ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Buzdağı Yayınevi
Otuz Milyon Kelime - Dana Suskind

Otuz Milyon Kelime - Dana Suskind

Buzdağı Yayınevi Seçili Kitap Alışverişine "Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle" kitabı %76 İndirimli!
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
11 Kasım 2019, Pazartesi
çocuk gelişimi üzerine yazılmış bir başyapıt.bilimsel verilere böylesine dayanan başka bir kitap daha var mıdır bilmiyorum,çok basit şeyler yaparak çocuklarımızın gelişimde bir nevi mucize nasıl yaratılır onu anlatıyor.şahsi görüşüm,yeni çocuğu olacaklar kesinlikle okumalı veya yakınlarınız çocuk sahibi olacaksa hediye etmelisiniz,hatta nikah kıyıldıktan sonra nikah memuru nikah cüzdanının yanında hediye etse yeridir.şaka canım o kadar da değil de muhakkak okuyun çok şey katar emin olun.
M***** O***** (34) KEŞAN - Edirne Tüm Değerlendirmeler (371)
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/9935

Otuz Milyon Kelime - Dana Suskind

Aile kitapları kategorisinde yer alan çocuk bakımı kitapları, özellikle çocukların hızlı gelişim sürecinde zeka performansını destekleyen ve artıran eserler oluyor. Bebekliğinden itibaren işitsel ve görsel olarak ebeveynleriyle bağ kurmaya başlayan çocuklar; konuşmaya başlamadan önce kendilerine uygulanan sözlü ve fiziksel iletişimin farkına varıyor. Bu dönemde kullanılan dilin kelime zenginliği; çeşitli, olumlu, yapıcı, etkili, teşvik edici olması gibi kriterler büyük önem taşıyor. Otuz Milyon Kelime Dana Suskind kaleminden çıkan ve 0 - 3 yaş arası çocukların zeka gelişimine katkı sağlayan eser; ebeveynlerin bu hızlı süreçte neyi, nasıl ve neden yapması gerektiğini aşama aşama açıklıyor. Bu kıymetli eser, çocuklarının geleceğine değer veren aileler için her zaman başvurabilecekleri bir kılavuz vazifesi görüyor.

Uzun yıllar süren akademik araştırmaların bir sonucu olarak geçerliliği kanıtlanmış yöntemlerin bir araya getirildiği ve Dana Suskind tarafından yazılan kitap, aynı zamanda bilimsel bir eser olarak okuyucunun istifadesine sunuluyor. Otuz Milyon Kelime adlı aile kitabı ilk olarak Ocak 2018'de yayınlanıyor. Eser 2020 yılında Esra Eret Orhan tarafından Türkçeye çevriliyor ve Buzdağı Yayınevi tarafından basılan yapıt karton kapaklı, normal boyutlarda ve 304 sayfa olarak yayımlanıyor.

Çocukların Geleceğine Yatırım Eğitimle Başlar

En değerli varlığınız çocuklarınız. Anne ve babalar kız veya erkek çocukları büyüdüğünde iyi bir insan, başarılı bir birey, mutlu ve güçlü bir karakter gibi olumlu özelliklere sahip olmasını istiyor. Sonrasında para, mal, kariyer gibi maddi ve manevi artılarının olmasını da düşünerek yatırım yapmayı sürdürüyor. Dana Suskind'in tabiriyle etkili, zengin, yapıcı ve olumlu iletişim sayesinde çocuklar okul çağına geldiğinde yakaladıkları başarı, akranlarına göre gözle görülür oranda fark atmaya başlıyor. Otuz Milyon Kelime kitabında ise sadece sizin çocuğunuzun en iyi olması değil, tüm dünyada var olan çocukların en iyi olmasını hedefleniyor.

Yazar Dana Suskind araştırmaların kanıtlanmış sonucunu yol gösterici bir rehber olarak sunduğu kitabında, ebeveynlere açık ve net yöntemler belirtiyor. Özellikle de 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklarla konuşmanın ne kadar mühim olduğunu fark etmenizi sağlayan yazar; kavra, konuş ve karşılıklı yap başlıklarını en ince ayrıntısına kadar detaylandırıyor. Çocuklukta zeka gelişiminin en hızlı sürecine denk gelen bu dönemde onlarla konuşurken kullandığınız dilin kelime hazinesi ne denli zengin ise sonuç o kadar mükemmel oluyor. 

Çocuğunuzun Geleceğini Şimdiden Şekillendirin

Otuz Milyon Kelime kitabına göre, doğru iletişim çocuğunuzun iç dünyasına ulaşmanızı sağlayan en sağlam köprü oluyor. Çocuğunuzun sizi anlaması ve anlamlandırması için de onunla konuştuğunuz dilin kelime çeşitliliği, olumlu yapıcı etkiye sahip olması gerekiyor. Sözlü iletişimle kanıtlanan sevginin gücü sözcüklere yansıdığı için; çocuğunuzun sosyalleşme bilinci gelişiyor. Bencillik, egoistlik, kıskançlık, inatçılık, hırs ve içe kapanıklık gibi negatif etmenlerden sıyrılan taze beyinler daha yaratıcı, yetenekli, azimli, insancıl, paylaşmayı ve değer vermeyi bilen pozitif güçlerle besleniyor. Yazar, söz konusu doping besinler sayesinde geometrik ve matematik zeka gelişimini üstün performansla geliştiren çocukların, hayattaki başarı temellerinin atılmış olduğuna dikkat çekiyor.

Otuz Milyon Kelime Kitabını Okumanın Faydaları

Yeni anne ve baba olacakların kitabı özellikle okuması gerekiyor. Çocuğunuzun bir bakıcısı veya dadısı varsa ya da onları aile büyüklerinize emanet ediyorsanız da mutlaka bu eseri okutmanız tavsiye ediliyor. Çocuğunuz daha bebekken bile bir şeyi başardığında fazlasıyla sevinirsiniz. Hangi dönemde olursa olsun çocuğunuzu överken zekasını değil, başarıya ulaşırken gösterdiği çabayı takdir ettiğinizi göstermeniz gerekiyor.  Çok kıymetli yavrularınızın zeka gelişimini en iyi şekilde tamamlamasını ve sürekli olarak geliştirmesini istiyorsanız; bu kitabı okuduktan sonra kendinizin de fazlasıyla bilinçlendiğini fark edeceksiniz. Sonrasında ise çocuklarınızı eğlendirmek ya da eğitmek için TV açmadığınızı ve eline akıllı telefon bile vermeyeceğinizi anlatan Dana Suskind; çocuk zekasının sağlam temeller üzerine nasıl inşa edebileceğinizi tek tek vurguluyor. 

Çocuğun 0 - 3 yaş arasındaki beynini en kıymetli hazineyle doldurmak isteyen ebeveynlere kelimelerin gücünü detaylı bir şekilde açıklayan Otuz Milyon Kelime Kitabı; doğru bilinen yanlışları, neyi, nasıl ve neden yapmanız gerektiğini tüm açıklığıyla ön plana çıkarıyor. Siz de kızınızın veya oğlunuzun geleceğine yatırım yapmak istiyorsanız Dana Suskind'in eserini okumalısınız.


ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİNE YAPACAĞINIZ

EN DEĞERLİ YATIRIM HAKKINDA ÇOK ÖZEL BİR KİTAP

 

“Benim yıllardır yazı ve konuşmalarımda anlattığım ama her seferinde anlatmakta yetersiz kaldığım bir mevzudur Otuz Milyon Kelime farkı. Artık içim rahat. Çocukların ilk 36 aylık gelişimi neden bu kadar önemli diye soranlara, bazı çocuklar okula geldiklerinde maça neden bir sıfır geride başlıyor diye soranlara verecek bir yanıtım var artık: Bu kitabı okuyun!”

 ―Selçuk R. ŞİRİN

 “Çocuk muhteşem bir potansiyelle doğar. İçine doğduğu aile onu ya geliştirir ya da farkına varmadan kalıplar. Çocuğunu bilinçli olarak geliştirmek isteyen anne babalara Otuz Milyon Kelime kitabı, bilimsel çalışmalar sonucunda oluşturulmuş ve kendini kanıtlamış bir yöntem sunuyor. Bu kitabı okumalarını ve çocuklarıyla konuşma ile kitap okuma zamanlarını anne ve babaların birlikte oluşturmalarını içtenlikle öneririm. Çocuğunun geleceğini önemseyen anne ve babalar bu kitabı okuyunca çocuğun geleceğine gerçek yatırımın üç yaşına kadar nasıl yapılabileceğini öğrenecekler. Bu kitabın Türkiye’de yayınlanmasına vesile olan ve emeği geçen herkese çocuklarımız adına teşekkür ediyorum.”

 ―Doğan CÜCELOĞLU

 “Üniversite öğrencilerine yaptığınız bir eğitim yatırımını 1,4 oranında geri alıyorsunuz. İlköğretim öğrencilerine yaptığınız yatırımı ise 7 katı ile geri alıyorsunuz. Çocuk eğitimi üzerine yapılan her çalışma çok değerli bu ülkede. Bu yüzden Buzdağı Yayınevi’ni Elma Yayınevi’nin kurucusu sıfatıyla tebrik ediyorum; ülkemize değer katma çabasında oldukları için. Geleceğin bir Aziz SANCAR’ına, bir Hayrettin KARACA’sına, bir Nâzım HİKMET’ine, bir Mehmet Âkif ERSOY’una vesile olmalarını diliyorum. Bir yazar olarak da ülkede kitap basma cesaretine sahip böyle ilkeli insanların artmasını umuyorum.”

 ―Ahmet Şerif İZGÖREN

 "Çocuğa erişecek yegâne araç iletişimdir. Ebeveynler her şeyden önce iletişim becerisini artırmalıdır. Doğru kelimelerle kurulan iletişim kişilik gelişimini destekler. Yanlış seçilen kelimeler ise çocuğun duygu dünyasına zarar verir. Buzdağı Yayınevi’nin Türkçeye kazandırdığı Otuz Milyon Kelime işte bu gerçeği ortaya koyan önemli bir çalışma. Dr. Dana SUSKIND bilimsel gerçeklerle kelimelerin gücünü, sevginin iyi edici yanını ele almış. Çocuğa değer veren her yetişkinin kütüphanesinde yerini alması gereken bir eser."

 ―Pedagog Adem GÜNEŞ

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 304
Yayın Tarihi 2020
Yazar Dana Suskind
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000009ZMGO
Otuz Milyon Kelime - Dana Suskind
Çok İyi
(300)
Çok İyi (300)
%81
İyi
(47)
İyi (47)
%13
Ne İyi / Ne Kötü
(15)
Ne İyi / Ne Kötü (15)
%4
Kötü
(5)
Kötü (5)
%1
Çok Kötü
(4)
Çok Kötü (4)
%1
Ortalama Puan
4,7
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Ürün Puanı
Satıcı
Sadece satın alanlar (358)
Fotoğraflı değerlendirmeler (0)
Bu ürün ile ilgili 371 değerlendirme var.
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 371 değerlendirme var.
MO
MO
çocuk gelişimi üzerine yazılmış bir başyapıt.bilimsel verilere böylesine dayanan başka bir kitap daha var mıdır bilmiyorum,çok basit şeyler yaparak çocuklarımızın gelişimde bir nevi mucize nasıl yaratılır onu anlatıyor.şahsi görüşüm,yeni çocuğu olacaklar kesinlikle okumalı veya yakınlarınız çocuk sahibi olacaksa hediye etmelisiniz,hatta nikah kıyıldıktan sonra nikah memuru nikah cüzdanının yanında hediye etse yeridir.şaka canım o kadar da değil de muhakkak okuyun çok şey katar emin olun.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
(34) - Edirne
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MT
MT
Çok güzel bir kitap. Anne ve babaların mutlaka okuyup davranışlarını ona göre yön vermesi gerekiyor. İlk üç yılın önemi bilimsel gerekçeleri ile vurgulanıyor.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(38) - Ankara
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
IK
IK
Yorumları okuduğunuza göre ilgili aday veya ebeveynlersiniz mutlaka okuyun derim!Bireyin beyin gelişimindeki en önemli 3 yıl da neler yapılması gerektiği ustalıkla anlatılıyor.30 milyon mottosu kitap okundukça daha anlamlı geliyor.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(38) - İzmir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Kitap 0-3 yaş arası çocukların beyin gelişiminin ebeveynler tarafından nasıl inşa edileceğini çok çok iyi bir şekilde anlatmış. Daha anne karnındayken başlayan bu yolculukta ebeveynlerin çocuğun beyin gelişimi için yapması gerekenleri; kavra, konuş, karşılıklı yap başlıkları altında toplayarak çocuğun büyüdüğünde hem okul hayatında hem de sosyal hayatta akranlarına göre nasıl başarılı olacağını ve bunun ciddi anlamda fark yaratacağını bizlere kolay yoldan bu kitabı okuyup uygulamamızı sağlarak anlatıyor. Teşekkürler Dana Suskind teşekkürler Buzdağı Yayınevi.
(40)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
Müthiş harika daha ilk bir kaç sayfasında 4 aylık bebeğim henüz küçük ama yinede onun gelişimine katkıda bulunsun zaman kaybetmeyeyim diye iki günde bitirdim kitabı.. bana çok faydası oldu dünyayı birde bebeğimin gözümden görmemi sağladı .. bebeğim büyümeden bu kitapla tanıştığım için çok şanslıyım her anne baba lütfen okusun sadece 300 sayfalık bir kitap ne kadar zaman kaybı olabilir karşılığın eminim çocuğunuza çok şey katacaksınız.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
- Balıkesir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
EA
EA
Yeni anne baba olan herkesin ilk okuması gereken kitaplardan biri. Bebeğin ilk üç yıl içindekinin dil gelişiminin bütün hayatını nasıl etkilediğini örneklerle anlatıyor. Gelişimi için neler yapılması gerektiği konusunda kılavuzluk eden baçucu kitabı.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(43) - İzmir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
EB
EB
Çok bilgilendirici bir kitap. İlk üç yıl bebeğin gelişimiyle ilgili öğretici ve faydalı bilgiler var. Bence her anne/babanın okuması gerek.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(35) - Ankara
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MT
MT
Her yeni ebeveynin ve ebeveyn adayının okuması gereken bir kitap. Bilimsel araştırmalara dayandırılarak yazılmış. İçeriği anlaşılır, uygulamaya dönük işlevsel bilgiler verilmiş.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(28) - Muğla
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
ME
ME
Bir çocuk gelişimci olarak hayatımda okuduğum ve beni en çok etkileyen kitaplardan biri oldu. Özellikle 0-3 yaş arasında çocuğu olan yada çocuğu olacaklara tavsiye ederim
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
(33) - Balıkesir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
OD
OD
Kitabın baskı kalitesi güzel. Içerik ile ilgili detayı araştırabilirsiniz eğer Çocukların dil gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsaniz.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(37) - Aksaray
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
NA
NA
Bebeklerimiz 3 yaşına gelmeden mutlaka okunmasi gereken kitaplardan biri oldugunu düşünüyorum.Kelime haznesi ve dilini kullanma becerisi icin cok faydali. Iletisimi de güclendiriyor. Henüz bitirmedim ama şu ana kadar memnunum
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
- İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Eşim için aldığım bu kitabı eşim çocuğumuz uyuduğu zamanlarda istek ve merakla okuyor ve benimle paylaşıyor. Annelerin ilgi duyacağını düşündüğüm bir kitap.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
(35) - Balıkesir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MK
MK
Bilimsel bir dille yazılmış olmasına rağmen keyifle okunan ve oldukça faydalı bir kitap. Her ebeveynin okuması gereken bir kitap. Ayrıca hızlı ve özenli teslimat için hepsiburada ya teşekkürler...
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
- İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Küçük yaş grubu cocugu olanlarin okuması gereken başarılı bir kitap. Ayrıca Kitap kahve ve yeşeren kalem hediyesi ile geldi. Çok teşekkürler..
Değerlendirme sahibi bu ürünü MyStore satıcısından aldı.
- Konya
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
BT
BT
Uzun zamandır almayı ve okumayı düşündüğüm bir kitaptı. Gerçekten çok faydalı bütün anne babaların okumasını tavsiye ederim çocuğumuzu hepimiz seviyoruz ama sevmek yetmiyor sadece.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
- Antalya
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
YB
YB
çok başarılı bir kitap, önce sizi sonra çocuğunuzu eğitiyor tavsiye ederim.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
(35) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
GV
GV
Kitabı okumaya başladıktan sonra elinden bırakamıyorsun. Neden daha önce karşıma çıkmadın ki diye sormaktan kendimi alıkoyamadım. Her anne, baba ya da öğretmen konumunda kim varsa mutlaka okumalı.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
- İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
NA
NA
Tüm anne babaların okuması gereken 0-3 yaş için eğitici bir kitap kesinlikle tavsiye ederim.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
- Kayseri
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Ilk okuma sırasını eşim aldı, çok beğendiğini söylüyor, biter bitmez elime almak için sabırsızlanıyorum.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Uygun Kitapçı satıcısından aldı.
- İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
4 günde kargosu geldi. Paketleme güzeldi hiç zarar gelmemişti. Henüz okumadım, içerik konusunda daha sonra yorumu güncelleyeceğim
Değerlendirme sahibi bu ürünü Kırmızı Kedi Kitabevi satıcısından aldı.
- Kocaeli
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Otuz Milyon Kelime - Dana Suskind
Çocuğunuza Sınır Koyma - Robert J. Mackenzie
Bağırmayan Anneler - Hatice Kübra Tongar
Fıtrat Pedagojisi - Hatice Kübra Tongar
%34
39,98 TL 26,50 TL
%35
30,00 TL 19,50 TL
%45
28,00 TL 15,40 TL
%45
27,00 TL 14,85 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(371)
(67)
(114)
(37)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe -
Boyut Normal Boy Normal Boy Normal Boy Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 304 400 176 184
Yayın Tarihi 2020 2016 2017 2015
Yazar Dana Suskind Robert J. Mackenzie Hatice Kübra Tongar Hatice Kübra Tongar
Başa dön