Sanatsal kâğıtlar; ressamlar ve çeşitli sanat dallarıyla ilgilenen sanatçıların ihtiyaç duyduğu sanatsal malzemelerin tamamını içerir. Sanatsal kâğıtlar, sanatçıların eserlerini doğrudan yansıttığı bir zemin malzemesi olduğu için kaliteli olması ve ortaya çıkan ürünü en güzel şekilde yansıtması çok önemlidir. Ayrıca kaliteli bir sanatsal kâğıt, çalışırken de büyük kolaylık sağlar. Sanatçılar bu yüzden tarzlarını ve eserlerini yansıtacakları sanatsal kâğıtları özenle seçerler. 

Çizim Yapmaya Elverişli Sanatsal Kâğıt Türleri Nelerdir? 

Kâğıdın kendisini kullanarak veya doğrudan kâğıdın üzerine çizerek yapacağınız her sanatsal çalışma türü için oldukça geniş bir ürün yelpazesi vardır. En çok kullanılan sanatsal kâğıtların başında resim defterleri/kâğıtları, eskiz defterleri, dokulu ve dokusuz resim kâğıtları, transparan kâğıtlar, karakalem resim defterleri gibi ürünler gelir. Bu ürünler kendi içinde de pek çok seçenek sunar. İster karakalem, ister kâğıdınıza uygun özel kalemler kullanarak yeteneğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Hat Kaligrafi sanatı için mat kuşe kâğıtlar üretilir. Tezhipli ve düz kâğıt çeşitlerinin yanı sıra çeşitli boy ve ebatta deri görünümlü kaligrafi kâğıt çeşitleri de vardır. Dolma kalem ve divit uçlu kalemlere özel olarak tasarlanmış hat kâğıtları, yüksek oranda pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Karakalem resim blokları; kömür, füzen ve numaralı çizim kalemleriyle çalışmaya uygundur. Siyah ve beyaz zeminli karakalem blokları bulabilirsiniz. Pastel boyalar için de birçok resim defteri seçenekleri bulunur. 

Suluboya ve Yağlıboya Yapmaya Uygun Kâğıt Türleri Hangileridir? 

Sanatsal kâğıtlar sadece kalemlerle kullanılmazlar. Üzerinde suluboya, yağlıboya ve ebru sanatı gibi sanatsal çalışmalar yapabileceğiniz yüzlerce kâğıt çeşidi bulunur. Ressamlar ve ressam adayları için tuval görünümlü ve kalın dokulu yağlıboya kâğıtları, yağlıboya tekniğine yeni başlayan amatörler için çok uygundur. Gerçek bir tuval üzerinde resminizin nihai hâline ulaşıncaya kadar yağlıboya kâğıdı üzerinde birçok deneme yapabilir ve kanvas tuval üzerine yapacağınız asıl resminiz için ön hazırlık yapabilirsiniz. Yağlıboya kâğıtlar A3, A4 ve A5 gibi boyutlarda satılır. Suluboya kâğıtları da blok ve yaprak hâlinde bulunabilecek ürünlerdir. Suluboya resim için uygundur ve suya dayanıklı bir dokuya sahiptir. Aynı zamanda yeni nesil suluboya fırçalarına ve kalemlerine uygun dokuda üretilir. Sanatseverlerin çok beğendiği ebru sanatı için üretilen ebru kâğıtları da kaliteli hamur kâğıttan mamuldür ve suda kullanmaya uygun bir dokuya sahiptir. Boyayı yüzeyinde tutabilmesi için yapışkanlık özelliği vardır. Kaliteli bir ebru kâğıdıyla mükemmel sanat eserleri ortaya çıkarabilirsiniz. 

Şekil Vererek Kullanabileceğiniz Sanatsal Kâğıtlar Nelerdir?

Bu tür kâğıtlar, kâğıdın kendisine şekil vererek sanatsal eserler ortaya çıkarabilmenizi sağlayan ürünlerdir. Sanatsal çalışmalar yapabileceğiniz kâğıt çeşitleri; elişi kâğıdı, krapon kâğıdı, simli elişi kâğıdı, küçülen kâğıt, dekopaj kâğıdı gibi birçok seçenek sunar. Krapon ve elişi kâğıtları okullarda, kreşlerde, anaokullarında çocukların el becerilerini geliştirmek ve sanatsal yatkınlık kazandırmak amacıyla bolca kullanılan kâğıt çeşitleridir. Doğumgünü ve kutlama gibi özel günlerde de süsleme yapmak amacıyla kullanılan elişi kâğıtları bir yüzü parlak renkli kâğıtlardır. Krapon kağıtları ise renkli, esnek ve buruşuk bir yapıya sahiptir. Son zamanlar da oldukça popüler olan ve ülkemizde "kâğıt kıvırma sanatı" veya "kâğıt telkari sanatı" olarak anılan Guilling sanatı, rengarenk kesilmiş kâğıt şeritlerin özel bir kıvırma aletiyle sarılması ile ortaya çıkan sanatsal çalışmalardır. Guilling kağıdı; tablo, pano, aksesuar ve süsleme gibi alanlarda kullanılır. Özellikle çocukların el becerilerini geliştirmeye ve hayal dünyalarını zenginleştirmeye yardımcı olan sanatsal kâğıt türleri, çocukların yaş gruplarına özel ve pek çok renk seçeneği ile satışa sunulan ürünlerdir. 

Sanatsal kâğıtlar arasında çeltik sapından yapılan ince kâğıt üzerine basılı olan pirinç kâğıdı,dekopaj çalışmalarınız için üretilir. Kâğıt ipler, kaliteli ve canlı renklerle kâğıtttan üretilir. Hediye paketlemede, örgü, pek çok hobi ve sanatsal çalışmada kullanılır. Küçülen kâğıtlar; istediğiniz deseni çizdikten ve resminiz yapıştırdıktan sonra fırında veya kurutma makinesiyle ısıtıldığında küçülerek sert plastiğe dönüşen özel bir kâğıt çeşididir. Bu kâğıt türleri dışında grafit kâğıdı, aynalı karton, pleksiglas, örme kartonu, origami fener kâğıdı, sanatsal şablonlar, oluklu kâğıtlar, kotonlar ve daha pek çok sanatsal kâğıt türü bulabilirsiniz. 

Aradığınız sanatsal kâğıt çeşitlerini hepsiburada.com kalite ve güvencesiyle kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Sanatsal Kağıtlar

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1927 ürün
DSACategoryId/2147483643/21027386/21028264/21029206