Rezistanslar

Kinetik enerjinin mekanik enerjiye dönüşmesi, kimyasal enerjinin termal enerjiye dönüşmesi gibi bazı enerji dönüşümleri birçok alanda insanlara fayda sağlar. Bu dönüşümler için bazı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Rezistans da bu alanda kullanılan ürünler arasında yer alır. Rezistans nedir ve nerelerde kullanılır gibi sorulara yanıt arıyor olabilirsiniz. Elektrik enerjisini dönüştüren rezistans teli, endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılır. Doğalgaz olmayan evlerde genellikle termosifon kullanılır. Termosifon soğuk suyu deposuna aldıktan sonra rezistans ısıtıcı devreye girer. Termosifon rezistans sayesinde suyun ısıtılması sağlanır. Böylece mutfak ve banyoya aynı anda sıcak su verilmiş olur. Rezistans çeşitlerini inceleyerek kendinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Kullanışlı Tasarımıyla Rezistans Çeşitleri

Ev aletlerinde de ısıtıcı rezistans avantajlarından yararlanılır. Fırın rezistans modelleri elektrikli tüm fırınların kabinlerinde bulunur. Yüksek direnç sahibi bu modeller uzun ve ince tel rezistanstan oluşur. Bu ürün sayesinde fırının içerisinde yüksek bir ısı hareket haline geçer. Böylece fırının işlevsel özelliklerinden faydalanabilir, pratik bir şekilde lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. 600 watt rezistans, fırın için idealdir. Fırın rezistans fiyatları avantajlı aralıklarla sunulur. Uygun fiyatlı 24v rezistans modellerine sahip olabilirsiniz. Bulaşıkların makinede yıkanırken temiz olması için sıcak suya ihtiyacı olur. Bulaşık makinesi rezistansı bu görevi üstlenerek makineye dolan soğuk suyu ısıtır. Böylece yıkama işlemi daha hijyenik bir şekilde gerçekleşir. Bulaşık ve çamaşır makineleri için 1000w rezistans seçenekleri mevcuttur. Elektrikli ısıtıcı rezistans modellerine göz atabilir, kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Hayatınızı Kolaylaştıran Isıtıcı Rezistans Seçenekleri

Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan kettle, kahve makineleri, çay makineleri gibi birçok cihaz su ısıtıcı rezistans kullanılır. Kettle rezistans sayesinde ihtiyacınız olan su dakikalar içerisinde ısınır. Ayrıca ideal ısıya ulaştığında rezistans su ısıtıcı kendi kendini devre dışı bırakır. Böylece ürün daha güvenli bir kullanım sunarken enerjiden de tasarruf etmenize yardımcı olur. 12 volt rezistans kettle modellerinin hemen hemen hepsi için uygundur. Yuvarlak rezistans modelleri, kettle ve kahve makinesi gibi cihazlar için tercih edilebilir. Çaycı rezistans modelleri hem evlerde hem de küçük ya da büyük işletmelerde sıklıkla kullanılır. 12 volt su ısıtıcı rezistans çay ve kahve makineleri için de idealdir. Yağ ısıtıcı rezistans modellerine de göz atabilirsiniz.

Cazip Fiyatlarla Rezistans Çeşitleri

Rezistans fiyatları ürünlerin boyutuna, şekillerine ve voltaj değerlerine göre belirlenir. Ürünler her bütçeye uygun fiyat aralığında sunulur. Güneş enerjisi rezistans ile güneş enerjisi ısı enerjisine dönüşür. Balçık rezistans güneş enerjisinde kullanılır. 10, 24, 600, 1000, 2000 ve 3000 watt rezistans modelleri bulunur. 2000 watt rezistans modelleri genellikle büyük cihazlarda kullanılır. Özellikle bazı işletmelerde çay kazanlarında ya da fırınlarda sıklıkla tercih edilen bir üründür. Yüksek ısı sayesinde zaman tasarrufu da sağlayabilirsiniz. İhtiyacınıza göre 12v rezistans veya daha yüksek aralıklarda bir tercih yapabilirsiniz. Az enerji gerektiren cihazlar için 10 kw rezistans modellerini tercih edebilirsiniz. 24 volt rezistans modellerini ve diğer ürünleri Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

Cam Rezistans Nerelerde Kullanılır?

Arka cam rezistans özellikle otomobillerin camlarındaki buzlanmayı gidermek için tercih edilir. Cam rezistans sayesinde ekonomik açıdan bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Rezistans Hangi Malzemelerle Dizayn Edilir?

Krom ve nikelden oluşan Rezistans ürünlerinin dış kısmı farklı malzemelerle kaplanır. Seramik rezistans modelleri infrared teknolojiyle desteklenir. Silikon rezistans ise sıcak bekletme sistemlerinde tercih edilen bir üründür. Elektrik işleriniz için kablo rezistans modellerini tercih edebilirsiniz. Rezistans kablosu güvenli kullanım sunar.

Rezistans Şekilleri Nelerdir?

Elektrik rezistans modelleri pek çok alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Mini rezistans mikrodalga ve midi fırınlar için uygundur. Şerit rezistans ise daha çok ağır sanayi ürünleri için tercih edilir. Yaprak rezistans genellikle buzdolabı gibi cihazlarda kullanılır. Çubuk rezistans modelleri de birçok alanda tercih edilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rezistans Fiyatları

26 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Toplam 24 / 26 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22004138/60001055/22004491