Silgi

Ofis ve okul hayatında sarsılmaz yerini koruyan silgi, aynı zamanda güzel sanatların çeşitli dallarında da kullanım alanı olan son derece faydalı bir gereçtir. Her ne kadar kalemler yerini klavyeye bırakmış, karakalem çizimleri ise daha ziyade dijital illüstrasyonlara dönüşmüş olsa da el yazısı ve teknik çizim, el yapımı olduğunda daha fazla kıymet gören ve sanatsal nitelik taşıyan görsel unsurlardır. Bunun yanı sıra üniversite giriş ve atama sınavları da hala fiziksel ortamda kağıt, kalem ile yapılmaktadır.

Kalemin hüküm sürdüğü bu gibi alanlarda silgi kullanımı hala devam etmekle beraber, bu uygulama alanlarının her biri için farklı silgi türleri mevcuttur. Kullanım sebebinize ve yazma - çizme tekniğinize göre doğru silgi seçimi, dilediğiniz görsel zenginliği ve yöntemsel detayları daha görünür ve hatasız kılmak için kritik önem taşır. Silgi fiyatları, marka ve özelliğine göre değişiklik gösterebilir. Seçiminizi yaparken kullanım alanınızı belirlemek daha kolay bir tercih sürecinden geçmenizi sağlayacaktır.

Silgi Çeşitleri

“Silgi nedir?” denince akla doğrudan, okuma yazma öğrenmeye başladığınız günden bu yana  yazım hatalarını düzeltmek için kullandığınız gereçler gelebilir. Silginin aşina olduğumuz kullanımı kurşun kalemle yapılan hataları düzeltmek olsa da başka amaçlarla da kullanılan pek çok silgi mevcuttur.

Silgi modelleri özellikle resim ve teknik çizim alanlarında oldukça zengin çeşitlilikte kullanım görmektedir. Hamur silgi, karakalem çizimi yaparken derinlik ya da parlaklık etkisi vermek istediğiniz kısımlarda renk açma işlemi için kullanılabilir. Bu silgiler, kağıt üzerinde işlem yapmış olduğunuz bölgeyi tamamen silmekten ziyade hafif bir tonlama vermek için kullanılır. Bu sayede daha gerçekçi bir görüntü elde edebilirsiniz. El yordamıyla yoğurarak istediğiniz şekle sokabileceğiniz, kopararak küçültebileceğiniz bu silgiyi, değmesini istemediğiniz alanlardan kaçınarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yaygın olarak bilinen ve kullanılan silgi özellikleri toz bırakmayan, PVC içermeyen, çevre dostu seçeneklerle çeşitlendirilmiştir. Sınavlarda kağıt üzerinde iz bırakmayan silgiler, optik okuyucunun hatalı sonuç vermesi ihtimalinin önüne geçerek kullanıcının içini rahatlatır. Sınav silgisi olarak da bilinen silgi mavi, renkli seçeneklerle üretilmiştir. İşlevsel ve kullanışlı yapısıyla öne çıkan bu ürün, fazla baskı uygulamaya gerek kalmaksızın tüm kalıntıları kağıt üzerinden yok etme özelliği sayesinde profesyonel mimar ve çizerlerin de favorisidir. Kurşun kalem, boya kalemi ve karakalem çalışmalarında da eşit derecede performans gösterebilen bu silgiler, uzun süreli çizim ve yazı süreçlerinde el yorgunluğunun önüne geçer.

Ürün kategorisinde aynı zamanda, tebeşir tahtası ve beyaz tahta silgileri de mevcuttur. Kolay sabitlenen, tahtada iz bırakmayan, yüksek verim sağlayan, hızlı kullanımı sayesinde zaman kazandıran yazı tahtası silgisi, özellikle kısıtlı ders süresi dahilinde eğitimciler için kolaylık sağlar. Farklı materyalden yapılmış saplı seçenekleriyle çeşitli renklerde bulunabilen ürünü, tüm diğer ürünler gibi tek tek ya da set halinde edinebilir, seçeneklerinizi ürün kategorisinde inceleyebilirsiniz.

Kullanım Alanına Özel Silgi Seti

Özellikle mimari çizimde, ince detaylı bir plan üzerinde işlem yapıyorsanız dust-free olarak bilinen toz bırakmaz teknolojiye sahip silgiler kullanmak faydalı olacaktır. Üçgen silgi, köşeli yapısıyla ince yerleri, diğer alanlara temas etmeden temizlemenize olanak tanır. Büyük silgi seçenekleri bulunan bu ürünün özellikle kalem şeklinde tasarlanmış uzun çeşitleri, kağıda eliniz temas etmeden silme işlemini gerçekleştirmenizi sağlar. Bu silgilerin kolay tutuş için özel dizayn edilmiş dokulu versiyonları kullanım kolaylığı açısından öne çıkan seçeneklerdir.

Silgi özellikleri yalnızca fonksiyonları ile sınırlı kalmaz. Her yaş grubuna uygun görsellikte silgi mevcuttur. Silgi markaları, özellikle okula yeni başlayan çocuklara yazı yazmayı sevdirmek adına 3 boyutlu silgi üretimine ağırlık vermektedir. Unicornlu silgi bu kulvarda popüler bir seçenek olmakla beraber, bu silgileri çeşitli renk ve şekillerde bulmak mümkündür. Kalp, elma, çilek gibi çocukların ilgisini çeken popüler şekillerin yanı sıra sevilen çizgi film karakterleri de pek çok silgi çeşidinde boy gösterir.

Tüm bu silgileri tek tek bulabileceğiniz gibi silgi seti olarak pek çok çeşidini bir arada, ürün kategorisinde inceleyebilirsiniz.  Kullanım alanınız dahilinde yoğun olarak ihtiyaç duyduğunuz tek bir silgi varsa 5’li setten 24’lü sete kadar isteğe göre paketlenmiş miktarlarda tek çeşit ürün de mevcuttur.

Konforlu ve Temiz Kullanım

Özellikle kodlama kağıdı gibi materyaller üzerinde iz bırakmayan yüksek performanslı silgi çeşitleri, öğrenciler için ideal olmakla beraber kalabalık ofis ortamlarında da toz bırakmayan dust-free teknolojisiyle popülerleşmiş bir üründür. Silgi önerisi yapılırken sağlık dostu, PVC içermeyen ürünler öne çıkmaktadır. Silgi özellikleri, teknolojinin ve çeşitli materyallerden edinilen faydaların artmasıyla günden güne gelişmeye devam etmektedir.

Toz bırakmayan silgi, silgi artıklarının topaklaşarak kağıt üzerinde bir arada kalmasını sağlar ve çalışma alanınızın düzenini koruyarak temiz ve konforlu bir kullanımın önünü açar. Özellikle çizim esnasında zorluk yaratabilecek silgi artıkları bu sayede problem olmaktan çıkar. Yumuşak dokusu sayesinde yorulmadan uzun silme işlemlerini gerçekleştirmenize yardımcı olan ürün, sivri kenarları ve ergonomik yapısı sayesinde ince ayrıntıları da kolaylıkla silmenize olanak tanır. Köşeli yapıdaki silgileri, çizimlerinizi daha belirgin hale getirmek ve detayları kusursuzlaştırmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu işlevsel yapısının yanı sıra kırılmalara karşı da dayanıklı olan ürünün profesyonel alanlarda kullanımı oldukça yaygındır.

Ayrıntı işlemleri için tutuş kolaylığı sağlayan özel tasarımlı, uzun üçgen silgi profesyonellerin favorisi olmaya devam etmektedir. Kalem kolaylığında tutulabilen ürünün en büyük avantajı eliniz ile kağıt arasındaki mesafeyi koruyarak işlem yapmanız için yeterli alanı tanımasıdır. Elinizi kağıda değdirip çizimi bozma ya da bulanıklaştırma riski olmaksızın düzeltme, detaylandırma ve derinlik verme uygulamalarını rahatça yapabilirsiniz.

Silgi Özellikleri

Kurşun kalemin yanı sıra boya kaleminde de etkili performans gösteren silgiler, çocuklarınızın boyama kitaplarına ve resim defterlerine deformasyon izleri bırakmadan düzeltme işlemi yapabilmelerini sağlar. Çocukların gönüllerince resim çizebilmeleri, boyama yapabilmeleri ve hayal güçlerinin sınırsızlığını keşfetmeleri için üretilmiş silgilerin çeşitli renk ve şekillerde seçenekleri mevcuttur.

Üç boyutlu silgi, parçalı yapısı ve takılıp çıkarılabilir olma özelliğiyle pek çok çocuk için oyun unsuru da teşkil eder. Özellikle okuma yazmaya yeni başlayan miniklerin favorisi olan bu oyuncak silgiler, sağlığa zararlı materyal olmaksızın son teknoloji ile üretilmiştir. PVC içermeyen yapılarıyla doğa dostu niteliğe sahip olan çeşitleri de mevcuttur. Hem ailelerin içini rahat ettiren hem de ortamda kir ve dağınıklık yaratmayan bu silgiler, çocukların kağıt üzerindeki yaratıcılık mesaileri için en kıymetli eşlikçilerdendir.

Silgi Markaları

Silgi markaları ve çeşitleri arasında kullanım amacınız doğrultusunda en uygun tercihi yapabilmek adına tüm bu bilgileri değerlendirmeniz seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle çocukları için silgi seçen ebeveynler, sağlık unsurlarının yanı sıra kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik seçeneklere yönelebilirler.

Profesyonel kullanıcılar, ayrıntı düzeltme ya da şekillendirme odaklı düşünerek bu doğrultuda tercih yapabilir, çalışmalarının kusursuz görünümünü perçinleyebilirler. Mimari çizim, karakalem portre, kuru boya çalışması, yazı yazma, grafik yapma, sınav kodlama gibi pek çok alanda yardımcınız olan silgi çeşitleri ürün kategorisinde, çeşitli ödeme seçenekleri ve fiyat avantajlarıyla sizleri bekler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Silgi Fiyatları ve Modelleri

7125 ürün listeleniyor
Luoxinguo
Faber-Castell
Silka
Mikro
GongtuShop
Cmk
Kağıt Gemi Dükkan
Xingyuan
Serve
Milan
Tombow
Adel
Mg Store
Weichuang
Pentel
Gıpta
Pensan
Just For U
Bigpoint
Maped
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 48 / 7125 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?