seyahatler için gereksiz olabilir. Bu şekilde boş yere kullanıcıların yükü artar. Şampuan, sabun, diş macunu gibi bakım ürünleri için seyahat boy özel şişeler tercih edilebilir. Böylece bavulda yerden ve yükten tasarruf sağlanabilir. Son dönemlerde oldukça popüler olan valiz düzenleyiciler valiz hazırlığını pratik kılmaktadır. Dağınık görünümü engelleyen valiz düzenleyiciler, eşyaların kolayca bulunabilmesini sağlar. Bavul hazırlığında gerçekten ihtiyaç duyulan eşyaların tercih edilmesi önerilir. Valize konulması gereken olmazsa olmaz eşyalar arasında; günlük bakım ürünleri, iç çamaşırları ve çoraplar sayılabilir. Bavul içerisinde yerden tasarruf etmek için kıyafetler vakumlu poşetlere konulabilir. Vakumlu poşetlere kıyafetler konulduktan sonra elektrikli süpürge yardımıyla havası alınır ve valiz içerisine yerleştirilir. Dört tekerlekli bavullar genellikle iki ayrı bölüme sahiptir. Bu tarz bavullarda yükün iki bölüme de eşit dağıtılması önerilir. Böylece bavul taşınırken daha az zorlanma yaşanır ve tekerlekler korunur. Bavul hazırlığında kırılgan eşyaları yerleştirirken ekstra dikkatli olunması önerilir. Örneğin; bardak ve cam gibi kırılgan eşyaların bir havluya ya da gazeteye sarılarak kıyafetlerin arasına konulması tavsiye edilir. Uçak seyahatlerinde kırılgan ürünlerin el çantalarına ya da kabin boy valizlere konulması daha uygun olur.

Bavul ve Valiz Ne İşe Yarar?

Bavul ve valiz seyahate çıkarken götürülecek eşyaların bir arada bulunmasını ve kolayca taşınabilmesini sağlar. Farklı boyutlarda tasarlanan bavullar arasından taşınacak eşyaya göre seçim yapılabilir. Uzun süreli seyahatler için orta ve büyük boy valizler uygunken, kısa süreli seyahatler için küçük ve orta boy valizler tercih edilebilir. Çekçekler yardımıyla kolayca sürülen bavullar tekerlekler sayesinde rahatlıkla yönlendirilebilir. Valiz kılıfları seyahatler sırasında valizin dış yüzeyine zarar gelmemesi için kullanılabilir. Tekerlekler ve çekçek kısımları dışarıda kalacak şekilde bavulun her yerini saran valiz kılıfları farklı tasarımlara sahiptir. Ayrıca valiz kılıfları otogar ve havaalanı gibi kalabalık yerlerde bagaj içerisine konulan valizin rahatlıkla ayırt edilebilmesini sağlar. Fermuar detayına sahip olan valizlerde daha fazla eşya taşınması mümkündür.

My Valice Bavul ve Valiz Fiyatları

My Valice bavul ve valiz fiyatlarına Hepsiburada’nın outdoor ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Modeline ve özelliklerine göre fiyatı farklılık gösteren My Valice bavullar arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun olan valizi tercih edebilirsiniz. Karışık olarak listelenen My Valice bavulları artan ya da azalan fiyat şeklinde sıralayabilirsiniz. Ayrıca My Valice valiz araştırmasında filtreleme özelliklerini kullanarak aradığınız bavula daha kısa sürede ulaşarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

My Valice Bavul Fiyatları ve Modelleri

452 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Boy
Toplam 36 / 452 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?