Oyunlar & Bulmacalar

Çocukların ve yetişkinlerin oynayabileceği oyunları okurlarına aktaran kitaplar aracılığıyla keyifli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. İçeriklerinde farklı oyunlara yer veren kitaplar yardımıyla yeni oyunları deneyimleyip becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Yalnızca satranç, strateji, zekâ gibi belirli bir kategoriye özgü oyunlara yer veren eserleri de tercih edebilirsiniz. Bulmaca kitapları çok sayıda bulmaca testi içererek bilgilerinizi tazelemenize yardımcı olur. Hafızayı güçlendiren oyunlar, eğlenceli vakit geçirme olanağının yanı sıra zihinsel faaliyetler geliştirerek bilgileri daha kolay hatırlayabilmenize katkı sağlar. Boyama sayfalarına sahip oyun kitaplarını tercih ederek çizim yeteneğinizi kullanabilirsiniz. Çocuklara yönelik boyama kitapları ile çocuğunuzun vaktini verimli değerlendirmesine olanak tanırsınız. Asya'dan çıkmış ve binlerce yıllık geçmişe sahip oyun türlerini daha iyi öğrenmek için bu konularla ilgili hazırlanmış başlangıç kitaplarını satın alabilirsiniz. Oyunların tarihsel gelişimlerini ve kurallarını öğrenerek daha bilinçli bir oyuncuya dönüşebilirsiniz.

Okul Öncesi Oyun Kitapları Nelerdir?

Henüz okuma yazma öğrenmemiş çocuğunuza yeni yetiler kazandırmak için, Aysel Şentürk Gür'ün 2,5 ile 4 yaş arasındaki çocuklar için hazırladığı İlk El İşi Kitabım gibi eserlerden yararlanabilirsiniz. El becerilerini özgürce kullanmayı sağlayan kitaplarla aynı zamanda çocuğunuzun renkleri ve şekilleri tanımasını da sağlayabilirsiniz. Çocukların oynayabileceği basit oyunları anlatan kitaplar da okul öncesinde ebeveynlerin faydalanabileceği eserlerdendir. Şarkı söylemek, resim çizmek, şekilleri tanımak gibi farklı türlerde çocuklara öğretici bir şekilde vakit geçirten kitapları kullanarak kızınız ya da oğlunuz için daha da iyi bir öğretmen olabilirsiniz. Renkleri ve hayvanları görseller üzerinden tanıtan okul öncesi kitapları sayesinde okuma yazma bilmeden görsel hafıza aracılığıyla yeni bilgiler öğrenilebilmektedir. Görerek öğrenilen bilgilerin daha da akılda kalıcı hale gelmesi sayesinde çocuğunuzun okul çağına geçişte daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yetişkinler İçin Oyun Kitapları Nelerdir?

Yetişkinlerin boş vakitlerini daha iyi değerlendirebilmesine yardım eden oyun kitapları, genellikle bilgi ölçümü yapmaya ve hafızayı kullanmaya katkı sağlar. Popüler oyun kitapları arasındaki bulmacalar sayesinde kelime haznenizi geliştirebilir, yeni coğrafî bilgiler edinebilirsiniz. Çözümleriyle beraber basılan bulmacalar, merak ettiğiniz soruların yanıtlarını kısa sürede bulabilmenizi sağlar. Zorluk seviyeleri değişiklik gösteren çengel bulmaca kitapları arasından dilediğinizi satın alıp çözmeye başlayabilirsiniz. Sudoku ve satranç kitapları ile bu zihin sporlarına giriş yapabilirsiniz. Taktik ve stratejilerin yanı sıra yeni başlayanlar için kuralları da aktaran Başlangıç Düzeyi Satranç Ders Kitabı gibi eserlerle yeni bilgilere sahip olabilirsiniz. Önemli oyuncuların kaleme aldığı oyun kitapları ile bu kişilerin taktiklerini ve kendilerine özgü oyun stillerini daha yakından tanıyabilirsiniz. Yetişkinlere yönelik zekâ oyunlarını anlatan kitaplar ise hafıza kaybı sorunu yaşayan kişiler için iyi bir tercih oluşturur.

Oyun Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Kuşe kâğıda basılan ve renklilikleriyle çocukların ilgisini çeken oyun kitapları, aile bütçesini zorlamayan fiyatlarıyla ilgi çeker. Sayfa sayıları farklılık gösteren eserler, oyunlar hakkında giriş düzeyinde ya da daha ileri seviyelerde bilgi alabileceğiniz kitapları kütüphanenize ekleyebilmenizi sağlar. Kolay anlaşılır anlatımları ve görsellerle desteklenen tasarımları sayesinde çocukların ve ebeveynlerin beğenisini kazanan eserlerle vaktinizi daha dolu bir şekilde geçirebilirsiniz. Satranç tutkunları için yazılmış Satrançta Kazandıran Stratejiler ya da Satrançta Kazandıran Oyun Sonları gibi kitaplarla rakibinizi alt edebileceğiniz yeni taktikler öğrenebilirsiniz. Sudokunun püf noktalarını öğrenebileceğiniz yapıtlarla alanında uzman isimlerin birikimlerinden faydalanabilirsiniz. Zekâ oyunları aracılığıyla çocuğunuzun pratik bir şekilde işlem yapma yeteneğini geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Çocuklarla ebeveynlerin bir arada oynayarak sosyalleşebileceği oyunları anlatan kitapları satın alarak çocuklarınızla arkadaş olabilirsiniz. Çocuk psikolojisini anlamanıza da yardımcı olan oyunlar sayesinde daha bilinçli bir şekilde çocuğunuzu yetiştirmeniz mümkün.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyun Kitapları

1152 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 46 / 1152 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?