Hemen hemen herkesin kullandığı gereçlerden biri olan defterler, okul yaşamından günlük hayatınıza kadar not almak için tercih ettiğiniz ilk ürünler oluyor. Yazmak için kullanılan temel ürünlerden oldukları için kullanım amacına bağlı olarak farklı tasarımlarda piyasada bulunan defterler arasında özellikle öğrencilerin tercih ettiği seperatörlü defterler de yer alıyor. Seperatörlü defterler, normal spiralli defter biçimine sahip defter türü olarak tanınıyor. Kenarları spiralli olan; fakat içerdikleri bölmeler ile farklılık gösteren ürünler, birden fazla bölme içeren defter tasarımları ile değişiyor. Renkli bir veya birden fazla ara kapakla veya ayraç ile birbirinden ayrılan bölümlere sahip olan seperatörlü defterler, genellikle kareli ve çizgili sayfa türlerini bir arada barındırıyor ve oldukça işlevsel ürünler oldukları için tercih ediliyor.

Seperatörlü defterler, içerdikleri bölme sayısına bağlı olarak farklılaşıyor. Sayfa sayısı ile orantılı bölüme sahip olan ürünler, en az iki bölüme en fazla ise beş ve üzeri bölüme sahip oluyor. Ağırlıklı olarak birden fazla ders için tek defter tercih eden öğrencilere hitap eden defterler, kolay kullanım sunmak için renkli ayraçlar ile ayrılıyor. Sayfa sayısına bağlı olarak eşit aralıklarla bölünen defterler arasında sadece çizgili ya da sadece kareli bölümlerden oluşan tek tip ürünler bulunduğu gibi hem çizgili hem de kareli bölümler içeren defterlere de erişebiliyorsunuz. Kullanım amacına bağlı olarak seçilmesi gereken defter türlerinde kapaklar ise genellikle dayanıklı malzemeden üretiliyor. Sert kapaklı ya da PVC kapaklı defterler, tüm yıl boyunca yıpranmadan taşınabiliyor. Kapak tasarımları olarak ise sade kapak dizaynlarının kullanıldığı ürünleri detaylıca inceleyebilir; aynı zamanda oldukça enerjik desenlerle süslü defter çeşitlerini temin edebilirsiniz. Defterler arasında kırtasiye ürünleri sunan ünlü markaların şık tasarımlı defterleri de bulunuyor. Defter çeşitlerinde farklı olan diğer bir özellik ise ürünlerin ebadı oluyor. Çok fonksiyonlu bir defter türü olarak öne çıktığı için genellikle A4 boyutlarında olan defterler arasında orta boy ürünler de yerini alıyor. Sayfa sayısı ise ürüne bağlı olarak değişen orta boy defterlerde 200 yaprak üzerinde 5 bölmeli kalın defterleri bile bulabiliyorsunuz.

Seperatörlü Defter Fiyatları

Seperatörlü defter fiyatları, ürünlerin tasarımı ve içerdikleri sayfa sayısı ile doğrudan ilişkili oluyor. 5 bölümden oluşan ve 200 sayfaya sahip olan defterler, genellikle daha ince defterlere oranla farklı fiyatlara satılıyor. Büyük boy tasarıma sahip olan ve markaları aynı olan beş bölümlü defterleri de aynı fiyat aralığında bulabilirsiniz. Tasarımsal açıdan ise farklı kapak dizaynlarına sahip defterlerden beğendiğiniz ürünü seçebilirsiniz. Üç seperatörlü defter fiyatları ise küçük fiyat farkları ile daha küçük bütçelere hitap ediyor. Sayfa sayısı değişken olan defterlerin markalarının ve tasarımlarının değiştiği de görülüyor. Üç bölmeli defterler, özellikle yüksek sayfa sayısına rağmen hafif oluyorlar.

Defter çeşitleri arasında daha sade bir dizayna sahip olan PVC kapaklı ürünler ise 6’lı bölme sayısına rağmen cazip fiyat aralıklarında satılıyor. Sade bir tasarıma sahip olan modelleri pastel renklerinde farklı renk seçenekleri ile bulmanız mümkün oluyor. Seperatörlü defter çeşitleri arasındaki diğer ürünler ise sayfa sayısı ile orantılı fiyatlara satılıyor. 180 yaprak, 140 yaprak, 120 yaprak ve 100 yapraklı olmak üzere sayfa sayıları değişen ürünleri inceleyerek ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Aynı markanın ürünleri olan defterler arasında farklı kapak dizaynına sahip modelleri de bulabilirsiniz. Orta boy defter çeşitlerinde ise fiyatlar, yine sayfa sayısına bağlı olarak değişiyor. Farklı kalınlıklarda seperatörlü defter çeşitlerine ulaşabilir, ihtiyaç duyduğunuz her türlü defteri temin edebilirsiniz.

Seperatörlü Defter

97 ürün var
 1. Markalar
  1. Faber-Castell
  2. The Mia
  3. Gıpta
  4. Keskin Color
  5. Lizy
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/15071
BAŞA DÖN