ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Pembe Patikler
Robotik Kodlama Ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş - Füsun Necmiye Kaya

Robotik Kodlama Ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş - Füsun Necmiye Kaya

Pembe Patikler Ininal ile 200 TL ve üzeri elektronik hariç alışverişlerde 25 TL indirim
%2 indirim 15,00 TL 14,75 TL
( / adet)
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/80168006
Robotik Kodlama Ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş - Füsun Necmiye Kaya

Dijital kültürün ortak dili haline gelen kodlama, teknoloji çağında çocukların dünyasındaki yerini erken yaşlarda alıyor. Kodlama en basit anlamıyla bir bilgisayara ya da bir telefona ne yapmasını gerektiğini söylemek olarak tanımlanabilir. Kodlama eğitimi sayesinde çocuklar makineleri ve makinelerin çalışma sistemlerini kolaylıkla öğrenebiliyorlar. Ayrıca çocuklar robotik kodlama eğitimi ile kendi yazılımlarını ve uygulamalarını üretebilir düzeye geliyorlar. Bu nedenle çocuğunuzun erken yaşta kodlama eğitimi alması, ileride dijital çağın önemli mimarlarından birisi olmasını sağlayabilir. Eğer siz de çocuğunuza kodlamayı erken yaşlarda öğretmeyi hedefliyorsanız Pembe Patik yayınları tarafından sunulan, Füsun Necmiye Kaya'nın kaleme aldığı Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş kitabını çocuğunuza hediye edebilirsiniz.

Çocuğunuz Robotik Kodlamayı Eğlenerek Öğrensin

Günümüzde kodlama eğitimi almak, çocukların en az okuma yazmayı öğrenmeleri kadar önemli bir hale geliyor. Kodlama bilen bir nesil yetiştirmek için çocuklara robotik kodlama eğitimi vermek büyük önem taşıyor. Bu nedenle çocukların dünyasında karmaşık bir yapıya sahip olan bilgisayar dili, Füsun Necmiye Kaya tarafından hazırlanan ve 2019 yılında yayınlanan Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş kitabında oyunlaştırılmış alıştırmalar ile basite indirgeniyor. Çocuğunuz Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş kitabı ile giriş düzeyinde kodlama bilgisine sahip olabiliyor. Siz de robotik kodlama konusuna ilgi duyan çocuğunuza bu kitabı hediye ederek kodlamayı anlaşılabilir düzeyde öğrenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Başarılı bir dille yazılmış olan kitap, çocuğunuzun kodlamayı hem eğlenceli ve basit bir dille öğrenmesini sağlıyor hem de kodlama konusundaki yaratıcılığını geliştirmesine yardımcı oluyor.

Robotik Kodlama Eğitimi Çocuğunuza Neler Kazandırıyor?

 • Çocukların yaratıcı düşünce kabiliyetini geliştiren robotik kodlama sayesinde çocuğunuz hangi alanlara ilgisi olduğunu keşfedebiliyor.
 • Robotik kodlama çocuğunuzun hayallerini pratiğe dökerek somutlaştırmasına ve üretken olmasına katkıda bulunuyor.
 • Kodlama eğitimi, çocuğunuzun problemler karşısında alternatif çözümler üretme yeteneğini geliştiriyor. Çocuğunuzun algoritmik düşünme yetisi erken yaşta geliştiği için farklı alanlarda sorunlarla karşılaştığında problem çözebilmesi kolaylaşıyor.
 • Robotik kodlama eğitimi ile çocuğunuzun motor becerileri de gelişiyor. 
 • Kodlama ve matematik arasında büyük bir bağ olduğu için çocuğunuz kodlamayı öğrenirken matematik konusundaki başarısı da artıyor.  
 • Robotik kodlama eğitiminde odaklanma ve dikkat büyük önem taşıyor. Bu nedenle çocuğunuz kodlamayı öğrenirken sürekli deneyerek ve çözüm üreterek pes etmemeyi de öğreniyor.
 • Çocuğunuzun zihinsel gelişimini destekleyerek sadece robotik kodlama konusunda değil, eğitim hayatındaki diğer alanlarda da başarılı olmasını sağlıyor. 

Çocuğunuzun Dikkatini de Güçlendiriyor

Büyük araştırmalar sonucunda birçok eğitim kitabı kaleme alan Füsun Necmiye Kaya, çocukları robotik kodlama konusuyla tanıştırmak için yaş düzeylerine göre kitaplar hazırlayan bir yazardır. Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş kitabının yanında Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 6 Yaş, Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 7 Yaş gibi kitapları da kaleme almıştır. Füsun Necmiye Kaya, teknoloji çağında büyüyen çocukları telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazların olumsuz etkilerinden uzaklaştırmayı hedefleyen ebeveynlere çocuklarını robotik kodlamaya yönlendirmeleri konusunda rehberlik ediyor. Robotik kodlama yanında teknoloji çağıyla birlikte çocuklarda ortaya çıkabilen dikkat eksikliği konusunda da alıştırmalar içeren Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş kitabı, çocuğunuzun dikkatini güçlendirmeyi de hedefliyor. Çocuğunuzun dikkat eksikliğini azaltmaya yönelik içeriklere de sahip olan kitap, çocuğunuzun keyifle gerçekleştireceği aktiviteler içeriyor. 

Siz de çocuğunuzun hem robotik kodlama eğitimi almasını hem de dikkatini güçlendirmeyi amaçlayan bir kitap arayışı içindeyseniz hemen Robotik Kodlama ve Dikkat Geliştirme 4 Yaş kitabına göz atmalısınız.


Kodlama, dijital kültürün ortak dilidir. Basitçe, kodlama bir talimatlar bütünüdür. Kullandığımız cihazlardan yapmasını istediğimiz şeyleri kodlarla isteriz. Kodlama bilmek, kullandığımız makineleri ve bu makinelerin çalışma sistemlerini anlamamızı sağlamaktadır. Buda bizim cihazları kullanma yeterliliklerimiz artırır. İleri düzeyde kod yazmasının bilenler dijital çağın mimarları olacaktır. Ülke olarak bu çağda iyi bir yer edinmek istiyorsak çocuklarımıza, gençlerimize kodlamayı öğretmeliyiz.Kendi yazılımlarımızı ve uygulamalarımızı üretmeliyiz. Bu kitap çocuklarımızın, giriş düzeyinde kodlama öğrenmesine katkı sağlaması için hazırlanmıştır. Bilgisayar dili karmaşık görünsede bu kitap oyunlaştırılmış alıştırmalarıyla kodlamayı anlaşılabilir yapmayı hedeflemektedir. Çocuklar kodlama dünyasına adım atarken konuya eğlenceli ve basit bir açıdan yaklaşma şansına sahip olacak ve yaratıcılık yeteneklerini geliştireceklerdir.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 64
Yayın Tarihi 2019
Yazar Füsun Necmiye Kaya
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000KNVOC
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Çocuk Akademi 4-5 Yaş Zihinsel Gelişim ve Dikkat Güçlendirme Eğitim Seti
Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 4 Yaş - Osman Abalı
Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 5 Yaş - Osman Abalı
Çocuk Akademi İlkadım 2-3 Yaş Zihinsel Gelişim ve Dikkat Güçlendirme Eğitim Seti
%35
205,00 TL 133,25 TL
Sepette %20 indirimli fiyat
106,60 TL
%50
150,00 TL 75,00 TL
Sepette %13 indirimli fiyat
64,90 TL
%50
150,00 TL 75,00 TL
Sepette %13 indirimli fiyat
64,90 TL
%35
205,00 TL 133,25 TL
Sepette %20 indirimli fiyat
106,60 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(122)
(1816)
(1840)
(132)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltli
Sayfa Sayısı 320 480 480 320
Yayın Tarihi 2019 2019 2019 2019
Yazar Özlem Durhat Osman Abalı Osman Abalı Kollektif
Başa dön