Rode mikrofonun önü köpük ön cam ile birliktedir. Ön cam rüzgârlardan ve düşük rüzgar hızından kaynaklanan gürültüyü azaltmaya yardımcı olur, ancak, orta derecede rüzgarlı koşullarda bu mikrofonu açık havada kullanmayı planlıyorsanız, daha yüksek rüzgar hızlarında gürültüyü azaltabilecek bir rüzgâr sesi almayı sağlar.

Açma / kapama anahtarı ve pil yuvasına mikrofonun arkasında kolayca erişilebilir. Anahtar, kapalı, açık ve yüksek geçiren filtre olmak üzere üç konuma sahiptir. Kapanma ve açık pozisyonlar kendiliğinden açıklayıcıdır. Yüksek geçiren filtre, daha düşük frekansları keser ve sesleri vurgulamaya yardımcı olur. Düğmenin yanındaki bir LED, mikrofonu açtığınızda yanar ve pilin değiştirilmesi gerektiğinde yanıp söner. Pil gövdesi tek bir 9V pil içerir. Eski bir bataryayı takas etmek son derece basit ve bu mikrofon incelemesi sırasında yalnızca birkaç saniye sürdü. Bu mikrofon için beklenen pil ömrü yaklaşık 100 saat olduğundan, pilleri çok sık takmayı düşünmek zorunda kalınmaz.

VideoMic, aksesuar ayakkabısı aracılığıyla kameranıza bağlanır. Büyük boy aksesuar ayakkabı tutturucu, mikrofonu sıkıştırmak için kolay bir iş yapar. Büyük elleri ile bir atıcı iseniz, bu özelliği karşılama bulacaksınız; tipik, daha küçük bir tutturucu üzerinde iyi bir kavrama eğilimi gösterir.

Mikrofonun bir üçayak veya bom direğine bağlanması için 2 dişli delik var, ancak mikrofon incelememiz sırasında bunlara erişmek için bir Philips tornavida kullanarak ayakkabı tutturucusunu çıkarmanız gerekiyordu. Delikler 3/8 "x 16 ve 1/4" x 20 dişli eklerdir. Bu ek işlevselliğe sahip olmak kullanışlı olabilir. Hem patlamaya monte edilebilir bir mikrofona hem de önceden var olan fotoğraf makinedeki mikrofondan yükseltmeye ihtiyaç duyan bir videographer iseniz, bu mikrofona sahip olmak, iki kuşu bir taşla öldürebilir (bunları her ikisinde de kullanmanız gerekmediği sürece) Aynı zaman). Elbette, bu mikrofonu bir patlama kutbuna bağlamayı düşünürseniz, sinyali kutuptan almak için hangi adaptörlerin veya ses kablolarının olmasını gerektirebilir.

Mikrofonu kameranın aksesuar ayakkabısına taktıktan sonra 1/8 "mikrofon girişine bağlamak, mikrofonun kullanılabilmesi için gerekli olan şeydir. 8" uzunluğunda sargılı ses kablosu, atıcıların çoğunu verecek şekilde yaklaşık 2 metreye kadar uzanabilir mikrofon girişine yeterince erişin. Şok bağlantısı boyunca, kameradaki mikrofon girişini nereye konumlandırdığınıza bağlı olarak farklı konumlarda kabloyu bağlamanıza izin veren çok sayıda kablo klipsi bulunmaktadır.

Rode Mikrofon Fiyatları

Şok bağlantısı, operatörün ses düzeyini düşürmeye yardımcı olur, mikrofonu şoklardan ve sarsıntılardan korur, ancak tamamen ortadan kaldırmaz. Kamera üzerindeki mikrofondan duyduğunuza kıyasla gürültüye duyulan azalma oldukça önemlidir. Genel olarak, şok ünitesinin performansı etkileyici ve fonksiyoneldir.

Rode VideoMic ile mesafelerde ses yakalama özelliği de çok sevindirici. Uzaklık 20 metreden ılımlı ses seviyesinde sesleri kolayca alabilir. Mikrofon yine de yirmi ayak ötesinde sesi yakalar, ancak yoğun trafik gibi diğer yarış sesleri ile birlikte, istemediğiniz ses, istediğin sesleri boğmaya başlar. Gerçekçi olarak, ses, mikrofon yakalamak istediğiniz kaynağa yönlendirildiğinde kesinlikle en iyisidir. Sesin yanlara yakın olanlara kıyasla doğrudan mikrofonun önündeki nesnelerden fark edilen bir ses var. Rode VideoMic, yönde de dengeli bir şekilde, farklı yönlerden gelen sesleri duymanızı sağlar.

Sesin kalitesi, mikrofonun en iyi özelliğidir. Ses kaynaklarınıza daha iyi odaklanmanın güzel sonuçlarından birisi, onlardan daha dinamik olan frekanslar almanızın gibidir. Bu mikrofon, ses kalitesinde yetersizdir. Etkinleştirilen yüksek geçiren filtreyle bile olsa, ses kısık bir ses efekti verebilen bazı filtrelerin aksine, sesler hâlâ güzeldir. Rode Mikrofon Fiyatları ürünün üstün niteliklerine ve performansına göre bütçe dostudur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Rode Mikrofon Fiyatları ve Modelleri

70 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Rode Mikrofonlar
  2. Audio-Technica Mikrofonlar
  3. Roof Mikrofonlar
  4. Lastvoice Mikrofonlar
  5. Shure Mikrofonlar
  6. Sennheiser Mikrofonlar
  7. AKG Mikrofonlar
  8. Doppler Mikrofonlar
  9. Hepa Merz Mikrofonlar
  10. Boya Mikrofonlar
  11. Buyfun Mikrofonlar
  12. Comica Mikrofonlar
  13. AV-JEFE Mikrofonlar
  14. Behringer Mikrofonlar
  15. Midex Mikrofonlar
  16. Westa Mikrofonlar
  17. Takstar Mikrofonlar
  18. Osawa Mikrofonlar
  19. Decon Mikrofonlar
  20. Gold Audio Mikrofonlar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Rode
DSACategoryId/60001501/2147483641/405134/rode
Başa dön