Kırtasiyelerde son yıllarda popülerlik kazanan, kullanım kolaylığı ve taşıma rahatlığı ile sıklıkla tercih edilen seperatörlü defter ürünleri farklı modelleri ile özellikle öğrencilerin gözdesidir. Farklı kalınlıklarda, markalarda ve fiyatlarda çeşitleri bulunan defterler için özelliklerini dikkatle incelemek ve işlevlerini öğrenmek seçim konusunda size yardımcı olabilir. Defterlerin yaprak sayısı, kağıtların gramajı, çizgili, kareli veya düz sayfa özellikleri, kapak kalınlıkları, seperatör sayıları seçim esnasında önem arz eder. Seperatör defterleri yakından tanıyarak ihtiyacınıza en uygun alternatifi seçebilirsiniz. 

Seperetör Defter Ne Demek? 

Seperatör defter, ayraçlı defter olarak da anılır. Kağıtların arasına yer yer konulan seperatör kapaklar defterlere seperatör defter ismini kazandırır. Aralarda yer alan kapaklar genellikle kalın malzemeden yapılır. Karton, plastik veya kalın zarflar seperatör olarak defterlerin içinde yer alır. Defterlerin seperatörlerle ayrılan farklı bölümlerinde farklı kalınlıklarda kağıtlar, çizgili veya kareli formda tasarımlar, renkli kağıtlar yer alabilir. Hatta bazı modellerde kağıt hamurunun kalitesi bile değişiklik gösterebilir. Bir bölümde 1. kalite beyaz kağıt kullanılırken, defterin bir kısmında saman kağıttan taslak defterleri yer alabilir. 

Seperatör Defter Ne İşe Yarar? 

Seperatör defterler özellikle öğrenciler için oldukça kullanışlıdır. Defterin her bir bölmesinde farklı derslerin notları alınabilir, böylelikle tek defter taşıyarak, karışmadan, kolaylıkla notların düzenlenmesi sağlanır. Separatörlerde zarf bulunduğu hallerde defter içine ayrı kağıtlar iliştirmek oldukça kolaydır. Kalın seperatörler, kalemlerin sabitlenmesi için de kullanılır. Renk renk ayrılan defter bölmeleri sayesinde her dersin notuna kolaylıkla, çabalamadan ulaşılabilir. Kareli ve çizgili sayfa gerektiren farklı dersler için de seperatör defter sayesinde tek bir ürün kullanmak yeterli olur. Matematik dersi ile edebiyat dersinin notlarını tek defter üzerinde tutmak öğrencilere konfor sağlar. 

Seperatör Defter Nasıl Seçilir?

Defteri seçerken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Yalnızca çizgili kağıt bulunduran bir deftere ihtiyacınız varsa ürün özelliklerinde bu noktaya dikkat edebilirsiniz. Seçim yaparken defterdeki kağıtların özelliklerine önem vermelisiniz. Kağıt gramajı ne kadar fazla olursa, kağıt o kadar kalın olacaktır, haliyle yaprak sayısı ve kağıt gramajı defterin ağırlığını da etkiler. Seçim yaparken, ihtiyaç duyduğunuz yaprak sayısına göre defter seçmelisiniz. Eğer tükenmez kalem kullanacaksanız defter kağıdının kalın olmasına dikkat etmelisiniz. Düşük gramajlı kağıtlarda sayfanın arkasına mürekkep geçebilir. 

Seperatör Defterlerin Avantajları Nelerdir?

Kolay taşınması ve ders notlarını zahmetsizce ayırmasının yanı sıra seperatör defterlerin en önemli avantajlarından biri de yazımı kolaylaştırmasıdır. Kalın kapaklar sayesinde, spiralli defterler kolaylıkla katlanarak yazı yazılabilir. Defter sekreter dosyaları gibi destek sağladığından tek elle tutularak diğeri ile yazı yazmaya imkan tanır. Seperatörlü kimi defterlerin bir kısmı da ajanda şeklinde tasarlanır. Bu tip defterler, kullanıcıları ekstra bir ajanda taşıma zorunluluğundan kurtararak rahatlık sağlar, planlama yapmayı kolaylaştırır. 

Seperatörlü defterlerde, 150, 200 veya 500 sayfalık defterler bulunabilir. Seperatör sayıları da 10'a kadar çıkabilir. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak kaç ayrı ders veya konu için defter tutmanız gerektiğini hesaplamalı ona uygun bir defter seçmelisiniz. Defter sayfalarının özelliklerini de inceledikten sonra defterin boyutu, kapak materyali, kağıt gramajı detaylarına bakarak alacağınız ürünü belirlemelisiniz. Kapakların renkleri gibi estetik ayrıntılara göre de seçiminizi belirleyebilirsiniz. Seperatör defter modelleri spiralli olarak tasarlandığı için tellerin kalitesine de dikkat edebilirsiniz. Kalın tellerin daha dayanıklı olduğunu düşünerek özellikle çok kağıtlı defterleri seçerken tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. İlkokul, lise veya üniversite öğrencilerinin yanı sıra farklı kurslara giden yetişkinler tarafından da tercih edilen defterleri, iş hayatında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Seperatörlü Defter

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 159 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/15071