Hayatı bir meydan okuma olarak kabul eden Okuma, bundan güç alarak her zaman en iyisini üretmeye çalışan bir markadır. Okuma markasının geliştirdiği yeni teknolojiye sahip av ekipmanları, balık avcıları tarafından en çok tercih edilen av malzemeleri arasında yer alır. Okuma ürün gamının içerisinde bulunan misina çeşitleri de kategorisinin en iyileri olarak dikkat çeker. Avlanacağınız yer ve avın türüne göre seçeceğiniz kaliteli Okuma misina modelleri ile av performansınızı artırabilirsiniz.

Okuma Fluorocarbon Misinalar

Okuma fluorocarbon misina çeşitleri balık avcıları arasında hayalet misinalar olarak da bilinir. Okuma fluorocarbon misinalar ışığı yansıtmaz, aksine üzerine gelen ışığı kırarak su içerisinde tamamen görünmez olur. Görünmez özelliği sayesinde balığın misinayı fark ederek kaçma ihtimalini ortadan kaldırır. Fluorocarbon misinaların bir diğer özelliği ise öz kütlesinin suyun öz kütlesinden daha büyük olmasıdır. Bu sayede suya atıldıklarında hızlıca batarlar ve sahte balık yemleri ile birlikte kullanıldığında büyük avantaj meydana getirir. Okuma fluorocarbon misinalar esneklikleri ile de ön plana çıkar. Sahip oldukları esneklik balığın misinayı kopararak kurtulmasını engeller. Fluorocarbon misina çeşitlerinin çeker değeri ip misinalara göre düşük de olsa sağlam yapıları nedeniyle kayalara sürterek kopmalara karşı dayanıklıdır. Okuma fluorocarbon misinalar tuzlu suyun olumsuz etkilerine karşı da uzun süreli performans gösterir.

Okuma İp Misinalar

Okuma ip misina modelleri örgü sayılarına ve renklerine göre farklılaşır. Okuma ip misinaların en dikkat çeken özellikleri sağlamlıklarıdır. Yüksek kaliteli Okuma ip misina çeşitleri yüksek gerilme gücüne sahip olduğundan oldukça zor kopar. İp misinaların yuvarlak ve pürüzsüz yapısı atma ve çekme sırasındaki sürtünmeyi en aza indirir. Böylece ip misinalar daha uzun süreli performans gösterir ve daha uzun mesafeye atmaya imkân verir. Okuma ip misinalar yeşil ve çok renkli modeller halinde kullanıcılara sunulur. 4 ve 8 örgülü modelleri bulunan Okuma ip misinaların örgü sayıları arttıkça kalınlıkları ve dirençleri de artar. Okuma ip misinaların bir diğer özelliği ise yüzen yapıda olmalarıdır. Böylece floating ve su üstü sahte yemler ile kullanarak oldukça iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Okuma Monofilament Misinalar

Okuma monofilament misina çeşitleri balık avcıları tarafından sık olarak tercih edilen ürünlerden biridir. Monofilament misinalar kalınlıklarına ve renklerine göre değişiklik gösterir. Okuma monofilament misina modelleri düşük hafızalı olduğundan olta makinesinin veya makaranın şeklini almaz. Esnek yapıları sayesine avın meydana getirdiği şoku absorbe ederek avcıya avantaj sağlar. Aşınmaya karşı da oldukça dayanıklı olan Okuma monofilament misinaları uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca yuvarlak yapıya sahip olan monofilament misinalar makaraya daha kolay sarılır. Birçok farklı renkte üretilen monofilament misina çeşitleri yumuşak yapıları sayesinde de kolay düğüm tutar.

Okuma Misina Fiyatları

Okuma misina fiyatları misinanın türüne, teknik özelliklerine, kalınlığına ve uzunluğuna göre değişir. Okuma monofilament misinalar fluorocarbon ve ip misinalara göre daha uygun fiyatlar ile balık avı tutkunlarına sunulur. Okuma fluorocarbon misina çeşitleri ise diğer misina modellerine göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Her bütçeye uygun alternatiflerin bulunduğu Okuma misina çeşitleri arasından ihtiyacınızı karşılan misina modelini satın alarak av keyfinizi yaşamaya hemen başlayabilirsiniz.

Misina Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Satın alacağınız misina modeli yakalamak istediğiniz balık cinsine uygun özelliklere sahip olmalıdır.
  • Tatlı suda avlanırken daha çok koyu renkli veya çok renkli misina türleri tercih edilmelidir.
  • Tuzlu sularda gerçekleştiren av faaliyetlerinde yumuşak ve yüksek mukavemetli misinalar kullanılmalıdır.
  • Kullanacağınız misina modeli uygulayacağınız av tekniğine uygun tasarlanmış ürünler arasından seçilmelidir.
  • Tercih ettiğiniz tem türüne uygun misina çeşidi kullanmaya özen gösterilmelidir.
  • El oltalarına sert misinalar, olta makinalarına ise yumuşak misinalar sarılmalıdır.
  • Misina modelleri arasından seçim yaparken misina gücünün hareketsiz balığa göre hesaplandığı unutulmamalıdır.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Okuma Misina Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 159 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/1307788/okuma