Paintball oyunu, ormanlık alanda ya da özel tasarlanmış oyun parkurlarında takım halinde oynanan bir spor olduğu için son derece seviliyor ve ilgi görüyor. Oyunu oynamak için oyuncuların kullanması gereken tüm ekipmanlar, outdoor paintball malzemeleri içerisinde yer alıyor. Geniş ürün yelpazesi içinde boya atan havalı tüfek ve tabanca modellerinden korunma amacıyla giyilen kıyafetlere kadar çeşitli ürün alternatifleri bulunuyor. Rakiplere hücum ederken kullanılacak silah türü ve rakiplerin silahlarından ve çevresel faktörlerden korunurken kullanılacak malzemeler, paintball sporunun keyifli ve güvenli bir şekilde yapılmasını mümkün hale getiriyor. Herhangi bir yara almadan oyunu tamamlayabilmek ve oyun sonuna kadar konforlu biçimde mücadele edebilmek için paintball ürünlerinden eksiksiz olarak faydalanmak gerekiyor.

Outdoor Paintball Malzemeleri Özellikleri

  • Outdoor paintball malzemeleri, genel olarak kamuflaj desenle tasarlanıyor. Böylelikle oyuncunun rakipleri tarafından fark edilmesi ve hedef haline gelmesi zorlaşmış oluyor.
  • Oyun, engebeli doğal alanlarda veya parkurlarda oynandığı için oyuncu sıkça zemine düşme riskiyle karşı karşıya kalıyor. Ayrıca oyuncu vurulduğu anlarda da zemine düşebiliyor. Paintball ürünleri, düşüş ve vurulma anlarında darbeyi yumuşatmaya yardım ediyor.
  • Rakibi oyunda saf dışı etmek için gövdesinden vurup boya izi bırakmak gerektiğinden oyuncunun kendine uygun bir paintball silahı seçmesi oldukça önem arz ediyor. Seçenekler arasından birçok kısa ve uzun namlulu silah alternatifi olması, oyuncuya ideal model seçimi yapma şansı veriyor.
  • Belli bir senaryoya göre oynanan ve süreleri normal bir oyuna göre uzun olan oyun ve turnuvalarda outdoor paintball malzemeleri kullanılarak oyuncunun maksimum rahatlık elde etmesi sağlanıyor.
  • Yedek malzeme işlevi gören tetik kilidi, yedek namlu ve tüp valfi gibi çeşitli parçalar, paintball ürünlerinin yenilenmesine ve tekrar kullanılır duruma gelmesine olanak tanıyor.

Paintball Tabanca ve Tüfekleri

Outdoor paintball malzemeleri içerisinde bulunan paintball silahları, tabanca ve tüfekler olmak üzere temel olarak iki gruba ayrılıyor. Tüfekler, uzun mesafeli kullanım için uygunken tabancalar ise yakın mesafeli kullanımda tercih edilen silah çeşitleri oluyor. Çelik, alüminyum, polimer ya da sentetik malzemeler kullanılarak üretilmiş olan paintball tabanca ve tüfek modelleri, ağırlık, güç, kalibre ve şarjör tipi gibi özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla her paintball silah modelinin kullanım şekli ve etki alanı benzerlik taşımayabiliyor. Bir silah modelinin etki alanı, silah kullanılarak ne uzunlukta atışlar yapılabileceğini metre cinsinden ifade ediyor. Dürbün takılarak kullanılabilen tüfek modelleri, uzun mesafeli atış yapmayı mümkün kılıyor.

Paintball Kıyafetleri

Güvenlik kuralları nedeniyle paintball oynamak isteyen her oyuncunun koruyucu nitelikte çeşitli kıyafetler giyme zorunluluğu bulunuyor. Paintball kıyafetleri olarak adlandırılan ürünler içerisinde tüm vücuda yönelik modellerin yanı sıra bölgesel şekilde kullanılan koruyucu özellikli ürünler de yer alıyor. Esnek hareket etme olanağı sunmakla birlikte sağlamlıklarıyla ve zor yıpranmalarıyla dikkat çeken tulum modelleri, tüm vücuda giyiliyor. Gövde bölümüne giyilen paintball yelekleri, vücudun üst kısmının korunmasını ve vurulma anlarının etkisinin yumuşak olmasını sağlıyor. Dizlik gibi ekipmanlar ise kullanıldıkları hassas ve sakatlanmaya müsait bölgeleri, düşme gibi durumlar meydana geldiğinde darbelere karşı koruma görevi üstleniyor. Paintball kıyafetlerinin kolay şekilde temizlenebilir olması da son derece önem taşıyor. Kıyafetler, oyun alanında toz, toprak ve çamur gibi etkenlerden dolayı hızlıca kirlenebiliyor. Sporcu vurulduğunda ise kıyafetin büyük bir bölümü ciddi oranda boyanmış oluyor. Çeşitli markalar tarafından dizayn edilmiş olan, leke tutmayan ve hızlı biçimde temizlenebilen paintball kıyafetleri, sporculara oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım olanağı sağlıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Paintball Malzemeleri

Konumseçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483604/22007826/1302560