Arabesk Plak Fiyatları

Müzik dinlemek ruhu dinlendiren bir aktivite olarak görülür. Bu yüzden sizler de vakit buldukça müzik dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Bunun için farklı yöntemler kullanılabilir. Retro tarzı benimsiyor ve geçmişe ait şeylerin bugün de de kullanılmasını seviyorsanız plaklar tam size göre müzik kaynakları olacaktır. Hem plakların hem de plakçalarların görüntüsünden etkilenerek daha keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Müzik tarzınız doğrultusunda bu plaklar arasından seçimler yapabilirsiniz. Her tarza her kişiye uygun olarak müzikler vardır. Arabesk müzik tarzını benimsemişseniz, bu plaklar arasından seçimler yapabilirsiniz. Dinleyebileceğiniz her sanatçı için mutlaka bir plak bulabilirsiniz. Bu plaklar üç çeşit olarak karşınıza çıkabilir. 33’lük, 45’lik ve 78’lik plaklar olarak karşılaşabileceğiniz bu ürünler kendi arasında değişiklik gösterir. 33’lük ve 45’lik plaklar plastik malzemeden üretilirken, 78’lik plaklar sert bir malzemeden üretilerek taş plak olarak sınıflandırabilir. Tercihiniz doğrultusunda bu plaklar arasından seçimler yapabilirsiniz. Sevdiğiniz bir tarz olarak arabesk plak fiyatları hakkında soru işaretleriniz olabilir. Tercih edeceğiniz plağa bağlı olarak değişiklik gösteren bir durumdur. Seçeceğiniz sanatçı ve plak çeşidi doğrultusunda farklılıklar yaşanabilir. 

Plak Çeşitleri 

Plaklar arasından en sık tercih edilen model 45’lik plaklardır. Bu plakların çapları 17,5 ile 25 cm arasında değişiklik gösterebilir. Bu tip plaklar, her iki yüzeyinde de birer şarkı bulundurur. 33’lük plaklar ise 17,25 ve 30 cm arasında değişiklik gösterir. Toplamda 8-10 şarkı bulundurduğundan bir albüm olarak görülür. Bu özelliği sayesinde ‘uzunçalar’ olarak da adlandırılırlar. 78’lik plakların çapları 10-25 cm arasındadır. Bu tip plaklar oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Kullanırken oldukça özenli olmanız önerilir. Taş plak olarak bilinirler. Bu plakların hassas bir noktası vardır. 78 devri destekleyen bir plak çalar kullanılarak dinlenmesi gerekir. Aksi takdirde plaklarınızın zarar görmesi muhtemeldir. 

Geçmişten bugüne kadar hemen hemen her ses sanatçısı için bulabileceğiniz bu plaklar ile arabesk tarzı doğrultusunda da en kaliteli müzik albümlerine ulaşabilirsiniz. Bu plaklarla koleksiyon oluşturarak Retro müzik ruhunuzu yansıtabilirsiniz. Aynı zamanda ulaşabileceğiniz plak setleri de mevcuttur. Farklı sanatçıların ve albümlerin bir araya gelerek oluşturduğu bu setleri de koleksiyonunuza katabilirsiniz.

Müslüm Gürses Plak

Arabesk müziğin önemli isimleri arasında Müslüm Gürses de yer alır. Sizler de Müslüm Gürses seviyor ve şarkılarını dinlemekten keyif alıyorsanız ona ait şarkıların yer aldığı plakları dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Müslüm Gürses’in birbirinden farklı şarkısı vardır. Yıllardır insanların gönlünde bambaşka bir yere sahiptir. Gerek sesinin gerek de seslendirdiği şarkıların kalitesinden dolayı gönüllerde taht kurmayı başarmış bir sanatçıdır. Plak üzerinden onu dinlemek sizin için bambaşka bir hava yaratabilir. Plaklar her zaman nostalji ruhunu sizler için taşımaya devam eder. Sahip olacağınız bir Müslüm Gürses plak ile bu keyfi son derece kaliteli bir şekilde yaşayabilirsiniz. Sizin için içerisinde yer verilmiş tüm şarkılara nostalji tadında ulaşmış olabilirsiniz. Şarkı başlar başlamaz kendinizi tarihin o geçmiş sayfalarına bırakmış gibi hissedebilirsiniz. Bu doğrultuda çeşitli plaklar arasından sizin için en uygun olanı seçmelisiniz. Seçeceğiniz her tarza göre fiyat değişebilir. Plakların tarzına ve kayıt özelliklerine göre değişiklik gösteren bu fiyatlar Müslüm Gürses plak fiyatları için de geçerlidir. Seçeceğiniz plak doğrultusunda en doğru fiyat bilgisine sahip olursunuz. En uygun fiyatlar üzerinden bu plaklara sahip olmak istiyorsanız tercihinizi buradan yana yapmalısınız.

Zeki Müren Plak

Zeki Müren bir devrin en ünlü sanatçılarından olarak gönüllerde yer etmeyi başartmıştır. Hemen hemen her şekilde sizlerle buluşturulan şarkıları, o dönemin ruhunu yansıtmak için plaklar üzerinden de gerçekleştirilir. Sahip olacağınız bir Zeki Müren plağı ile dinlemek istediğiniz her şarkıya ulaşabilirsiniz. Bu konuda farklı seçenekler mevcuttur. Sevdiğiniz şarkıların bir arada yer aldığı plaklardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Plak üzerinden Zeki Müren dinlemek sizin için bambaşka bir hava yaratabilir. Eski alışkanlıkları yeniden yaşamak ve yaşatmak istiyorsanız plaklar ve plakçalarlar sizler için uygun ürünler olur. Bu doğrultuda, Zeki Müren plak fiyatları da değişiklik gösterir. Özelliklerine göre değişen plak fiyatları arasından hem bütçenize hem de plakçalarınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Ferdi Tayfur Plak

Ferdi Tayfur da dönemine damga vurmuş önemli ses sanatçılarından biridir. Bugün bile hala dinlenmeye devam eden bu sanatçının birbirinden farklı birçok şarkısı vardır. Arabesk seven biri olarak sizler de Ferdi Tayfur şarkılarını farklı şekillerde dinleyebilirsiniz. Bu şarkıları plakla buluşturmak geçmişe dönmenizde oldukça etkili olacaktır. Nostalji seviyor ve Ferdi Tayfur şarkılarını da bu havada dinlemek istiyorsanız plak ve plakçalardan yardım alabilirsiniz. Bu noktada merak edeceğiniz ilk şey Ferdi Tayfur plak fiyatları olabilir. Her plakta geçerli olduğu gibi bu plaklar için de aynı fiyatlandırma standartları geçerlidir. Tercih edeceğiniz plağın sahip olduğu özellikler doğrultusunda değişen fiyatlar arasından sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de plakçaların sahip olduğu teknik özelliklerdir. Alacağınız plakları hangi plakçalar üzerinde çalıştıracaksanız ona uygun plaklar arasından seçmeniz gereklidir. Ancak bu şekilde güvenli ve doğru bir kullanım sağlayabilirsiniz. 

Karışık Arabesk Plak

Her müzik tarzının hitap ettiği farklı gruplar vardır. Kimileri hareketli müzik severken kimileri arabesk tarzdan hoşlanır. Arabesk tarzın da kendi içerisinde barındırdığı birçok sanatçısı vardır. Bazılarının özellikle sevdiği sanatçılar olabildiği gibi bazılarının da sevdiği asıl şey arabeskin kendisi olur. Bu gibi durumlarda dinleyeceğiniz müzikler için sanatçıdan çok müzik tarzını önemsemiş olursunuz. Arabeskin en çok plaklara yakıştığını düşünüyor ve plakçalarınız için uygun bir plak arıyorsanız burada bulunan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Hemen hemen herkese hitap edebilecek plaklar mevcuttur. Sevdiğiniz bir sanatçı varsa sadece onun şarkılarının olduğu bir plağı tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte farklı şarkıların ve farklı sanatçıların bir arada olduğu bir plak da tercihiniz olabilir. Bu plaklar aracılığıyla çok sayıda arabesk sanatçıyla buluşabilirsiniz. Siz de seçeceğiniz bir karışık arabesk plak ile tüm bu fırsatları yakalamış olursunuz. Size nostaljik anlar yaşatacak birçok sanatçı sizin için özenle seçilmiştir. Bu sanatçıların da kıymetli şarkıları arasından seçimler yapılarak genel dinleyici zevkine hitap edebilecek karışık bir plak ortaya konmaya çalışılmıştır. Tek sanatçı yerine birçok sanatçıdan şarkılar dinlemek istiyorsanız bu plaklar sizin için oldukça uygun ürünlerdir. Karışık plak çeşitlerine buradan en uygun fiyatlar üzerinden ulaşabilirsiniz. Seçeceğiniz bir ürüne kolaylıkla sahip olurken aynı zamanda güvenli bir şekilde de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Plaklar ile nostaljik anları yeniden yaşamak ve yaşatmak artık sizin için çok daha kolay bir hale geliyor. 

45’lik Plak Nedir?

45’lik plaklar plastik maddeden oluşur. Taş plaklara göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. 17,5 çapa sahip olan bu plaklarda her iki tarafta da birer şarkı bulunur. Dakikada 45 devir dönmesinden dolayı 45’lik plak olarak adlandırılırlar.

Kaç Çeşit Plak Vardır?

Plak çeşitleri ölçüleri doğrultusunda değişiklik gösterir. 3 farklı plak vardır. Bunlar 33’lük, 45’lik ve 78’liktir. 

33’lük Plak Ne Anlama Gelir?

45’lik plaklarla aynı malzemeden üretilen bu plakların çapı onlardan farklı olarak daha büyüktür. Her yüzünde 5-6 şarkı vardır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arabesk Plak Fiyatları

263 ürün listeleniyor
Esen Müzik
Kervan Plakçılık
Elenor
Elenor Plak
İstanbul
Erdal
İz Müzik
Emre Müzik
Kervan
Turkofon
Yaşar Plak
Bayar Müzik
Evren
Türküola
Deka Müzik
Esen
Taç
İstanbul Plak
Ati Müzik
Coşkun Plak
,
ADNAN ŞENSES
AŞIK MAHZUNİ ŞERİF
ATA DEMİRER
AZER BÜLBÜL
Azize
Baki Çallıoğlu
Bergen
BURHAN ÇAÇAN
CENGİZ KURTOĞLU
Çeşitli Sanatçılar
ERCAN TURGUT
ESENGÜL
FERDİ ÖZBEĞEN
FERDİ TAYFUR
Gökhan Güney
GÖNÜL AKKOR
GÜLDEN KARABÖCEK
GÜLLÜ
GÜLTEN
Alternatif Müzik
Arabesk
Blues
Club
Country
Dans Müzikleri
Elektronik
Enstrümantal Müzik
Etnik Müzik
Fantezi Müzik
Film Müziği
Folk
Halk Müziği
Hardcore
Heavy Metal
Hip Hop
Jazz
Klasik
Klasik Müzik
Newage
Hepsiburada Limiti
Premium Fırsatları
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Sanatçı
Toplam 36 / 263 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?