Sanatsal Hobi Ürünleri

En son kendinize ne zaman vakit ayırdınız? Bir hobi edinerek kendinize zaman ayırabileceğinizi biliyor musunuz? Yaşınız kaç olursanız olun, sizin de bir hobi edinmeniz gerekiyor. Çünkü modern hayatın yükünü hafifletmek için birebir olan hobilerin faydaları saymakla tükenmez. Aslına bakarsanız hobi demek, sağlıklı kalabilmek demek dersek çok abartmış sayılmayız. Birçok farklı malzemenin kullanıldığı hobi alanlarında size en uygun olanı seçebilir, birbirinden farklı sanatsal hobi ürünlerini edinerek yeni hobinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Size En Uygun Hobiyi Seçmek

Hobi edinmek sizi monoton bir hayattan kurtaracaktır; fakat size en uygun hobiyi seçmekte fayda var. Herhangi bir zorunlulukla hareket etmeyip sadece kendinize kulak verin.Unutmayın kendinizi rahatlatmak için hobi ediniyorsunuz.

 

Eğer yalnızlıktan hoşlanıyorsanız kendi kendinize evde öğrenebileceğiniz bir hobi seçmenizde fayda var. Tek başıma nasıl öğrenebilirim diye düşünmeyin: Hobi edinme konusunda internetteki birçok video size yardımcı olacaktır. 

Çocuklar için Hobi Edinmenin Önemi Nedir?

İnsan bu kadar iyi gelen hobi elbette çocuklarımıza da iyi gelecektir. Çocuğunuza eğer bir hobi kazandırmak istiyorsanız ilk çocukluk döneminden itibaren onu yatkın olduğu hobilere yöneltebilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken şey eğer siz bir hobi sahibi iseniz bunu çocuğunuza aktarabilirsiniz. Eğer siz yaparsanız, sizi rol model alan çocuğunuz da bir hobi sahibi olur.

Çocuğunuza istemediği bir hobi edinmesi konusunda baskı yapmayın. Bu kesinlikle ters bir etki yaratacak ve çocuğunuzu kötü etkileyecektir. Yaptığınız baskının boyutuna göre derin travmalar bile yaşatabilirsiniz çocuğunuza.

Çocuklara uygun hobi, onun zevkle yapabileceği ve onu motive eden bir hobi olmalı. Çocuğunuzu izleyerek onun merak alanlarını, fiziksel becerilerini ve duygusal ihtiyaçlarını gözlemlemeniz yeterli. Aslına bakarsanız daha siz çocuğunuz için en uygun hobinin ne olduğunu düşünüyorken; çocuğunuz kendine en uygun hobiyi seçmiş bile olabilir. Siz üzerinize düşen, çocuğunuzun seçimine saygı duymalı ve onun hobisi konusunda desteklemek.

Günümüzde birçok boşanmış çiftin çocuğu, ağır travmalar yaşamakta ve bu ayrılık çocuğun ruhsal gelişimini olumsuz olarak etkilemektedir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu çocuğunuzun bir hobi ile meşgul olmasıdır. Böylelikle bu zor süreci en az hasarla atlatabilir.

Geleceğin sanatçısını ya da sanatçı ruhlu bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız sanatsal hobiler tam da size ve çocuğunuza göre olabilir.  Hobi edinmeyi sanata bir giriş dersi olarak düşünebilirsiniz.

Sanatsal Hobi Ürünleriyle Hobiniz Sanat olsun

Resim, heykel gibi bir hobi seçtiyseniz artık yavaş yavaş sanatın alanına giriyorsunuz demektir. Böylesine sanatsal hobi sahibi olmak eğer el yatkınlığınız yoksa sizi biraz zorlayabilir; fakat unutmayın hobi rahatlamanız için edindiğiniz bir alışkanlık. Hem biraz sabır ve çalışmayla yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Hobi olarak resim yapmayı ya da heykeli seçmiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda kimsenin sizden bir Picasso ya da Rodin olmanızı beklemiyor. Sizde bilmediğiniz ama öğrenmek istediğiniz bir sanatsal hobi sahibi olmaya karar verdiyseniz çıtayı biraz aşağıda tutmakta fayda var. Kendinizden beklentiniz yüksekse eğer hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz olacaktır. Gelişimin yavaş yavaş gerçekleşeceğini unutmayın. Hobi edinmeyi bir yolculuk olarak görüp yolun tadını çıkarın.

Sanatsal Hobi Ürünleri İçin Püf Noktalar 

Sanatsal hobi ürünleri için karşınıza çıkacak ilk şey nasıl bir malzemeyle çalışacağınız olacaktır. Eğer yeni başladıysanız, başlangıç seviyesine uygun hobi ürünleri seçmek sizin için daha iyi olacaktır. Başlangıç için seçilen sanatsal hobi ürünleri, profesyonel ürünlerden çok daha uygun fiyatlı olacağından bütçenizi de zorlamayacaktır. 

Çabuk donan bir malzemeyle heykel yapmak, çıkmayan boyalarla resim yapmak, uygun olmayan aletlerle ahşap oymacılığına girişmek sizi zorlayacaktır. Kendinize hata yapabilme fırsatı vermelisiniz hobilerinizde. Sizi yormayacak sanatsal hobi malzemeleri seçmeniz bu anlamda oldukça önemli. 

Seramik İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bir hobi olarak toprakla uğraşmak kadar sizi rahatlatacak başka bir şeyin olup olmadığından emin değiliz. Yaratıcılığınızı ve kıvrak parmaklarınızın yeteneğini bir çamurla birleştirmek eşsiz sanat eserleri çıkarmanıza neden olurken aynı zamanda hiç olmadığı kadar sizi rahatlatabilir ve sosyalleşmek için iyi bir seçenektir. Bir seramik kursu sizi yaratıcılığınızı keşfetmenizi sağlarken yeni insanlarla tanışmanıza ve sosyal çevrenizi genişletmenize yardımcı olacaktır. Yine de siz evinizin konforunda seramiğe başlamak isterseniz;

 • Beyaz Kil: Hava ile kuruyan beyaz kili tercih etmeniz daha iyi olacaktır başlangıç için.
 • Ebeşuar-modelaj aletleri: Kilinize şekil vermek için gerekli bu aletler olmazsa olmazınız. Çeşitli incelikte ve yapıda olan bu aletler plastik ya da ahşap gövdeli olabilir. İlk deneme için bütçenizi çok zorlamayan bir ebeşuar seti seçmek faydalı olacaktır. İlerledikçe daha profesyonel bir seramik hobi seti edinebilirsiniz.

Ahşap Oymacılığına Nasıl Başlanır? 

Sanatsal hobi ürünleri arasında diğerlerine göre biraz daha fazla bütçe isteyen bu uğraş biraz geniş bir yelpazede ilerliyor. El oymacılığı, dekoratif oymacılık, alet ve eşya oymacılığı, makine işçiliği gibi birçok farklı dalı olan bu hobi için en kolayından başlamak ve limon, cam gibi daha yumuşak ağaçları tercih etmek sizin için daha iyi olacaktır. 

Ahşap oymacılığında her ne kadar yapmak istediğiniz, kullanacağınız ürünleri değiştirse de temel olarak bunlara ihtiyacınız olacak;

 • Eğe seti.
 • Oluklu ve düz ıskarpela.
 • Testere.
 • Kesilmez eldiven.
 • Yontma bıçağı.

Resme Başlamak İçin Neler Gereklidir?

Hobi olarak resme başlamaya karar verdiyseniz resim için kullanabileceğiniz sanatsal hobi ürünlerine göz atıp nasıl bir zemine resim yapmak istediğinize karar vermelisiniz. İpek kumaş, cam ya da tuval arasında karar vererek başlayabilirsiniz. Daha sonrası için;

 • Seçtiğiniz zemine uygun boyalar,
 • En doğru fırça,
 • Resim paleti,
 • Sabitleyici

gibi ürünlere ihtiyacınız olabilir. Bu tarz sanatsal hobi ürünleriyle, resim yapma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Epoksi Reçine Dökümle Kendi Takılarını Kendin Yap

Hobinizi sevdikleriniz boynunda olmasını ister misiniz? Epoksi reçineyle birinden farklı malzemeleri takıya dönüştürebilirsiniz. Şeffaf bir ürün olan epoksi reçine bulunduğu kabın şeklini alacağından istediğin boy ve ebatta hobi ürünleri yaratabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan;

 • Epoksi reçine.
 • Reçinenin donması için Epoksi Hardener.
 • Renklendirici pigmentler.
 • Silikon kalıp seti.
 • Şeffaf cila.
 • Yaratıcılığınız.

İstediğiniz bir figürü ya doğal bir malzemeyi, bir çiçek ya da ağaç dalı olabilir, silikon kalıba koyabilir ve üzerine epoksi, hardener karışımını ekleyerek donmaya bırakabilirsiniz. Eğer isterseniz epoksi ve hardener karışımına istediğiniz bir renk pigmentini ekleyerek tasarımınıza renk katabilirsiniz. Donma işlemi gerçekleştikten sonra bir kolye ya da yüzük olarak son dokunuşları yapabilir ve takınızı tamamlayabilirsiniz. 

Neden Bir Hobi Edinmeliyim?

 • Bir hobi edinmek, günlük hayatınızda karşılaştığınız stresli durumlarda daha sakin kalmanıza neden olur ve stres seviyenizi düşürür.
 • Bir hobi edinmek, iş hayatında da sizi destekler. Hobileriniz sayesinde zihniniz daha sakinleşir.
 • Bir hobi edinmek, yaşam kalitenizi artıracaktır. Zihni dinlendiren hobiniz yeme alışkanlığından tutunda uyku düzeninize kadar birçok şeyi yeniden düzenlemenize pozitif bir etkisi olacaktır.
 • Bir hobi edinmek, başarı hissini güçlendirerek, zihinsel bir tatmin yaşamanıza neden olur.
 • Bir hobi edinmek, özgüveninizi sağlamak ya da pekiştirmek için en iyi yöntemdir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sanatsal Hobi Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483643/21027386/21028264/289774