Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Otuz Milyon Kelime - Dana Suskind

Buzdağı Yayınevi
400,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (32)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

235,00 TL
257,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/9935
Otuz Milyon Kelime - Dana Suskind

Aile kitapları kategorisinde yer alan çocuk bakımı kitapları, özellikle çocukların hızlı gelişim sürecinde zeka performansını destekleyen ve artıran eserler oluyor. Bebekliğinden itibaren işitsel ve görsel olarak ebeveynleriyle bağ kurmaya başlayan çocuklar; konuşmaya başlamadan önce kendilerine uygulanan sözlü ve fiziksel iletişimin farkına varıyor. Bu dönemde kullanılan dilin kelime zenginliği; çeşitli, olumlu, yapıcı, etkili, teşvik edici olması gibi kriterler büyük önem taşıyor. Otuz Milyon Kelime Dana Suskind kaleminden çıkan ve 0 - 3 yaş arası çocukların zeka gelişimine katkı sağlayan eser; ebeveynlerin bu hızlı süreçte neyi, nasıl ve neden yapması gerektiğini aşama aşama açıklıyor. Bu kıymetli eser, çocuklarının geleceğine değer veren aileler için her zaman başvurabilecekleri bir kılavuz vazifesi görüyor.

Uzun yıllar süren akademik araştırmaların bir sonucu olarak geçerliliği kanıtlanmış yöntemlerin bir araya getirildiği ve Dana Suskind tarafından yazılan kitap, aynı zamanda bilimsel bir eser olarak okuyucunun istifadesine sunuluyor. Otuz Milyon Kelime adlı aile kitabı ilk olarak Ocak 2018'de yayınlanıyor. Eser 2020 yılında Esra Eret Orhan tarafından Türkçeye çevriliyor ve Buzdağı Yayınevi tarafından basılan yapıt karton kapaklı, normal boyutlarda ve 304 sayfa olarak yayımlanıyor.

Çocukların Geleceğine Yatırım Eğitimle Başlar

En değerli varlığınız çocuklarınız. Anne ve babalar kız veya erkek çocukları büyüdüğünde iyi bir insan, başarılı bir birey, mutlu ve güçlü bir karakter gibi olumlu özelliklere sahip olmasını istiyor. Sonrasında para, mal, kariyer gibi maddi ve manevi artılarının olmasını da düşünerek yatırım yapmayı sürdürüyor. Dana Suskind'in tabiriyle etkili, zengin, yapıcı ve olumlu iletişim sayesinde çocuklar okul çağına geldiğinde yakaladıkları başarı, akranlarına göre gözle görülür oranda fark atmaya başlıyor. Otuz Milyon Kelime kitabında ise sadece sizin çocuğunuzun en iyi olması değil, tüm dünyada var olan çocukların en iyi olmasını hedefleniyor.

Yazar Dana Suskind araştırmaların kanıtlanmış sonucunu yol gösterici bir rehber olarak sunduğu kitabında, ebeveynlere açık ve net yöntemler belirtiyor. Özellikle de 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklarla konuşmanın ne kadar mühim olduğunu fark etmenizi sağlayan yazar; kavra, konuş ve karşılıklı yap başlıklarını en ince ayrıntısına kadar detaylandırıyor. Çocuklukta zeka gelişiminin en hızlı sürecine denk gelen bu dönemde onlarla konuşurken kullandığınız dilin kelime hazinesi ne denli zengin ise sonuç o kadar mükemmel oluyor. 

Çocuğunuzun Geleceğini Şimdiden Şekillendirin

Otuz Milyon Kelime kitabına göre, doğru iletişim çocuğunuzun iç dünyasına ulaşmanızı sağlayan en sağlam köprü oluyor. Çocuğunuzun sizi anlaması ve anlamlandırması için de onunla konuştuğunuz dilin kelime çeşitliliği, olumlu yapıcı etkiye sahip olması gerekiyor. Sözlü iletişimle kanıtlanan sevginin gücü sözcüklere yansıdığı için; çocuğunuzun sosyalleşme bilinci gelişiyor. Bencillik, egoistlik, kıskançlık, inatçılık, hırs ve içe kapanıklık gibi negatif etmenlerden sıyrılan taze beyinler daha yaratıcı, yetenekli, azimli, insancıl, paylaşmayı ve değer vermeyi bilen pozitif güçlerle besleniyor. Yazar, söz konusu doping besinler sayesinde geometrik ve matematik zeka gelişimini üstün performansla geliştiren çocukların, hayattaki başarı temellerinin atılmış olduğuna dikkat çekiyor.

Otuz Milyon Kelime Kitabını Okumanın Faydaları

Yeni anne ve baba olacakların kitabı özellikle okuması gerekiyor. Çocuğunuzun bir bakıcısı veya dadısı varsa ya da onları aile büyüklerinize emanet ediyorsanız da mutlaka bu eseri okutmanız tavsiye ediliyor. Çocuğunuz daha bebekken bile bir şeyi başardığında fazlasıyla sevinirsiniz. Hangi dönemde olursa olsun çocuğunuzu överken zekasını değil, başarıya ulaşırken gösterdiği çabayı takdir ettiğinizi göstermeniz gerekiyor.  Çok kıymetli yavrularınızın zeka gelişimini en iyi şekilde tamamlamasını ve sürekli olarak geliştirmesini istiyorsanız; bu kitabı okuduktan sonra kendinizin de fazlasıyla bilinçlendiğini fark edeceksiniz. Sonrasında ise çocuklarınızı eğlendirmek ya da eğitmek için TV açmadığınızı ve eline akıllı telefon bile vermeyeceğinizi anlatan Dana Suskind; çocuk zekasının sağlam temeller üzerine nasıl inşa edebileceğinizi tek tek vurguluyor. 

Çocuğun 0 - 3 yaş arasındaki beynini en kıymetli hazineyle doldurmak isteyen ebeveynlere kelimelerin gücünü detaylı bir şekilde açıklayan Otuz Milyon Kelime Kitabı; doğru bilinen yanlışları, neyi, nasıl ve neden yapmanız gerektiğini tüm açıklığıyla ön plana çıkarıyor. Siz de kızınızın veya oğlunuzun geleceğine yatırım yapmak istiyorsanız Dana Suskind'in eserini okumalısınız.


ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİNE YAPACAĞINIZ

EN DEĞERLİ YATIRIM HAKKINDA ÇOK ÖZEL BİR KİTAP

 

“Benim yıllardır yazı ve konuşmalarımda anlattığım ama her seferinde anlatmakta yetersiz kaldığım bir mevzudur Otuz Milyon Kelime farkı. Artık içim rahat. Çocukların ilk 36 aylık gelişimi neden bu kadar önemli diye soranlara, bazı çocuklar okula geldiklerinde maça neden bir sıfır geride başlıyor diye soranlara verecek bir yanıtım var artık: Bu kitabı okuyun!”

 ―Selçuk R. ŞİRİN

 “Çocuk muhteşem bir potansiyelle doğar. İçine doğduğu aile onu ya geliştirir ya da farkına varmadan kalıplar. Çocuğunu bilinçli olarak geliştirmek isteyen anne babalara Otuz Milyon Kelime kitabı, bilimsel çalışmalar sonucunda oluşturulmuş ve kendini kanıtlamış bir yöntem sunuyor. Bu kitabı okumalarını ve çocuklarıyla konuşma ile kitap okuma zamanlarını anne ve babaların birlikte oluşturmalarını içtenlikle öneririm. Çocuğunun geleceğini önemseyen anne ve babalar bu kitabı okuyunca çocuğun geleceğine gerçek yatırımın üç yaşına kadar nasıl yapılabileceğini öğrenecekler. Bu kitabın Türkiye’de yayınlanmasına vesile olan ve emeği geçen herkese çocuklarımız adına teşekkür ediyorum.”

 ―Doğan CÜCELOĞLU

 “Üniversite öğrencilerine yaptığınız bir eğitim yatırımını 1,4 oranında geri alıyorsunuz. İlköğretim öğrencilerine yaptığınız yatırımı ise 7 katı ile geri alıyorsunuz. Çocuk eğitimi üzerine yapılan her çalışma çok değerli bu ülkede. Bu yüzden Buzdağı Yayınevi’ni Elma Yayınevi’nin kurucusu sıfatıyla tebrik ediyorum; ülkemize değer katma çabasında oldukları için. Geleceğin bir Aziz SANCAR’ına, bir Hayrettin KARACA’sına, bir Nâzım HİKMET’ine, bir Mehmet Âkif ERSOY’una vesile olmalarını diliyorum. Bir yazar olarak da ülkede kitap basma cesaretine sahip böyle ilkeli insanların artmasını umuyorum.”

 ―Ahmet Şerif İZGÖREN

 "Çocuğa erişecek yegâne araç iletişimdir. Ebeveynler her şeyden önce iletişim becerisini artırmalıdır. Doğru kelimelerle kurulan iletişim kişilik gelişimini destekler. Yanlış seçilen kelimeler ise çocuğun duygu dünyasına zarar verir. Buzdağı Yayınevi’nin Türkçeye kazandırdığı Otuz Milyon Kelime işte bu gerçeği ortaya koyan önemli bir çalışma. Dr. Dana SUSKIND bilimsel gerçeklerle kelimelerin gücünü, sevginin iyi edici yanını ele almış. Çocuğa değer veren her yetişkinin kütüphanesinde yerini alması gereken bir eser."

 ―Pedagog Adem GÜNEŞYazar Dana Suskind
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 304
Cilt Durumu Ciltsiz
Yayın Tarihi 2020
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000009ZMGO
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Öğrenmede İlk Adımlar Uyku Rutini - Elizabeth Pantley Gezegenler Burçlarda ve Evlerde Travma Yaşayan Çocuğunuzu Iyileştirmek – Aletha J.Solter Sevmek Yetmez & Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça Bebeğin Aylık Gelişimi-Carol Pope Hayat Oyunla Başlar 03 Yaş - Gözde Erdoğan Otuz Milyon Kelime - Geliştiren Anne Baba - 2 Kitap Set Konuşma Yolculuğum - Mehbube Tuncer Açılın Ben Çocuğum - Müjdat Ataman Buzdağı Yayınevi Sevmek Yetmez - Otuz Milyon Kelime Bilinçli Bebek - Aletha J. Solter Otuz Milyon Kelime + Bütün Beyinli Çocuk + Evet Beyinli Çocuk - 3 Kitap Set Mış Gibi Yetişkinler - Mış Gibi Yetişkinler, Doğan Cüceloğlu (2 Kitap), Caprice B112 Kalem Hediye Ağlamalar ve Öfke Nöbetleri - Nazik Disiplin 2 Kitap Ağlamalar Ve Öfke Nöbetleri - Aletha J. Solter Yetişin Çocuklar - Yetişin Gençler 2 Kitap Takım - Prof.Dr.Selçuk Şirin Uyku Sorunlarına Kolay Çözümler Facebook Çağında Çocuk Büyütmek-James P. Steyer Anne Baba Cumhuriyeti - Dana Suskind, Lydia Denworth Hoş Geldim Bağırmayan Anne Baba Olmak - Carmine Gallo Harika Haftalar (Ciltsiz) - Frans Plooij Bebekler Ne İster : 0-2 Yaş Bebekler İçin - Elif Pınar Çakır Sütünüzü Nasıl Artırırsınız - Lisa Marasco Çocuğunuz Sizden Ne Bekliyor? - Yankı Yazgan Otuz Milyon Kelime + Bütün Beyinli Çocuk - 2 Kitap Set 99 Sayfada Bebek Beslenmesi-Gülbin Gökçay Tuvalet İletişimi / Evren Bay Şengül + Çocuklu Hayatın İlkeleri / Demet İlıkkan + Uyku Kitabı / Eren Kaya / 3' Lü Bebek Bakım Seti Çocuğunuza Kulak Verin - Aletha J. Solter
Başa dön