Sika

Sika pek çok kişinin evlerinde fayans, porselen veya beton gibi alanlarda ihtiyaç duyabileceği silikon, yapıştırıcı, yalıtım malzemeleri gibi farklı ürünleri yüksek kalite ve kullanım kolaylığı ile üretmektedir. Sika silikon ise sıklıkla tercih edilen ürünlerden birisidir. Solvent içermeyen ve tek komponentli yapısıyla esnek olan bu malzeme türü, normal kauçuklardan daha dayanıklıdır ve kullanım açısından en köşe yerlerde bile kullanılabildiği için oldukça kullanışlıdır. Silikon tabancasına kolaylıkla takılabilen bu ürünler korunaklı ambalajlarıyla uzun süre kullanılabilmektedir. Ayrıca etkili yapısıyla sürdüğünüz yerdeki sorunu olabildiğince çözmeye çalışır.

Silikonlar kapı aralarına, fayanslardaki çatlaklara, seramiklerin arasındaki boşluklara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kullanım kolaylığını ortaya sunan ambalajları ve kaliteli ürünleriyle Sika silikonlar ile çatlak, kırık veya boşluk gibi istenmeyen durumlarla daha rahat başa çıkabilirsiniz. Silikonun yanı sıra yalıtım ürünleriyle de evlerinizde, bahçenizde veya iş yerinizde rastladığınız yalıtım sorunlarını çözmeye yardımcı olur.

Sika Yalıtım Ürünleri

Sika yalıtım malzemesi ürünleri arasında yer alan su sızıntılarının durdurulmasında tercih edilen çimento esaslı harçlar evinde, iş yerinde veya bahçesinde yalıtım sorunu yaşayan kişiler için oldukça kullanışlı olacaktır. Delik, çatlak veya boşlukları tıkamak amacıyla kullanılan bu harç, şiddetli su sızıntılarının olduğu yerlerde bu sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Çimento esaslı olan bu ürünler, suyun geçişini etkili bir şekilde önlemektedir. Bu yalıtım ürünü Sika tarafından boya kutusuna benzer bir şekilde tarafınıza iletileceği için oldukça güvenli ve sağlam bir şekilde kullanmanızı sağlar. Yalıtım malzemelerinin kullanıldığı yerler arasında ise temeller, bodrumlar, asansör kuyuları, yer altı depoları ve garajları, suyun yoğun ve miktar olarak fazla olduğu tanklar, beton duvarlar, rezervuarlar ve tüneller yer almaktadır.

Bunlar haricinde su kaynağı olan pek çok yerde yalıtım sorunuyla karşılaşılmaktadır. Ancak Sika tarafından kolay kullanım ambalajlarda üretilmiş yalıtım malzemelerinin doğru bir şekilde uygulanmasıyla bu sorunlar, kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır. Ürün tercihi kadar tercih edilen bu ürünlerin doğru bir biçimde uygulanması oldukça önemlidir. Dolayısıyla kişilerin aldıkları ürünün kullanım kılavuzlarını inceleyip uygulayacakları bölgeyi yalıtım malzemesine hazır hale getirmek de oldukça önemlidir. Sika izolasyon malzemeleri kategorisinde yer alan yalıtım malzemeleri, kuru veya yeteri kadar su ile karıştırılarak elde edilmiş harç şeklinde kullanılabilir. Kullanıma hazır hale getirilen bu yalıtım malzemesi, su sızıntısını olabildiğince hızlı durdurmaya çalışır. Sağlığa zararlı maddeler içermeyen Sika ürünleri hem can, hem de mal güvenliğinizi güvence altına almaktadır.

Sika Silikon Ürünleri

Sika silikon yapısal olarak dayanıklı ve oldukça kullanışlı olduğu için pek çok alanda kullanılmaktadır. Günlük hayatta banyo, mutfak, bahçe gibi yerlerde de rahatlıkla tercih edilmektedir. Özellikle banyolarda fayans, seramik ve taş kullanımı fazla olduğu için buradaki boşlukların doldurulmasında oldukça yardımcı olmaktadır. Boşluların yanı sıra bazen fayans veya seramik gibi kırılgan olan maddelerde çatlaklar ve kırılmalar da oluşabilmektedir. Bu çatlaklar hem görüntü, hem de güvenlik açısından sorun oluşturabilmektedir. Ancak çatlayan fayans ve taşlarınızı neredeyse eski haline dönüştüren bu silikonlar ile kapatabilirsiniz. Banyonun yanı sıra taş, fayans ve seramik kullanımına mutfakta da rastlanmaktadır. Özellikle zeminde tercih edilen bu taşlar çatlayabilmektedir. Dolayısıyla silikon kullanımı tüm bunların üstesinden gelmenizi sağlayabilir. Gündelik hayatta silikonun kullanıldığı diğer alanlar ise bahçeler, balkonlar ve pencere kenarları olacaktır. Bazen inşaattan kaynaklı bahçenizde veya balkonlarınızda taşlar arasında boşluklar bulunabilmektedir. Bu boşlukları silikon yardımıyla kapatmak oldukça mümkündür.

Silikon görüntü olarak bütünlük yakalamanıza yardımcı olmasının yanı sıra aynı zamanda ısı yalıtımı konusunda da yardımcı olmaktadır. Pencerelerinize, bahçenizdeki kapıya, ev kapılarına veya duvarlar arasına sıkacağınız silikon malzemesi, soğuk havanın girmesini engelleyebilir. Böylece ısı yalıtımı da sağlamış olursunuz. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ve sürekli böcek sorunuyla karşılaşıyorsanız Sika silikonlar, böcek sorunundan da kurtulmanıza yardımcı olabilir. Gözle görülmese de evinizdeki parke kenarlarında böceklerin geçebileceği büyüklükte delikler bulunabilmektedir. Bu deliklerden kolaylıkla geçebilen bu böcekler, sizi rahatsız edebilir. Ancak silikon kullanımı sayesinde artık endişelenmenize gerek kalmayabilir. Bu noktada parkelerine uygun renkte silikon seçmeniz dekorasyon açısından mantıklı olabilir. Örneğin; eğer beyaz parkelere sahipseniz o zaman beyaz renkteki bir silikon tercihi uyum açısından daha iyi olabilir.

Sika Ürün Seçimi

Yüksek kalite ve kullanım kolaylığıyla üretilmiş Sika ürünlerini seçmeden önce bazı noktalara dikkat etmeniz alacağınız verimi büyük oranda arttırmaktadır. Sika izolasyon malzemeleri arasında yer alan silikonları maket bıçağı ve silikon tabancası ile kullanmak oldukça kolaydır. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olan Sika silikonlar, evinizde veya bahçenizde rastlayacağınız pek çok sorunla başa çıkmanıza yardımcı olmaktadır. Silikon seçiminde önemli olan silikonu nereye uygulayacağınızdır. Silikonlar duşakabin, akvaryum silikon, banyo ve mutfak silikonu veya diğer şeylerde kullanılabilen silikonlar olarak ayrılmaktadır. Uygulayacağınız yere uygun silikonu seçtikten sonra silikonun ağzını 45 derecelik bir açıyla kesip silikon tabancasına yerleştirebilirsiniz. Silikon uygulaması öncesinde eğer daha önceden silikon uygulanmış bir yerde çalışıyorsanız o zaman silikon sökücüyle yüzeyi temizlemeniz aldığınız verimi arttıracaktır. Silikonu uyguladıktan sonra eğer yer nemliyse 24 saat eğer değilse 12 saat sonra çalıştığınız yer kurumuş olacaktır.

Sika derz dolgusu seçiminde ise uygulayacağınız derzin rengiyle ders dolgusunun uyum sağlaması görüntü açısından önemlidir. Derz dolgusu duvar taşlarının, seramiklerin, fayansların veya tuğlaların arasında kalan boşlukları doldurmak için kullanılmaktadır. Ayrıca derz dolgusu, beton üzerinde oluşmuş çatlakların da ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir. Bu noktada derz dolgusunun renginin uygulayacağınız yer ile uyumu size kolaylık sağlayacaktır. Örneğin; eğer beyaz ve bej renklerinin hâkim olduğu bir yüzeye derz dolgusu uygulayacaksanız o zaman bu renklere uygun bir derz dolgusunu seçmeniz yüzey ile bütünlük sağlaması ve kullandığınız malzemenin gizlenebilmesi için yardımcı olacaktır.

Sika Ürünleri Fiyat Aralıkları

Sika izolasyon malzemeleri fiyatları ambalajlara, miktarlara ve ürünlerde kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Evinizde izolasyon yapmanızı gerektirecek noktalardan birisi de su sızıntıları olacaktır. İç ve dış mekânlardaki su sızıntılarını ortadan kaldırmak için tercih edilen bu yalıtım malzemesi, fırça ve ince bir mala ile kolaylıkla sürülebilen bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla su sızıntısının olduğu en köşe noktaya bile rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İzolasyon malzemeleri arasında yer alan silikon ve yapıştırıcıların fiyatlarını etkileyen en önemli unsur ise ambalajları ve gramajları olacaktır. Silikon ve yapıştırıcılar, büyük alanlarda ürünleri kullanmak isteyen kişiler için biraz daha fazla gramajda üretilirken tek kullanımlık küçük ambalajlar da bulunmaktadır.

Sika yapıştırıcı fiyatları da yine ambalajlarına ve miktarlarına göre değişiklik göstermektedir. Silikon, yalıtım malzemesi ve yapıştırıcılar iş yeri, ev veya bahçe gibi pek çok kişinin bulunduğu yerlerde karşılaştıkları sorunları çözmeye çalıştığı için Sika, kişilerin farklı ihtiyaçlarını ve isteklerini göz önünde bulundurmuştur. İstek ve ihtiyaçların değişiklik göstermesi göz önünde bulundurularak farklı fiyatlarda Sika silikon, yalıtım ve yapıştırıcı ürünleri kullanıcıların karşısına sunulmuştur. İhtiyacınız olabilecek Sika ürününe Hepsiburada üzerinden ulaşarak bütçenize, ihtiyacınıza ve isteklerinize uygun ürünleri satın alabilirsiniz. Dilerseniz kullanıcı yorumlarını da okuyarak mevcut olan deneyimlerden yararlanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sika

155 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. İndirimli Ürünler
  5. Renk
  6. Miktar
  7. Satıcı A-Z
  8. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön