Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sevi Bebe Alıştırma Külodu 15-20 kg

Sevi Bebe
129,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483639/80383031/80383037/80383040
  • Viskon( ağaç lifi), nonwoven ve pamuğun birleştiği özel bir alıştırma külodu.
  • Sıvı geçirmez, hava geçirir.
  • Terletmez.
  • İç kısım emici havlu kumaştır.
  • 2. katman poliüretan membrandır.
  • 3. dış katman pamuklu kumaştır.
  • Lastikli bacaktan çiş kaçmaz.
  • PVC ve zararlı madde içermez.
  • 4'lü pakettedir.

Patent No: 2015/14231

 

AYRINTILI AÇIKLAMA

Alıştırma külodu Sevi Bebe'nin tüm dünya bebekleri için geliştirdiği patentli bir üründür.

Alıştırma Külodu  Nasıl Kullanılır?

Bebeklerin tuvalet eğitiminde kaslarının gelişmesi beklenir. Alıştırma külodu bebeğin kaslarının gelişimi için bebeğinizin kullanması oldukça faydalıdır. Alıştırma külodunu kullanmadan once bir hafta boyunca tuvalet ve külot kullanımı bebeğinize anlatılarak, bebeğiniz psikolojik olarak hazırlanır. Bir hafta sonra alıştırma külodunu tören havasında giydirilir. Bebeğin tuvalete gitme zamanları bellidir. Genellikle yemeklerden hemen sonra , uykudan uyandıktan sonra ,bebek lazımlığa oturtularak, tuvalete sık sık tuvalete götürerek lazımlıkta normalden uzun süre geçirmesi sağlanır. Bebek lazımlıkta oturduğu sürece de neden lazımlıkta oturduğu bebeğe anlatılır. Bebeğin kasları gelişene kadar (1-2 hafta kadar) bu uygulamayı sürdürülür.
Alıştırma külodunu dışarıya sıvı geçirmez (kuru tutmak) yapmak mümkün. Ancak bu tercih edilmemeli. Çünkü bebek ıslaklığı hissedip rahatsız olmalı. Böylece ,bebek alıştırma külodunun bebek bezinden farkını da anlayacaktır..

Alıştırma Külodu  Nedir?

3 kattan oluşur.

1.kat (dış kumaş): Külodun dış kısmında nonwoven kumaşa hava geçirip sıvı geçirmeyen polietilen lamine edilerek hem emicilik hem de su geçirmezlik sağlanmıştır. Bu şekilde hem terleme önlenmiş, hem sıvı geçirmezlik sağlanmış, ayrıca kumaşa dayanıklılık da sağlanmıştır. Bu kumaşa %60 viskon (viskon, doğal ağaç lifidir. Pamuktan daha iyi sıvı ve nem emer), %40 perfore polyester ilave edilmiştir. Bu kumaş bebeğe doğal ve yumuşak bir dokunuş sağlarken, külotun ıslandığında veya yıkandığında dağılmasını engeller.

2.kat: Emici viskon (ağaç lifi) ped. Bu ped daha bol miktarda çiş tutulmasını sağlar.

3.kat : Emici ve dayanıklı nonwoven kumaş. Bu katman %60 viskon (viskon, doğal ağaç lifidir. Pamuktan daha iyi sıvı ve nem emer), %40 polyesterden oluşur. Perfore edilen kumaş, yumuşak tuşesi ve yüksek emiciliği ile hem sağlıklı bir dokunuş sağlar hem de ıslaklıkla ve yıkanma ile dağılmamayı sağlar.

Pamuk pedli alıştırma külodunun diğer alıştırma külotlarından farkı: Kullanılan kumaşlar nedeni ile hem terleme önlenmiş, hem sıvı geçirmezlik sağlanmış, ayrıca kumaşa dayanıklılık da sağlanmıştır. İç kısımda, bakteri bariyeri oluşturan filtreleme özelliklerine sahip, enfeksiyon ve mikrobik saldırı riski azaltan nonwoven (örülmemiş kumaş) kullanılmıştır. Nonwoven kumaş, çişi hızlı bir şekilde emerek, akıntının ortadaki emici tabakaya geçişini sağlar.  Ayrıca diğer kullan at külotlardan farklı olarak 12 kez yıkanabilir.

1 no 10-15 kg , 2-no 15-20 kg.

1-Külot çiş kaçırır mı ?: Bazı ebeveynler yukarıdaki açıklamaları dikkatli okumadığı için , bebeği psikolojik olarak hazırlamadan bebeğe alıştırma külodunu giydirir. Bebek alıştırma külodunu bez gibi algılar. Kendini tutmaz.bu nedenle kasları da gelişmez. Üstelik de birkaç defa üst üste çiş yapılmışsa alıştırma külodu çişi lastiklerden sızdırabilir. Çünkü bu urun bir bebek bezi değildir. Aslında bizim de külotu kuru tutma imkanımız var. Ancak bu durumda bebek ıslaklıktan rahatsız olmaz ve kaslarını geliştirmek için zorlamaz.

2-Çişe alıştırmanın yaşı var mı ?:1,5 yaştan sonra uygundur. Bebekler konuşamazsa da konuşulanı anlıyorsa bu yeterli bir yaştır. Ancak yaz ayları tercih edilebilir.

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000FKJ0D
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön