Baton

Maceraseverlerin ve doğa yürüyüşlerinde bulunanların sıklıkla kullandığı outdoor batonlar, kullanıcısına yol arkadaşlığı yapmanın yanı sıra, fonksiyonel özellikleri sayesinde yol boyunca karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Trekking, hafif eğimli tırmanışlar ve kar yürüyüşleri gibi, zorlu arazi koşullarında doğa sporu yapanların destek ekipmanı olarak kullandığı batonlar, her türlü arazi koşuluna mukavemet gösterecek şekilde dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Siz de doğada spor yapmayı seviyorsanız, outdoot baton kullanarak hem güvenli hem de keyifli bir yürüyüş deneyimi gerçekleştirebilirsiniz. 

Outdoor Baton Kullanımının Faydaları

Doğa yürüyüşleri, yüzeysel olarak bakıldığında herhangi bir risk teşkil etmeyen ve uygulaması kolay bir spor olarak görülebilir. Fakat, yürüyüş yapılan alanın coğrafi özellikleri ve hava koşulları gibi fiziki etkenler, yapılması planlanan doğa yürüyüşünün seyrini değiştirebilir. Outdoor batonlar tam olarak bu noktada devreye girer ve güvenli bir yürüyüş gerçekleştirmenize katkı sağlar. Sağ ve sol el için ayrı ayrı tasarlanan batonlar, uç kısımlarındaki sivri bölgelerin, adım frekanslarına göre zemine temas ettirilmesi prensibine göre kullanılır. Yürüyüş esnasında batonların yere temas ettirilerek mesafe katedilmesi esnasında , bacak kuvveti desteklenir ve ekstra çekiş gücü sağlanır. Bu da yürüyüş performansına katkı sağlar. 

Yürüyüş yolunuzu outdoor batonlar kullanarak, karşınıza çıkabilecek dikenli otlardan ya da dengenizi bozabilecek ufak taş parçalarından temizleyerek daha güvenli hale getirebilirsiniz. Eğimli arazilerden aşağıya inişlerde, hızlanmamak için yatay yönlü yürüyüşler ya da dizlerin hareket kabiliyetinin kısıtlanmasına dönük yürüyüşler yapılması gerekir. Her iki yöntemde de, bacağa bütünüyle fazladan yük biner ve bir süre sonra rahatsızlık hissi vermeye başlar. Eğimli araziden iniş esnasında da, outdoor baton kullanılarak hız rahatlıkla kontrol edilebilir. Üstelik, bu yöntemle vücut ağırlığı kollara ve bacaklara eşit olarak dağılarak herhangi bir uzuvda fazladan yük hissedilmesi engellenmiş olur. 

Batonların kolaylık sağladığı bir diğer alan ise karlı ve buzlu bölgelerde yapılan yürüyüşlerdir. Bu bölgelerde yapılan yürüyüşler esnasında dengenin sağlanması ve korunması güçtür. Dolayısıyla yürüyüş esnasında düşme problemi yaşamanız olağandır. Karlı ve buzlu bölgelerde yaptığınız yürüyüşler esnasında da outdoor batonu kurallara uygun bir şekilde kullanarak daha stabil bir yürüyüş deneyimi elde edebilirsiniz. Bu sayede hem güvenli spor yapma şansına sahip olursunuz hem de karlı alanda yürüyüş yapmanın keyfini yaşarsınız.

Outdoor Baton Fiyatlarına Etki Eden Unsurlar 

Bir spor ekipmanı, fiziksel ve işlevsel olarak ne kadar donanımlı olursa, belirlenen fiyat da ekipmanın özellikleri doğrultusunda fazla olur. Bu kapsamda outdoor baton fiyatları da markalara ve modellere göre değişkenlik gösterir. Fiyatların belirlenmesindeki öncelikli unsur malzeme niteliğidir. Alüminyum ya da karbon fiber bileşiminden üretilen batonlar, son derece dayanıklıdır ve uzun süreli kullanıma uygundur. Dolayısıyla bu ürünlerin fiyatları, daha yüksektir. Baton fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan bir diğer unsur da işlevsel donanımdır. Elin anatomik yapısını destekleyen kabza, hızlı kilitleme sistemi, ayarlanabilir uzunluk ve hafiflik, baton fiyatlarına doğrudan etki eden donanım özellikleri arasındadır.


  • Outdoor batonun kullanım tekniği var mıdır?

  • Outdoor batonlar, herhangi bir dengesizlik yaşanmaması adına, yürüyüş temposuna uygun vücut salınımına göre kullanılmalıdır.
  • Hangi yaş aralığındaki kullanıcılar outdorr baton kullanabilirler?

  • Batonlar, fiziksel olarak ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Dolayısıyla doğa yürüyüşlerinde bulunan her yaş grubundan doğasever, outdoor baton kullanımı gerçekleştirebilir.
  • Outdoor baton, kayak batonu olarak kullanılabilir m?

  • Outdoor ve kayak batonları, fiziksel özellikleri itibarıyla birbirinden farklı yapıdadır. Dolayısıyla, her ikisinin de kullanım alanları farklıdır.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Outdoor Baton Fiyatları

117 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 117 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?