Raptiyeler, pfis ve ev ortamında daha düzenli ve verimli bir alan yaratmanın en önemli yardımcılarından biridir. Düz ve geniş başlı olup sivri uçları sayesinde evrak, bloknot ve kartonları yumuşak zeminlere sabitlemek için kullanılır. Raptiyeleri kullanarak unutmamanız gereken notları, bilgileri veya fotoğrafları duyuru ve mantar panolara tutturup göz önünde olmalarını sağlayabilirsiniz.

Raptiyeleri kullandığınızda hem hatırlamak istediklerinizi bir araya getirmiş olur hem de masanızda daha düzenli çalışma alanı yaratırsınız. Dolayısıyla küçük ve maliyeti düşük olan raptiyeler üretkenliğinize olumlu anlamda katkıda bulunur. Yaklaşık bir iki cm boyutunda olan raptiyeler paket halinde satılır. Ambalajları tüp, karton ya da plastik kutu şeklindedir.

Raptiyeler nerelerde kullanılır?

Raptiyeler genellikle ofis ortamlarında kullanılmak üzere tercih edilmelerine rağmen ev düzeninde de çok rahat kullanılır. Anımsamak istediğiniz notlar, ziyaret etmek istediğiniz ülkeler, çıktığınız seyahatlerden en sevdiğiniz fotoğraflar ve o gün yapmanız gereken alışverişin listesini raptiyeler sayesinde panolara sabitleyebilir, masanızı gereksiz ve dağınık kâğıtlardan kurtarabilirsiniz. Dijital ortamda saklamak istemediğiniz ve göz önünde durmasını tercih ettiğiniz iş listelerini ve doğum günü hatırlatmalarını raptiyeler ile düzenleyebilirsiniz. Bir arada durmasını gerekli gördüğünüz kâğıtlarınızı bir raptiye yardımı ile arka arkaya sabitleyebilir, böylece kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca raptiyelerin yaygın kullanım alanlarının yanında yaratıcılığınızı geliştirecek farklı yollar da mümkün. Yapımı oldukça basit ve aynı zamanda özgünlüğünüzü ortaya çıkaracağınız tasarımlara imza atabilirsiniz. Hatta bu aktiviteleri aile içi etkinliğine dönüştürüp çocuklarınızla harika hafta sonları geçirebilirsiniz.

Raptiye çeşitleri nelerdir?

Çoğunlukla dört ayrı çeşit olarak bulunan raptiyeler kullanım amaçlarına göre değişkenlik gösterir. 

Pirinç raptiye: Yassı şeklinde olan bu raptiye tamamen mantar zemine gömülür. Tam olarak gömülmesi suretiyle tutturulan notlar çok daha rahat okunur. Pano yüzeyinde çıkıntı kalmaması sayesinde birden fazla belge ve not için idealdir.

Maşa raptiye: Eğer asacağınız notun üzerinde delik kalmasını istemiyorsanız maşa raptiye sizin için en uygun raptiye çeşididir, iki ucu sayesinde notlarınızı kolayca yerleştirebilirsiniz.

PVC raptiye: Farklı renkte bulabileceğiniz raptiyelerdir. Sabitlemek istediğiniz notlarınızı aynı zamanda gruplandırmak isterseniz aynı renk tiplerini kullanabilir, kendinize en uygun düzeni de yaratabilirsiniz.

Toplu iğne: Klasik toplu iğneler de raptiye görevini görür. Pano ve zeminlere kolay iğnelenir ve fonksiyoneldir. Ev ve ofis yaşamınızda iğne gerektiren her türlü iş için kullanılabilir. Metal renkte olan çeşitlerinin yanında renkli olanları da mevcuttur.

Bu dört farklı çeşidin yanında son yıllarda değişik desenli raptiyeler de görmek mümkün. Popüler hayvan ve meyve desenli raptiyelerle sabitlemek çok keyifli.

Raptiyeyle yapılan tasarımlar nelerdir?

Raptiyeyle dekoratif tablo yapmak

En basit ve kolay dekorasyon önerilerinden biri de mantar panoları raptiyeler sayesinde keyifli tabloya dönüştürmektir. Eviniz ve iş yerinizdeki mantar panonuzu, çerçevenizin boyutuna göre boyayarak renklendirmekle işe başlayabilirsiniz. Panonuzu dekorasyonunuza uyacak renge boyadıktan sonra raptiye yardımı ile üzerine istediğiniz mesajı yazabilir ve şekli yaratabilirsiniz. Böylece iki basit malzemeyle çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza orijinal bir doğum günü hediyesi verebilir, kendi evinizde en uygun duvara tablo olarak asabilirsiniz.

Raptiyeyle duvar saati yapmak

Renkli raptiye çeşitlerini kullanarak duvar saati yapmak oldukça keyifli olabilir. Ahşap zeminin üzerine saat aralıklarını farklı raptiyelerle belirlediğiniz yuvarlak bir şekille başlayabilirsiniz. Başka bir saatten çıkaracağınız mekanizma, akrep ve yelkovanı bu yuvarlakla birleştirdiğinizde işlem tamamdır.

Raptiyeyle hediye paketleme nasıl yapılır?

Yaptığınız hediye paketleme işlemlerinde ve ağzı açık poşetlerinizi kapatmak için raptiyeleri tercih edebilirsiniz. Renkli çeşitleri seçerseniz paketlemeniz daha eğlenceli olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Raptiye Çeşitleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 403 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15547/15396