Tüm silgiler aynı temel işleve sahiptir, ancak farklı kalitede üretilir. Daha az baskı uygulanarak kullanılan, kağıtta daha az leke bırakan ve kağıdı etkili bir şekilde temizleyen silgiler genellikle en iyisi silgilerdir. Silgi fiyatları her bütçe için erişilebilir bir yelpazeye sahiptir. Bununla birlikte şekil, malzeme ve silme performansı gibi faktörler en iyi silgi seçimini belirlemeye yardımcı olabilir.

Silgi Hangi Malzemelerden Yapılır?

Silginin nasıl kullanılacağını ve hangi şekilde daha kolay tutulduğunu belirlemek şekil seçimini kolaylaştırır. Silgiler, büyük ve küçük dikdörtgenler, kalem benzeri tüplere yerleştirilmiş silindirler ve hatta hayvan silüetleri dahil olmak üzere birçok farklı şekilde tüketiciye sunulur. Dikdörtgen silgilerin silme alanı daha iyidir ve daha geniş gövde tasarımı nedeniyle kırılma olasılığı daha düşüktür. Geniş alanları ve uzun cümleleri silmek için daha iyidir. Daha ince silgiler daha fazla hassasiyet ve kontrol sunar. Etrafındaki yazıları ya da desenleri bozmadan, özellikle detayları silmek için daha iyidir.

Bazı silgiler sert malzemelerden yapılır veya kurşun kalem izlerini çıkarmaya yardımcı olan ponza içerir. Bunlar, özellikle aşırı baskı uygulandığında kağıt üzerinde çiziklere neden olabilir ve hatta delikler açabilir. Bu nedenle hataları gidermek ve çalışmaya zarar vermemek için yumuşak silgiler en iyi seçimdir. Silgilerin çoğu, kağıda sürtününce arkasında bir miktar tortu bırakır. Bu silgi yüzeyinin tazelenmesini kağıdın daha etkin bir şekilde silinmesine olanak tanır. Öte yandan ince silgi tozları, günlük kullanım sırasında sorunlara neden olabilir. Kolay temizleme için ince tozlar yerine daha büyük ve yapışkan tortular bırakan silgi modelleri daha iyi bir alternatif olabilir.

Kauçuk Silgi Nedir?

Kauçuk silgiler, silgi denilince akla gelen ilk modeldir. Kurşun kalemlerin arkasında bulunan silgiler bu grupta yer alır. Kauçuk silgiler genellikle kauçuk ve ponza karışımından yapılır ve bulaşmaya meyillidir. Silgideki pomza, kağıt için aşındırıcı olabilir. Bununla birlikte, geliştirilmiş formüle sahip bazı kauçuk silgiler de vardır . Bunlar kağıda karşı daha naziktir ve artık bırakmaz . Doğal kauçuk latekse alerjisi olan kişiler için sentetik kauçuktan yapılmış silgi modelleri ya da vinil silgileri daha iyi bir seçim olabilir.

Hamur Silgi Nasıl Kullanılır?

Plastik silgiler olarak da bilinen yumuşak vinil silgiler, geride bıraktıkları tortulara topaklaştığından kolay ve temiz bir silme sağlar. Kağıda zarar verecek kadar aşındırıcı olmaları nedeniyle kauçuk silgilere benzerler, ancak kağıt hasarını en aza indirmek için farklı tiplerde plastiklerden üretilen modeller vardır. Tüm vinil silgiler, ftalat adı verilen kimyasal bileşikler kullanılarak üretilir. Ftalat, silginin esnek olmasına yardımcı olur, ancak yutulduğunda insan sağlığını etkileyebilir. Yetişkinler için silgi yutmak düşük bir olasılık olsa da anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocuklar için ftalat göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür. Bu nedenle çocuklar için silgi satın alırken, ftalat içermeyen ya da çocuklar için güvenli olarak etiketlenmiş ürünler tercih edilmelidir.

Hamur formundaki yoğrulabilir silgiler, yumuşak bir lastik türünden yapılır. Yüzeydeki kalem izine yapışır ve kalem kalıntılarını nazikçe kaldırır. Hızlı bir şekilde kullanılırsa, silgi yüzeyi kirli hale getirebilir. Öte yandan silgi hamur gibi esnetilerek ve katlanarak kolayca temizlenebilir. Yeni ve temiz bir yüzey ortaya çıkarılır. Hamur silgiler sıcak bir alanda tutulursa bulaşabilir veya aşırı yapışkan hale gelebilir.

Mürekkep Silgisi Nedir?

Mürekkepler kalıcılığıyla bilinene kırtasiye malzemelerinden biridir. Ancak özel mürekkep silgileri ile mürekkep lekeleri temizlenebilir. Bu silgiler kağıdın yüzeyinden mürekkebi kazımak için genellikle sert ve aşındırıcıdır. Kağıda zarar verme ihtimali yüksek olduğundan, sadece küçük hatalar için kullanmak en iyisi çözümdür. Mürekkeple çalışırken daha büyük hataları düzeltmek için düzeltme bandı kullanılabilir veya silinebilir mürekkepli kalemler tercih edilebilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Silgi Fiyatları ve Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1293 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15220/15354