Outdoor Kol Saati

Doğa sporları ile ilgilenen sporcuların olmazsa olmaz ekipmanlardan biri outdoor kol saatleridir. Outdoor kol saatleri, başlangıçta gün doğumu ve batımı gibi zamanları takip etmek için geliştirilmiş olmasına rağmen günümüzde üst düzey özellikler taşıyan saat modelleri olarak karşımıza çıkar. Hava tahminden GPS’e kadar birçok özellik ile donatılan saatler, profesyonel sporcuların tercihi olur.

Outdoor Kol Saatleri ve Özellikleri

Outdoor kol saatleri, sıra dışı özelliklere ve güçlü tasarımlara sahip saatleri kapsar. Özellikle doğa şartlarına dayanıklı yapıları ile standart modellerden ayrılan saatler, yüksek su geçirmezlik seviyelerinin yanında sıcağa, soğuğa ve darbelere karşı dayanıklı tasarımlar olarak alıcıya sunulur. Güçlü yapıları ve fonksiyonel özellikleri ile ihtiyaç duyulan birçok özelliği taşıyan saatler Casio, Suunto DX, Leatherman Tread veya Puma gibi markaların özel üretilen saat serileri arasında bulunabilir.

Outdoor saatler, marka ve modeline göre değişiklik göstermesine rağmen dünya saati, geri sayım aracı, aydınlatmalı ekran, kronometre, termometre, alarm, saat sinyali ve takvim gibi gelişmiş özellikler taşır. Özellikle termometre gibi işlevlere sahip saatler, sıcaklığı ölçerek doğada hayatı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Arka LED ışık gibi fonksiyonlar ile geceleri ikinci bir cihaza gerek duymadan saati öğrenmenize imkân veren modeller, markasına göre ışığın açık kalma süresi gibi fonksiyonlar ile özelleştirilebilir.

Dünya saati özelliği ile farklı bölgelere seyahat eden sporcular için ideal bir kullanım sunan fonksiyonel saatler, otomatik saat ayarlama özelliği taşır. Geri kronometre özelliği ile trekking, kaya tırmanışı gibi doğa sporlarında en büyük yardımcınız olur. Outdoor saat modellerinde basınç ölçmek için barometre de bulunur. Tırmanışlarda hava değişimi takip etmeyi sağlayan barometre fonksiyonu ile birlikte saat modelleri arasında rakım ölçme özelliği taşıyan ürünlere de erişilebilir. Dağcılık için oldukça işlevsel olan rakım ölçme özelliği, profesyonel sporcular için basınç farklarını takip etmeyi mümkün kılar.

Outdoor saatler arasında navigasyon özelliği ve pusula özelliği bulunan ürünlere de erişilebilir. Uzun süreli doğa gezilerde hayatı öneme sahip olan pusula ve navigasyon özellikleri, saat seçerken en ayırt edici fonksiyonlar arasında yer alır. Saatlerin su geçirmezlik seviyeleri de oldukça önemli bir kıstastır. Yağmurlu bölgelerde, tırmanışta veya dalış yaparken endişelenmeden kullanılan outdoor saatler, standart olarak 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliği taşır. Dayanıklılık açısından ise mineral cam, silikon kordon ve çelik kasa sistemi ile öne çıkan outdoor saatler, markasına göre kalite açısından değişiklik gösterir.

Outdoor Kola Saati Seçiminde Püf Noktalar

Outdoor kol saati seçiminde ilk kıstas yapılacak olan doğa sporu ve bölgedir. Yurt dışında yapılacak kamp, tırmanış, trekking gibi uzun soluklu gezilerde otomatik saat ayarlama özelliği, navigasyonu, pusulası bulunan saatleri tercih etmeniz tavsiye edilir.

Saat seçiminde saatin sessiz modu olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Sessiz çalışma modu bulunan saatler, gece uyurken size rahatsızlık vermeyecektir. Aynı zamanda saatin rahat taşınması ve ağırlığı gibi özelliklere dikkat etmeniz önerilir. Silikon kordonu bulunan saatler hem daha rahat taşınacağı için hem de daha hafif olduğu için tercih edilmelidir. Ağırlık açısından ise genel olarak 51 gram ile 200 gram arasında ağırlıkları değişen saatlerden uygun olanı seçebilirsiniz.

Saat seçmeden önce saattin GPS, pusula gibi özelliklerinin çevrimdışı çalışıp çalışmadığını öğrenmeniz önerilir. Doğa içinde internete erişim sınırlı olacağı için çevrimdışı yön ve haritaya gösteren saat modellerini seçmeniz büyük önem taşır. Özellikle çevrimdışı renkli haritalandırma yapan saatlerin oldukça pratik bir kullanım sunacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Outdoor Kol Saati

255 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 255 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?